26/9/2023 21:45
Κωδ ΟΠΑΠ: 734
1 - 0
Τελείωσε
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 214 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Λέτσε - Γιουβέντους στις 21/1/2024

• Θεατές: 37498
90+7'

90+7'

37498 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+7'

Κατοχή: Γιουβέντους: 51%, Λέτσε: 49%.

90+7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Patrick Dorgu από την ομάδα Λέτσε ανατρέπει τον Fabio Miretti

90+7'

Η ομάδα Γιουβέντους εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+6'

Ο Fabio Miretti από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

90+5'

90+5'

Ο Federico Baschirotto σταματά επιτυχώς το σουτ

90+5'

Το σουτ του Dusan Vlahovic μπλοκάρεται

90+3'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! Αμφισβητούμενη καθώς o Mohamed Kaba κρίθηκε από το διαιτητή ότι βούτηξε και είδε δεύτερη κίτρινη

90+3'

ΟΧΙ ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής θεωρεί ότι ο Mohamed Kaba βούτηξε στην περιοχή. Αμφισβητούμενο!

90+2'

Η ομάδα Λέτσε εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+2'

90+1'

Ο Adrien Rabiot έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

90+1'

Ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Pontus Almqvist

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Κίτρινη κάρτα για τον Nikola Krstovic

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nikola Krstovic από την ομάδα Λέτσε ανατρέπει τον Manuel Locatelli

90'

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Λέτσε

90'

Η σέντρα από τον Federico Chiesa από την ομάδα Γιουβέντους βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

89'

Ο Valentin Gendrey από την ομάδα Λέτσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Filip Kostic

88'

Ελεύθερο για την ομάδα Γιουβέντους

88'

87'

Ο Federico Baschirotto κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Dusan Vlahovic.

86'

Ο Weston McKennie δίνει τη θέση του στον Timothy Weah

86'

Ο Nicolo Fagioli δίνει τη θέση του στον Fabio Miretti

85'

Κίτρινη κάρτα για τον Mohamed Kaba

85'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Mohamed Kaba υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Nicolo Fagioli

85'

85'

Κατοχή: Γιουβέντους: 52%, Λέτσε: 48%.

84'

Ο Patrick Dorgu είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

84'

84'

83'

Η ομάδα Λέτσε εκδηλώνει επίθεση

82'

Ο Alexis Blin δίνει τη θέση του στον Roberto Piccoli

82'

Ο Patrick Dorgu από την ομάδα Λέτσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Nicolo Fagioli

81'

81'

Η ομάδα Λέτσε έχει την κατοχή της μπάλας

80'

80'

80'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Pontus Almqvist υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Filip Kostic

79'

Η ομάδα Λέτσε εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

78'

Ο Arkadiusz Milik δίνει τη θέση του στον Dusan Vlahovic

78'

Ο Alexis Blin κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Weston McKennie.

77'

77'

Ο Federico Gatti από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

Κίτρινη κάρτα για τον Federico Chiesa

76'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Federico Chiesa υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Valentin Gendrey

76'

Ο Manuel Locatelli κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

75'

75'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Pontus Almqvist

75'

74'

Ο Patrick Dorgu από την ομάδα Λέτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

74'

Η ομάδα Γιουβέντους έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

74'

Ο Hamza Rafia από την ομάδα Λέτσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Adrien Rabiot

73'

Η ομάδα Γιουβέντους έχει την κατοχή της μπάλας

73'

73'

72'

Ο Daniele Rugani δίνει τη θέση του στον Federico Gatti

72'

Ο Andrea Cambiaso δίνει τη θέση του στον Filip Kostic

71'

71'

Η σέντρα από τον Andrea Cambiaso από την ομάδα Γιουβέντους βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

71'

Ο Federico Chiesa από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

70'

69'

Ο Ylber Ramadani δίνει τη θέση του στον Mohamed Kaba

69'

Κίτρινη κάρτα για τον Hamza Rafia

69'

69'

Ο Weston McKennie από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

68'

68'

67'

66'

66'

Ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους είχε προσπάθεια εκτός στόχου

66'

Η ομάδα Γιουβέντους εκδηλώνει επίθεση

65'

Κατοχή: Γιουβέντους: 53%, Λέτσε: 47%.

64'

64'

Ο Daniele Rugani κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Nikola Krstovic.

63'

Ο Lorenzo Venuti δίνει τη θέση του στον Valentin Gendrey

63'

Ο Gabriel Strefezza δίνει τη θέση του στον Nicola Sansone

63'

Ο Remi Oudin δίνει τη θέση του στον Hamza Rafia

62'

62'

62'

Παίκτης της ομάδας Γιουβέντους επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

61'

61'

Η σέντρα από τον Weston McKennie από την ομάδα Γιουβέντους βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alexis Blin από την ομάδα Λέτσε ανατρέπει τον Danilo

60'

Η ομάδα Γιουβέντους εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

60'

60'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Γιουβέντους μετράει κανονικά.

59'
Σε εξέλιξη

VAR - ΓΚΟΛ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό γκολ για την ομάδα Γιουβέντους

57'

57'

Ο Weston McKennie έδωσε την ασίστ για το γκολ!

57'

Ο Adrien Rabiot έδωσε την ασίστ για το γκολ.

57'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Arkadiusz Milik της ομάδας Γιουβέντους «τσιμπάει» την μπάλα με το αριστερό! Εύκολο τελείωμα για τον Arkadiusz Milik

57'

Ο Adrien Rabiot κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Marin Pongracic.

57'

57'

Ο Nikola Krstovic σταματά επιτυχώς το σουτ

57'

Ο Weston McKennie της ομάδας Γιουβέντους παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

57'

Ο Nicolo Fagioli από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

56'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Roberto D'Aversa, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

56'

Ο Lorenzo Venuti από την ομάδα Λέτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marin Pongracic από την ομάδα Λέτσε ανατρέπει τον Federico Chiesa

55'

Ο Patrick Dorgu κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Weston McKennie.

55'

54'

Ο Gleison Bremer από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

Ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

Ο Gabriel Strefezza από την ομάδα Λέτσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

53'

53'

Ο Patrick Dorgu κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

53'

52'

52'

Ο Wladimiro Falcone από την ομάδα Λέτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

51'

Ο Nikola Krstovic από την ομάδα Λέτσε είναι σε θέση οφσάιντ

51'

50'

50'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Marin Pongracic από την ομάδα Λέτσε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

50'

Η σέντρα από τον Remi Oudin από την ομάδα Λέτσε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

50'

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Daniele Rugani από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Nikola Krstovic

49'

48'

Ο Andrea Cambiaso κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

48'

46'

46'

45+2'

45+2'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Ο Federico Baschirotto από την ομάδα Λέτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45'

45'

44'

43'

42'

Ο Gleison Bremer από την ομάδα Γιουβέντους το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Nikola Krstovic

42'

41'

Ο Adrien Rabiot κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Wladimiro Falcone μπλοκάρει εύκολα

41'

Η σέντρα από τον Nicolo Fagioli από την ομάδα Γιουβέντους βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

41'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Patrick Dorgu για την ομάδα Λέτσε. Ο Weston McKennie σταματάει την φάση.

40'

40'

Ο Danilo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

40'

39'

38'

38'

37'

36'

Ο Danilo από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

35'

Ο Andrea Cambiaso από την ομάδα Γιουβέντους το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Gabriel Strefezza

35'

Κατοχή: Γιουβέντους: 54%, Λέτσε: 46%.

35'

34'

34'

33'

32'

32'

31'

31'

Κατοχή: Γιουβέντους: 55%, Λέτσε: 45%.

30'

Κίτρινη κάρτα για τον Ylber Ramadani

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ylber Ramadani από την ομάδα Λέτσε ανατρέπει τον Federico Chiesa

30'

29'

Ο Manuel Locatelli από την ομάδα Γιουβέντους το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Nikola Krstovic

29'

28'

28'

27'

Ο Federico Chiesa χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

27'

Ο Federico Chiesa από την ομάδα Γιουβέντους είχε προσπάθεια εκτός στόχου

27'

Ο Danilo τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

27'

27'

27'

Ο Nicolo Fagioli από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

26'

26'

25'

25'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Weston McKennie για την ομάδα Γιουβέντους. Ο Gabriel Strefezza σταματάει την φάση.

25'

Ο Remi Oudin από την ομάδα Λέτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

25'

24'

Ο Nikola Krstovic από την ομάδα Λέτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

24'

Ο Nicolo Fagioli από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

24'

23'

Ο Lorenzo Venuti κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

23'

Ο Lorenzo Venuti σταματά επιτυχώς το σουτ

23'

Το σουτ του Federico Chiesa μπλοκάρεται

22'

Ο Arkadiusz Milik σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Wladimiro Falcone ελέγχει την φάση

21'

Ο Adrien Rabiot κάνει προσπάθεια για γκολ...

21'

21'

Ο Gabriel Strefezza απομακρύνει τη μπάλα

20'

20'

Κατοχή: Γιουβέντους: 50%, Λέτσε: 50%.

19'

18'

17'

Ο Danilo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nikola Krstovic

17'

16'

16'

15'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Alexis Blin

15'

15'

14'

14'

13'

13'

Ο Federico Chiesa αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

13'

12'

12'

Ο Weston McKennie από την ομάδα Γιουβέντους το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Patrick Dorgu

12'

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gleison Bremer από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Pontus Almqvist

11'

10'

Κατοχή: Γιουβέντους: 56%, Λέτσε: 44%.

10'

Ο Arkadiusz Milik από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danilo από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Nikola Krstovic

9'

9'

8'

8'

7'

Ο Federico Chiesa πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

7'

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ylber Ramadani από την ομάδα Λέτσε ανατρέπει τον Arkadiusz Milik

6'

6'

5'

5'

Κατοχή: Γιουβέντους: 61%, Λέτσε: 39%.

5'

4'

Ο Weston McKennie κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

4'

4'

Ο Adrien Rabiot έκανε φάουλ στον Alexis Blin

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pontus Almqvist από την ομάδα Λέτσε ανατρέπει τον Adrien Rabiot

2'

2'

Το σουτ του Andrea Cambiaso μπλοκάρεται

2'

2'

Ο Ylber Ramadani από την ομάδα Λέτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

1'

Ο Adrien Rabiot σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Wladimiro Falcone ελέγχει την φάση

1'

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Λέτσε είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Allianz Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Προσγειώθηκε απότομα η Γιουβέντους

Η Γιουβέντους υποδέχεται τη Λέτσε για την εμβόλιμη έκτη αγωνιστική της Σέριε Α. Από την πρώτη τους ήττα προέρχονται οι γηπεδούχοι, το «βιολί» τους οι φιλοξενούμενοι.

«Πλήρωσε» τα λάθη της στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Σασσουόλο, δεν είχε καλή απόδοση και έτσι γνώρισε την ήττα με 4-1. Ο Σέζνι έκανε δώρο το 1-0 στο 12’, στο 21’ η ίδια ισοφάρισε με αυτογκόλ αλλά πριν λήξει το ημίχρονο είδε τον μεγάλο μεταγραφικό της στόχο, τον Μπεράρντι, να δίνει και πάλι το προβάδισμα στην αντίπαλο της. Δεν κυριάρχησε στην επανάληψη βρήκε όμως το γκολ με σουτ του Κιέζα μέσα από την περιοχή στο 78’ όμως τέσσερα λεπτά μετά δέχτηκε και τρίτο τέρμα. Δεν είχε αντίδραση, «γλίτωσε» από το δοκάρι στης καθυστερήσεις και στο 90+5’ ο Γκάτι με ένα απίθανο αυτογκόλ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ήταν με διαφορά η χειρότερη φετινή της εμφάνιση και θύμισε την περσινή προβληματική της εικόνα. Τώρα είναι που χρειάζεται να βγάλει αντίδραση και μπορεί η Λέτσε να φαίνεται βατός αντίπαλος αλλά ακόμα οι φιλοξενούμενοι παραμένουν αήττητοι στο πρωτάθλημα. Στο πιο δύσκολο πάντως παιχνίδι της έως τώρα εκτός έδρας παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων, θεωρώ πως ήταν απλά μία παρένθεση και μπορεί να επιστρέψει στις νίκες. Την Κυριακή αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Αταλάντα.

«Η ομάδα είναι θυμωμένη και λυπημένη για ό,τι έγινε αλλά την ίδια στιγμή έχει κίνητρο. Υπάρχει μεγάλη επιθυμία να επιστρέψουμε στα θετικά αποτελέσματα. Είχαμε ένα κακό βράδυ, κάναμε λάθη που επέτρεψαν στην αντίπαλο μας να κερδίσει το παιχνίδι αλλά δεν κάναμε κακό παιχνίδι», σημείωσε ο κόουτς Αλέγκρι.

Αγωνιστικά Νέα: Σταθερά εκτός ο μέσος Πόγκπα και ο μπακ Ντε Σίλιο και ο στόπερ Άλεξ Σάντρο (2/0). Δεν προλαβαίνει ο φορ Κεν (2/0)

Υποδέχτηκε την Τζένοα την προηγούμενη αγωνιστική, εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο πρώτο μέρος και πήρε άλλη μία νίκη (1-0). Στην αρχή το παιχνίδι έμοιαζε ισορροπημένο αλλά τα δεδομένα άλλαξαν στο 36’ όταν ο Μάρτιν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη και άφησε την αντίπαλο της με δέκα παίκτες. Ανέλαβε από εκεί και έπειτα την πρωτοβουλία, δυσκολευόταν να βρει βέβαια κενούς χώρους και απειλούσε κυρίως με μακρινά σουτ. Από ένα τέτοιο όμως στο 83’ βρήκε το γκολ, με τον Ουντίν να σημαδεύει σωστά έξω από την περιοχή και να «χαρίζει» τη νίκη στην ομάδα του.

Έχει κάνει έτσι το 3 στα 3 στην έδρα της, εκτός μετράει δύο ισοπαλίες και με 11 βαθμούς βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας. Ούτε η ίδια δεν περίμενε τόσο καλό ξεκίνημα, θέτει τις βάσεις για μία άνετη παραμονή καθώς δεν μπορεί να μιλάει για κάτι παραπάνω. Αυτός άλλωστε είναι και ο στόχος της, ο Ντ’ Αβέρσα για την ώρα έχει ξεπεράσει τις προσδοκίες που υπήρχαν γύρω από το πρόσωπο του και η αλήθεια είναι πως βλέπουμε μία ομάδα με χαρακτήρα και καθαρό πλάνο μέσα στο γήπεδο. Δεν της αρέσει πολύ να έχει την μπάλα στα πόδια της βέβαια και θεωρώ πως μπορεί να χτυπήσει στην «κόντρα» τη Γιουβέντους.

«Θα είναι ένα εντελώς διαφορετικό παιχνίδι απ΄ ότι αυτό με την Τζένοα. Η Γιουβέντους θέλει να μπει δυνατά μετά από το αρνητικό αποτέλεσμα απέναντι στη Σασσουόλο. Για μένα θα παλέψουν ως το τέλος για το πρωτάθλημα. Πρέπει να απαντήσουμε στο δυνατό τους ξεκίνημα», επισήμανε ο κόουτς Ντ’ Αβέρσα.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο στόπερ Μπασκιρότο (4/0). Παραμένει εκτός ο εξτρέμ Μπάντα (4/0).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Γιουβέντους προέρχεται από την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα την ώρα που η Λέτσε εντυπωσιάζει στο ξεκίνημα της. Προφανώς και οι γηπεδούχοι είναι το φαβορί και η λογική λέει πως θα βγάλουν αντίδραση αλλά με τον τρόπο που παίζουν οι φιλοξενούμενοι και τη φόρα που έχουν θεωρώ πως μπορούν να βρουν ένα γκολ. Θα πάω με το αμφίσκορο.

• Η ομάδα Γιουβέντους δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.10 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A