90+6'
Κόκκινη κάρτα

ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ! Ο Thomas Henry βλέπει κόκκινη κάρτα! Έντονες διαμαρτυρίες από τους συμπαίκτες του!

90+6'

Μετά από ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα Τορίνο πραγματοποίησε την ανατροπή και φεύγει νικήτρια από το γήπεδο!

90+6'

Κατοχή: Βερόνα: 43%, Τορίνο: 57%.

90+6'

Η ομάδα Βερόνα έχει την κατοχή της μπάλας

90+5'

Ο Vanja Milinkovic-Savic από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

90+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pietro Pellegri από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Daniel Silva

90+4'

90+4'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Karol Linetty για αντιαθλητικό χτύπημα

90+3'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Tomas Suslov για αντιαθλητικό χτύπημα

90+3'

Κίτρινη κάρτα για τον Pietro Pellegri

90+3'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Zanos Savva από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Ondrej Duda

90+3'

Ο Karol Linetty σταματά επιτυχώς το σουτ

90+2'

Το σουτ του Tijjani Noslin μπλοκάρεται

90+2'

Η ομάδα Βερόνα εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+2'

90+1'

90+1'

Η ομάδα Βερόνα εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Κατοχή: Βερόνα: 42%, Τορίνο: 58%.

90'

Ο Thomas Henry τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alessandro Dellavalle

89'

89'

Το σουτ του Karol Swiderski μπλοκάρεται

89'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Pietro Pellegri για την ομάδα Τορίνο. Ο Pawel Dawidowicz σταματάει την φάση.

89'

Η ομάδα Τορίνο εκδηλώνει επίθεση

88'

Ελεύθερο για την ομάδα Τορίνο

88'

Ο Karol Swiderski σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic ελέγχει την φάση

87'

Ο Ondrej Duda από την ομάδα Βερόνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

87'

Ο Suat Serdar δίνει τη θέση του στον Thomas Henry

87'

Η ομάδα Βερόνα εκδηλώνει επίθεση

86'

85'

Κατοχή: Βερόνα: 40%, Τορίνο: 60%.

85'

Ο Matteo Lovato από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

Ο Ondrej Duda από την ομάδα Βερόνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

84'

83'

Ο Valentino Lazaro έδωσε την ασίστ για το γκολ.

83'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Pietro Pellegri σκοράρει με το δεξί πόδι!

83'

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Samuele Ricci από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Ondrej Duda

82'

Η ομάδα Τορίνο εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

81'

Ο Juan Cabal δίνει τη θέση του στον Ruben Vinagre

80'

80'

Ο Diego Coppola από την ομάδα Βερόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

Ο Ivan Ilic από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

79'

79'

77'

77'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Zanos Savva με αριστερό βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

77'

Η σέντρα από τον Antonio Sanabria από την ομάδα Τορίνο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

77'

Η ομάδα Τορίνο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

77'

77'

76'

Ο Adam Masina δίνει τη θέση του στον Alessandro Dellavalle

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ondrej Duda από την ομάδα Βερόνα ανατρέπει τον Pietro Pellegri

75'

Η ομάδα Τορίνο έχει την κατοχή της μπάλας

75'

75'

Ο Vanja Milinkovic-Savic κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

75'

Ο Tomas Suslov σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic ελέγχει την φάση

75'

Η ομάδα Βερόνα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

75'

74'

74'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Diego Coppola από την ομάδα Βερόνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

74'

Η σέντρα από τον Tomas Suslov από την ομάδα Βερόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Samuele Ricci από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Tomas Suslov

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Diego Coppola από την ομάδα Βερόνα ανατρέπει τον Pietro Pellegri

72'

70'

Ελεύθερο για την ομάδα Βερόνα

70'

69'

Ο Raoul Bellanova δίνει τη θέση του στον Zanos Savva

69'

Ο Suat Serdar από την ομάδα Βερόνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Antonio Sanabria

68'

68'

Η ομάδα Βερόνα κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

67'

Ο Suat Serdar έδωσε την ασίστ για το γκολ.

67'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Karol Swiderski της ομάδας Βερόνα «τσιμπάει» την μπάλα με το δεξί! Εύκολο τελείωμα για τον Karol Swiderski

67'

Ο Suat Serdar τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

67'

Η σέντρα από τον Suat Serdar από την ομάδα Βερόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

67'

Η ομάδα Τορίνο εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

66'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Adam Masina για την ομάδα Τορίνο. Ο Fabien Centonze σταματάει την φάση.

65'

65'

65'

Ο Tomas Suslov από την ομάδα Βερόνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

65'

Ο Tijjani Noslin τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

65'

Η σέντρα από τον Tijjani Noslin από την ομάδα Βερόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

65'

64'

63'

Ο Giangiacomo Magnani δίνει τη θέση του στον Daniel Silva

63'

Ο Darko Lazovic δίνει τη θέση του στον Tomas Suslov

62'

Ο Federico Bonazzoli δίνει τη θέση του στον Karol Swiderski

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pawel Dawidowicz από την ομάδα Βερόνα ανατρέπει τον Antonio Sanabria

62'

61'

60'

Κατοχή: Βερόνα: 41%, Τορίνο: 59%.

60'

Ο Lorenzo Montipo από την ομάδα Βερόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

59'

59'

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Juan Cabal από την ομάδα Βερόνα ανατρέπει τον Samuele Ricci

57'

57'

56'

56'

Ο Ricardo Rodriguez δίνει τη θέση του στον Valentino Lazaro

56'

Ο Mergim Vojvoda δίνει τη θέση του στον Karol Linetty

56'

Ο Duvan Zapata δίνει τη θέση του στον Pietro Pellegri

55'

55'

55'

54'

54'

53'

53'

52'

52'

51'

50'

50'

Ο Ivan Ilic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

50'

49'

48'

48'

48'

Ο Ondrej Duda από την ομάδα Βερόνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

47'

Ο Ricardo Rodriguez απομακρύνει τη μπάλα

47'

Ο Mergim Vojvoda από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

47'

Ο Ondrej Duda από την ομάδα Βερόνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

47'

Ο Tijjani Noslin σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic ελέγχει την φάση

47'

46'

46'

46'

45+2'

45+2'

45+2'

Ο Federico Bonazzoli τιμωρείται για σπρώξιμο στον Samuele Ricci

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

45'

45'

44'

Κίτρινη κάρτα για τον Giangiacomo Magnani

44'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Giangiacomo Magnani για την ομάδα Βερόνα. Ο Duvan Zapata σταματάει την φάση.

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Suat Serdar από την ομάδα Βερόνα ανατρέπει τον Ivan Ilic

42'

Ο Ivan Ilic από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ondrej Duda

41'

41'

Ο Suat Serdar από την ομάδα Βερόνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

41'

40'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pawel Dawidowicz από την ομάδα Βερόνα ανατρέπει τον Samuele Ricci

40'

40'

39'

Ο Adrien Tameze είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

39'

38'

Κίτρινη κάρτα για τον Tijjani Noslin

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tijjani Noslin από την ομάδα Βερόνα ανατρέπει τον Adrien Tameze

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ondrej Duda από την ομάδα Βερόνα ανατρέπει τον Samuele Ricci

36'

36'

35'

35'

Ο Duvan Zapata τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ondrej Duda

35'

Ο Giangiacomo Magnani από την ομάδα Βερόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

35'

34'

33'

33'

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fabien Centonze από την ομάδα Βερόνα ανατρέπει τον Duvan Zapata

32'

32'

30'

30'

30'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Duvan Zapata από την ομάδα Τορίνο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

30'

Ο Ivan Ilic από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

29'

28'

28'

Ο Adam Masina από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

28'

27'

27'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Giangiacomo Magnani ανέτρεψε τον Duvan Zapata από πίσω και δόθηκε φάουλ

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tijjani Noslin από την ομάδα Βερόνα ανατρέπει τον Samuele Ricci

25'

25'

Ο Tijjani Noslin κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic μπλοκάρει εύκολα

25'

Ο Darko Lazovic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

25'

Η σέντρα από τον Darko Lazovic από την ομάδα Βερόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

25'

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Samuele Ricci από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Suat Serdar

23'

23'

Ο Tijjani Noslin πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

23'

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antonio Sanabria από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Suat Serdar

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adrien Tameze από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Ondrej Duda

22'

Ο Darko Lazovic από την ομάδα Βερόνα είναι σε θέση οφσάιντ

21'

20'

20'

19'

18'

18'

Ο Diego Coppola κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

18'

17'

17'

17'

17'

Ο Mergim Vojvoda σταματά επιτυχώς το σουτ

17'

Το σουτ του Ondrej Duda μπλοκάρεται

16'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Raoul Bellanova από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Ondrej Duda

16'

Ο Ondrej Duda από την ομάδα Βερόνα εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

15'

15'

Κατοχή: Βερόνα: 38%, Τορίνο: 62%.

15'

15'

Ο Darko Lazovic από την ομάδα Βερόνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

15'

14'

14'

13'

13'

12'

12'

12'

Ο Adrien Tameze κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

12'

11'

11'

Ο Mergim Vojvoda από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Fabien Centonze

11'

10'

Κατοχή: Βερόνα: 37%, Τορίνο: 63%.

10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adam Masina από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Darko Lazovic

9'

9'

8'

7'

7'

6'

6'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Suat Serdar για την ομάδα Βερόνα. Ο Raoul Bellanova σταματάει την φάση.

6'

6'

Ο Suat Serdar κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

5'

5'

Ο Raoul Bellanova κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

5'

Κατοχή: Βερόνα: 48%, Τορίνο: 52%.

5'

Ο Raoul Bellanova επιστρέφει στο γήπεδο.

4'

4'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Raoul Bellanova να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

4'

Ο Raoul Bellanova είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

4'

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tijjani Noslin από την ομάδα Βερόνα ανατρέπει τον Raoul Bellanova

4'

3'

2'

1'

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Είναι μία όμορφη ζεστή μέρα για ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Τορίνο είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

1'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio M. A. Bentegodi, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Πλησιάζει την παραμονή της η Βερόνα

Η Βερόνα φιλοξενεί την Τορίνο για την 36η αγωνιστική της Σέριε Α. Πολύ κοντά στη σωτηρία τους οι γηπεδούχοι.

Πέτυχε μία πολύτιμη νίκη την προηγούμενη αγωνιστική καθώς επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Φιορεντίνα κι έκανε ένα σημαντικό βήμα για την παραμονή της. Μόλις στο 12’ ο Όσλιν με την επιμονή του κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Λάζοβιτς δίνοντας της το προβάδισμα. Είχε μεγάλη ευκαιρία με τον Μπονατσόλι στο 15’ για να διπλασιάσει τα τέρματα της, «γλίτωσε» την ισοφάριση με τη βοήθεια του δοκαριού στο 29’ αλλά τελικά στο 42’ είδε τον Καστροβίλι να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα. Στο 59’ όμως ο Νόσλιν με ένα πολύ δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή την έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ, αμύνθηκε περισσότερο έπειτα αλλά κράτησε σχετικά εύκολα αυτό το 2-1.

Πέτυχε τη δεύτερη σερί εντός έδρας νίκη της και πήρε μία μεγάλη βαθμολογική ανάσα. Βρίσκεται έτσι στο +4 από τη ζώνη του υποβιβασμού ενώ έχει άλλες τέσσερις ομάδες από κάτω της. Κρατάει ξεκάθαρα την τύχη στα χέρια της πλέον και ακόμα και η ισοπαλία σήμερα δεν θα ήταν κακό αποτέλεσμα. Αντιμετωπίζει άλλωστε την υποβιβασμένη Σαλερνιτάνα την επόμενη αγωνιστική πριν κλείσει τη σεζόν υποδεχόμενη την Ίντερ. Η σωτηρία δεν θα κριθεί πάνω από τους 38 πόντους, απλά με μία νίκη σήμερα στην ουσία θα την εξασφαλίσει.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε κι επιστρέφει ο μπακ Καμπάλ (19/0). Τιμωρημένος ο μέσος Φολορούνσο (33/4). Απουσιάζει ο επιθετικός Κρουζ (4/0).

Υποδέχτηκε την Μπολόνια σε μία δύσκολη αναμέτρηση την προηγούμενη αγωνιστική, κράτησε την αντίπαλο της στο μηδέν αλλά δεν σκόραρε ούτε η ίδια και περιορίστηκε στον βαθμό της ισοπαλίας. Έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 17’ καθώς είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Σανάμπρια και ένα σουτ του Ζαπάτα που απέκρουσε ο Σκορούπσκι. «Πατούσε» καλύτερα και στην επανάληψη, έφτασε κοντά στο γκολ στο 67’ αλλά έπειτα δεν κατάφερε κάτι παραπάνω.

Έμεινε έτσι για πέμπτη σερί αγωνιστική χωρίς νίκη και ακόμα και φέτος που η Ιταλία θα βγάλει οκτώ ομάδες στην Ευρώπη, η ίδια δύσκολα θα είναι μέσα σε αυτές. Βρίσκεται στη 10η θέση και στο -4 από την 8η Νάπολι αλλά δεν μοιάζει ικανή να ανατρέψει αυτή τη διαφορά. Αντιμετωπίζει άλλωστε μετά τις Μίλαν (εντός) και Αταλάντα (εκτός) και στην ουσία ψάχνει τρεις νίκες. Θέλει βέβαια να τερματίσει στο πάνω μισό της βαθμολογίας, είναι ακριβώς στο όριο και στο +2 από τη Μόντσα και αυτός ο στόχος μοιάζει ρεαλιστικός. Είναι πάντως αξιοσημείωτο το ότι έχει φτάσει έως εδώ έχοντας πετύχει μόλις 31 γκολ σε 35 παιχνίδια.

«Στο τελευταίο παιχνίδι τα πήγαμε πολύ καλά και κάναμε μία σπουδαία εμφάνιση. Η Βερόνα δεν είναι ασφαλής και έχει μεγάλο ενθουσιασμό. Θα είναι μία δύσκολη αναμέτρηση. Όσον αφορά την ανανέωση μου, πρέπει να το νιώσω. Ακόμα το αξιολογώ», επισήμανε ο κόουτς Γιούριτς.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε κι επιστρέφει ο μέσος Ταμέζ (26/0). Nέα απώλεια ο μεσοεπιθετικός Βλάσιτς (33/3). Αμφίβολη η συμμετοχή του στόπερ Μπουτζιόρνο (27/3) και του επιθετικού Ζαπάτα (32/14). Παραμένουν εκτός ο μέσος Τζινέιτις (14/0) κι οι στόπερ Τζίτζι (13/0) και Σουρς (9/1).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

H Βερόνα έχει μεγαλύτερο βαθμολογικό ενδιαφέρον από την Τορίνο, εκμεταλλεύεται στο έπακρο την έδρα της τελευταία και το ίδιο θέλει να κάνει και σήμερα. Η «γκρανάτα» από την άλλη ξέρει πως δύσκολα θα πάρει φέτος ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο αλλά μόνο αδιάφορη δεν παρουσιάζεται. Η πρώτη μου σκέψη ήταν στο under αλλά η απόδοση του είναι χαμηλή. Θα πάω με την ισοπαλία στο ημίχρονο καθώς περιμένω ένα αρκετά «κλειστό» παιχνίδι.

• Στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες της ομάδας Τορίνο, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.48 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Βερόνα ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 1.84 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A