Ξέσπασμα Ντεγκρά: «Ο Κούγιας με χτύπησε, το λάθος θα με κυνηγάει σε όλη μου τη ζωή»

Ξέσπασμα Ντεγκρά: «Ο Κούγιας με χτύπησε, το λάθος θα με κυνηγάει σε όλη μου τη ζωή»



Απίστευτο ξέσπασμα του Ματίας Ντεγκρά. Ο Αργεντινός τερματοφύλακας, υποστήριξε πως ο Αλέξης Κούγιας τον χτύπησε στη φυσούνα, αποκάλυψε τι του είπε ο Αναστασιάδης στα αποδυτήρια, ενώ ανέφερε ότι σκέφτεται να σταματήσει το ποδόσφαιρο.

Ως τη χειρότερη μέρα της ζωής του χαρακτήρισε τη χθεσινή (12/9) ο Ματίας Ντεγκρά. Ο Αργεντινός γκολκίπερ υπέπεσε σε μεγάλο λάθος που στοίχισε δύο βαθμούς στην ΑΕΛ, στο χθεσινό αγώνα του Ηρακλή (2-2), και εν συνεχεία έλυσε το συμβόλαιο του με την ομάδα, μετά την επίθεση που δέχτηκε από τον Αλέξη Κούγια.

Ο ίδιος, μιλώντας στο «Αθλητικό Metropolis 95,5», υποστηρίξε ότι Αλέξης Κούγιας τον χτύπησε στη φυσούνα, ενώ τον κάλεσε να αποδείξει ότι ήταν στημένος, όπως ανέφερε γι’ αυτόν ο ισχυρός άνδρας της ΑΕΛ.

Παράλληλα, ζήτησε συγγνώμη από τον κόσμο της ομάδας και αποκάλυψε την επιθυμία του να σταματήσει το ποδόσφαιρο.

Αναλυτικά όσα είπε στο «Αθλητικό Metropolis»


«Δεν μπορώ ούτε να μιλήσω. Είναι η χειρότερη μέρα της ζωής μου. Ζητώ συγγνώμη από τον κόσμο της ΑΕΛ και τους συμπαίκτες μου. Έκανα ένα λάθος που με πονάει πάρα πολύ και θα με κυνηγάει σε όλη μου τη ζωή. Και με όλα όσα έγιναν μετά δεν το άντεξα. Άνθρωποι είμαστε και κάνουμε κάποια λάθη. Όλοι οι τερματοφύλακες κάνουν λάθη. Έχω κάνει κάποια λάθη στην καριέρα μου. Ναι, κοστίζουν βαθμούς στις ομάδες μας, χάνουμε εμείς τη θέση μας, όχι, όμως, και να χάσουμε τη δουλειά μας από αυτά. Είμαι σοκαρισμένος».

Για το επεισόδιο με τον Αλέξη Κούγια: «Με τη λήξη του αγώνα κατευθύνθηκα προς τα αποδυτήρια. Στη φυσούνα ήταν εκεί και ο πρόεδρος. Με έπιασε από το λαιμό και με έδειρε. Εγώ μετά τον έσπρωξα και τον έριξα κάτω. Ήταν 30 άτομα γύρω γύρω, το έπιασαν και οι κάμερες».

Για το τι του είπε ο Άγγελος Αναστασιάδης: «Μου είπε ότι μετά από αυτό δεν θα παίξω ξανά, δεν θα βρω άλλη ομάδα στην Ελλάδα. Μου το είπε στα αποδυτήρια».

Για τη δήλωση Κούγια στο Metropolis 95.5 ότι υπάρχει το ενδεχόμενο να ήταν στημένος: «Ο κόσμος είναι μικρός στο ποδόσφαιρο. Μπορείς πολύ εύκολα να μάθεις ποιος είναι βρώμικος και ποιος όχι. Αν έχει αποδείξεις ας τις βγάλει».

Για το τι προτίθεται να κάνει από εδώ και πέρα: «Σκέφτομαι να σταματήσω. Είναι κάτι που αγαπάω το ποδόσφαιρο, όμως, δεν έχω ψυχολογία να συνεχίσω. Δεν αντέχω να λέγονται τέτοια πράγματα για το όνομά μου. Έχασα τη δουλειά μου, δύο χρόνια συμβόλαιο, είναι Σεπτέμβριος, δεν μπορώ να βρω ομάδα. Δεν αντέχω τέτοια πράγματα».

Για το πώς σκέφτηκε στην επίμαχη φάση: «Δεν έκανα εξαρχής καλό κοντρόλ. Πήγε πολύ δεξιά η μπάλα και αναγκάστηκα να ντριπλάρω τον Περόνε. Περίμενα έναν συμπαίκτη μου για πάσα, δεν είδα κανέναν. Μόλις με πλησίασε ο Περόνε πήγα να την δώσω σε έναν συμπαίκτη μου δίπλα, όμως, η μπάλα πήγε στον Λεοζίνιο. Ήταν μια άσχημη στιγμή».

Για το πώς ήρθε το «διαζύγιο» με την ΑΕΛ: «Από την ομάδα μου ζήτησαν να φύγω, αλλά κι εγώ δεν ήθελα να μείνω μετά από όλα όσα έγιναν».

Κλείνοντας, είπε: «Ο κόσμος που με ξέρει γνωρίζει ότι δεν παίζω ούτε για λεφτά ούτε για κάτι άλλο. Συγγνώμη στους συμπαίκτες μου, στον κόσμο της ΑΕΛ που έχασε η ομάδα δύο βαθμούς εξαιτίας του λάθους μου. Έχω οικογένεια. Κλαίει ο πατέρας μου που διαβάζει όλα αυτά που λέγονται. Με ήθελε πάνω από όλα καλό άνθρωπο και μετά καλό ποδοσφαιριστή».



Ομάδες που αφορά: ΗΡΑΚΛΗΣ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

23 σχόλια:

στις 13/09/2016 17:05
ολοι ξερουμε τι παστα ειναι κ αυτος ο ισχυρός άνδρας κ τι πουτσο θελει..ολοι εχουν κανει λαθοι αλλος λιγοτερα αλλος περισσοτερα..Ντεγκρά συνεχισε κ αποδειξε του ποιος εισαι..

στις 13/09/2016 17:20
Kougia eise kseftilismenos

στις 13/09/2016 17:24
οκ εκανε ενα λαθος σημαντικο ο ντεγκρα..εσυ ομως ρε αρχικαραγκιοζη, τι συμπεριφορα ητανε αυτη? μας εκανες ευρωπαικος και διεθνος ξεφτυλα, ελαφρομυαλε!

στις 13/09/2016 17:46
Λαμογιο κουγια...

στις 13/09/2016 17:48
δεν ηταν απλο λαθος....ο ντεγκρα αφου εκανε την πρωτη ντριπλα που και παλι δεν επρεπε να κανει,επρεπε να διωξει την μπαλα,αυτος προχωρουσε λες και θα εφτανε στο κεντρο,και ολος τυχαιος μια πασα λουκουμακι στον λεοζινιο,ουτε καν προσπαθησε να την διωξει την μπαλα.Δεν ξερω αν ηταν στημενος αλλα πολυ υποπτο ηταν,ουτε ο κουγιας επρεπε να αντιδραση τοσο υπερβολικα αλλα πανω στα νευρα γινονται και αυτα.

στις 13/09/2016 17:52
ρε παιδια οτι και να εκανε δεν μπορεις να πας και να τον βαρεσεις τι συμπεριφορα δειχνεις στον κοσμο στους φιλαθλους σε ολους

[+]  mangas01 στις 13/09/2016 17:52

στις 13/09/2016 17:55
Πρώτα απ όλα δεν ηταν πάσα...για μένα του ξέφυγε και δεύτερον αν νομίζει ο κουγιας οτι έχασε πρωτάθλημα απο την 1η αγωνιστική και συμπεριφέρθηκε έτσι τι να πω...Κούγια γαμησου κωλοτουμπα..

στις 13/09/2016 18:31
Re manga tote gia ti xontre einai gia na ton baloun mesa

στις 13/09/2016 18:31
O xontros*

στις 13/09/2016 18:32
Δεν ακουστηκε κατι λεει το ζαβο

στις 13/09/2016 18:43
Έχω οικογένεια. Κλαίει ο πατέρας μου που διαβάζει όλα αυτά που λέγονται. Με ήθελε πάνω από όλα καλό άνθρωπο και μετά καλό ποδοσφαιριστή».

τι αλλο να πει κανεις.ΚΟΥΓΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΣΟΥ

στις 13/09/2016 19:52
μάγκες το τέρμα τα πήρε και μάλιστα χοντρά όποιος είδε το παιχνίδι θα το καταλάβει ήταν καραστημένο αλλά δεν ήταν σωστό αυτό που έκανε το μουνι ο κούγιας..

στις 13/09/2016 21:23
οποιος ειδε το ματς καταλαβε αν ηταν στημενος ο ντε γρκα,που προφανως ηταν εκτος αμα εισαι βλακας και δεν βλεπεις.μαλλον ηρθε η ωρα να κοπουν οι μαλακιες και τα στημενα.αμα μπει κλεφτης σπιτι σας εσεις χαιδεψτε τον ,τον καημενο.Ασχετα που καποιοι αντιπαθουν τον κουγια,πρεπει να δουν την αληθεια.ολοι κραζετε για τα στημενα του ολυμπιακου αλλα επειδη αυτο εγινε στην λαρισα τωρα τουμπεκι ολοι,και ειναι καημενος ο ντε γκρα.αν θες να στησεις ενα ματς απλα πληρωνεις τον τερματζη και τελος,δεν χρειαζεται κατι αλλο.

στις 13/09/2016 22:06
τον περονε πηγες να τριπλαρης.....φιλε η εισαι μαλακας με αυτο που εκανες η στημενος

στις 13/09/2016 22:26
Θα συμφωνήσω με τον mikel92 δυστυχώς έτσι είναι. Άσχημο αυτό που έκανε ο κοντός αλλά ρε φίλε 2 γκολ από λάθη δημοτικού και καλά που δε φάγαμε και 3ο!!!!

στις 13/09/2016 23:19
Όταν ο επιθετικός χάνι τα άχαστα είναι άτυχος. Όταν ο αμυντικός κάνη λάθος είναι μαλάκας η στημένος. Τα λάθη του τερματοφύλακα ασυχώρετα. Αλλά όταν ο τερματοφύλακας είναι στημένος η ομάδα χάνι σίγουρα με δυο γκολ διάφορα

στις 14/09/2016 00:39
yg.o kougias einai pio pshlos

στις 14/09/2016 01:10
Kougia ai xese me...gamw ti gavrolarisa sou gamw!!!

στις 14/09/2016 09:28
Να πάει να γαμηθει ο ντεγκρα . Οι μαλακιες πληρώνονται.ειναι επαγγελματίας κ αυτό που έκανε ήταν το λιγότερο ύποπτο.τι κάνεις δλδ εκεί;; έχεις τόσες ευκαιρίες να διώξεις τη μπάλα κ την κρατας χωρίς λόγο.πληρωνεσαι για να είσαι σοβαρός

στις 14/09/2016 15:31
@Arisrealcr7 Εσυ αμα κανεις λαθος στη δουλεια σου και σε βαρεσει ο εργοδοτης σου πες του ευχαριστω.

στις 14/09/2016 16:12
Re moule arisreal alakse omada mas rezopeueis.Pws ftaei o degra.Enas metrios kiper einai kai oi korufeoi exoun kanei e3isou megapa lathoi se terastias shmasias agwnes.Einai dunaton na paei na ton e3eftelizei kai na ton varaei o tipotenios to lamogio o kougias.Kala tou ekane kai ton esprw3e eprepe na ton spasei sto ksulo.

στις 14/09/2016 16:13
Rezileueis*

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.