Επιτέθηκε στον Ντεγκρά ο Κούγιας, αποχώρησε ο παίκτης!

Επιτέθηκε στον Ντεγκρά ο Κούγιας, αποχώρησε ο παίκτης!



Τρομερά πράγματα στην ΑΕΛ, με τον Αλέξη Κούγια να επιτίθενται στην φυσούνα στον Ματίας Ντεγκρά, θεωρώντας τον υπεύθυνο για την ισοπαλία με τον Ηρακλή. Ζήτησε να φύγει ο Αργεντινός τερματοφύλακας, που πλέον αποτελεί και επίσημα παρελθόν από τον σύλλογο

Ο γκολκίπερ της ΑΕΛ, Ματίας Ντεγκρά υπέπεσε σε μεγάλο λάθος στο 2-2 των «βυσσινί» με τον Ηρακλή, δίνοντας ουσιαστικά έτοιμο γκολ στον Λεοζίνιο, το οποίο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης στην Λάρισα.

Τα όσα ακολούθησαν στο φινάλε του αγώνα ήταν άνευ προηγουμένου… Ο ιδιοκτήτης της ΑΕΛ, Αλέξης Κούγιας επιτέθηκε στην φυσούνα στον Αργεντινό γκολκίπερ και μάλιστα σύμφωνα με μαρτυρίες τον χαστούκισε! Ο Ντεγκρά από την πλευρά του ζήτησε από τον μάνατζέρ του να κάνει όποιες ενέργειες χρειάζονται για να λυθεί το συμβόλαιό του, το οποίο συνέβη το βράδυ της Δευτέρας.

Αναλυτικά η λιτή ανακοίνωση: «Η ΠΑΕ ΑΕΛ ανακοινώνει ότι λύθηκε κοινή συναινέσει στις 23:00 το συμβόλαιο με τον Ματίας Ντεγκρά».

Διαβάστε τις δηλώσεις του Αναστασιάδη για τον Αργεντινό γκολκίπερ πριν την ανακοίνωση του διαζυγίου:

«Ό,τι πούμε τώρα θα είναι λάθος. Είμαστε σε κατάσταση αναβρασμού μπορώ να πω. Εγώ είμαι άνθρωπος ο οποίος πολύ δύσκολα παίρνω αποφάσεις, αλλά για το συγκεκριμένο πιστεύω πως θα πρέπει να τελειώνει το θέμα. Του το είπα άλλωστε μετά το παιχνίδι. Ο Ντεγκρά ήταν δική μου επιλογή, εγώ τον έφερα στην ομάδα. Είναι καλός τερματοφύλακας. Εγώ πάντα έλεγα ότι καλός τερματοφύλακας είναι αυτός που δεν πιάνει την μπάλα. Ο Ντεγκρά δεν έπιασε τη μπάλα και φάγαμε δυο γκολ. Η ΑΕΛ έχει άλλους δύο καλούς τερματοφύλακες. Ό,τι καταλάβατε, καταλάβατε...»



Ομάδα που αφορά: ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 13/09/2016 00:51
Ο ΚΟΥΓΙΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΠΑΡΕΛΑΣΗ....

στις 13/09/2016 01:06
ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΜΟΥΝΑΚΗ Ο ΝΤΕΓΚΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΕΣ ΓΑΜΗΣΕΤΑ ΤΡΕΛΟ ΜΩΡΟ

στις 13/09/2016 01:17
wraios pinikologos na ton xeromaste

[+]  mikel92 στις 13/09/2016 02:48

στις 13/09/2016 02:54
ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ......

στις 13/09/2016 05:25
Kala toy kane. Tha thn elega mehri k "antiepaggelmatikh" thn energeia toy. Gia MPALLA milame exalloy oxi ...gia ippasia.... k liga toy 'kane panw sto thymo.

στις 13/09/2016 05:26
ESEIS RE POLITISMENOI..APORW TI THA KANATE STH THESH TOY KOYGIA KATA T'ALLA...ypokrisia. oyte tha to skeftw... ti tha kanate.... psyxraimoi...eyrwpeoi...

στις 13/09/2016 07:21
Για ψαξτε καλύτερα για ποιο λόγο έφυγε ο ντεγκρα απ την Κύπρο κ μετά ας μιλάμε για Κούγια.

στις 13/09/2016 11:27
Mia xara pektis o degra kalos xaraktiras n gnorisa prosopika stin kupro megali i malakia p ekane alla oxi kai na se.xtipa o proedros ts omadas eleos

στις 13/09/2016 12:03
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ Η ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΚΟΥΓΙΑ.ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΛΑΘΗ.ΜΕΓΑΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΒΕΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥΣ.ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΛΑΘΟΣ ΕΞΟΔΟΣ ΤΟΥ ΚΙΠΕΡ ΤΗΣ ΑΕΛ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΠΕΡΙΣΚΕΠΤΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑ ΕΤΟΙΜΟ ΓΚΟΛ ΣΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΑΥΤΟ(ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΟΙ ΛΟΓΟΙ,ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ ΚΤΛΠ) ΘΑ ΤΟ ΚΡΙΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΑΚΥΡΟΣ ΠΟΥ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΤΟΥ.ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΧΕΙ Η ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ ΞΕΚΗΝΗΣΕ ΔΥΝΑΜΙΚΑ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΛΕΓΑΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ? Ε ΝΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ!!

στις 13/09/2016 17:48
Το να το εκανε επειτηδες ο ντεγκρα δεν το πιστευω εξαλλου ο κουγια ειναι και λιγο λαμογιο

στις 13/09/2016 19:39
Pairnoun ekatomuria den epitrepete to lathos , as ton dinoun 800 to mhna kai na kathete pagko

στις 13/09/2016 21:14
Σιγα να μην παιρνει εκκατομυριο ο ντεγκρα ουτε τα 800 δεν θα εχει να δωσει σε λιγο η ΑΕΛ

στις 14/09/2016 00:41
''Pairnoun ekatomuria den epitrepete to lathos , as ton dinoun 800 to mhna kai na kathete pagko''

τι μαλ***ες διαβαζω θεε μου ;!

στις 14/09/2016 00:57
A re koloael kai kolokougia poutsa pou ti thelete!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.