Βαλένθια - Θέλτα

17/9/2022 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 1120
3 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 593 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Βαλένθια - Θέλτα στις 17/1/2024

• Θεατές: 40965
90+7'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Βαλένθια μετά από μία καλή εμφάνιση

90+7'

90+7'

Κατοχή: Βαλένθια: 66%, Θέλτα: 34%.

90+7'

Ελεύθερο για την ομάδα Βαλένθια

90+6'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+5'

Ο Gabriel Paulista από την ομάδα Βαλένθια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

Η ομάδα Βαλένθια αυξάνει την πίεση της και μοιάζει πως θα σκοράρει κάποια στιγμή

90+5'

Ένα γκολ από υπέροχη ομαδική προσπάθεια!

90+5'

Ο Justin Kluivert έδωσε την ασίστ για το γκολ!

90+3'

Ο Hugo Guillamon έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+3'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Andre Almeida σκοράρει με το δεξί πόδι!

90+3'

Ο Carles Perez από την ομάδα Θέλτα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Ο Hugo Guillamon τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+2'

Ο Renato Tapia από την ομάδα Θέλτα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Andre Almeida

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Θέλτα

90+2'

Ο Samuel Dias Lino από την ομάδα Βαλένθια είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+2'

Η ομάδα Βαλένθια εκδηλώνει επίθεση

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 7'

90'

Η ομάδα Βαλένθια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90'

89'

Η ομάδα Βαλένθια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

88'

Η ομάδα Θέλτα έχει την κατοχή της μπάλας

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Unai Nunez από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Justin Kluivert

86'

Κατοχή: Βαλένθια: 65%, Θέλτα: 35%.

86'

85'

Ο Toni Lato από την ομάδα Βαλένθια εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

85'

Ο Renato Tapia σταματά επιτυχώς το σουτ

85'

Το σουτ του Justin Kluivert μπλοκάρεται

85'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

84'

Ο Jose Gaya δίνει τη θέση του στον Toni Lato

84'

Ο Eray Coemert είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Gabriel Paulista

83'

Ο Joergen Strand Larsen δίνει τη θέση του στον Luca de la Torre

82'

Τι «χρυσή» αλλαγή από τον προπονητή. Ο Marcos de Sousa μόλις μπήκε στο γήπεδο και ήδη έβαλε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

82'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Marcos de Sousa στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

81'

Το αμυντικό λάθος του Carles Perez μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

81'

Ο Carles Perez απομακρύνει τη μπάλα

81'

Ο Justin Kluivert τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

81'

Η ομάδα Βαλένθια ξεκινάει αντεπίθεση

81'

Ο Jose Gaya κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Carles Perez.

81'

Ο Mouctar Diakhaby τιμωρείται για σπρώξιμο στον Agustin Marchesin

81'

Ο Eray Coemert κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Agustin Marchesin μπλοκάρει εύκολα

80'

80'

Η σέντρα από τον Jose Gaya από την ομάδα Βαλένθια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

80'

Ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

Ο Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

Ο Jose Gaya από την ομάδα Βαλένθια εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

80'

Ο Agustin Marchesin κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

79'

Ο Justin Kluivert χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

79'

Καλή ενέργεια από τον Justin Kluivert ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

79'

Ο Marcos de Sousa τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

79'

Η ομάδα Βαλένθια έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joergen Strand Larsen από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Hugo Guillamon

79'

Ο Thierry Correia υποπίπτει σε χέρι

78'

Ο Agustin Marchesin κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

78'

Κίτρινη κάρτα για τον Gabriel Veiga

78'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Gabriel Veiga υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Thierry Correia

77'

40965 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

77'

Κατοχή: Βαλένθια: 64%, Θέλτα: 36%.

76'

75'

Διακοπή για νερό. Υπάρχει αρκετή ζέστη σήμερα και το παιχνίδι σταμάτησε ώστε οι παίκτες να δροσιστούν

75'

Ο Thierry Correia πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

75'

74'

Ο Jose Gaya σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Agustin Marchesin ελέγχει την φάση

74'

74'

Το σουτ του Samuel Dias Lino μπλοκάρεται

74'

73'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gabriel Veiga από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Hugo Guillamon

73'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Renato Tapia από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Thierry Correia

73'

Ο Eray Coemert από την ομάδα Βαλένθια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

Ο Renato Tapia από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

72'

Ο Giorgi Mamardashvili κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

72'

Ο Joergen Strand Larsen χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

72'

Ο Joergen Strand Larsen κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Giorgi Mamardashvili μπλοκάρει εύκολα

72'

Ο Renato Tapia τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

72'

Η σέντρα από τον Renato Tapia από την ομάδα Θέλτα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

72'

Ο Samuel Castillejo δίνει τη θέση του στον Marcos de Sousa

72'

Ο Edinson Cavani δίνει τη θέση του στον Justin Kluivert

70'

Ο Thierry Correia από την ομάδα Βαλένθια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Iago Aspas

70'

70'

Το παιχνίδι έχει επισκιαστεί από κάποια πολύ σκληρά μαρκαρίσματα

69'

Κίτρινη κάρτα για τον Samuel Castillejo

69'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Samuel Castillejo για την ομάδα Βαλένθια. Ο Unai Nunez σταματάει την φάση.

69'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

68'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hugo Guillamon από την ομάδα Βαλένθια ανατρέπει τον Renato Tapia

68'

67'

67'

Ο Ilaix Moriba δίνει τη θέση του στον Nico Gonzalez

66'

66'

65'

Ο Ilaix Moriba από την ομάδα Βαλένθια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

65'

65'

Ο Hugo Guillamon από την ομάδα Βαλένθια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Iago Aspas

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Thierry Correia από την ομάδα Βαλένθια ανατρέπει τον Javi Galan

63'

Ο Giorgi Mamardashvili κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

63'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

63'

Ο Mouctar Diakhaby σταματά επιτυχώς το σουτ

63'

Το σουτ του Joergen Strand Larsen μπλοκάρεται

62'

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Samuel Castillejo από την ομάδα Βαλένθια ανατρέπει τον Javi Galan

61'

Ο Thierry Correia επιστρέφει στο γήπεδο.

61'

61'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Thierry Correia να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

61'

60'

Ο Thierry Correia είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

60'

59'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο παίκτης Franco Cervi αποβάλλεται μετά από σκληρό φάουλ

59'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Franco Cervi υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Thierry Correia

59'

Η ομάδα Βαλένθια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

59'

58'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

57'

Ο Oscar Rodriguez δίνει τη θέση του στον Gabriel Veiga

57'

Ο Fran Beltran δίνει τη θέση του στον Carles Perez

56'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

56'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

55'

55'

Ο Samuel Dias Lino βλέπει κάρτα για θέατρο

55'

ΟΧΙ ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής θεωρεί ότι ο Samuel Dias Lino βούτηξε στην περιοχή. Αμφισβητούμενο!

55'

54'

54'

Ο Andre Almeida από την ομάδα Βαλένθια εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

54'

54'

Ο Joseph Aidoo σταματά επιτυχώς το σουτ

53'

52'

Κίτρινη κάρτα για τον Fran Beltran

52'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Fran Beltran ανέτρεψε τον Hugo Guillamon από πίσω και δόθηκε φάουλ

51'

51'

Ο Jose Gaya κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

50'

Η ομάδα Βαλένθια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

50'

50'

Ο Unai Nunez από την ομάδα Θέλτα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oscar Rodriguez από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Thierry Correia

48'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Andre Almeida

47'

46'

Ο Edinson Cavani από την ομάδα Βαλένθια είναι σε θέση οφσάιντ

46'

46'

45+5'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Βαλένθια της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+5'

45+5'

45+5'

45+5'

Το σουτ του Ilaix Moriba μπλοκάρεται

45+5'

Ο Joseph Aidoo από την ομάδα Θέλτα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+4'

45+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andre Almeida από την ομάδα Βαλένθια ανατρέπει τον Javi Galan

45+3'

Ο Unai Nunez επιστρέφει στο γήπεδο.

45+2'

45+2'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Unai Nunez να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

45+1'

Ο Unai Nunez είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

45+1'

45+1'

Ο Ilaix Moriba τιμωρείται για σπρώξιμο στον Unai Nunez

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45'

45'

Κατοχή: Βαλένθια: 68%, Θέλτα: 32%.

45'

Ο Joseph Aidoo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ilaix Moriba

44'

43'

Ο Joergen Strand Larsen τιμωρείται για σπρώξιμο στον Eray Coemert

42'

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Ilaix Moriba

40'

40'

Κατοχή: Βαλένθια: 69%, Θέλτα: 31%.

40'

40'

Ο Javi Galan απομακρύνει τη μπάλα

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oscar Rodriguez από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Samuel Castillejo

38'

Η ομάδα Βαλένθια κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

37'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Samuel Castillejo στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

37'

Ο Samuel Castillejo τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

37'

Ο Samuel Castillejo χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

37'

37'

Καλή ενέργεια από τον Samuel Dias Lino ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

37'

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Samuel Castillejo

35'

35'

34'

34'

34'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Ilaix Moriba

32'

32'

31'

31'

30'

Κατοχή: Βαλένθια: 67%, Θέλτα: 33%.

30'

Ο Samuel Castillejo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Javi Galan

29'

28'

Ο Jose Gaya από την ομάδα Βαλένθια κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Joseph Aidoo

28'

27'

27'

27'

27'

Ο Joergen Strand Larsen από την ομάδα Θέλτα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

27'

Ο Iago Aspas τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

26'

Το αμυντικό λάθος του Hugo Guillamon μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

26'

26'

25'

24'

Ο Andre Almeida τιμωρείται για σπρώξιμο στον Franco Cervi

24'

Ο Mouctar Diakhaby χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

24'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Mouctar Diakhaby αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

24'

23'

23'

23'

23'

23'

23'

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Renato Tapia από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Ilaix Moriba

21'

21'

21'

20'

20'

20'

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fran Beltran από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Ilaix Moriba

19'

19'

19'

18'

18'

18'

Ο Hugo Mallo της ομάδας Θέλτα παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

18'

Ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

18'

17'

Ο Iago Aspas εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Giorgi Mamardashvili ελέγχει την φάση

16'

Ο Hugo Guillamon έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

16'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hugo Guillamon από την ομάδα Βαλένθια ανατρέπει τον Iago Aspas

16'

Το αμυντικό λάθος του Eray Coemert μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

15'

15'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Samuel Dias Lino

15'

Ο Samuel Dias Lino από την ομάδα Βαλένθια είναι σε θέση οφσάιντ

15'

14'

14'

14'

13'

13'

12'

Ο Joseph Aidoo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Edinson Cavani.

11'

10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ilaix Moriba από την ομάδα Βαλένθια ανατρέπει τον Oscar Rodriguez

10'

10'

Κατοχή: Βαλένθια: 75%, Θέλτα: 25%.

9'

9'

8'

8'

Ο Fran Beltran απομακρύνει τη μπάλα

8'

7'

6'

6'

Ο Mouctar Diakhaby από την ομάδα Βαλένθια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

6'

Ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

6'

Ο Thierry Correia απομακρύνει τη μπάλα

5'

5'

Κατοχή: Βαλένθια: 72%, Θέλτα: 28%.

5'

4'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Joergen Strand Larsen για την ομάδα Θέλτα. Ο Eray Coemert σταματάει την φάση.

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oscar Rodriguez από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Ilaix Moriba

3'

3'

3'

3'

2'

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Βαλένθια είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Mestalla, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Από βαριά ήττα η Θέλτα, με Καβάνι η Βαλένθια

Η Βαλένθια έχασε από την Ράγιο Βαγιεκάνο και η Θέλτα από την Ατλέτικο με τις δύο ομάδες να διασταυρώνουν τα ξίφη τους στο Μεστάγια.

Δεν είχε συνέχεια η εντυπωσιακή της νίκη επί της Χετάφε, αφού πήγε στην έδρα της Ράγιο Βαγιεκάνο και έχασε με 2-1, χωρίς να παίξει ωραίο ποδόσφαιρο. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 5΄ άνοιξαν το σκορ με τον Ίσι Παλαθόν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ. Μάλιστα, το 2-0 ήρθε με τον ίδιο τρόπο, αλλά με τον Νίκο Γκονζάλεθ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Η Βαλένθια το μόνο που κατάφερε ήταν να διαμορφώσει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ντιακαμπί.

«Είμαι ο πρώτος υπεύθυνος, έχω κάνει λάθος σε όλα. Όταν μια ομάδα δέχεται δύο γκολ από στημένες φάσεις και παίζει μόνο 10 λεπτά με την μπάλα, είναι αδύνατο να κερδίσει. Μας έχουν κερδίσει σε όλα, με την μπάλα, σε ένταση. Ο πρώτος υπεύθυνος είμαστε εγώ και το προπονητικό μου επιτελείο. Πρέπει να αναρωτηθούμε γιατί συνέβη αυτό. Πρέπει να δουλέψουμε και να σκεφτούμε τι έχει συμβεί», δηλώνει ο Γκατούζο.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο χαφ Μορίμπα (1/0). Ρήξη χιαστών υπέστη ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας Ντομενέκ, ενώ είναι έτοιμος ο φορ Καβάνι για το ντεμπούτο του. Δύσκολα θα αγωνιστεί ο χαφ Μούσα (5/0). Προέρχεται από συντριβή στη Μαδρίτη κόντρα στην Ατλέτικο με 4-1, αλλά το τελικό σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα. Έχασε δύο φοβερές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ στο πρώτο πεντάλεπτο, αλλά η Ατλέτικο βρήκε δίχτυα στο 9΄ με τον Κορέα και ένα λεπτό αργότερα η Θέλτα έφτασε κοντά στην ισοφάρισε με τον Ιάγο Άσπας να σημαδεύει το δοκάρι. Πέντε λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης, ο Ντε Πολ έγραψε το 2-0 και ο Καράσκο στο 66΄ με ατομική ενέργεια ανέβασε το δείκτη του σκορ. Το μόνο που κατάφερε η Θέλτα ήταν να μειώσει στο 71' με τον Βέιγκα και ο Νούνιες με αυτογκόλ στο 82΄ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

«Μας τιμώρησαν πάρα πολύ, όσο ήταν η εξέλιξη του παιχνιδιού. Το τελικό σκορ ήταν πολύ ογκώδες για αυτό που έγινε στο ματς. Φεύγω πολύ πληγωμένος γιατί ήμασταν πολύ ενθουσιασμένοι. Όσον αφορά το πλαίσιο του παιχνιδιού, το παιχνίδι ήταν καλό, αλλά απέναντι σε ομάδες αυτής της ιεραρχίας πρέπει να σκοράρεις τις ευκαιρίες που έχεις. Το μεγάλο αποτέλεσμα αποφεύγει να πει ότι κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι και ότι δημιουργήσαμε πολλά απέναντι σε έναν αντίπαλο που είναι δύσκολο να γίνει. Πρέπει να συνεχίσουμε να μεγαλώνουμε.» επεσήμανε ο τεχνικός Κουντέτ.

Αγωνιστικά Νέα: Λείπει ξανά ο επιθετικός Πασιένσια (3/1).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Βαλένθια επιστρέψει στη δυνατή της έδρα μετά την ήττα από τη Ράγιο Βαγιεκάνο και υποδέχεται τη Θέλτα που δέχθηκε συντριβή στη Μαδρίτη από την Ατλέτικο. Οι δύο ομάδες παίζουν πάντα με πάθος και δεν θα κάτσουν στην άμυνα τους. Δεν είναι πολλά αυτά που τους χωρίζουν αγωνιστικά και έτσι δεν θα μπλέξουμε με σημείο και θα πάμε στο Over.

• Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Θέλτα, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 2.20 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα