90+7'

90+7'

Κατοχή: Βαγιαδολίδ: 39%, Χιρόνα: 61%.

90+7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Darwin Machis από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Yan Couto

90+7'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+6'

Ελεύθερο για την ομάδα Βαγιαδολίδ

90+5'

Ο Reinier κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+5'

90+4'

Καλή ενέργεια από τον Cristhian Stuani ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+4'

Ο Reinier τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+4'

Ο Viktor Tsigankov από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+3'

Η ομάδα Χιρόνα εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+3'

Ο Martin Hongla από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Η σέντρα από τον Yan Couto από την ομάδα Χιρόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+3'

90+2'

Ο Bernardo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Cyle Larin

90+1'

Ο Gonzalo Plata δίνει τη θέση του στον Roque Mesa

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90'

90'

Η ομάδα Χιρόνα εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90'

Ο Alvaro Aguado από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

89'

Καλή ενέργεια από τον Alvaro Aguado ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

89'

Ο Alvaro Aguado τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

89'

Ο Rodrigo Riquelme υποπίπτει σε χέρι

87'

87'

Ο Gonzalo Plata τιμωρείται για σπρώξιμο στον Oriol Romeu

87'

86'

86'

86'

85'

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cyle Larin από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Paulo Gazzaniga

85'

Ο Cyle Larin τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

85'

Το αμυντικό λάθος του Juanpe μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

85'

84'

Ο Cyle Larin κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Bernardo.

84'

83'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

83'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

83'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Cristhian Stuani από την ομάδα Χιρόνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

83'

Ο Rodrigo Riquelme τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

82'

Καλή ενέργεια από τον Darwin Machis ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

82'

Ο Bernardo από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

82'

Ο Bernardo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Cyle Larin.

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cristhian Stuani από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Ivan Fresneda

81'

80'

80'

80'

Κατοχή: Βαγιαδολίδ: 40%, Χιρόνα: 60%.

79'

78'

78'

77'

Ο Arnau Martinez δίνει τη θέση του στον Ricard Artero

77'

Ο Valery Fernandez δίνει τη θέση του στον Rodrigo Riquelme

77'

Ο Ivan Martin δίνει τη θέση του στον Yan Couto

77'

Ο Darwin Machis από την ομάδα Βαγιαδολίδ είναι σε θέση οφσάιντ

76'

Ο Reinier από την ομάδα Χιρόνα είναι σε θέση οφσάιντ

76'

Ο Jordi Masip κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

76'

75'

Κατοχή: Βαγιαδολίδ: 42%, Χιρόνα: 58%.

75'

Ο Joaquin Fernandez απομακρύνει τη μπάλα

74'

Ο Gonzalo Plata σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Paulo Gazzaniga ελέγχει την φάση

73'

72'

Ο Cyle Larin τιμωρείται για σπρώξιμο στον Arnau Martinez

72'

72'

Ο Sergio Escudero δίνει τη θέση του στον Luis Perez

71'

Ο Monchu δίνει τη θέση του στον Alvaro Aguado

70'

70'

Ο Selim Amallah δίνει τη θέση του στον Darwin Machis

69'

Ο Bernardo σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jordi Masip ελέγχει την φάση

69'

69'

Ο Viktor Tsigankov από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

69'

Ο Joaquin Fernandez από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

68'

Κίτρινη κάρτα για τον Selim Amallah

68'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Selim Amallah από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Bernardo

67'

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kike Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Arnau Martinez

66'

Καλή ενέργεια από τον Reinier ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

65'

65'

Κατοχή: Βαγιαδολίδ: 44%, Χιρόνα: 56%.

65'

65'

64'

Ο Jawad El Yamiq είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Javi Sanchez

64'

Ο Viktor Tsigankov από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

64'

Ο Arnau Martinez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

63'

63'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Jawad El Yamiq να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

61'

Ο Sergio Escudero από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

60'

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kike Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Reinier

59'

Ελεύθερο για την ομάδα Χιρόνα

58'

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cristhian Stuani από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Jordi Masip

57'

Ο Javier Hernandez σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jordi Masip ελέγχει την φάση

56'

55'

55'

Κατοχή: Βαγιαδολίδ: 46%, Χιρόνα: 54%.

55'

Ο Cyle Larin αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

55'

Ο Gonzalo Plata κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

54'

Ο Paulo Gazzaniga κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

54'

Ο Sergio Escudero από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

54'

Ο Cyle Larin κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Paulo Gazzaniga μπλοκάρει εύκολα

53'

Η σέντρα από τον Kike Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

53'

Ο Juanpe σταματά επιτυχώς το σουτ

53'

Το σουτ του Ivan Fresneda μπλοκάρεται

52'

Καλή ενέργεια από τον Ivan Martin ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

52'

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gonzalo Plata από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Valery Fernandez

50'

21033 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

50'

49'

49'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kike Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Oriol Romeu

48'

47'

47'

46'

Ο Juanpe απομακρύνει τη μπάλα

46'

46'

45+6'

45+6'

Κατοχή: Βαγιαδολίδ: 48%, Χιρόνα: 52%.

45+5'

45+5'

Ο Viktor Tsigankov από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

45+5'

45+3'

45+3'

45+3'

Ο Jawad El Yamiq επιστρέφει στο γήπεδο.

45+2'

45+2'

45+1'

Ο Jawad El Yamiq είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

45+1'

45'

Κατοχή: Βαγιαδολίδ: 52%, Χιρόνα: 48%.

44'

Το σουτ του Jawad El Yamiq μπλοκάρεται

44'

44'

Το σουτ του Gonzalo Plata μπλοκάρεται

43'

Το σουτ του Cyle Larin μπλοκάρεται

43'

43'

41'

Κίτρινη κάρτα για τον Ivan Martin

41'

Ο Ivan Martin από την ομάδα Χιρόνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Gonzalo Plata

41'

40'

40'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Cristhian Stuani για την ομάδα Χιρόνα. Ο Jawad El Yamiq σταματάει την φάση.

40'

Ο Jawad El Yamiq από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gonzalo Plata από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Javier Hernandez

39'

39'

38'

38'

Ο Juanpe από την ομάδα Χιρόνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

38'

Ο Javier Hernandez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

37'

Η σέντρα από τον Viktor Tsigankov από την ομάδα Χιρόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

37'

37'

Κατοχή: Βαγιαδολίδ: 53%, Χιρόνα: 47%.

37'

36'

Ο Valery Fernandez αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

36'

Ο Monchu από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

36'

Ο Viktor Tsigankov από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

35'

Ο Sergio Escudero από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

35'

Ο Joaquin Fernandez σταματά επιτυχώς το σουτ

35'

Το σουτ του Cristhian Stuani μπλοκάρεται

35'

Η σέντρα από τον Ivan Martin από την ομάδα Χιρόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

33'

33'

Φράγμα από τον Valery Fernandez, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Joaquin Fernandez. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oriol Romeu από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Kike Perez

31'

31'

Ο Kike Perez αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

31'

31'

Ο Viktor Tsigankov από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

31'

Ο Sergio Escudero από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

30'

Ο Valery Fernandez απομακρύνει τη μπάλα

30'

Ο Sergio Escudero από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

29'

Ο Sergio Escudero σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Paulo Gazzaniga ελέγχει την φάση

29'

29'

29'

28'

28'

Ο Gonzalo Plata από την ομάδα Βαγιαδολίδ είναι σε θέση οφσάιντ

27'

27'

Ο Martin Hongla κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

25'

Κατοχή: Βαγιαδολίδ: 58%, Χιρόνα: 42%.

24'

Ο Gonzalo Plata έδωσε την ασίστ για το γκολ.

24'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Monchu σκοράρει με το αριστερό πόδι!

24'

Ο Gonzalo Plata τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

24'

24'

Ο Juanpe από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

23'

23'

Το σουτ του Reinier μπλοκάρεται

21'

20'

20'

Κατοχή: Βαγιαδολίδ: 55%, Χιρόνα: 45%.

18'

18'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ έχει την κατοχή της μπάλας

17'

17'

16'

16'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

16'

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Selim Amallah από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Javier Hernandez

13'

13'

12'

Ο Aleix Garcia είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Reinier

12'

Ο Martin Hongla από την ομάδα Βαγιαδολίδ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Cristhian Stuani

11'

11'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Aleix Garcia να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

10'

Κατοχή: Βαγιαδολίδ: 80%, Χιρόνα: 20%.

10'

Ο Aleix Garcia είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

10'

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Monchu από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Valery Fernandez

8'

Ο Javier Hernandez σταματά επιτυχώς το σουτ

8'

8'

8'

Ο Javier Hernandez αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

7'

7'

6'

6'

6'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Cyle Larin από την ομάδα Βαγιαδολίδ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

6'

Η σέντρα από τον Ivan Fresneda από την ομάδα Βαγιαδολίδ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

5'

Ο Toni Villa είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Valery Fernandez

4'

4'

Ο Cyle Larin από την ομάδα Βαγιαδολίδ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

4'

3'

3'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Toni Villa να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

2'

Ο Toni Villa είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

1'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Toni Villa για την ομάδα Χιρόνα. Ο Joaquin Fernandez σταματάει την φάση.

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Χιρόνα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Jose Zorrilla, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Χωρίς τον προπονητή της η Βαγιαδολίδ, τέσσερις αγωνιστικές αήττητη η Χιρόνα

Η Βαγιαδολίδ έχει την ψυχολογία στα ύψη μετά το τρίποντο στην έδρα της Βιγιαρεάλ και τώρα υποδέχεται την Χιρόνα που δεν έχει χάσει εδώ και τέσσερις αγωνιστικές.

Πήρε τεράστια βαθμολογική ανάσα την προηγούμενη αγωνιστική, αφού έφυγε με το διπλό από το Θεράμικα επικρατώντας με 2-1 επί της φορμαρισμένης Βιγιαρεάλ. Μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και προηγήθηκε μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Αμάλα και στο 34' ο Ελ Γιαμίκ έφτασε μέχρι την αντίπαλη περιοχή και με δυνατό σουτ έγραψε το 2-0. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και αφού απείλησαν δύο φορές με τον Τσουκουέζε, ο οποίος είχε προσπάθεια στο δοκάρι στο 69', πέτυχαν το γκολ στο 74΄ με τον Καπού.

Σε μια φάση που η Βαγιαδολίδ είχε για αρκετή ώρα πεσμένο ποδοσφαιριστή της μέσα στη μεγάλη περιοχή και φωνάζει για τη μη τήρηση του fair play. Μάλιστα μετά τη μείωση του σκορ αποβλήθηκε ο προπονητής της, Πετσολάνο για έντονες διαμαρτυρίες προς τον διαιτητή της αναμέτρησης.

«Το μόνο πράγμα που είπα αν με κοιτάξουν είναι "Fair Play" και πήγαινα για την αντίπαλη ομάδα. Δεν έκανα ποτέ τίποτα εναντίον των διαιτητών ούτε δεν σεβόμουν κανέναν. ο ποδόσφαιρο και τα πάντα στη ζωή είναι συναισθήματα. Η ομάδα ήξερε να παίζει 100 λεπτά στο μέγιστο και αυτό είναι που μας δίνει τη νίκη. Είμαι περήφανος για τους παίκτες, είναι όλοι αφοσιωμένοι.Δεν χρειάζεται να κοιτάς τους υπόλοιπους αντιπάλους για την παραμονή», είπε ο προπονητής Πετσολάνο.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένει εκτός ο μπακ Ολάσα (18/0). Τιμωρημένος είναι ο προπονητής Πετσολάνο.Παρέμεινε για τέταρτη σερί αγωνιστική αήττητη (2-2-0) και πρόσθεσε άλλους τρεις πόντους στην προσπάθεια που κάνει για τη σωτηρία της, αφού υποδέχθηκε την ουραγό Έλτσε και νίκησε έστω και δύσκολα με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον τερματοφύλακα Γκαζανίγκα και ο Καστεγιάνος με μια κεφαλιά στο 45' άνοιξε το σκορ για την Χιρόνα.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε με την Έλτσε να χάνει τις ευκαιρίες, αλλά οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 2-0 με τον Ρομέου στο 70'. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης η Έλτσε έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Πόνσε.

Αξιοσημείωτο είναι πως η Χιρόνα κατάφερε να κρατήσει απαραβίαστη την εστία της για δεύτερη συνεχόμενη φορά φέτος, όταν το είχε κάνει τόσες φορές σε ολόκληρη τη σεζόν.

Δεν μου άρεσαν πολλά πράγματα. Μας έχουν ξεπεράσει, στην πίεση δεν καταφέραμε να βγούμε έξω. Δεν ήμασταν άνετα γιατί η μπάλα δεν πήγαινε γρήγορα. Αν δεν ήταν ο τερματοφύλακας Γκαζανίγκα θα μιλούσαμε για άλλο αποτέλεσμα. Πήραμε ένα καλό αποτέλεσμα, αλλά τα συναισθήματα δεν ήταν καλά. Ήξερα ότι δεν θα ήταν εύκολο. Είναι τρεις σημαντικοί βαθμοί, αλλά με τους 38 βαθμούς φέτος δεν σου δίνει αρκετά για να σωθείς. Για να συνεχίσουμε, απομένουν εννέα παιχνίδια για να παίξουμε και να ανταγωνιστούμε γιατί υπάρχουν πράγματα να βελτιώσουμε . Πρέπει να συνεχίσουμε τη δουλειά μας, να αναπτυχθούμε ως ομάδα», είπε ο προπονητής Μίτσελ.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένοι είναι ο επιθετικός Καστεγιάνος (28/7) και ο στόπερ Μπουένο (28/0), αλλά εξέτισε και επιστρέφει ο μέσος Ρεϊνιέ (10/1). Νέες απώλειες ο κεντρικός αμυντικός Νταβίντ Λόπεθ (16/2) και ο χαφ Μπόρχα Γκαρθία (11/1). Παραμένει εκτός ο μέσος Ερέρα (16/2).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Βαγιαδολίδ πήρε τεράστια βαθμολογική ανάσα την προηγούμενη αγωνιστική, φεύγοντας με το διπλό από την έδρα της φορμαρισμένης Βιγιαρεάλ και τώρα φιλοξενεί την Χιρόνα, η οποία παρέμεινε για τέταρτη σερί αγωνιστική αήττητη (2-2-0). Δεν θα μπλέξουμε με σημείο και θα ποντάρουμε στο over, αφού οι δύο ομάδες δεν διακρίνονται για την αμυντική τους λειτουργία.

• Στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες της ομάδας Βαγιαδολίδ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.74 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα