Χιρόνα - Βαγιαδολίδ

9/9/2022 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 157
2 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 601 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Βαγιαδολίδ - Χιρόνα στις 22/4/2023

• Θεατές: 10053
90+5'

90+5'

Κατοχή: Χιρόνα: 45%, Βαγιαδολίδ: 55%.

90+5'

Ο Manuel Vallejo από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

Ο Monchu από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+5'

Ο Oriol Romeu από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

Ο Monchu από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+4'

Ο Javier Hernandez από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oriol Romeu από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Roque Mesa

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Βαγιαδολίδ

90+3'

Ο Toni Villa από την ομάδα Χιρόνα δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

90+3'

Ο Samu Saiz βρίσκει συμπαίκτη στην περιοχή

90+3'

Η σέντρα από τον Ivan Fresneda από την ομάδα Βαγιαδολίδ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+3'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'

Ο Valentin Castellanos δίνει τη θέση του στον Javier Hernandez

90+2'

Ο Miguel Gutierrez από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Ο Oscar Plano από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+1'

Ο Juanpe σταματά επιτυχώς το σουτ

90+1'

Το σουτ του Kenedy μπλοκάρεται

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Ο Valentin Castellanos κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Joaquin Fernandez.

90'

89'

Η σέντρα από τον Lucas Olaza από την ομάδα Βαγιαδολίδ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

88'

Ο Aleix Garcia έδωσε την ασίστ για το γκολ!

88'

Ο Santiago Bueno έδωσε την ασίστ για το γκολ.

88'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Oriol Romeu της ομάδας Χιρόνα σκοράρει με κεφαλιά

88'

Ο Santiago Bueno τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

88'

Η σέντρα από τον Aleix Garcia από την ομάδα Χιρόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roque Mesa από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Valentin Castellanos

86'

Ο Sergio Asenjo κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

86'

Η ομάδα Χιρόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

86'

85'

Ο Javi Sanchez από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

85'

Ο Juan Carlos κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

85'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

84'

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Monchu από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Manuel Vallejo

83'

82'

82'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Valentin Castellanos από την ομάδα Χιρόνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

82'

Η σέντρα από τον Yan Couto από την ομάδα Χιρόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

81'

Η ομάδα Χιρόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

81'

Κατοχή: Χιρόνα: 44%, Βαγιαδολίδ: 56%.

81'

81'

80'

Ο Juanpe τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

80'

79'

Κίτρινη κάρτα για τον Roque Mesa

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roque Mesa από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Samu Saiz

79'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

79'

Ο Valentin Castellanos από την ομάδα Χιρόνα είναι σε θέση οφσάιντ

78'

Ο Kenedy υποπίπτει σε χέρι

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Valentin Castellanos από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Roque Mesa

77'

76'

Ο Gonzalo Plata δίνει τη θέση του στον Kenedy

76'

Ο Kike Perez είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Alvaro Aguado

75'

Ο Kike Perez είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

74'

Ο Reinier δίνει τη θέση του στον Toni Villa

74'

Ο Arnau Martinez δίνει τη θέση του στον Yan Couto

74'

Ο Samu Saiz αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

74'

Καλή ενέργεια από τον Manuel Vallejo ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

73'

Η σέντρα από τον Arnau Martinez από την ομάδα Χιρόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

73'

Ο Joaquin Fernandez από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

Ελεύθερο για την ομάδα Χιρόνα

72'

Ο Monchu αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

71'

70'

70'

Ο Arnau Martinez από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

70'

Κατοχή: Χιρόνα: 43%, Βαγιαδολίδ: 57%.

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Arnau Martinez από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Lucas Olaza

68'

68'

67'

Ο Juanpe από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

67'

Ο Reinier από την ομάδα Χιρόνα είναι σε θέση οφσάιντ

66'

Η ομάδα Χιρόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

66'

65'

65'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

65'

Κατοχή: Χιρόνα: 41%, Βαγιαδολίδ: 59%.

65'

64'

Ο Santiago Bueno από την ομάδα Χιρόνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

64'

Ο Aleix Garcia από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

63'

Ο Sergio Asenjo απομακρύνει τη μπάλα

62'

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gonzalo Plata από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Reinier

61'

61'

Ο Joaquin Fernandez από την ομάδα Βαγιαδολίδ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

61'

Η σέντρα από τον Kike Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

61'

Ο Monchu από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

61'

Ο Aleix Garcia από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

60'

Ο Santiago Bueno τιμωρείται για σπρώξιμο στον Monchu

59'

59'

Ο Rodrigo Riquelme δίνει τη θέση του στον Samu Saiz

59'

Ο Bernardo δίνει τη θέση του στον Manuel Vallejo

59'

Ο Kike Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

59'

Ο Santiago Bueno σταματά επιτυχώς το σουτ

58'

Το σουτ του Monchu μπλοκάρεται

58'

Ο Shon Weissman τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

58'

58'

57'

57'

Ο Kike Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

57'

Ο Oriol Romeu σταματά επιτυχώς το σουτ

56'

Το σουτ του Shon Weissman μπλοκάρεται

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Santiago Bueno από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Lucas Olaza

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Santiago Bueno από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Shon Weissman

55'

Ο Aleix Garcia σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Sergio Asenjo ελέγχει την φάση

55'

Κατοχή: Χιρόνα: 40%, Βαγιαδολίδ: 60%.

55'

Η ομάδα Χιρόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

54'

53'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

53'

Ο Juanpe κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Gonzalo Plata.

52'

52'

51'

Το σουτ του Roque Mesa μπλοκάρεται

51'

50'

50'

50'

Ένας παίκτης από την ομάδα Χιρόνα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

49'

49'

Ο Lucas Olaza απομακρύνει τη μπάλα

49'

Ένας παίκτης από την ομάδα Χιρόνα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

48'

47'

10053 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

47'

46'

46'

Ο Anuar δίνει τη θέση του στον Oscar Plano

46'

45+6'

45+5'

Κατοχή: Χιρόνα: 39%, Βαγιαδολίδ: 61%.

45+5'

Ο Valentin Castellanos από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+5'

45+5'

Ο Bernardo απομακρύνει τη μπάλα

45+4'

Η σέντρα από τον Monchu από την ομάδα Βαγιαδολίδ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+4'

Η ομάδα Χιρόνα έχει την κατοχή της μπάλας

45+3'

Ο Bernardo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kike Perez.

45+3'

45+2'

Ο Rodrigo Riquelme αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

45+2'

Ο Kike Perez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Santiago Bueno

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

45'

45'

45'

44'

44'

Ο Bernardo από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

44'

44'

Ο Anuar επιστρέφει στο γήπεδο.

44'

Ο Reinier από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

43'

43'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Anuar να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

42'

Ο Anuar είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

42'

42'

Το σουτ του Gonzalo Plata μπλοκάρεται

41'

41'

40'

Ο Gonzalo Plata κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Juan Carlos μπλοκάρει εύκολα

40'

40'

39'

Ο Javi Sanchez έδωσε την ασίστ για το γκολ!

38'

Ο Roque Mesa έδωσε την ασίστ για το γκολ.

38'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Monchu της ομάδας Βαγιαδολίδ νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

37'

Ο Aleix Garcia απομακρύνει τη μπάλα

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rodrigo Riquelme από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Gonzalo Plata

37'

36'

36'

Ο Kike Perez σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Juan Carlos ελέγχει την φάση

35'

Κατοχή: Χιρόνα: 48%, Βαγιαδολίδ: 52%.

35'

35'

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Miguel Gutierrez από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Joaquin Fernandez

31'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bernardo από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Anuar

31'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anuar από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Santiago Bueno

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kike Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Rodrigo Riquelme

30'

Κατοχή: Χιρόνα: 46%, Βαγιαδολίδ: 54%.

29'

28'

Ο Luis Perez είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Ivan Fresneda

27'

Ο Luis Perez είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

27'

26'

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luis Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Miguel Gutierrez

25'

25'

Ο Reinier πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

25'

Το σουτ του Rodrigo Riquelme μπλοκάρεται

25'

Η σέντρα από τον Rodrigo Riquelme από την ομάδα Χιρόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

25'

24'

Ο Bernardo σταματά επιτυχώς το σουτ

24'

24'

Ο Santiago Bueno από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

24'

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oriol Romeu από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Monchu

21'

Ο Aleix Garcia έδωσε την ασίστ για το γκολ.

21'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Reinier σκοράρει με το δεξί πόδι!

21'

Ο Aleix Garcia τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

21'

Ο Roque Mesa έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

21'

Ο Lucas Olaza από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

20'

20'

20'

Ο Kike Perez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Rodrigo Riquelme

20'

19'

Ο Aleix Garcia από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

19'

Ο Oriol Romeu παίρνει την κεφαλιά μπροστά από την εστία

19'

Ο Aleix Garcia από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

18'

Ο Luis Perez απομακρύνει τη μπάλα

18'

Ο Oriol Romeu κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Monchu.

17'

17'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Monchu από την ομάδα Βαγιαδολίδ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

16'

Ο Juan Carlos από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

16'

16'

16'

Ο Kike Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

15'

Ο Roque Mesa σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Juan Carlos ελέγχει την φάση

15'

Η σέντρα από τον Luis Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

15'

15'

15'

Ο Anuar της ομάδας Βαγιαδολίδ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

15'

Ο Monchu από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

13'

12'

12'

12'

12'

Ο Luis Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Reinier

11'

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Monchu από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Aleix Garcia

10'

Κατοχή: Χιρόνα: 17%, Βαγιαδολίδ: 83%.

9'

Κίτρινη κάρτα για τον Anuar

9'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Anuar υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Santiago Bueno

8'

8'

8'

Ο Anuar από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

7'

6'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

6'

Ο Sergi Guardiola είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Shon Weissman

5'

Κατοχή: Χιρόνα: 50%, Βαγιαδολίδ: 50%.

5'

Ο Sergi Guardiola είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

4'

4'

3'

Ο Bernardo από την ομάδα Χιρόνα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Sergi Guardiola

2'

Ο Sergi Guardiola τιμωρείται για σπρώξιμο στον Bernardo

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadi Municipal de Montilivi, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Δεν έχει σταθερότητα η Χιρόνα

Η Χιρόνα έχει σκαμπανεβάσματα στην απόδοση της και αντιμετωπίζει τη Βαγιαδολίδ, η οποία ξεπέρασε το δύσκολο πρόγραμμα που είχε στις πρώτες αγωνιστικές.

Ακόμα δεν έχει σταθερότητα στην απόδοση της, αλλά στάθηκε πάρα πολύ καλά στην έδρα της Μαγιόρκα και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 1-1. Σε ένα παιχνίδι με πάρα πολλές φάσεις και από τις δύο πλευρές, η Χιρόνα είχε κύριο πρωταγωνιστή τον Ρικέλμε, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 87' από στημένη φάση. Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Ραϊγιο βρήκε την ευκαιρία να κοντρολάρει την μπάλα με άνεση και με σουτ να την στείλει στα δίχτυα. Η Χιρόνα δεν το έβαλε κάτω και δυο λεπτά αργότερα κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε εύστοχα ο Σάιθ διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Λίγο έλειψε στο φινάλε να χάσει και τον βαθμό, αφού στο 90+5' πάλι από εκτέλεση κόρνερ ο Πρατς πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ.

«Έμεινα με την αντίδραση της ομάδας. Κάναμε ένα υπέροχο παιχνίδι. Με το στρατηγικό γκολ από κόρνερ δεν αξίζαμε την ήττα. Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι, ακόμη και απέναντι σε μια ομάδα που δέχθηκε λίγες ευκαιρίες, αν και είχαμε κάποιες καθαρές. Εκτιμώ την αντίδραση της ομάδας και είμαι φεύγοντας από το γήπεδο πολύ ικανοποιημένος από τη στάση όλων. Οι μικρές λεπτομέρειες είναι πάντα εκεί, αλλά πρέπει να αξιολογήσεις τι κάνει ο αντίπαλος», είπε ο προπονητής Μίτσελ.

Απέκτησε πέντε ποδοσφαιριστές καθώς ανακοινώθηκαν οι τερματοφύλακας Γκατσανίγκα, Φουίδιας, οι μέσοι Οριόλ Ρομέου, Τόνι Βίγια (Βαγιαδολίδ) και ο φορ Μάνου Βαγιέχο.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο επιθετικός Στουάνι (3/1) και οι χαφ Γιάνχελ Ερέρα (3/0), Ουρένα (3/0).Πέρασε το δύσκολο πρόγραμμα στην αρχή της σεζόν κόντρα σε Βιγιαρεάλ, Σεβίλλη και Μπαρτσελόνα χωρίς να κάνει νίκη και την 4η αγωνιστική υποδέχθηκε την Αλμερία και επικράτησε με 1-0 χάρη σε γκολ τις καθυστερήσεις. Μπήκε δυνατά στο ματς και είχε φάσεις για να σκοράρει με πιο χαρακτηριστική το δοκάρι του Σέρτζι Γκουαρδιόλα στο 34', ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης βρήκε δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώθηκε. Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε πολλές ευκαιρίες και χρειάστηκε ο επιθετικός Βάισμαν να σκοράρει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο περσινός πρώτος σκόρερ της Βαγιαδολίδ είχε μπει στο ματς στο 66' και έκανε ντεμπούτο στη σεζόν με γκολ.

«Γινόμαστε όλο και καλύτεροι. Φυσικά, αν παίξεις με την Μπαρτσελόνα είναι περίπλοκο. Αυτοί οι τρεις βαθμοί μας καθησυχάζουν και αυτό μας λέει ότι με αυτό που κάνουμε μπορούμε να κερδίσουμε. Παρατήρησα ότι η ομάδα πίστεψε γιατί εγώ προπονούμαι μαζί τους κάθε μέρα, δεν έχω δει ποτέ καμία αμφιβολία στους παίκτες. Φέτος σίγουρα θα χάσουμε παιχνίδια την τελευταία στιγμή. Θα είμαστε πάντα γενναίοι», είπε ο προπονητής Πατσέτα.

Αγωνιστικά Νέα: Δεν έχει απουσίες.

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Χιρόνα μπορεί να μην έχει βρει σταθερότητα στην απόδοση της, αλλά στέκεται καλά στον αγωνιστικό χώρο και πουλάει ακριβά το τομάρι της. Απέναντι της θα βρει τη Βαγιαδολίδ που προέρχεται από την πρώτη της νίκη, ξεπερνώντας το δύσκολο πρόγραμμα στην αρχή της σεζόν. Οι δύο ομάδες φαίνονται... δυσκοίλιες στα γκολ και θα ποντάρουμε στο under.

• Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Χιρόνα, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.64 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα