Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 60%, Σέλτικ: 40%.

Ο Cameron Carter-Vickers από την ομάδα Σέλτικ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

Η σέντρα από τον Mario Hermoso από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

Ο Koke από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

90'

90'

Ο Caglar Soyuncu κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90'

Ο Caglar Soyuncu τιμωρείται για σπρώξιμο στον Hyun-Gyu Oh

90'

Ο Joe Hart από την ομάδα Σέλτικ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

89'

89'

89'

Ο David Turnbull από την ομάδα Σέλτικ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκδηλώνει επίθεση

87'

Οι οπαδοί της ομάδας Σέλτικ είδαν αρκετά. Αποχωρούν από το στάδιο.

86'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης έχει την κατοχή της μπάλας

85'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 58%, Σέλτικ: 42%.

84'

84'

Ο Samuel Dias Lino έδωσε την ασίστ για το γκολ.

84'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Saul Niguez σκοράρει με το αριστερό πόδι!

84'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Saul Niguez από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

84'

Ο Samuel Dias Lino από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

84'

Η σέντρα από τον Marcos Llorente από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

84'

Ο Marcos Llorente σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Joe Hart ελέγχει την φάση

83'

Ο Liam Scales κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

83'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

82'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Axel Witsel από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Hyun-Gyu Oh

81'

Ελεύθερο για την ομάδα Σέλτικ

80'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 57%, Σέλτικ: 43%.

79'

Η ομάδα Σέλτικ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

79'

79'

Ο Samuel Dias Lino αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

78'

77'

Ο Jose Gimenez δίνει τη θέση του στον Caglar Soyuncu

77'

Ο Koke έδωσε την ασίστ για το γκολ!

77'

Ο Samuel Dias Lino τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

77'

Η σέντρα από τον Koke από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

76'

76'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Alvaro Morata της ομάδας Ατλέτικο Μαδρίτης νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι!

75'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

75'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 55%, Σέλτικ: 45%.

75'

Ο Odin Thiago Holm απομακρύνει τη μπάλα

74'

Ο Saul Niguez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

73'

72'

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cesar Azpilicueta από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον David Turnbull

71'

Ο Nahuel Molina δίνει τη θέση του στον Cesar Azpilicueta

71'

Ο Callum McGregor δίνει τη θέση του στον Tomoki Iwata

71'

70'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 54%, Σέλτικ: 46%.

69'

Ο Callum McGregor απομακρύνει τη μπάλα

69'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Angel Correa αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

69'

Ο Marcos Llorente τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

68'

67'

Ωραία ατομική προσπάθεια από τον Samuel Dias Lino ο οποίος σκοράρει με φινέτσα.

66'

Ο Alvaro Morata έδωσε την ασίστ για το γκολ.

66'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Samuel Dias Lino σκοράρει με το δεξί πόδι!

66'

Ο Koke αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

66'

Ο Alistair Johnston απομακρύνει τη μπάλα

66'

65'

65'

65'

Ο Rodrigo Riquelme δίνει τη θέση του στον Samuel Dias Lino

65'

Ο Antoine Griezmann δίνει τη θέση του στον Saul Niguez

64'

Ο Angel Correa αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

64'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ξεκινάει αντεπίθεση

64'

Η ομάδα Σέλτικ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

64'

Ο Mario Hermoso από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

64'

Η ομάδα Σέλτικ εκδηλώνει επίθεση

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mario Hermoso από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Hyun-Jun Yang

62'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης μετράει κανονικά.

61'

Ο Kyogo Furuhashi δίνει τη θέση του στον Hyun-Jun Yang

61'

Ο Paulo Bernardo δίνει τη θέση του στον David Turnbull

61'

61'

VAR - ΓΚΟΛ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό γκολ για την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης

60'

60'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Antoine Griezmann αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το αριστερό!

60'

Ο Alistair Johnston από την ομάδα Σέλτικ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

59'

59'

Ο Antoine Griezmann από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης είχε προσπάθεια εκτός στόχου

59'

Ο Angel Correa τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

59'

58'

Ελεύθερο για την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Angel Correa από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Paulo Bernardo

57'

57'

Η σέντρα από τον Rodrigo Riquelme από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

56'

55'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 51%, Σέλτικ: 49%.

55'

Ο Kyogo Furuhashi από την ομάδα Σέλτικ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

Ο Nahuel Molina από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

55'

Ο Liam Scales απομακρύνει τη μπάλα

55'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά του Jose Gimenez χτυπάει στο δοκάρι

55'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Axel Witsel από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

54'

Ο Antoine Griezmann από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

53'

Ο Joe Hart κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

53'

Καλή ενέργεια από τον Angel Correa ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

52'

Ο Kyogo Furuhashi από την ομάδα Σέλτικ είναι σε θέση οφσάιντ

52'

Ο Joe Hart κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

51'

50'

Ο Axel Witsel κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

50'

50'

Ο Koke από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

50'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 48%, Σέλτικ: 52%.

50'

Ο Jose Gimenez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Hyun-Gyu Oh

49'

Η ομάδα Σέλτικ έχει την κατοχή της μπάλας

48'

47'

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hyun-Gyu Oh από την ομάδα Σέλτικ ανατρέπει τον Axel Witsel

46'

46'

Ο Luis Palma δίνει τη θέση του στον Hyun-Gyu Oh

46'

Ο Matthew O'Riley δίνει τη θέση του στον Odin Thiago Holm

46'

Ο Pablo Barrios δίνει τη θέση του στον Marcos Llorente

46'

45+5'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+5'

45+5'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 49%, Σέλτικ: 51%.

45+4'

45+3'

45+3'

Ο Antoine Griezmann έδωσε την ασίστ για το γκολ!

45+2'

Ο Jose Gimenez έδωσε την ασίστ για το γκολ.

45+2'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Alvaro Morata της ομάδας Ατλέτικο Μαδρίτης «τσιμπάει» την μπάλα με το δεξί! Εύκολο τελείωμα για τον Alvaro Morata

45+2'

Ο Jose Gimenez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

45+2'

Η σέντρα από τον Antoine Griezmann από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+2'

Ο Callum McGregor από την ομάδα Σέλτικ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+2'

45+2'

Καλή ενέργεια από τον Antoine Griezmann ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

45+2'

Η σέντρα από τον Nahuel Molina από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+2'

45+2'

Ο Antoine Griezmann από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45+1'

Ο Liam Scales σταματά επιτυχώς το σουτ

45+1'

Το σουτ του Antoine Griezmann μπλοκάρεται

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 45%, Σέλτικ: 55%.

44'

44'

Ο Pablo Barrios σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Joe Hart ελέγχει την φάση

44'

44'

44'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Luis Palma για την ομάδα Σέλτικ. Ο Rodrigo Riquelme σταματάει την φάση.

43'

42'

42'

41'

Ο Alvaro Morata από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης είναι σε θέση οφσάιντ

41'

Το σουτ του Pablo Barrios μπλοκάρεται

41'

Ο Rodrigo Riquelme τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

40'

40'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 44%, Σέλτικ: 56%.

40'

Ο Alvaro Morata κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

40'

39'

Ο Matthew O'Riley κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

39'

39'

Ο Greg Taylor απομακρύνει τη μπάλα

39'

37'

36'

Κίτρινη κάρτα για τον Luis Palma

36'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Liam Scales για την ομάδα Σέλτικ. Ο Axel Witsel σταματάει την φάση.

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pablo Barrios από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Kyogo Furuhashi

35'

35'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 38%, Σέλτικ: 62%.

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mario Hermoso από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Paulo Bernardo

34'

34'

33'

33'

32'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Angel Correa από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

32'

31'

31'

30'

Ο Nahuel Molina από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

30'

30'

Ο Callum McGregor σταματά επιτυχώς το σουτ

30'

Το σουτ του Rodrigo Riquelme μπλοκάρεται

30'

30'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 31%, Σέλτικ: 69%.

29'

28'

Ο Pablo Barrios από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

28'

Ο Luis Palma από την ομάδα Σέλτικ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

28'

Ο Jan Oblak από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

28'

Το αμυντικό λάθος του Alvaro Morata μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

28'

Ο Luis Palma από την ομάδα Σέλτικ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

27'

27'

26'

Ο Jose Gimenez κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Joe Hart μπλοκάρει εύκολα

26'

Ο Antoine Griezmann από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

26'

25'

25'

25'

25'

25'

24'

23'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο παίκτης Daizen Maeda αποβάλλεται μετά από σκληρό φάουλ

23'
VAR

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφάσισε να μετατρέψει την κίτρινη κάρτα που έδωσε στον Daizen Maeda της ομάδας Σέλτικ σε κόκκινη κάρτα.

22'

Ο Mario Hermoso είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

22'

VAR - ΚΑΡΤΑ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανή κάρτα για τον παίκτη της ομάδας Σέλτικ.

21'

Η κάρτα στον Daizen Maeda της ομάδας Σέλτικ δεν ισχύει μετά από παρέμβαση του VAR.

21'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Daizen Maeda για την ομάδα Σέλτικ. Ο Mario Hermoso σταματάει την φάση.

20'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Nahuel Molina για την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης. Ο Greg Taylor σταματάει την φάση.

20'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 29%, Σέλτικ: 71%.

19'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Cameron Carter-Vickers για την ομάδα Σέλτικ. Ο Alvaro Morata σταματάει την φάση.

19'

Ο Cameron Carter-Vickers κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Alvaro Morata.

19'

Ο Daizen Maeda από την ομάδα Σέλτικ είναι σε θέση οφσάιντ

19'

18'

18'

18'

17'

Ο Antoine Griezmann από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

17'

Η ομάδα Σέλτικ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

17'

17'

Ο Cameron Carter-Vickers σταματά επιτυχώς το σουτ

17'

Το σουτ του Alvaro Morata μπλοκάρεται

17'

16'

16'

16'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

16'

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Σέλτικ

15'

15'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 24%, Σέλτικ: 76%.

14'

14'

14'

14'

14'

14'

13'

13'

12'

Ο Luis Palma σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jan Oblak ελέγχει την φάση

11'

10'

9'

8'

7'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

6'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Antoine Griezmann της ομάδας Ατλέτικο Μαδρίτης σκοράρει έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι!

6'

6'

6'

6'

5'

5'

5'

4'

4'

4'

4'

Ο Alistair Johnston κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

3'

2'

2'

2'

Ο Mario Hermoso τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alistair Johnston

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Σέλτικ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Civitas Metropolitano, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Βάζουν βάσεις πρόκρισης οι «ροχιμπλάνκος»

Η Ατλέτικο Μαδρίτης υποδέχεται τη Σέλτικ στο «Μετροπολιτάνο» για την 4η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ. Την περασμένη αγωνιστική οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες μεταξύ τους στη Γλασκώβη.

Τι ισχύει: Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου προκρίνονται στη φάση των «16» της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης, ενώ όποια τερματίσει στην τρίτη θέση, θα συνεχίσει στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Σε περίπτωση ισοβαθμίας τα κριτήρια κατά σειρά είναι τα εξής: 1)Βαθμοί, διαφορά γκολ και καλύτερη επίθεση στα ματς μεταξύ των ομάδων που ισοβαθμούν, 2) διαφορά γκολ και καλύτερη επίθεση συνολικά στα ματς του ομίλου, 3) περισσότερες νίκες στον όμιλο, 4) περισσότερες εκτός έδρας νίκες, 5) λιγότερες κάρτες.

Έμεινε στο 2-2 με τη Σέλτικ εκτός έδρας και μπορεί να αισθάνεται τυχερή για τον βαθμό. Τα βρήκε... σκούρα στο πρώτο ημίχρονο, όπου βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 4' ενώ παρ' ότι ισοφάρισε με τον Γκριεζμάν στο 25' να παίρνει το «ριμπάουντ» και να σκοράρει μετά από δικό του άστοχο πέναλτι, δέχθηκε ασφυκτική πίεση και κατόπιν ένα ακόμα τέρμα στο 28'. Ισορρόπησε την κατάσταση στο δεύτερο μέρος, ισοφαρίζοντας με κεφαλιά «ψαράκι» του Μοράτα (53'), αλλά δεν είχε συνέχεια και «εγκλωβίστηκε» στην εξαιρετικά στημένη άμυνα και μεσαία γραμμή της αντίπάλου της. Στο 82' μάλιστα έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ντε Πολ, αλλά δεν της «κόστισε», παρά την πίεση που δέχθηκε μέχρι το φινάλε.

Οι «ροχιμπλάνκος» παρέμειναν πάντως αήττητοι στον όμιλο, έχοντας βγάλει δύο εκτός έδρας ματς (Λάτσιο και Σέλτικ) και βρίσκονται στη 2η θέση με 5 βαθμούς, στο -1 από την πρωτοπόρο Φέγενορντ και το +1 από τη Λάτσιο. Απαραίτητη η νίκη κόντρα στους «Κέλτες» για να μπουν βάσεις πρόκρισης, αλλιώς «μπλέκει» πολύ το πράγμα.

Ταυτόχρονα στη Λα Λίγκα η Ατλέτικο ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Λας Πάλμας, έχοντας κακή εικόνα και τον Όμπλακ σε τραγική ημέρα κι έτσι παρέμεινε στους 25 βαθμούς και την 4η θέση, βλέποντας την απόσταση από την κορυφή να φτάνει τους 6 βαθμούς.

Η εμπιστοσύνη πάντως στο πρόσωπο του Ντιέγκο Σιμεόνε παραμένει αναλλοίωτη και μάλιστα αυξάνεται, αφού ο «Τσόλο» συμφώνησε με τη διοίκηση της ομάδας για ανανέωση του συμβολαίου του έως το 2027, συμφωνώντας μάλιστα και σε μείωση αποδοχών!

Αγωνιστικά νέα: Τιμωρημένος ο χαφ Ντε Πολ, αλλά επιστρέφει ο μέσος Λίνο και ο αναπληρωματικός γκολκίπερ Γκρμπιτς. Νοκ άουτ παραμένουν εδώ και καιρό ο μέσος Λεμάρ, ο επιθετικός Ντεπάι και ο μπακ Ρεϊνίλντο.
Μετά από μία πολύ καλή εμφάνιση, αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2) με την Ατλέτικο Μαδρίτης στο «Σέλτικ Παρκ». Εξαιρετικά στημένη και «φουριόζα» στο ξεκίνημα, προηγήθηκε μόλις στο 4' με τον Φουρουχάσι και παρ' ότι ισοφαρίστηκε στο 25', όταν ο Χαρτ απέκρουσε πέναλτι αλλά δέχτηκε το γκολ στη επαναφορά, πήρε ξανά το προβάδισμα με τον Πάλμα στο 28'. Στο ξεκίνημα της επανάληψης (53') δέχθηκε την ισοφάριση και το ματς κύλησε ισορροπημένα μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο όπου οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες στο 83'. Από εκεί έως το φινάλε οι γηπεδούχοι πίεσαν πολύ αλλά δεν κατάφεραν να βρουν το γκολ της νίκης.

«Ήταν μια πραγματικά καλή εμφάνιση, δεν μπορέσαμε να φτάσουμε στη νίκη, δείξαμε ότι όμως ότι μπορούμε να ανταγωνιστούμε μια τοπ ομάδα, μπορούμε να παίξουμε με τον τρόπο που θέλουμε» δήλωσε ο τεχνικός της ομάδας, Μπρένταν Ρότζερς.

Αυτός ήταν ο πρώτος βαθμός για τη Σέλτικ στον όμιλο, όπου παραμένει στην 4η και τελευταία θέση, έχοντας απόσταση τριών βαθμών από τη Λάτσιο και τεσσάρων από τη σημερινή της αντίπαλο. Ουσιαστικά σήμερα παίζει τα... ρέστα της για την υπόθεση πρόκριση, ειδάλλως θα κυνηγήσει όσο μπορεί την 3η θέση και τη συνέχεια στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

Την ίδια στιγμή παραμένει πάντως πρωτοπόρος και αήττητη στη σκωτσέζικη Πρέμιερσιπ, αφού το Σάββατο (4/11) νίκησε εύκολα με 3-0 εκτός έδρας της Ρος Κάουντι, αγωνιζόμενη με εκτεταμένο ροτέισιον μάλιστα, και έφτασε τους 32 βαθμούς, έχοντας απόσταση 8 βαθμών από τη Ρέιντζερς, αλλά και ένα ματς περισσότερο.

Αγωνιστικά νέα: Τραυματίες παραμένουν ο στόπερ Γουέλς, αλλά και ο εξτρέμ Αμπάντα. Εκτός ευρωπαϊκής λίστα ο στόπερ Ναβρότσκι, ο μπακ Μπερναμπέι και οι επιθετικοί Τίλιο και Τζόνστον.

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Η Σέλτικ μπορεί να έβαλε δύσκολα στην Ατλέτικο πριν από δύο εβδομάδες, αλλά εκτός της δεδομένης ποιοτικής διαφοράς των ομάδων που που δεν μπορεί να υπερκαλύπτεται πάντα από τέτοιες υπερπροσπάθειες, η σκωτσέζικη ομάδα είναι πολύ διαφορετική μακριά από το «σπίτι» της και τη δύναμη που παίρνει εκεί. Η Ατλέτικο την... πάτησε ήδη μία φορά και θα περιμένω να «στριμώξει» από την αρχή τους Κέλτες και να μην αφήσει περιθώρια αμφισβήτησης της ανωτερότητάς της και φυσικά να μη διακινδυνεύσει να βρεθεί σε δύσκολη θέση αναφορικά με την πρόκριση. Συνεπώς επιλέγω τον άσο από το πρώτο κιόλας μέρος.

• Στους τελευταίους 7 αγώνες της ομάδας Ατλέτικο Μαδρίτης, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.54 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης δεν έχει χάσει στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.09 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε στους τελευταίους 6 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.38 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες της ομάδας Σέλτικ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
  • Η ομάδα Σέλτικ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 2.95 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Σέλτικ νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 7.00 στον ΟΠΑΠ

ΔΙΕΘΝΗ: Τσάμπιονς Λιγκ