21+

Ατλέτικο Μαδρίτης - Σεβίλλη

23/12/2023 17:15
Κωδ ΟΠΑΠ: 284
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 126 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Σεβίλλη - Ατλέτικο Μαδρίτης στις 11/2/2024

• Θεατές: 64308
90+7'

90+7'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 50%, Σεβίλλη: 50%.

90+7'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Kike Salas υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Rodrigo De Paul

90+7'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκδηλώνει επίθεση

90+6'

Ο Rodrigo De Paul από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης είναι σε θέση οφσάιντ

90+6'

Ο Rodrigo De Paul από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+5'

90+5'

Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+4'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Marcos Llorente, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+4'

Ο Boubakary Soumare από την ομάδα Σεβίλλη το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Marcos Llorente

90+4'

90+4'

64308 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adnan Januzaj από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Cesar Azpilicueta

90+3'

Ο Angel Correa από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Παίκτης της ομάδας Σεβίλλη επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

90+2'

Ο Samuel Dias Lino απομακρύνει τη μπάλα

90+2'

Η ομάδα Σεβίλλη εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+1'

Ελεύθερο για την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90+1'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Kike Salas από την ομάδα Σεβίλλη αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+1'

Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Σεβίλλη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90'

Κίτρινη κάρτα για τον Cesar Azpilicueta

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cesar Azpilicueta από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Adnan Januzaj

90'

Ο Marcos Llorente χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

90'

Καλή ενέργεια από τον Marcos Llorente ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 51%, Σεβίλλη: 49%.

90'

Ο Saul Niguez από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

89'

Η ομάδα Σεβίλλη εκδηλώνει επίθεση

89'

Ο Adnan Januzaj κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

88'

Ο Jan Oblak από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Ο Cesar Azpilicueta από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Ο Saul Niguez από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Rafa Mir

88'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

87'

Ο Axel Witsel από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

87'

Ο Jose Gimenez από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Καλή ενέργεια από τον Samuel Dias Lino ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

86'

Η σέντρα από τον Rodrigo De Paul από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

85'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 52%, Σεβίλλη: 48%.

85'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Rodrigo De Paul για αντιαθλητικό χτύπημα

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rafa Mir από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Saul Niguez

84'

83'

Ο Kike Salas κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Marcos Llorente.

82'

Κίτρινη κάρτα για τον Sergio Ramos

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergio Ramos από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Cesar Azpilicueta

82'

82'

Ο Juanlu Sanchez από την ομάδα Σεβίλλη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

82'

Ο Adria Pedrosa δίνει τη θέση του στον Adnan Januzaj

81'

Ο Cesar Azpilicueta σταματά επιτυχώς το σουτ

81'

Το σουτ του Lucas Ocampos μπλοκάρεται

81'

80'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 53%, Σεβίλλη: 47%.

80'

80'

Ο Sergio Ramos επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

78'

Ο Oliver Torres δίνει τη θέση του στον Rafa Mir

78'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Axel Witsel για αντιαθλητικό χτύπημα

77'

Κίτρινη κάρτα για τον Angel Correa

77'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Angel Correa υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Youssef En-Nesyri

77'

Ο Cesar Azpilicueta υποπίπτει σε χέρι

77'

Η ομάδα Σεβίλλη έχει την κατοχή της μπάλας

76'

76'

75'

75'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 55%, Σεβίλλη: 45%.

74'

74'

74'

73'

73'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης κάνει μία αλλαγή με καθαρά αμυντικούς προσανατολισμούς.

73'

Ο Antoine Griezmann δίνει τη θέση του στον Reinildo

72'

Ο Boubakary Soumare τιμωρείται για σπρώξιμο στον Angel Correa

71'

Η σέντρα από τον Oliver Torres από την ομάδα Σεβίλλη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

70'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο παίκτης Caglar Soyuncu αποβάλλεται μετά από σκληρό φάουλ

70'
VAR

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφάσισε να μετατρέψει την κίτρινη κάρτα που έδωσε στον Caglar Soyuncu της ομάδας Ατλέτικο Μαδρίτης σε κόκκινη κάρτα.

70'

VAR - ΚΑΡΤΑ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανή κάρτα για τον παίκτη της ομάδας Ατλέτικο Μαδρίτης.

70'

70'

Η κάρτα στον Caglar Soyuncu της ομάδας Ατλέτικο Μαδρίτης δεν ισχύει μετά από παρέμβαση του VAR.

70'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Caglar Soyuncu υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Lucas Ocampos

69'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης έχει την κατοχή της μπάλας

67'

Κίτρινη κάρτα για τον Kike Salas

67'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Kike Salas υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Angel Correa

67'

Ο Kike Salas σταματά επιτυχώς το σουτ

67'

Το σουτ του Antoine Griezmann μπλοκάρεται

67'

Ελεύθερο για την ομάδα Σεβίλλη

67'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

66'

Ο Koke δίνει τη θέση του στον Caglar Soyuncu

66'

Ο Marcos Llorente από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

66'

65'

65'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 54%, Σεβίλλη: 46%.

65'

65'

Ο Oliver Torres από την ομάδα Σεβίλλη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

64'

Ο Rodrigo De Paul σταματά επιτυχώς το σουτ

64'

Το σουτ του Oliver Torres μπλοκάρεται

64'

63'

63'

63'

Καλή ενέργεια από τον Lucas Ocampos ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

63'

Ο Antoine Griezmann από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης είναι σε θέση οφσάιντ

62'

Ο Samuel Dias Lino από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

62'

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Djibril Sow από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Marcos Llorente

60'

Ο Sergio Ramos κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

60'

60'

59'

59'

Ο Nemanja Gudelj σταματά επιτυχώς το σουτ

58'

Το σουτ του Samuel Dias Lino μπλοκάρεται

58'

57'

57'

57'

56'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Djibril Sow από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Rodrigo De Paul

55'

55'

Ο Alvaro Morata δίνει τη θέση του στον Saul Niguez

55'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 57%, Σεβίλλη: 43%.

55'

54'

Ο Oliver Torres εκτελεί κόρνερ για την ομάδα Σεβίλλη

54'

Ο Alvaro Morata από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

53'

53'

Ο Ivan Rakitic δίνει τη θέση του στον Djibril Sow

53'

Ο Suso δίνει τη θέση του στον Youssef En-Nesyri

53'

Ο Antoine Griezmann σταματά επιτυχώς το σουτ

53'

Το σουτ του Sergio Ramos μπλοκάρεται

52'

52'

Ο Marko Dmitrovic από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ξεκινάει αντεπίθεση

51'

51'

51'

51'

Ο Rodrigo De Paul από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

51'

50'

49'

49'

Ο Kike Salas από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

49'

48'

Ο Rodrigo De Paul υποπίπτει σε χέρι

48'

46'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Marcos Llorente αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το δεξί!!

46'

Ο Sergio Ramos από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

46'

Ο Rodrigo Riquelme δίνει τη θέση του στον Angel Correa

46'

Ο Nahuel Molina δίνει τη θέση του στον Marcos Llorente

46'

45+1'

45'

Ο Boubakary Soumare από την ομάδα Σεβίλλη το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Rodrigo De Paul

45'

Ο Koke από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45'

45'

44'

Η ομάδα Σεβίλλη εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

44'

43'

Κίτρινη κάρτα για τον Suso

43'

Ο Suso από την ομάδα Σεβίλλη κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Koke

43'

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Rakitic από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Rodrigo De Paul

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cesar Azpilicueta από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Suso

41'

Ο Rodrigo De Paul κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

41'

40'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 58%, Σεβίλλη: 42%.

40'

39'

37'

Κίτρινη κάρτα για τον Jose Gimenez

37'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Jose Gimenez για την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης. Ο Ivan Rakitic σταματάει την φάση.

37'

Ο Nemanja Gudelj από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

37'

37'

36'

36'

35'

35'

35'

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Boubakary Soumare από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Rodrigo De Paul

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oliver Torres από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Rodrigo De Paul

34'

Ο Samuel Dias Lino κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

33'

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jose Gimenez από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Lucas Ocampos

33'

32'

Ο Marko Dmitrovic κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

32'

Ο Ivan Rakitic από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

32'

Ο Antoine Griezmann από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergio Ramos από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Alvaro Morata

31'

Καλή ενέργεια από τον Alvaro Morata ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

31'

30'

30'

30'

30'

29'

29'

27'

Κίτρινη κάρτα για τον Nahuel Molina

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nahuel Molina από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Ivan Rakitic

27'

27'

Παίκτης της ομάδας Ατλέτικο Μαδρίτης επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

27'

27'

26'

26'

Ο Oliver Torres σταματά επιτυχώς το σουτ

26'

26'

Ο Lucas Ocampos από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

26'

26'

Ο Nemanja Gudelj απομακρύνει τη μπάλα

25'

Η σέντρα από τον Nahuel Molina από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

25'

25'

24'

24'

24'

Το σουτ του Rodrigo Riquelme μπλοκάρεται

24'

23'

23'

Ο Antoine Griezmann αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

23'

Ο Antoine Griezmann από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

23'

Ο Adria Pedrosa απομακρύνει τη μπάλα

23'

Ο Antoine Griezmann από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

22'

Ο Juanlu Sanchez απομακρύνει τη μπάλα

22'

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alvaro Morata από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Nemanja Gudelj

20'

Ο Adria Pedrosa από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

19'

19'

19'

19'

18'

18'

18'

Η σέντρα από τον Alvaro Morata από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

17'

16'

16'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 61%, Σεβίλλη: 39%.

15'

15'

14'

14'

14'

13'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oliver Torres από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Samuel Dias Lino

12'

12'

12'

11'

10'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 73%, Σεβίλλη: 27%.

10'

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Rakitic από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Axel Witsel

8'

8'

Ο Lucas Ocampos κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Jan Oblak μπλοκάρει εύκολα

8'

Η σέντρα από τον Suso από την ομάδα Σεβίλλη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

7'

Η ομάδα Σεβίλλη ξεκινάει αντεπίθεση

7'

7'

7'

6'

6'

5'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 63%, Σεβίλλη: 37%.

5'

5'

4'

Φράγμα από τον Jose Gimenez, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Lucas Ocampos. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

3'

3'

3'

3'

Ο Rodrigo De Paul τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

2'

2'

Ο Ivan Rakitic αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

2'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Σεβίλλη είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Civitas Metropolitano, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Κουρασμένοι οι «ροχιμπλάνκος», ανανεωμένοι οι Ανδαλουσιάνοι

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Η Ατλέτικο «πλήρωσε» τελικά την κόπωση από τα σερί ματς και το τρομερό εντός έδρας σερί των έντεκα σερί νικών «έσπασε» μετά την ισοπαλία με τη Χετάφε και την απομάκρυνε παράλληλα στο -10 από την κορυφή, αν και με ένα ματς λιγότερο. Απόψε, στη βραδιά που αν σκοράρει ο Γκριεζμάν γίνεται ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία του κλαμπ, θέλει να επανέλθει στις νίκες κόντρα στη Σεβίλλη, που στο ντεμπούτο του Κίκε Φλόρες στον πάγκο της «ξεμπούκωσε» επικρατώντας εύκολα της Γρανάδα εκτός έδρας. Με δεδομένο αυτό αλλά και την πρόσφατη εικόνα των γηπεδούχων, που απώλεσαν βαθμούς σε τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια τους, ο άσος είναι πολύ χαμηλά. Το αμφίσκορο στον αντίποδα είναι αξιοπρεπές και θα το επιλέξω, αφού θεωρώ πως αμφότερες θα έχουν ευκαιρίες για να πετύχουν από ένα τουλάχιστον τέρμα.

• Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης δεν έχει χάσει στους τελευταίους 9 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.14 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.58 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Σεβίλλη έχανε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 2.10 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα