21+

Χιρόνα - Ράγιο Βαγιεκάνο

29/12/2022 18:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 507
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 494 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Χιρόνα - Ράγιο Βαγιεκάνο στις 26/2/2024

• Θεατές: 11451
90+8'

90+8'

Κατοχή: Χιρόνα: 60%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 40%.

90+7'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

90+7'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

90+7'

Ο David Lopez από την ομάδα Χιρόνα είναι σε θέση οφσάιντ

90+7'

Ο Isi Palazon έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

90+6'

Ο Unai Lopez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Oriol Romeu

90+5'

90+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Balliu από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Toni Villa

90+5'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+5'

Παίκτης της ομάδας Ράγιο Βαγιεκάνο επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

90+4'

Η ομάδα Χιρόνα εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cristhian Stuani από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Abdul Mumin

90+3'

Ο Stole Dimitrievski κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+3'

Ο Pathe Ciss από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο

90+1'

Ο Alvaro Garcia δίνει τη θέση του στον Pep Chavarria

90+1'

Ο Sergio Camello δίνει τη θέση του στον Diego Mendez

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Ο Florian Lejeune από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

Ο Unai Lopez από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

Κατοχή: Χιρόνα: 59%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 41%.

90'

Ο Stole Dimitrievski κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

89'

Ο Cristhian Stuani κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Stole Dimitrievski μπλοκάρει εύκολα

89'

Η σέντρα από τον Santiago Bueno από την ομάδα Χιρόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

89'

Η ομάδα Χιρόνα εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

89'

89'

87'

Ο Radamel Falcao από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο είναι σε θέση οφσάιντ

87'

Καλή ενέργεια από τον Samu Saiz ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

87'

86'

Κίτρινη κάρτα για τον Radamel Falcao

86'

Ο Radamel Falcao από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον David Lopez

86'

85'

Ο Abdul Mumin από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

84'

84'

Ο Samu Saiz κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Abdul Mumin.

84'

Ελεύθερο για την ομάδα Χιρόνα

84'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Radamel Falcao από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

84'

Ο Isi Palazon από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

84'

Ο David Lopez σταματά επιτυχώς το σουτ

84'

Το σουτ του Radamel Falcao μπλοκάρεται

83'

Η σέντρα από τον Isi Palazon από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

83'

83'

83'

Ο Aleix Garcia αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

81'

Ο Francisco Garcia από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο είναι σε θέση οφσάιντ

81'

Ο Pathe Ciss από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Cristhian Stuani

81'

Ο Santiago Bueno από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

79'

Κίτρινη κάρτα για τον Cristhian Stuani

79'

Ο Cristhian Stuani τιμωρείται για σπρώξιμο στον Pathe Ciss

79'

Ο Santi Comesana δίνει τη θέση του στον Radamel Falcao

79'

Ο Valentin Castellanos δίνει τη θέση του στον Cristhian Stuani

79'

Ο Florian Lejeune είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

77'

Κίτρινη κάρτα για τον Oriol Romeu

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oriol Romeu από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Florian Lejeune

77'

76'

Κατοχή: Χιρόνα: 57%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 43%.

75'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Samu Saiz της ομάδας Χιρόνα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Stole Dimitrievski λίγο έλειψε να αποκρούσει.

75'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Isi Palazon, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

74'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Florian Lejeune κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Florian Lejeune αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

74'

Ο Florian Lejeune σταματά επιτυχώς το σουτ

74'

Το σουτ του Valentin Castellanos μπλοκάρεται

74'

Ο Arnau Martinez πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

74'

Ο Arnau Martinez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

74'

73'

Ο Paulo Gazzaniga κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

73'

Ο Pathe Ciss κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Santi Comesana από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Oriol Romeu

72'

72'

72'

Ο Ivan Martin δίνει τη θέση του στον Samu Saiz

71'

Ο Rodrigo Riquelme δίνει τη θέση του στον Toni Villa

71'

Ο Yan Couto δίνει τη θέση του στον Valery Fernandez

70'

70'

69'

Ο Abdul Mumin σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Paulo Gazzaniga ελέγχει την φάση

69'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Francisco Garcia από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

69'

Το σουτ του Alvaro Garcia μπλοκάρεται

68'

Ο Oriol Romeu σταματά επιτυχώς το σουτ

68'

Το σουτ του Francisco Garcia μπλοκάρεται

68'

Ο David Lopez από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

68'

Ο Isi Palazon από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

68'

Ο Miguel Gutierrez σταματά επιτυχώς το σουτ

68'

Το σουτ του Isi Palazon μπλοκάρεται

68'

Η σέντρα από τον Alvaro Garcia από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

67'

Ο David Lopez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

66'

Ο Abdul Mumin τιμωρείται για σπρώξιμο στον Arnau Martinez

66'

Η σέντρα από τον Ivan Balliu από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

66'

Ο Isi Palazon από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

66'

Ο Unai Lopez σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Paulo Gazzaniga ελέγχει την φάση

65'

Κατοχή: Χιρόνα: 55%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 45%.

65'

Ο Ivan Martin από την ομάδα Χιρόνα είναι σε θέση οφσάιντ

64'

64'

64'

Ο Alvaro Garcia έδωσε την ασίστ για το γκολ!

62'

Ο Sergio Camello έδωσε την ασίστ για το γκολ.

62'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Isi Palazon σκοράρει με το αριστερό πόδι!

62'

62'

62'

Ο Oscar Trejo δίνει τη θέση του στον Unai Lopez

61'

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Valentin Castellanos από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Abdul Mumin

59'

59'

58'

58'

Ο Ivan Martin από την ομάδα Χιρόνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

58'

Η σέντρα από τον Miguel Gutierrez από την ομάδα Χιρόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

58'

57'

Ο Yan Couto κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

57'

56'

56'

Ο Isi Palazon από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

56'

Η σέντρα από τον Francisco Garcia από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

56'

Κατοχή: Χιρόνα: 56%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 44%.

55'

55'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Arnau Martinez από την ομάδα Χιρόνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

55'

Ο Miguel Gutierrez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

54'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Pathe Ciss ανέτρεψε τον Valentin Castellanos από πίσω και δόθηκε φάουλ

53'

Ο Francisco Garcia από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

Ο Aleix Garcia από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

53'

Ο Valentin Castellanos σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Stole Dimitrievski ελέγχει την φάση

52'

52'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

51'

51'

Ο Miguel Gutierrez από την ομάδα Χιρόνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

50'

50'

49'

48'

48'

11451 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

48'

47'

46'

46'

Ο Isi Palazon από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

46'

46'

45+2'

45+2'

45+2'

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Valentin Castellanos από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Oscar Trejo

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο David Lopez από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Isi Palazon

45'

45'

Ο Santi Comesana τιμωρείται για σπρώξιμο στον Aleix Garcia

44'

Ο Abdul Mumin κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Valentin Castellanos.

44'

Ο David Lopez απομακρύνει τη μπάλα

43'

Ο Valentin Castellanos τιμωρείται για σπρώξιμο στον Abdul Mumin

43'

Ο Rodrigo Riquelme σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Stole Dimitrievski ελέγχει την φάση

42'

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Valentin Castellanos από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Santi Comesana

41'

Ο Abdul Mumin σταματά επιτυχώς το σουτ

41'

Ο Valentin Castellanos της ομάδας Χιρόνα παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

41'

Η σέντρα από τον Yan Couto από την ομάδα Χιρόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

41'

Ο Santi Comesana από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

40'

40'

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rodrigo Riquelme από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Ivan Balliu

38'

38'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο εκδηλώνει επίθεση

37'

Ο Yan Couto πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

36'

Η ομάδα Χιρόνα έχει την κατοχή της μπάλας

36'

35'

Κατοχή: Χιρόνα: 62%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 38%.

35'

34'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Valentin Castellanos της ομάδας Χιρόνα ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι, στέλνοντας την μπάλα στο κέντρο της εστίας. Ο Stole Dimitrievski έπεσε αριστερά.

33'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Χιρόνα!

32'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

30'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Francisco Garcia από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Ivan Martin.

30'

30'

30'

29'

29'

28'

27'

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Balliu από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Rodrigo Riquelme

26'

26'

25'

Ο Valentin Castellanos πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

25'

25'

Κατοχή: Χιρόνα: 58%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 42%.

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rodrigo Riquelme από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Santi Comesana

24'

24'

24'

23'

22'

22'

22'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο έχει την κατοχή της μπάλας

21'

20'

Φράγμα από τον Oscar Trejo, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Arnau Martinez. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

20'

20'

19'

19'

19'

Ο Rodrigo Riquelme κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

18'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ξεκινάει αντεπίθεση

18'

Ο Rodrigo Riquelme πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

18'

18'

Ο Aleix Garcia από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

18'

Η ομάδα Χιρόνα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

17'

16'

15'

15'

15'

Ο Oscar Trejo από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο είναι σε θέση οφσάιντ

14'

Ο Oscar Trejo από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

14'

Ο Aleix Garcia σταματά επιτυχώς το σουτ

14'

Το σουτ του Florian Lejeune μπλοκάρεται

13'

Κίτρινη κάρτα για τον Arnau Martinez

13'

Ο Arnau Martinez από την ομάδα Χιρόνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Francisco Garcia

12'

11'

Κατοχή: Χιρόνα: 46%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 54%.

11'

Καλή ενέργεια από τον Ivan Martin ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pathe Ciss από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Oriol Romeu

10'

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yan Couto από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Francisco Garcia

9'

Ο Oriol Romeu κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

9'

Το αμυντικό λάθος του Florian Lejeune μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

7'

Ο Isi Palazon υποπίπτει σε χέρι

7'

6'

5'

Κατοχή: Χιρόνα: 50%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 50%.

5'

5'

Ο Aleix Garcia κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

4'

4'

Ο Valentin Castellanos κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Abdul Mumin.

4'

2'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Sergio Camello στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

2'

Ο Miguel Gutierrez έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

1'

Ο Miguel Gutierrez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Isi Palazon.

1'

Ο Miguel Gutierrez από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

1'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadi Municipal de Montilivi, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Αρνητική η παράδοση για την Χιρόνα

Η Χιρόνα υπέστη αποκλεισμό σοκ στο Κύπελλο Ισπανίας και τώρα για το πρωτάθλημα υποδέχεται τον κακό της δαίμονα, τον προπονητή Ιραόλα.

* Ιδιαίτερο ματς για τον προπονητή της Χιρόνα, Μίτσελ αφού ανδρώθηκε ποδοσφαιρικά στη Ράγιο Βαγιεκάνο και εκεί ξεκίνησε την προπονητική του καριέρα. Δεν έχει νικήσει ποτέ τη Ράγιο Βαγιεκάνο και τον τεχνικό της, Ιραόλα.

* Η Χιρόνα θα αναμετρηθεί ξανά με τον κόουτς Ιραόλα και τον έχουν κερδίσει μόνο μία φορά στα επτά παιχνίδια που έπαιξαν.

Πριν την διακοπή για το Μουντιάλ του Κατάρ πήρε τρεις χρυσούς βαθμούς στην έδρα της Έλτσε, επικρατώντας με 2-1. Η καταλανική ομάδα δεν είχε κερδίσει εκτός έδρας από τις 16 Μαρτίου 2019 απέναντι στη Λεγκανές, ενώ κέρδισε την Έλτσε για πρώτη φορά στην ιστορία της εντός έδρας μετά από 14 ματς. Οι άνδρες του Μίτσελ κέρδισαν για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν μακριά από το σπίτι τους.

Για ένα ακόμα παιχνίδι στο φετινό πρωτάθλημα δεν κατάφερε να κρατήσει απαραβίαστη την εστία της, αλλά απέδρασε με το διπλό και μάλιστα με ανατροπή, αφού βρέθηκε να χάνει στο 16΄ με γκολ του Λιρόλα και δύο λεπτά αργότερα είδε τον Πέρε Μίγια να σημαδεύει το δοκάρι. Αντί να γίνει το 2-0, έγινε το 1-1 με τον Ιβάν Μάρτιν στο 39' με την Χιρόνα να έχει προειδοποιήσει νωρίτερα έχοντας δοκάρι στο 21΄ και ακυρωθέν γκολ στο 31'. Η Χιρόνα ήταν καλύτερη στο ματς και έκανε την ανατροπή με τον Καστεγιάνος στο 66', ενώ είχε και δεύτερο δοκάρι με τον Ρομέου στο 74'.

Υπέστη αποκλεισμό σοκ στο Κύπελλο Ισπανίας την περασμένη Πέμπτη, αφού έχασε από την Καρεθένιο με 2-1, μια ομάδα τέταρτης κατηγορίας.

«Έχω την αίσθηση ότι θα έχουμε ένα υπέροχο παιχνίδι και σκέφτομαι μόνο τους τρεις βαθμούς . Τα στατιστικά με τον Ιραόλα είναι για να τα σπάσουν, κάθε παιχνίδι είναι διαφορετικό. Είναι ένας ιδιαίτερος αγώνας για μένα. Η Ράγιο είναι το σπίτι μου και δεν έχω κερδίσει ποτέ εναντίον της, αλλά θέλω να αλλάξω αυτή την κατάσταση. Περιμένω ένα ανοιχτό παιχνίδι μιας και στο transition είναι μια επικίνδυνη ομάδα. Η ομάδα έχει προπονηθεί πολύ καλά. Είναι ξεκάθαρο ότι στο κύπελλο φαίνεται ότι αν δεν παίξεις 100% οποιοσδήποτε αντίπαλος μπορεί να σε κερδίσει. Αυτή η πραγματικότητα πρέπει να μας βοηθήσει για το πρωτάθλημα», είπε ο προπονητής Μίτσελ.

Αγωνιστικά Νέα: Ούτε τώρα οι στόπερ Χουάνπε (7/0), Εσπινόσα (8/0) και ο χαφ Ρεϊνιέρ (7/1).Παρέμεινε για έκτη σερί αγωνιστική αήττητη (3-3-0), αφού πριν την διακοπή λόγω του Μουντιάλ υποδέχθηκε τη Θέλτα και οι δύο ομάδες πήραν από ένα βαθμό μετα το 0-0. Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας με τους φιλοξενούμενους να έχουν λίγες στιγμές και την Ράγιο Βαγιεκάνο να απειλεί περισσότερο στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης με τους τερματοφύλακες να δηλώνουν παρόντες όποτε χρειάστηκε.

Ίδρωσε, αλλά απέκλεισε την προηγούμενη εβδομάδα την Ατλέτικο Σαγκουντίνο, της 4ης κατηγορίας, στη διαδικασία των πέναλτι, αφού δεν σημειώθηκε κάποιο γκολ στην κανονική διάρκεια και την παράταση. Στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης θα αντιμετωπίσει την Σπόρτινγκ Χιχόν εκτός έδρας.

«Είμαστε έτοιμοι να επιστρέψουμε στον ανταγωνισμό. Είμαστε δύο ομάδες που γνωρίζονται πολύ καλά. Έχουν αλλάξει περισσότερο την ομάδα σε σχέση με την ομάδα που είχαμε όταν βρεθήκαμε στη Β' Κατηγορία, αν και παίξαμε στο Κύπελλο πέρυσι. Προσπαθούμε να προσαρμόσουμε τα πράγματα με βάση τον αντίπαλο. Μας έδωσε χρόνο να τα μελετήσουμε σε βάθος. Βάζουν γκολ πολύ εύκολα. Είναι πολύ δύσκολο για αυτούς να μην σε πληγώσουν στην επίθεση. Και οι δύο ομάδες τελείωσαν πολύ καλά τη LaLiga πριν τη διακοπή, γνωρίζω ότι αν θέλουμε να πάρουμε κάτι θετικό, θα πρέπει να κάνουμε τα πράγματα πολύ καλά», ανέφερε χαρακτηριστικά ο τεχνικός Αντόνι Ιραόλα.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένοι είναι ο στόπερ Κατένα (14/1) και ο μέσος Όσκαρ Βαλεντίν (14/0). Αμφίβολοι δίνονται οι μέσοι Ντεκά (7/0) και Σάλβι (10/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Χιρόνα δεν μπορεί να κρατήσει με τίποτα απαραβίαστη την εστία της και ψυχολογικά δεν είναι στα καλύτερα της μετά τον αποκλεισμό στο Κόπα Ντελ Ρέι από ομάδα 4ης κατηγορίας. Απέναντι της θα βρει την Ράγιο Βαγιεκάνο του Αντονι Ιραόλα, έναν προπονητή που δεν έχει νικήσει ποτέ ο Μίτσελ και γενικά οι γηπεδούχοι έχουν πανηγυρίσει απέναντι του μόλις μια φορά. Ιδιαίτερο ματς για τον κόουτς Μίτσελ, ο οποίος ανδρώθηκε ποδοσφαιρικά στους φιλοξενούμενους και ξεκίνησε εκεί την προπονητική του καριέρα, ενώ δήλωσε πως περιμένει ανοιχτό ματς. Θα συμφωνήσουμε και θα ποντάρουμε στο Over.

• Η ομάδα Χιρόνα ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.07 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.74 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα