21+

Χιρόνα - Αθλέτικ Μπιλμπάο

4/11/2022 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 308
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 545 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Αθλέτικ Μπιλμπάο - Χιρόνα στις 19/2/2024

• Θεατές: 11420
90+4'

90+4'

Κατοχή: Χιρόνα: 44%, Αθλέτικ Μπιλμπάο: 56%.

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Unai Vencedor από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Aleix Garcia

90+3'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Χιρόνα

90+2'

Ο David Lopez από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο έχει την κατοχή της μπάλας

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

90'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο εκδηλώνει επίθεση

90'

89'

Ο Santiago Bueno από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Aleix Garcia από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Yeray Alvarez

87'

Η ομάδα Χιρόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

86'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

86'

85'

Ο Yangel Herrera δίνει τη θέση του στον Ramon Terrats

85'

Ο Miguel Gutierrez δίνει τη θέση του στον Javier Hernandez

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Inigo Martinez από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Cristhian Stuani

84'

Η ομάδα Χιρόνα έχει την κατοχή της μπάλας

83'

Ο Oriol Romeu από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

82'

82'

Ο Alex Berenguer από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

82'

Ο Oriol Romeu σταματά επιτυχώς το σουτ

82'

Το σουτ του Nico Williams μπλοκάρεται

82'

81'

81'

Ο Oier Zarraga σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Paulo Gazzaniga ελέγχει την φάση

80'

Ο Arnau Martinez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

80'

Κατοχή: Χιρόνα: 46%, Αθλέτικ Μπιλμπάο: 54%.

79'

Ο Inaki Williams έδωσε την ασίστ για το γκολ!

78'

Ο Oscar de Marcos έδωσε την ασίστ για το γκολ.

78'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Gorka Guruzeta με δεξί βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

78'

Ο Oscar de Marcos τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

78'

Η σέντρα από τον Inaki Williams από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

78'

Ο Yeray Alvarez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

78'

Το αμυντικό λάθος του Unai Vencedor μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

77'

Ο Aleix Garcia από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Martin από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Mikel Balenziaga

76'

75'

Ο David Lopez έδωσε την ασίστ για το γκολ.

75'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ivan Martin σκοράρει με το δεξί πόδι!

75'

Η ομάδα Χιρόνα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

75'

Ο Mikel Balenziaga έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

75'

74'

73'

Καλή ενέργεια από τον Gorka Guruzeta ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

73'

Ο Nico Williams τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

73'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

73'

Ο Yangel Herrera τιμωρείται για σπρώξιμο στον Unai Vencedor

72'

Ο Paulo Gazzaniga κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

71'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

70'

Ελεύθερο για την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο

70'

Κατοχή: Χιρόνα: 49%, Αθλέτικ Μπιλμπάο: 51%.

69'

Ο Oihan Sancet δίνει τη θέση του στον Oier Zarraga

69'

Ο Raul Garcia δίνει τη θέση του στον Gorka Guruzeta

69'

Ο Oriol Romeu κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

67'

Ο Aleix Garcia έδωσε την ασίστ για το γκολ.

67'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο David Lopez της ομάδας Χιρόνα σκοράρει με κεφαλιά

67'

Η σέντρα από τον Aleix Garcia από την ομάδα Χιρόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mikel Balenziaga από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Cristhian Stuani

66'

Ο Inigo Martinez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Yangel Herrera.

66'

Ο Toni Villa δίνει τη θέση του στον Ivan Martin

65'

Ο Alex Berenguer από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο είναι σε θέση οφσάιντ

65'

Ο Santiago Bueno απομακρύνει τη μπάλα

65'

65'

65'

64'

Ο Unai Simon κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

64'

Η ομάδα Χιρόνα ξεκινάει αντεπίθεση

64'

64'

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Santiago Bueno από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Raul Garcia

63'

Ο Yeray Alvarez από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

Ο Inaki Williams από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

62'

Ο Aleix Garcia από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

62'

Ο Valentin Castellanos δίνει τη θέση του στον Cristhian Stuani

62'

Ο Valery Fernandez δίνει τη θέση του στον Rodrigo Riquelme

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Unai Vencedor από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Valery Fernandez

60'

Κατοχή: Χιρόνα: 50%, Αθλέτικ Μπιλμπάο: 50%.

60'

Ο Raul Garcia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Arnau Martinez

57'

Η σέντρα από τον Mikel Balenziaga από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

57'

57'

57'

56'

Ο Valentin Castellanos τιμωρείται για σπρώξιμο στον Inigo Martinez

56'

55'

55'

Ο Mikel Vesga δίνει τη θέση του στον Unai Vencedor

55'

Ο Inigo Lekue δίνει τη θέση του στον Oscar de Marcos

55'

Ο David Lopez από την ομάδα Χιρόνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

55'

Ο Arnau Martinez της ομάδας Χιρόνα παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

55'

Η σέντρα από τον Valery Fernandez από την ομάδα Χιρόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

55'

Ο Valery Fernandez από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

54'

Καλή ενέργεια από τον Yangel Herrera ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

54'

Η σέντρα από τον David Lopez από την ομάδα Χιρόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

54'

Ο Alex Berenguer τιμωρείται για σπρώξιμο στον Arnau Martinez

54'

Ο Mikel Vesga κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Yangel Herrera.

53'

52'

Κίτρινη κάρτα για τον Oriol Romeu

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oriol Romeu από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Mikel Balenziaga

52'

Ο Inigo Martinez από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

Η ομάδα Χιρόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

52'

51'

Καλή ενέργεια από τον Aleix Garcia ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

51'

Ο Valentin Castellanos τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

51'

50'

50'

50'

Ο Nico Williams σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Paulo Gazzaniga ελέγχει την φάση

49'

48'

Ο David Lopez από την ομάδα Χιρόνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Oihan Sancet

48'

Ο Valentin Castellanos σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Unai Simon ελέγχει την φάση

48'

11420 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

47'

47'

Η ομάδα Χιρόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

47'

Καλή ενέργεια από τον Valentin Castellanos ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

47'

Ο Miguel Gutierrez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

47'

47'

Η σέντρα από τον Toni Villa από την ομάδα Χιρόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

46'

Το σουτ του Arnau Martinez μπλοκάρεται

46'

Ο Mikel Balenziaga από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

46'

Ο Yuri Berchiche δίνει τη θέση του στον Mikel Balenziaga

46'

45+1'

45+1'

45+1'

45'

Ο Raul Garcia από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

45'

Η σέντρα από τον Inigo Lekue από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45'

44'

Ο Oihan Sancet κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

44'

Ο Yangel Herrera κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Unai Simon μπλοκάρει εύκολα

44'

Ο Aleix Garcia από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

43'

43'

43'

Ο Valentin Castellanos κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

43'

Ο Inigo Martinez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

43'

43'

Ο Alex Berenguer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

41'

Καλή ενέργεια από τον Raul Garcia ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

41'

Ο Inigo Martinez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

41'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Oriol Romeu για την ομάδα Χιρόνα. Ο Raul Garcia σταματάει την φάση.

40'

Κατοχή: Χιρόνα: 51%, Αθλέτικ Μπιλμπάο: 49%.

40'

Ο Inaki Williams από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο είναι σε θέση οφσάιντ

39'

39'

38'

37'

Ο Valentin Castellanos από την ομάδα Χιρόνα είναι σε θέση οφσάιντ

36'

Ο Toni Villa πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

36'

Ο Nico Williams από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

35'

Κίτρινη κάρτα για τον Yuri Berchiche

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yuri Berchiche από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Toni Villa

35'

Κατοχή: Χιρόνα: 55%, Αθλέτικ Μπιλμπάο: 45%.

34'

34'

Ο Mikel Vesga από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

34'

Ο Yeray Alvarez σταματά επιτυχώς το σουτ

34'

Το σουτ του Miguel Gutierrez μπλοκάρεται

33'

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alex Berenguer από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Toni Villa

32'

Ο Aleix Garcia κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

31'

31'

30'

Κατοχή: Χιρόνα: 53%, Αθλέτικ Μπιλμπάο: 47%.

30'

29'

Καλή ενέργεια από τον Nico Williams ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

29'

29'

28'

Ο Arnau Martinez υποπίπτει σε χέρι

27'

26'

26'

26'

26'

25'

Κατοχή: Χιρόνα: 57%, Αθλέτικ Μπιλμπάο: 43%.

25'

Ο Toni Villa από την ομάδα Χιρόνα είναι σε θέση οφσάιντ

25'

Η ομάδα Χιρόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

25'

24'

Ο David Lopez απομακρύνει τη μπάλα

23'

22'

Ο Inaki Williams κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Paulo Gazzaniga μπλοκάρει εύκολα

22'

Η σέντρα από τον Alex Berenguer από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Miguel Gutierrez από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Nico Williams

21'

Κατοχή: Χιρόνα: 58%, Αθλέτικ Μπιλμπάο: 42%.

21'

Ο Yangel Herrera σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Unai Simon ελέγχει την φάση

21'

Ο Yeray Alvarez απομακρύνει τη μπάλα

21'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Toni Villa από την ομάδα Χιρόνα αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

20'

Ο Raul Garcia σταματά επιτυχώς το σουτ

20'

Το σουτ του Oriol Romeu μπλοκάρεται

20'

Ο Unai Simon από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

20'

Ο Toni Villa από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

19'

19'

19'

19'

18'

Ο Raul Garcia από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

18'

17'

17'

16'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ξεκινάει αντεπίθεση

16'

16'

16'

Ο Aleix Garcia εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Unai Simon ελέγχει την φάση

15'

Κατοχή: Χιρόνα: 59%, Αθλέτικ Μπιλμπάο: 41%.

15'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mikel Vesga από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Toni Villa

14'

14'

13'

13'

Ο Valery Fernandez αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

13'

Ο Toni Villa από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

12'

12'

11'

11'

11'

Ο Toni Villa αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

10'

10'

10'

9'

Ο Inigo Martinez απομακρύνει τη μπάλα

9'

9'

8'

8'

8'

Ο Miguel Gutierrez από την ομάδα Χιρόνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

7'

Η σέντρα από τον Arnau Martinez από την ομάδα Χιρόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

7'

6'

Ο Yuri Berchiche κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

6'

5'

Ο Nico Williams από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο είναι σε θέση οφσάιντ

5'

5'

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oriol Romeu από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Inaki Williams

3'

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alex Berenguer από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Arnau Martinez

2'

2'

1'

Ο Arnau Martinez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Alex Berenguer.

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

1'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadi Municipal de Montilivi, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Πήρε ψυχολογία η Χιρόνα

Η Χιρόνα προέρχεται από τεράστιο βαθμό στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου και τώρα υποδέχεται την Αθλέτικ Μπιλμπάο, η οποία επέστρεψε στις νίκες.

Παρότι δεν έχει κρατήσει απαραβίαστη την εστία της σε κανένα παιχνίδι στο φετινό πρωτάθλημα πήγε στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου και στάθηκε εξαιρετικά παίρνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 1-1 κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης. Έπαιξε φοβερά το παιχνίδι των αντεπιθέσεων και στήθηκε πολύ καλά αμυντικά με τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι στο 23’ με τον Ροντρίγκο και να απαντά η Χιρόνα με τον ίδιο τρόπο με τον Γιάνγκελ Ερέρα στο 39'.

Η Ρεάλ Μαδρίτης πίεζε και άνοιξε το σκορ με τον Βινίσιους στο 70' και δέκα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν ένα αμφισβητούμενο πέναλτι με τον Στουάνι να ισοφαρίζει από την άσπρη βούλα. Στο 89΄ ο Ροντρίγκο σκόραρε, αλλά ο ρέφερι ακύρωσε το γκολ για επιθετικό φάουλ και στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Τόνι Κρόος για τη «Βασίλισσα».

Αυτόςο βαθμός φέρνει ηρεμία και αυτοπεποίθηση στην ομάδα της Χιρόνα για να αντιμετωπίσει τα δύο τελευταία παιχνίδια πριν από τη διακοπή του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

«Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν αυτό που θέλαμε. Θυσιασθήκαμε είχαμε τις δύο καλύτερες ευκαιρίες στην άμυνα απέναντι στον πρωταθλητή και με τη μπάλα ήμασταν καλοί. Είναι ένα σημείο καμπής, θα μας βοηθήσει να συνεχίσουμε να δουλεύουμε. Είχαμε πολύ καλές εκδοχές με την μπάλα, αλλά χωρίς τη μπάλα δεν ήμασταν πειστικοί. Δεν είναι το καλύτερο παιχνίδι της σεζόν, αλλά ήταν η καλύτερη έκδοση του πρώτου ημιχρόνου. Πρέπει να πείσουμε τους εαυτούς μας ότι με αυτή τη νοοτροπία στην επίθεση και στην άμυνα έχουμε επιχειρήματα, και αυτό είναι το κλειδί.», είπε ο προπονητής Μίτσελ.

Αγωνιστικά Νέα: Λείπου ο στόπερ Χουάνπε (7/0) και ο μεσοεπιθετικός Σάμου Σάιθ (6/1). Αμφίβολος δίνεται o μπακ Κόουτο (10/0).Αποχαιρέτησε τον Οκτώβριο με το χαμόγελο που έλειπε στα τέσσερα προηγούμενα ματς, τα οποία είχαν κλείσει με δύο ήττες και δύο ισοπαλίες, αφού υποδέχθηκε στη χώρα των Βάσκων την Βιγιαρεάλ και επικράτησε με 1-0. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε ιδιαίτερα καλές στιγμές σε αντίθεση με την επανάληψη που οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους και την Αθλέτικ Μπιλμπάο να πανηγυρίζει το τρίποντο χάρη σε ένα γκολ του Ινάκι Γουίλιαμς στο 59’ και στη συνέχεια οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες για δεύτερο τέρμα.

«Ήταν ένα ωραίο παιχνίδι που μας δυναμώνει. Ήταν ένα σκληρό παιχνίδι. Ξεκίνησαν πολύ καλά και ήταν πολύ χαλαροί μαζί μας. Μετά τα πρώτα 25 λεπτά ήμασταν ήδη καλύτεροι. Αλλάξαμε κάτι στην πίεση και πήγαμε καλύτερα. Έχουμε πάντα την πρόθεση να παίξουμε με ταχύτητα και ένταση, αλλά πρέπει επίσης να εκτιμούμε αυτό που έχουμε μπροστά μας. Νομίζω ότι ήταν ένα ωραίο παιχνίδι για να το παρακολουθήσουμε και μας ενισχύει γιατί είναι τρεις βαθμοί. Είμαστε ξεκάθαροι ότι πρέπει να συνεχίσουμε τον δρόμο μας. Πρέπει να επιμείνουμε σε αυτό που νομίζουμε ότι είναι καλό.», είπε ο Ερνέστο Βαλβέρδε.

Αγωνιστικά Νέα: Εμειναν εκτός οι μέσοι Μουνιαΐν (10/0), Ντάνι Γκαρθία (8/0) και Αντερ Ερέρα (5/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο επέστρεψε στις νίκες έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές και ανέβηκε ξανά το ηθικό της. Όμως, και η Χιρόνα δεν πάει πίσω καθώς πήρε ψυχολογία μετά τον βαθμό που... τσίμπησε στη Μαδρίτη από τη Ρεάλ. Οι δύο ομάδες έχουν ανεβασμένο ηθικό και ψυχολογία, αλλά οι γηπεδούχοι δεν έχουν κρατήσει σε κανένα ματς απαραβίαστη την εστία τους. Δεν θα μπλέξουμε με σημείο και θα ποντάρουμε στα 2-3 γκολ.

• Η ομάδα Χιρόνα δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.25 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Χιρόνα ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.08 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα