90+4'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Βίμποργκ μετά από μία καλή εμφάνιση

90+4'

90+4'

Ο Ragnar Samuelsen από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

90+4'

868 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Β36 Τόρσχαβν: 46%, Βίμποργκ: 54%.

90+4'

Ο Mattias Lamhauge κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+4'

Ο Mattias Lamhauge από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Ο Justin Lonwijk τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+1'

Κατοχή: Β36 Τόρσχαβν: 45%, Βίμποργκ: 55%.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ragnar Samuelsen από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν ανατρέπει τον Sofus Berger

90'

Ο Alassana Jatta από την ομάδα Βίμποργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

Ο Simun Solheim από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90'

Ο Simun Solheim τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90'

Ο Jogvan Gullfoss κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90'

Ο Martin Agnarsson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

89'

Ο Mads Lauritsen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

89'

Ο Bjarki Nielsen τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

87'

Ο Jeppe Groenning κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

87'

87'

Η ομάδα Β36 Τόρσχαβν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

86'

Ο Justin Lonwijk έδωσε την ασίστ για το γκολ!

86'

Ο Clint Leemans έδωσε την ασίστ για το γκολ.

86'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Alassana Jatta της ομάδας Βίμποργκ σκοράρει με κεφαλιά

85'

Η σέντρα από τον Clint Leemans από την ομάδα Βίμποργκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

85'

Ο Clint Leemans τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

85'

Ο Thor Hoeholt απομακρύνει τη μπάλα

85'

Ο Jakob Bonde τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

84'

Ο Justin Lonwijk κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

83'

83'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Justin Lonwijk από την ομάδα Βίμποργκ ανατρέπει τον Ragnar Samuelsen

83'

Η ομάδα Β36 Τόρσχαβν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

82'

81'

Ο Michal Przybylski δίνει τη θέση του στον Rasmus Nissen

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Clint Leemans από την ομάδα Βίμποργκ ανατρέπει τον Brian Jakobsen

80'

Κίτρινη κάρτα για τον Simun Solheim

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Simun Solheim από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν ανατρέπει τον Justin Lonwijk

79'

Ο Martin Agnarsson έδωσε την ασίστ για το γκολ.

79'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Michal Przybylski με αριστερό βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

79'

Η σέντρα από τον Martin Agnarsson από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

79'

Ο Nils Mortimer Moreno δίνει τη θέση του στον Sofus Berger

79'

Ο Nils Mortimer Moreno από την ομάδα Βίμποργκ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Bjarki Nielsen

78'

Η ομάδα Βίμποργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

78'

78'

78'

77'

Ελεύθερο για την ομάδα Β36 Τόρσχαβν

76'

Ο Andrass Johansen δίνει τη θέση του στον Jogvan Gullfoss

76'

Ο Lukas Enevoldsen δίνει τη θέση του στον Andrias Eriksen

76'

Ο Nils Mortimer Moreno πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

76'

Ο Thor Hoeholt από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

75'

Η ομάδα Βίμποργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

75'

Ο Zan Zaletel απομακρύνει τη μπάλα

75'

Ο Andrass Johansen απομακρύνει τη μπάλα

75'

Ο Andrass Johansen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

74'

73'

Ο Jay-Roy Grot δίνει τη θέση του στον Alassana Jatta

73'

Ο Jay-Roy Grot από την ομάδα Βίμποργκ στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

73'

Ο Nils Mortimer Moreno τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

73'

Η ομάδα Βίμποργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

72'

Ο Martin Agnarsson από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

Το αμυντικό λάθος του Thor Hoeholt μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

72'

Ο Andrass Johansen εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Lucas Lund Pedersen ελέγχει την φάση

71'

Ο Mads Lauritsen από την ομάδα Βίμποργκ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Brian Jakobsen

71'

70'

70'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Nils Mortimer Moreno ανέτρεψε τον Simun Solheim από πίσω και δόθηκε φάουλ

69'

Ο Hannes Agnarsson δίνει τη θέση του στον Bjarki Nielsen

69'

Ο Magnus Holm Jacobsen δίνει τη θέση του στον Ragnar Samuelsen

69'

Ο Mads Lauritsen τιμωρείται για σπρώξιμο στον Eli Nielsen

69'

Ο Jay-Roy Grot κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Mattias Lamhauge μπλοκάρει εύκολα

69'

Ο Christian Soerensen από την ομάδα Βίμποργκ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

68'

Ο Simun Solheim από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

68'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hannes Agnarsson από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν ανατρέπει τον Justin Lonwijk

67'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Justin Lonwijk για αντιαθλητικό χτύπημα

67'

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Michal Przybylski από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν ανατρέπει τον Christian Soerensen

65'

Η ομάδα Βίμποργκ κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

64'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Nils Mortimer Moreno στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

64'

64'

64'

Ο Nils Mortimer Moreno χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

63'

Ο Nils Mortimer Moreno από την ομάδα Βίμποργκ στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

63'

63'

63'

Ο Daniel Anyembe τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

62'

Η ομάδα Βίμποργκ έχει την κατοχή της μπάλας

62'

Ελεύθερο για την ομάδα Βίμποργκ

61'

Ο Jan Zamburek δίνει τη θέση του στον Clint Leemans

61'

Ο Mads Soendergaard δίνει τη θέση του στον Jakob Bonde

60'

Ανόητη κίτρινη για τον Nils Mortimer Moreno καθώς χτύπησε τη μπάλα από εκνευρισμό

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jan Zamburek από την ομάδα Βίμποργκ ανατρέπει τον Andrass Johansen

60'

Ο Lukas Enevoldsen απομακρύνει τη μπάλα

60'

Η ομάδα Βίμποργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

60'

59'

59'

58'

58'

58'

Ο Eli Nielsen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

58'

Η ομάδα Βίμποργκ εκδηλώνει επίθεση

57'

57'

Ο Hannes Agnarsson τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

56'

Η ομάδα Β36 Τόρσχαβν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

56'

56'

56'

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Justin Lonwijk από την ομάδα Βίμποργκ ανατρέπει τον Thor Hoeholt

55'

Ο Eli Nielsen απομακρύνει τη μπάλα

55'

Ο Brian Jakobsen από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

Ο Christian Soerensen από την ομάδα Βίμποργκ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

55'

55'

54'

53'

Ο Brian Jakobsen από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν είναι σε θέση οφσάιντ

53'

Ο Andrass Johansen από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

53'

Ο Zan Zaletel από την ομάδα Βίμποργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

Ο Jeppe Groenning έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

52'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Jeppe Groenning για την ομάδα Βίμποργκ. Ο Michal Przybylski σταματάει την φάση.

52'

Η ομάδα Β36 Τόρσχαβν ξεκινάει αντεπίθεση

51'

Ο Magnus Holm Jacobsen έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

51'

Ο Magnus Holm Jacobsen από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Nils Mortimer Moreno

50'

50'

Ο Hannes Agnarsson σταματά επιτυχώς το σουτ

50'

Το σουτ του Christian Soerensen μπλοκάρεται

50'

50'

Η σέντρα από τον Daniel Anyembe από την ομάδα Βίμποργκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

50'

Η ομάδα Βίμποργκ ξεκινάει αντεπίθεση

49'

49'

Ο Lukas Enevoldsen επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jeppe Groenning από την ομάδα Βίμποργκ ανατρέπει τον Michal Przybylski

49'

47'

47'

46'

46'

Ο Ibrahim Said δίνει τη θέση του στον Justin Lonwijk

46'

45+5'

45+4'

45+4'

45+4'

Ο Jan Zamburek τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

45+4'

Ο Brian Jakobsen κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Lucas Lund Pedersen μπλοκάρει εύκολα

45+4'

45+3'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Jeppe Groenning για την ομάδα Βίμποργκ. Ο Martin Agnarsson σταματάει την φάση.

45+3'

45+3'

45+2'

45+2'

Ο Jay-Roy Grot κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Brian Jakobsen.

45+2'

Ο Daniel Anyembe απομακρύνει τη μπάλα

45+1'

45+1'

45+1'

45'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

45'

Ο Mads Lauritsen από την ομάδα Βίμποργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jay-Roy Grot από την ομάδα Βίμποργκ ανατρέπει τον Lukas Enevoldsen

43'

Ο Jay-Roy Grot από την ομάδα Βίμποργκ είναι σε θέση οφσάιντ

43'

43'

Ο Christian Soerensen σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Mattias Lamhauge ελέγχει την φάση

42'

42'

Κατοχή: Β36 Τόρσχαβν: 41%, Βίμποργκ: 59%.

42'

Ο Simun Solheim απομακρύνει τη μπάλα

41'

Ο Jay-Roy Grot από την ομάδα Βίμποργκ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

41'

40'

Ο Andrass Johansen σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Lucas Lund Pedersen ελέγχει την φάση

40'

Ο Lukas Enevoldsen σταματά επιτυχώς το σουτ

40'

Το σουτ του Nils Mortimer Moreno μπλοκάρεται

39'

39'

Ο Lucas Lund Pedersen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

39'

Ο Lucas Lund Pedersen από την ομάδα Βίμποργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

38'

38'

Ο Jeppe Groenning απομακρύνει τη μπάλα

38'

Ο Brian Jakobsen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

38'

Κατοχή: Β36 Τόρσχαβν: 43%, Βίμποργκ: 57%.

38'

Ο Nils Mortimer Moreno από την ομάδα Βίμποργκ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Andrass Johansen

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jeppe Groenning από την ομάδα Βίμποργκ ανατρέπει τον Brian Jakobsen

36'

Ο Ibrahim Said κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

36'

Ο Michal Przybylski κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

36'

Ο Simun Solheim από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ibrahim Said

35'

35'

Ο Jay-Roy Grot επιστρέφει στο γήπεδο.

35'

35'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Jay-Roy Grot να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

34'

Ο Jay-Roy Grot είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

33'

33'

33'

33'

33'

Ο Michal Przybylski τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

32'

32'

31'

Ο Mattias Lamhauge απομακρύνει τη μπάλα

31'

Κατοχή: Β36 Τόρσχαβν: 42%, Βίμποργκ: 58%.

31'

Ο Daniel Anyembe σταματά επιτυχώς το σουτ

31'

Το σουτ του Lukas Enevoldsen μπλοκάρεται

31'

Ο Jan Zamburek σταματά επιτυχώς το σουτ

30'

30'

30'

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mads Soendergaard από την ομάδα Βίμποργκ ανατρέπει τον Hannes Agnarsson

29'

Ο Magnus Holm Jacobsen επιστρέφει στο γήπεδο.

29'

29'

29'

28'

28'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Magnus Holm Jacobsen να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

27'

Ο Magnus Holm Jacobsen είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

27'

27'

Ο Mads Soendergaard κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Mattias Lamhauge μπλοκάρει εύκολα

27'

Ο Jay-Roy Grot κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Lukas Enevoldsen.

27'

Ο Christian Soerensen τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

27'

Ο Christian Soerensen από την ομάδα Βίμποργκ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

26'

26'

26'

Ο Brian Jakobsen από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Zan Zaletel

24'

24'

24'

24'

23'

23'

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mads Soendergaard από την ομάδα Βίμποργκ ανατρέπει τον Brian Jakobsen

22'

Ο Jay-Roy Grot κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

22'

Ο Simun Solheim κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

21'

21'

21'

20'

20'

20'

20'

20'

Ο Ibrahim Said σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Mattias Lamhauge ελέγχει την φάση

19'

Ο Jan Zamburek κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

18'

Ο Michal Przybylski κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jan Zamburek.

18'

Η βροχή κάνει δύσκολες τις συνθήκες για τους παίκτες

18'

17'

17'

15'

15'

Ο Thor Hoeholt κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christian Soerensen από την ομάδα Βίμποργκ ανατρέπει τον Brian Jakobsen

14'

14'

14'

Ο Mads Soendergaard κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

14'

Ο Magnus Holm Jacobsen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

13'

13'

Ο Mads Lauritsen απομακρύνει τη μπάλα

13'

13'

Ο Nils Mortimer Moreno από την ομάδα Βίμποργκ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

12'

12'

Ο Zan Zaletel κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

11'

Ο Martin Agnarsson από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jan Zamburek

10'

Κατοχή: Β36 Τόρσχαβν: 52%, Βίμποργκ: 48%.

10'

Ο Andrass Johansen πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

9'

9'

9'

9'

8'

8'

Ο Hannes Agnarsson χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

7'

Ο Hannes Agnarsson από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

7'

Ο Andrass Johansen τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

7'

Ο Brian Jakobsen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Zan Zaletel.

7'

7'

Ο Mads Soendergaard από την ομάδα Βίμποργκ στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

7'

6'

Ο Thor Hoeholt από την ομάδα Β36 Τόρσχαβν είναι σε θέση οφσάιντ

5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nils Mortimer Moreno από την ομάδα Βίμποργκ ανατρέπει τον Andrass Johansen

5'

4'

4'

3'

3'

Ο Nils Mortimer Moreno επιστρέφει στο γήπεδο.

2'

2'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Nils Mortimer Moreno να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

2'

Ο Nils Mortimer Moreno είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

1'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Brian Jakobsen για την ομάδα Β36 Τόρσχαβν. Ο Nils Mortimer Moreno σταματάει την φάση.

1'

Οι παίκτες παίζουν σε γήπεδο τεχνητού χλοοτάπητα σήμερα.

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Β36 Τόρσχαβν είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Torsvoellur Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Τυπική διαδικασία

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Βίμποργκ φρόντισε να δείξει την ανωτερότητα της από το πρώτο παιχνίδι απέναντι στην Τόρσχβαν και με τη νίκη της με 3-0 στην ουσία «καθάρισε» την πρόκριση. Ηττήθηκε βέβαια στο ντέρμπι με τη Νόρτζελαντ για το πρωτάθλημα το Σάββατο αλλά δεν θα κινδυνέψει στο σημερινό παιχνίδι. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι και εδώ που έφτασαν είναι επιτυχία, πλέον μπορούν αν επικεντρωθούν στην επανέναρξη του πρωταθλήματος τους όπου έχουν μείνει πίσω από την πρώτη τριάδα. Χωρίς μεγάλη στοιχηματική αξία το παιχνίδι, αξίζει ένα ρίσκο στο αμφίσκορο.