Τορίνο - Λάτσιο

20/8/2022 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 318
0 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 616 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Τορίνο - Λάτσιο στις 22/2/2024

• Θεατές: 16530
90+4'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Ciro Immobile, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+4'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Sergej Milinkovic-Savic, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+4'

Η ισοπαλία ήταν μάλλον το δίκαιο αποτέλεσμα σήμερα μετά από ένα ανιαρό παιχνίδι.

90+4'

90+4'

16530 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Τορίνο: 54%, Λάτσιο: 46%.

90+4'

Ο Alessio Romagnoli απομακρύνει τη μπάλα

90+4'

Ένας παίκτης από την ομάδα Τορίνο στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

90+3'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+3'

Κίτρινη κάρτα για τον Manuel Lazzari

90+3'

Ο Vanja Milinkovic-Savic από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+2'

Ο Alessandro Buongiorno σταματά επιτυχώς το σουτ

90+2'

Το σουτ του Luis Alberto μπλοκάρεται

90+2'

Ο Matteo Cancellieri τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+1'

Ελεύθερο για την ομάδα Λάτσιο

90+1'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Pietro Pellegri από την ομάδα Τορίνο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+1'

Ο Sasa Lukic από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

Ο Adam Marusic από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

Κατοχή: Τορίνο: 53%, Λάτσιο: 47%.

90'

Ο Manuel Lazzari από την ομάδα Λάτσιο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ola Aina

89'

Ο Alessio Romagnoli κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Pietro Pellegri.

89'

Ελεύθερο για την ομάδα Τορίνο

89'

Η ομάδα Λάτσιο εκδηλώνει επίθεση

88'

Ο Ricardo Rodriguez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Matteo Cancellieri

88'

Ο Ciro Immobile κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Alessandro Buongiorno.

87'

87'

Ο Marcos Antonio από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Ο Ricardo Rodriguez από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

87'

Ο Ciro Immobile κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Pietro Pellegri.

86'

Ο Ciro Immobile από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

Ο Luis Alberto τιμωρείται για σπρώξιμο στον Demba Seck

85'

Ο Samuele Ricci κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Luis Alberto.

85'

84'

84'

Ο Samuele Ricci απομακρύνει τη μπάλα

84'

Η ομάδα Λάτσιο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

83'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

83'

Ο Mattia Zaccagni δίνει τη θέση του στον Matteo Cancellieri

83'

Ο Sergej Milinkovic-Savic δίνει τη θέση του στον Luis Alberto

82'

Ο Nemanja Radonjic δίνει τη θέση του στον Demba Seck

82'

Η ομάδα Τορίνο εκδηλώνει επίθεση

82'

Ο Toma Basic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Sasa Lukic.

81'

81'

Ο Ola Aina κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Manuel Lazzari.

81'

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ciro Immobile από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Alessandro Buongiorno

80'

80'

Η ομάδα Τορίνο έχει την κατοχή της μπάλας

79'

78'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

78'

77'

Ο Pietro Pellegri κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Patric.

77'

76'

Ο Samuele Ricci τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sergej Milinkovic-Savic

75'

75'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pietro Pellegri από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Adam Marusic

75'

Ο Sasa Lukic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mattia Zaccagni.

74'

73'

Ο Marcos Antonio από την ομάδα Λάτσιο δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

73'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Marcos Antonio για την ομάδα Λάτσιο. Ο Samuele Ricci σταματάει την φάση.

73'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

73'

72'

Ο Antonio Sanabria δίνει τη θέση του στον Pietro Pellegri

72'

Ο Wilfried Singo δίνει τη θέση του στον Valentino Lazaro

72'

Ο Karol Linetty δίνει τη θέση του στον Sasa Lukic

71'

Ο Felipe Anderson δίνει τη θέση του στον Pedro Rodriguez

70'

70'

69'

69'

Ο Karol Linetty απομακρύνει τη μπάλα

69'

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Karol Linetty από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Toma Basic

68'

68'

67'

Ο Antonio Sanabria από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

67'

Ο Koffi Djidji τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mattia Zaccagni

66'

Ο Patric πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

66'

Ο Koffi Djidji από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

66'

Ο Toma Basic από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

65'

65'

Ο Samuele Ricci σταματά επιτυχώς το σουτ

65'

Το σουτ του Sergej Milinkovic-Savic μπλοκάρεται

65'

Ο Sergej Milinkovic-Savic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

65'

Το αμυντικό λάθος του Alessandro Buongiorno μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

65'

Ο Sergej Milinkovic-Savic πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

64'

Ο Ola Aina από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

64'

Ο Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

64'

64'

Ο Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

64'

Ο Koffi Djidji σταματά επιτυχώς το σουτ

63'

Το σουτ του Ciro Immobile μπλοκάρεται

63'

63'

Ο Sergej Milinkovic-Savic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

63'

63'

62'

Ο Matias Vecino δίνει τη θέση του στον Toma Basic

62'

Ο Danilo Cataldi δίνει τη θέση του στον Marcos Antonio

62'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Nikola Vlasic από την ομάδα Τορίνο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

61'

Η σέντρα από τον Ricardo Rodriguez από την ομάδα Τορίνο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

61'

61'

60'

60'

Ο Nemanja Radonjic πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

60'

Ο Nikola Vlasic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

60'

Ο Samuele Ricci σουτάρει προς την εστία αλλά ο Ivan Provedel μπλοκάρει

60'

Ο Patric απομακρύνει τη μπάλα

59'

Η σέντρα από τον Nemanja Radonjic από την ομάδα Τορίνο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Ola Aina

58'

58'

58'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

57'

Ο Antonio Sanabria κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Sergej Milinkovic-Savic.

57'

57'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

56'

Ο Koffi Djidji απομακρύνει τη μπάλα

56'

56'

55'

Ο Vanja Milinkovic-Savic κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

55'

Καλή ενέργεια από τον Ciro Immobile ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

55'

Ο Felipe Anderson τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

55'

55'

55'

Ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

Ο Nemanja Radonjic από την ομάδα Τορίνο είναι σε θέση οφσάιντ

53'

53'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

53'

Ο Danilo Cataldi από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

52'

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Samuele Ricci

51'

Ο Alessandro Buongiorno κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ciro Immobile.

51'

50'

Ο Nemanja Radonjic αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

50'

49'

Ο Danilo Cataldi κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

49'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Danilo Cataldi υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Nemanja Radonjic

49'

Ο Matias Vecino κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

48'

48'

Ο Nemanja Radonjic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Manuel Lazzari

47'

Ο Sergej Milinkovic-Savic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ola Aina.

47'

Ο Nikola Vlasic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Danilo Cataldi.

46'

Ο Patric κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

46'

Η ομάδα Τορίνο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

46'

45+1'

Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές στο πρώτο ημίχρονο

45+1'

45'

45'

Ο Ciro Immobile από την ομάδα Λάτσιο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ricardo Rodriguez

45'

Ο Ivan Provedel κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

45'

45'

Ο Alessio Romagnoli κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Antonio Sanabria.

45'

Ο Alessio Romagnoli από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45'

44'

Ο Patric από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

44'

43'

Ο Ricardo Rodriguez από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Felipe Anderson

42'

Ο Wilfried Singo από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Adam Marusic

42'

Ο Adam Marusic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

42'

Και οι δύο πλευρές προσπαθούν να διασπάσουν τις αντίπαλες άμυνες

42'

41'

41'

40'

40'

Κατοχή: Τορίνο: 55%, Λάτσιο: 45%.

40'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matias Vecino από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Wilfried Singo

40'

Ο Mattia Zaccagni κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Koffi Djidji.

39'

39'

Ο Adam Marusic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Wilfried Singo.

38'

38'

Ο Ricardo Rodriguez από την ομάδα Τορίνο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

38'

37'

37'

Ο Ricardo Rodriguez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

37'

Ο Alessandro Buongiorno από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ciro Immobile

36'

36'

Η ομάδα Λάτσιο έχει την κατοχή της μπάλας

35'

35'

Ο Antonio Sanabria κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

35'

Κατοχή: Τορίνο: 60%, Λάτσιο: 40%.

35'

Ο Vanja Milinkovic-Savic κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

35'

34'

Το παιχνίδι βρίσκεται σε περίοδο σχετικής αδράνειας, και καμία πλευρά δεν μπορεί να ασκήσει πίεση.

34'

33'

33'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

32'

32'

32'

32'

31'

31'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danilo Cataldi από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Nikola Vlasic

31'

Ο Koffi Djidji κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mattia Zaccagni.

31'

30'

Ο Manuel Lazzari κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

30'

Κατοχή: Τορίνο: 56%, Λάτσιο: 44%.

30'

30'

29'

29'

29'

Ο Manuel Lazzari κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Antonio Sanabria.

29'

Ο Manuel Lazzari από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

28'

Ο Alessandro Buongiorno κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

28'

28'

28'

27'

26'

Ο Nikola Vlasic από την ομάδα Τορίνο είναι σε θέση οφσάιντ

26'

Ο Danilo Cataldi σταματά επιτυχώς το σουτ

26'

Το σουτ του Samuele Ricci μπλοκάρεται

25'

25'

25'

25'

Καλή ενέργεια από τον Adam Marusic ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

25'

Ο Mattia Zaccagni τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ricardo Rodriguez από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Felipe Anderson

23'

23'

23'

Ο Mattia Zaccagni σταματά επιτυχώς το σουτ

22'

Το σουτ του Wilfried Singo μπλοκάρεται

22'

Ο Nikola Vlasic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

22'

21'

Ο Wilfried Singo από την ομάδα Τορίνο κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Adam Marusic

21'

20'

20'

20'

Κατοχή: Τορίνο: 62%, Λάτσιο: 38%.

20'

19'

19'

18'

18'

17'

Ο Danilo Cataldi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

17'

17'

16'

Ο Felipe Anderson κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Samuele Ricci.

15'

15'

Κατοχή: Τορίνο: 64%, Λάτσιο: 36%.

15'

14'

Ο Nemanja Radonjic από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

14'

14'

14'

13'

12'

12'

12'

11'

11'

11'

10'

10'

10'

Κατοχή: Τορίνο: 58%, Λάτσιο: 42%.

10'

9'

9'

Ο Antonio Sanabria αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

9'

Ο Karol Linetty κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

8'

8'

7'

7'

6'

5'

Κατοχή: Τορίνο: 78%, Λάτσιο: 22%.

5'

5'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Wilfried Singo από την ομάδα Τορίνο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

5'

Ο Wilfried Singo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Adam Marusic.

4'

Ο Nemanja Radonjic από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

4'

3'

3'

Ο Adam Marusic υποπίπτει σε χέρι

2'

2'

1'

1'

1'

Είναι μία πολύ ζεστή μέρα και ο ήλιος ταλαιπωρεί τους παίκτες.

1'

Η ομάδα Λάτσιο είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Olimpico Grande Torino, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Θετικό ξεκίνημα, δύσκολη συνέχεια

Η Τορίνο υποδέχεται τη Λάτσιο για την 2η αγωνιστική της Σέριε Α’. Με νίκες ξεκίνησαν αμφότερες.

Έδειξε χαρακτήρα στην έδρα της νεοφώτιστης Μόντσα και πήρε τη νίκη με 2-1 στην πρεμιέρα της στο πρωτάθλημα. Ξεκίνησε καλά στην αναμέτρηση, απείλησε με τους Σανάμπρια και Ράντονιτς και τελικά άνοιξε το σκορ στο 43’ με τον Μιραντσούκ έπειτα από ωραία ομαδική προσπάθεια. Με την ίδια διάθεση μπήκε και στην επανάληψη και στο 66’ ο Σανάμπρια με εντυπωσιακό τρόπο διπλασίασε τα τέρματα της. Είχε στιγμές και για τρίτο τέρμα αλλά στην τελευταία φάση του παιχνιδιού δέχτηκε τη μείωση στο σκορ χωρίς βέβαια να ανησυχήσει.

Ήρθε μία νίκη μαζί με μία καλή εμφάνιση για την «γκρανάτα» και το κλίμα στην ομάδα μπορεί να γίνει καλύτερο. Ίσως της λείπει ένας επιθετικός που θα είναι πιο αποτελεσματικός από τους υπάρχοντες αλλά το θετικό είναι ότι δημιούργησε ευκαιρίες. Ο Γιούριτς «φωνάζει» για προσθήκες, η ομάδα έδειξε καλό πρόσωπο στην πρεμιέρα αλλά η Λάτσιο είναι ένα σαφώς πιο δυνατό τεστ. Ο Γιούριτς πάντως συνεχίζει να ζητάει περαιτέρω μεταγραφική ενίσχυση μετά και την απόκτηση του στόπερ Σχουρς από τον Άγιαξ.

«Στην επίθεση πρέπει να δούμε αν μπορούμε να προσθέσουμε και κάποιον άλλο παίκτη. Αυτό θα μας επιτρέψει να έχουμε περισσότερες επιλογές. Είμαι χαρούμενος με την εμφάνιση μας στη Μόντσα καθώς άπαντες ανταποκρίθηκαν σωστά στις καταστάσεις», σχολίασε ο κόουτς Γιούριτς που τόνισε ότι ο Λούκιτς δεν θα είναι πια αρχηγός της ομάδας, καθώς ο Σέρβος είχε ζητήσει να αποχωρήσει αλλά τελικά άλλαξε γνώμη.

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός έμεινε πάλι ο στόπερ Ζίμα, άτυχος στάθηκε ο μεσοεπιθετικός Μιραντσούκ που τραυματίστηκε και θα μείνει καιρό εκτός.

Δυσκολεύτηκε αρκετά στην εντός έδρας αναμέτρηση απέναντι στην Μπολόνια, όμως κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει τη νίκη με 2-1. Το παιχνίδι βέβαια δεν ξεκίνησε καλά για την ίδια καθώς μετά και από υπόδειξη του VAR έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του τερματοφύλακα της Μαξιμιάνο που έπιασε την μπάλα εκτός περιοχής με τα χέρια. Άφησε λίγο χώρο στην αντίπαλο της, ο Προβεντέλ την έσωσε σε τετ α τετ αλλά στο 38’ δεν μπόρεσε να αποσοβήσει το πέναλτι του Αρναούτοβιτς. Στις καθυστερήσεις βέβαια του παιχνιδιού έμεινε και η Μπολόνια με δέκα παίκτες, η ίδια πήρε ψυχολογία και τελικά ισοφάρισε με αυτογκόλ του Ντε Σιλβέστρι στο 68’. Στο 79’ τελικά ο Ιμόμπιλε μετά από ωραία ασίστ του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς της χάρισε τη νίκη.

Δεν μπορώ να πούμε πως με ενθουσίασε στο πρώτο της παιχνίδι αν και για ένα ημίχρονο περίπου αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο. Βρήκε βέβαια τον τρόπο και έκανε την ανατροπή αλλά θα επαναλάβω πως θα χρειαστεί ενίσχυση για να διακριθεί έστω σε μία διοργάνωση φέτος. Φαίνεται να στηρίζεται και πάλι αρκετά στον Ιμόμπιλε, ο αρχηγός της σκόραρε σε άλλη μία πρεμιέρα και την έβγαλε ασπροπρόσωπη αλλά δεν μπορεί να τραβάει μόνος του κουπί.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο στόπερ Καζάλε, οριακά ο εξτρέμ Πέδρο. Τιμωρημένος ο τερματοφύλακας Μαξιμιάνο.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Τορίνο πήγε ίσως και καλύτερα από ότι την περίμενα στην πρεμιέρα, ο Γιούριτς έχει χτίσει ένα καλό σύνολο και όσο και αν «γκρινιάζει» για τις μεταγραφές η ομάδα του έχει θετική εικόνα. Από την άλλη η Λάτσιο πήρε τη νίκη, δεν εντυπωσίασε και με την «γκρανάτα» θα δώσει ένα δύσκολο τεστ. Δεν την εμπιστεύομαι και θα πάω με τη διπλή ευκαιρία στο 1Χ.

• Στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες της ομάδας Λάτσιο, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.70 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λάτσιο δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.38 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τορίνο νίκησε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.67 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A