Στουτγκάρδη - Σάλκε

3/9/2022 16:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 633
1 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 603 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Σάλκε - Στουτγκάρδη στις 25/2/2023

• Θεατές: 47500
90+4'

Υπήρχαν πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι αλλά καμία ομάδα δεν μπόρεσε να βρει το καθοριστικό γκολ.

90+4'

90+4'

47500 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 43%, Σάλκε: 57%.

90+3'

Ο Tobias Mohr από την ομάδα Σάλκε εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+3'

Ο Hiroki Ito από την ομάδα Στουτγκάρδη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Ο Cedric Brunner κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Serhou Guirassy.

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Στουτγκάρδη

90+1'

Ο Rodrigo Zalazar χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

90+1'

Ο Marius Buelter τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+1'

90'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 44%, Σάλκε: 56%.

90'

Ο Konstantinos Mavropanos απομακρύνει τη μπάλα

89'

Ο Tom Krauss από την ομάδα Σάλκε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

89'

Ο Pascal Stenzel σταματά επιτυχώς το σουτ

89'

Το σουτ του Rodrigo Zalazar μπλοκάρεται

89'

Ο Florian Mueller από την ομάδα Στουτγκάρδη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Ελεύθερο για την ομάδα Σάλκε

88'

Ο Tiago Tomas από την ομάδα Στουτγκάρδη δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

88'

Ο Sepp van den Berg από την ομάδα Σάλκε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Ο Pascal Stenzel από την ομάδα Στουτγκάρδη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

87'

Ο Florian Flick απομακρύνει τη μπάλα

86'

Η ομάδα Σάλκε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

86'

86'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Wataru Endo από την ομάδα Στουτγκάρδη αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

86'

Η σέντρα από τον Hiroki Ito από την ομάδα Στουτγκάρδη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

85'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 45%, Σάλκε: 55%.

85'

Ο Sepp van den Berg από την ομάδα Σάλκε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Serhou Guirassy

84'

Ο Rodrigo Zalazar από την ομάδα Σάλκε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Pascal Stenzel

84'

83'

Ο Silas Katompa Mvumpa δίνει τη θέση του στον Serhou Guirassy

83'

Ο Naouirou Ahamada δίνει τη θέση του στον Atakan Karazor

82'

Ο Maya Yoshida απομακρύνει τη μπάλα

82'

Ο Tobias Mohr από την ομάδα Σάλκε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

81'

Ο Tiago Tomas από την ομάδα Στουτγκάρδη κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Florian Flick

80'

80'

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Waldemar Anton από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Florent Mollet

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rodrigo Zalazar από την ομάδα Σάλκε ανατρέπει τον Wataru Endo

78'

Καλή ενέργεια από τον Tom Krauss ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

78'

Η ομάδα Σάλκε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rodrigo Zalazar από την ομάδα Σάλκε ανατρέπει τον Pascal Stenzel

77'

76'

Ο Chris Fuehrich δίνει τη θέση του στον Pascal Stenzel

76'

Ο Silas Katompa Mvumpa από την ομάδα Στουτγκάρδη είχε προσπάθεια εκτός στόχου

75'

74'

Ο Dominick Drexler δίνει τη θέση του στον Florent Mollet

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dominick Drexler από την ομάδα Σάλκε ανατρέπει τον Silas Katompa Mvumpa

74'

Η ομάδα Σάλκε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

73'

Ανόητη κίτρινη για τον Konstantinos Mavropanos καθώς χτύπησε τη μπάλα από εκνευρισμό

73'

Ο Cedric Brunner από την ομάδα Σάλκε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Wataru Endo

72'

Ο Konstantinos Mavropanos από την ομάδα Στουτγκάρδη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

71'

Ο Waldemar Anton από την ομάδα Στουτγκάρδη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

71'

70'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 48%, Σάλκε: 52%.

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tiago Tomas από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Rodrigo Zalazar

68'

68'

Ο Sepp van den Berg από την ομάδα Σάλκε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

67'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! Μετά από σκόπιμο φάουλ, ο Josha Vagnoman βλέπει δεύτερη κίτρινη

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Josha Vagnoman από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Tobias Mohr

66'

Η ομάδα Σάλκε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

65'

65'

65'

Ο Simon Terodde δίνει τη θέση του στον Sebastian Polter

65'

Ο Jordan Larsson δίνει τη θέση του στον Rodrigo Zalazar

64'

Ο Cedric Brunner είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

63'

63'

Ο Sepp van den Berg απομακρύνει τη μπάλα

63'

Η ομάδα Στουτγκάρδη έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

63'

Ο Lilian Egloff δίνει τη θέση του στον Tiago Tomas

63'

Ο Borna Sosa δίνει τη θέση του στον Enzo Millot

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Naouirou Ahamada από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Jordan Larsson

61'

Ο Tobias Mohr σταματά επιτυχώς το σουτ

61'

Το σουτ του Tiago Tomas μπλοκάρεται

61'

Ο Tom Krauss απομακρύνει τη μπάλα

61'

Ο Chris Fuehrich από την ομάδα Στουτγκάρδη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

61'

Ο Cedric Brunner απομακρύνει τη μπάλα

60'

Ο Waldemar Anton κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

60'

59'

59'

59'

Ο Hiroki Ito από την ομάδα Στουτγκάρδη είναι σε θέση οφσάιντ

58'

Ο Lilian Egloff αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

57'

Ο Josha Vagnoman τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

57'

57'

Ο Florian Flick κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

56'

56'

Ο Waldemar Anton απομακρύνει τη μπάλα

56'

55'

55'

Ο Josha Vagnoman απομακρύνει τη μπάλα

55'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 49%, Σάλκε: 51%.

54'

Η ομάδα Στουτγκάρδη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

54'

Η ομάδα Στουτγκάρδη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

53'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wataru Endo από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Dominick Drexler

53'

Ο Josha Vagnoman κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

52'

Ο Silas Katompa Mvumpa τιμωρείται για σπρώξιμο στον Cedric Brunner

52'

Η ομάδα Στουτγκάρδη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

50'

Ο Chris Fuehrich από την ομάδα Στουτγκάρδη είναι σε θέση οφσάιντ

50'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 47%, Σάλκε: 53%.

48'

48'

Ο Konstantinos Mavropanos τιμωρείται για σπρώξιμο στον Dominick Drexler

47'

Ο Tobias Mohr απομακρύνει τη μπάλα

47'

Ο Chris Fuehrich από την ομάδα Στουτγκάρδη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

47'

Ο Florian Flick από την ομάδα Σάλκε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

47'

47'

46'

Ο Tom Krauss από την ομάδα Σάλκε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Naouirou Ahamada

46'

Ο Thomas Ouwejan δίνει τη θέση του στον Tobias Mohr

46'

45+7'

45+5'

45+5'

45+4'

Ο Borna Sosa από την ομάδα Στουτγκάρδη δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

45+4'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Borna Sosa για την ομάδα Στουτγκάρδη. Ο Jordan Larsson σταματάει την φάση.

45+3'

45+3'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

45'

Ο Thomas Ouwejan από την ομάδα Σάλκε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45'

45'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Josha Vagnoman δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

45'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Marius Buelter δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

45'

45'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

45'

Ο Hiroki Ito σταματά επιτυχώς το σουτ

44'

Το σουτ του Marius Buelter μπλοκάρεται

44'

44'

44'

Ο Thomas Ouwejan από την ομάδα Σάλκε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

43'

Το σουτ του Simon Terodde μπλοκάρεται

43'

Ο Florian Mueller απομακρύνει τη μπάλα

42'

40'

Ο Jordan Larsson από την ομάδα Σάλκε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

40'

Η ομάδα Σάλκε εκδηλώνει επίθεση

40'

40'

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cedric Brunner από την ομάδα Σάλκε ανατρέπει τον Naouirou Ahamada

39'

38'

Ο Silas Katompa Mvumpa τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

38'

38'

37'

Το σουτ του Tom Krauss μπλοκάρεται

37'

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Naouirou Ahamada από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Cedric Brunner

36'

36'

Ο Simon Terodde αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

35'

32'

32'

Το σουτ του Josha Vagnoman μπλοκάρεται

32'

32'

Το σουτ του Lilian Egloff μπλοκάρεται

32'

Ο Maya Yoshida από την ομάδα Σάλκε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

32'

Ο Chris Fuehrich από την ομάδα Στουτγκάρδη εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

31'

31'

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Naouirou Ahamada από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Marius Buelter

30'

28'

Ο Dominick Drexler από την ομάδα Σάλκε δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

28'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Dominick Drexler για την ομάδα Σάλκε. Ο Josha Vagnoman σταματάει την φάση.

28'

Η ομάδα Σάλκε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

28'

27'

Ο Maya Yoshida σταματά επιτυχώς το σουτ

27'

25'

24'

23'

Ο Marius Buelter έδωσε την ασίστ για το γκολ!

21'

Ο Dominick Drexler έδωσε την ασίστ για το γκολ.

21'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Simon Terodde σκοράρει με το δεξί πόδι!

20'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lilian Egloff από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Thomas Ouwejan

20'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 54%, Σάλκε: 46%.

18'

Ο Silas Katompa Mvumpa έδωσε την ασίστ για το γκολ.

18'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Chris Fuehrich σκοράρει με το δεξί πόδι!

18'

Ο Silas Katompa Mvumpa κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

18'

Το αμυντικό λάθος του Sepp van den Berg μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

18'

18'

17'

Ο Konstantinos Mavropanos αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

17'

17'

Ο Florian Flick από την ομάδα Σάλκε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Chris Fuehrich

17'

16'

16'

16'

Ο Dominick Drexler κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

15'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 56%, Σάλκε: 44%.

15'

Ο Konstantinos Mavropanos κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

14'

13'

13'

12'

12'

Ο Hiroki Ito αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

11'

10'

Ο Thomas Ouwejan από την ομάδα Σάλκε είναι σε θέση οφσάιντ

10'

Ο Thomas Ouwejan από την ομάδα Σάλκε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

10'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 46%, Σάλκε: 54%.

10'

Ο Wataru Endo απομακρύνει τη μπάλα

9'

8'

Ο Florian Mueller κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

8'

Ο Dominick Drexler τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

8'

8'

7'

Ο Konstantinos Mavropanos κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Alexander Schwolow μπλοκάρει εύκολα

7'

Η σέντρα από τον Borna Sosa από την ομάδα Στουτγκάρδη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

6'

Ο Florian Flick από την ομάδα Σάλκε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Josha Vagnoman

6'

Καλή ενέργεια από τον Silas Katompa Mvumpa ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

5'

5'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 68%, Σάλκε: 32%.

5'

4'

Ο Jordan Larsson αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

4'

4'

4'

Ο Chris Fuehrich απομακρύνει τη μπάλα

4'

3'

3'

Ο Dominick Drexler κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Borna Sosa.

3'

2'

2'

Ο Simon Terodde από την ομάδα Σάλκε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Στουτγκάρδη είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Mercedes-Benz Arena, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Χωρίς τον προπονητή της η Στουγκάρδη

Η Στουτγκάρδη υποδέχεται τη Σάλκε για την 5η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Παραμένουν χωρίς νίκη αμφότερες αλλά οι φιλοξενούμενοι προέρχονται από συντριβή.

Άξιζε τη νίκη στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Κολωνία την προηγούμενη αγωνιστική όμως τελικά έμεινε στο 0-0. Από το ξεκίνημα έδειξε πως είναι σε καλύτερη κατάσταση από την αντίπαλο της και απείλησε με μία κεφαλιά του Μαυροπάνου στο 5’ και στο 22’ ο Εμβουμπά έχασε μεγάλη ευκαιρία σε τετ α τετ απέναντι στον Σβεμπε. Συνέχισε να είναι άκρως επικίνδυνη στο τρανζίσιον αλλά και πάλι ο Εμβουμπα στο 38’ ήταν αναποτελεσματικός.

Μπήκε με την ίδια όρεξη και στην επανάληψη αλλά στο 56’ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Πφάιφερ. Ακόμα και έτσι όμως θα μπορούσε να βρει ένα γκολ και να πάρει τη νίκη. Στο τέλος μάλιστα χρειάστηκε μία τρομερή επέμβαση του Χέκτορ για να μην υποστεί και την ήττα

Κρατάει σίγουρα την εμφάνιση της αλλά και το γεγονός πως δεν επέτρεψε σε μία πολύ καλή αντίπαλο να την απειλήσει. Μπορεί να μην έχει καταφέρει ακόμα να κερδίσει τη φετινή σεζόν όμως η εικόνα της είναι καλή και αφήνει αισιόδοξα μηνύματα για το μέλλον. Δεν θα διεκδικήσει κάτι παραπάνω αλλά αν συνεχίσει έτσι τουλάχιστον δεν θα κινδυνέψει όπως πέρσι.

«Αυτό που είδα από τη Σάλκε με την Ουνιόν δεν ήταν παιχνίδι για 6-1. Η Ουνιόν ήταν απίστευτα κυνική. Περιμένω μία ομάδα που θα ψάξει το γκολ μέσω της κατοχής. Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στο σταφ μου», σχολίασε ο κόουτς Ματαράτσο.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος ο επιθετικός Πφάιφερ αλλά και ο κόουτς Ματαράτσο που δεν θα βρεθεί στον πάγκο. Παραμενουν εκτός ο μέσος Νάρτεϊ και ο εξτρέμ Κουλιμπαλί αλλά επιστρέφει ο φορ Τομάς.

Είχε πολύ κακό πρόσωπο στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Ουνιόν και γνώρισε μία βαριά ήττα με 6-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 6’ όμως είχε απάντηση και ισοφάρισε με ένα εύστοχο πέναλτι του Μπίλτερ στο 31’. Δεν κράτησε όμως για πολύ αντίσταση, στάθηκε άτυχε στο γκολ του 2-1 στο 36’ αλλά στις καθυστερήσεις δέχτηκε και τρίτο τέρμα. Με τη σέντρα του δευτέρου μέρους είδε την αντίπαλο της να πετυχαίνει το 4-1, είχε δοκάρι έπειτα αλλά όχι σωστή αμυντική συμπεριφορά και στο τελευταίο τρίλεπτο της κανονικής διάρκειας ο Μίσελ πέτυχε άλλα δύο τέρματα διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Πάνω που είπαμε πως η εικόνα της είναι λίγο καλύτερη σε σχέση με την ομάδα που υποβιβάστηκε πριν δύο χρόνια ήρθε αυτό το αποτέλεσμα για να μας αλλάξει λίγο τη γνώμη. Φαίνεται πως θα χρειαστεί ακόμα αρκετή δουλειά και θα παλέψει για την παραμονή της. Απέκτησε τον νεαρό στόπερ Φαν ντε Μπεργκ από τη Λίβερπουλ ενώ είναι κοντά στο να επαναφέρει στην Μπουντεσλίγκα τον μεσοεπιθετικό Καραμάν που αγωνίζεται στην Μπεσίκτας. Έδωσε όμως στην Μίλαν το στόπερ Τιό.

Ο κόουτς Κράμερ για την ώρα μοιάζει ασφαλής αλλά δεν έχει πολλά περιθώρια ακόμα και τα επόμενα παιχνίδια μέχρι και το ντέρμπι με την Ντόρτμουντ μπορεί να κρίνουν το μέλλον του.

Αγωνιστικά Νέα: Αμφίβολη η συμμετοχή του στόπερ Καμίνσκι, πάλι εκτός ο τερματοφύλακας Χεέκερεν.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Στουτγκάρδη έχει δείξει καλό πρόσωπο ως τώρα και έπρεπε να είχε μία νίκη στα πρώτα της παιχνίδια. Παίζει με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση από πέρσι και έχει μία καλή ευκαιρία απέναντι στη Σάλκε να πάρει τους τρεις βαθμούς. Οι φιλοξενούμενοι προέρχονται από μία βαριά ήττα και ψάχνουν αντίδραση όμως με απογοήτευσαν απέναντι στην Ουνιόν και τώρα θα τους πάω κόντρα. Με τον άσο.

• Η ομάδα Σάλκε δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.19 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Στουτγκάρδη δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Σάλκε, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.65 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα