21+

Στουτγκάρδη - Γκλάντμπαχ

29/4/2023 16:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 302
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 368 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Γκλάντμπαχ - Στουτγκάρδη στις 14/1/2024

• Θεατές: 45000
90+10'

Η ομάδα Στουτγκάρδη είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+10'

90+10'

45000 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+10'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 42%, Γκλάντμπαχ: 58%.

90+9'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+8'

Ελεύθερο για την ομάδα Στουτγκάρδη

90+7'

Καλή ενέργεια από τον Tanguy Coulibaly ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+7'

Ο Julian Weigl κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+7'

Η ομάδα Στουτγκάρδη εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+7'

Ο Patrick Herrmann απομακρύνει τη μπάλα

90+6'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+6'

Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+6'

Ο Semir Telalovic σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Fabian Bredlow ελέγχει την φάση

90+5'

Ο Chris Fuehrich απομακρύνει τη μπάλα

90+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wataru Endo από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Julian Weigl

90+5'

90+4'

90+4'

Ο Jonas Hofmann τιμωρείται για σπρώξιμο στον Atakan Karazor

90+4'

Ο Dan-Axel Zagadou κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Semir Telalovic.

90+3'

90+3'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

90+3'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

90+1'

Ο Tanguy Coulibaly από την ομάδα Στουτγκάρδη είναι σε θέση οφσάιντ

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 8'

90'

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tiago Tomas από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Marvin Friedrich

87'

Ο Florian Neuhaus δίνει τη θέση του στον Semir Telalovic

87'

Ο Stefan Lainer δίνει τη θέση του στον Patrick Herrmann

87'

86'

85'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Atakan Karazor, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

84'

Ο Lars Stindl δίνει τη θέση του στον Oscar Fraulo

84'

Ο Luca Netz δίνει τη θέση του στον Hannes Wolf

84'

Ο Alassane Plea δίνει τη θέση του στον Marvin Friedrich

83'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Tanguy Coulibaly της ομάδας Στουτγκάρδη ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Jonas Omlin επέλεξε τη λάθος γωνία.

82'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! Ο Ko Itakura τραβάει αντίπαλο από τη φανέλα και βλέπει κόκκινη κάρτα

82'
VAR

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφάσισε να μετατρέψει την κίτρινη κάρτα που έδωσε στον Ko Itakura της ομάδας Γκλάντμπαχ σε κόκκινη κάρτα.

82'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Στουτγκάρδη!

81'

80'

Η κάρτα στον Ko Itakura της ομάδας Γκλάντμπαχ δεν ισχύει μετά από παρέμβαση του VAR.

80'

ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Ko Itakura τράβηξε τον Tiago Tomas από τη φανέλα και ο διαιτητής έδειξε άσπρη βούλα!

79'

Η ομάδα Στουτγκάρδη έχει την κατοχή της μπάλας

78'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Γκλάντμπαχ ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

78'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Julian Weigl της ομάδας Γκλάντμπαχ ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι, στέλνοντας την μπάλα στο κέντρο της εστίας. Ο Fabian Bredlow έπεσε δεξιά.

77'

Κίτρινη κάρτα για τον Dan-Axel Zagadou

77'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Dan-Axel Zagadou κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Dan-Axel Zagadou αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

76'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ εκδηλώνει επίθεση

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wataru Endo από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Stefan Lainer

75'

Ελεύθερο για την ομάδα Γκλάντμπαχ

75'

Ο Tiago Tomas αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

75'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 44%, Γκλάντμπαχ: 56%.

74'

74'

Ο Ko Itakura από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

74'

Ο Nico Elvedi από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

74'

Ο Atakan Karazor κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

74'

73'

Ο Enzo Millot δίνει τη θέση του στον Chris Fuehrich

73'

Ο Silas Katompa Mvumpa δίνει τη θέση του στον Tanguy Coulibaly

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Stefan Lainer από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Atakan Karazor

71'

71'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Dan-Axel Zagadou από την ομάδα Στουτγκάρδη αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

71'

Ο Borna Sosa από την ομάδα Στουτγκάρδη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

71'

Ο Luca Netz από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

70'

70'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nico Elvedi από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Tiago Tomas

69'

Ο Ko Itakura κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

69'

68'

Ο Waldemar Anton κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

68'

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Julian Weigl από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Tiago Tomas

67'

Ο Dan-Axel Zagadou από την ομάδα Στουτγκάρδη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

66'

Ο Jonas Omlin κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

65'

Το σουτ του Silas Katompa Mvumpa μπλοκάρεται

65'

Ο Borna Sosa από την ομάδα Στουτγκάρδη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

65'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 45%, Γκλάντμπαχ: 55%.

65'

Ο Jonas Omlin από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

64'

Ο Nico Elvedi σταματά επιτυχώς το σουτ

64'

64'

Η ομάδα Στουτγκάρδη ξεκινάει αντεπίθεση

64'

Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

64'

63'

Ο Borna Sosa σταματά επιτυχώς το σουτ

63'

Το σουτ του Nathan N'Goumou μπλοκάρεται

63'

Ο Stefan Lainer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

62'

61'

Κίτρινη κάρτα για τον Stefan Lainer

61'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Stefan Lainer υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Wataru Endo

60'

60'

Ο Enzo Millot κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

60'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 46%, Γκλάντμπαχ: 54%.

60'

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Stefan Lainer από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Enzo Millot

58'

58'

58'

Ο Konstantinos Mavropanos τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

57'

57'

56'

56'

Ο Serhou Guirassy είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Tiago Tomas

55'

55'

55'

55'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Serhou Guirassy να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

52'

Ο Serhou Guirassy είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

51'

51'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Lars Stindl υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Serhou Guirassy

51'

51'

50'

50'

Ο Wataru Endo από την ομάδα Στουτγκάρδη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

49'

Ο Konstantinos Mavropanos από την ομάδα Στουτγκάρδη το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alassane Plea

49'

49'

Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

49'

Η σέντρα από τον Stefan Lainer από την ομάδα Γκλάντμπαχ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

48'

48'

48'

Ο Florian Neuhaus κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

48'

Ο Enzo Millot κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Stefan Lainer.

47'

Η ομάδα Στουτγκάρδη εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

47'

Ο Nathan N'Goumou κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

46'

46'

45+3'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Στουτγκάρδη της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+3'

45+3'

45+3'

Ο Ko Itakura σταματά επιτυχώς το σουτ

45+3'

Το σουτ του Waldemar Anton μπλοκάρεται

45+2'

45+2'

Το σουτ του Serhou Guirassy μπλοκάρεται

45+2'

Η σέντρα από τον Borna Sosa από την ομάδα Στουτγκάρδη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+2'

45+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Julian Weigl

45+1'

Ο Julian Weigl από την ομάδα Γκλάντμπαχ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Serhou Guirassy

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

45'

45'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 43%, Γκλάντμπαχ: 57%.

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alassane Plea από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Enzo Millot

44'

43'

43'

Ο Enzo Millot από την ομάδα Στουτγκάρδη δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

43'

Ο Borna Sosa από την ομάδα Στουτγκάρδη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

42'

Ο Jonas Omlin κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

42'

Καλή ενέργεια από τον Silas Katompa Mvumpa ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

41'

41'

41'

Ο Nico Elvedi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

41'

Ο Josha Vagnoman τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

40'

Ο Stefan Lainer από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

40'

40'

40'

40'

Ο Borna Sosa τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

39'

39'

38'

37'

37'

Ο Dan-Axel Zagadou κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

37'

Ο Wataru Endo απομακρύνει τη μπάλα

36'

35'

35'

Ο Luca Netz σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Fabian Bredlow ελέγχει την φάση

34'

Ο Stefan Lainer από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

34'

Ο Enzo Millot σταματά επιτυχώς το σουτ

34'

Το σουτ του Alassane Plea μπλοκάρεται

34'

34'

Ο Fabian Bredlow κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

34'

Καλή ενέργεια από τον Alassane Plea ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

34'

Ο Florian Neuhaus τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

33'

32'

Ο Luca Netz κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

32'

Ο Atakan Karazor σταματά επιτυχώς το σουτ

32'

Το σουτ του Florian Neuhaus μπλοκάρεται

31'

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Atakan Karazor από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Jonas Hofmann

30'

30'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 47%, Γκλάντμπαχ: 53%.

30'

29'

29'

Ο Jonas Hofmann τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

29'

29'

29'

Ο Wataru Endo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

28'

28'

27'

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Konstantinos Mavropanos από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Lars Stindl

26'

Η ομάδα Στουτγκάρδη εκδηλώνει επίθεση

24'

Η ομάδα Στουτγκάρδη κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

24'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Στουτγκάρδη μετράει κανονικά.

23'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

22'

Ο Enzo Millot έδωσε την ασίστ για το γκολ!

22'

Ο Waldemar Anton έδωσε την ασίστ για το γκολ.

22'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ένα φανταστικό γκολ με τακουνάκι από τον Serhou Guirassy της ομάδας Στουτγκάρδη με το δεξί!

22'

Ο Waldemar Anton τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

21'

21'

21'

Ο Enzo Millot σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jonas Omlin ελέγχει την φάση

21'

21'

20'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 52%, Γκλάντμπαχ: 48%.

20'

19'

Ο Nico Elvedi κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Serhou Guirassy.

18'

18'

17'

17'

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ko Itakura από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Silas Katompa Mvumpa

16'

16'

Ο Atakan Karazor από την ομάδα Στουτγκάρδη είχε προσπάθεια εκτός στόχου

16'

Ο Serhou Guirassy τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

16'

Η σέντρα από τον Enzo Millot από την ομάδα Στουτγκάρδη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

15'

Ο Lars Stindl τιμωρείται για σπρώξιμο στον Dan-Axel Zagadou

15'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 54%, Γκλάντμπαχ: 46%.

14'

Ο Serhou Guirassy από την ομάδα Στουτγκάρδη είναι σε θέση οφσάιντ

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Stefan Lainer από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Serhou Guirassy

13'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nico Elvedi από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Enzo Millot

13'

12'

Ο Waldemar Anton κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Nathan N'Goumou.

11'

11'

Ο Josha Vagnoman κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

11'

Ο Nathan N'Goumou τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

11'

10'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 61%, Γκλάντμπαχ: 39%.

10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Enzo Millot από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Stefan Lainer

9'

7'

6'

6'

5'

Κατοχή: Στουτγκάρδη: 41%, Γκλάντμπαχ: 59%.

5'

5'

5'

Ο Enzo Millot κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Luca Netz.

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wataru Endo από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Alassane Plea

4'

3'

2'

Ο Konstantinos Mavropanos κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

1'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ έχει την κατοχή της μπάλας

1'

1'

Είναι μία κρύα μέρα για να παίξεις ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Mercedes-Benz Arena, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Η πίεση αλλά και η ανάγκη στη Στουτγκάρδη

Η Στουτγκάρδη φιλοξενεί την Γκλάντμπαχ για την 30η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Μεγάλη ανάγκη για βαθμούς οι γηπεδούχοι.

Έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) την προηγούμενη αγωνιστική από την έδρα της Άουγκσμπουργκ Ααι συνεχίζει να παλεύει για την παραμονή της. Από μία αμυντική της αφέλεια βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 8’, βγήκε μπροστά αλλά δεν βρήκε στόχο στο πρώτο μέρος. Ήταν καλύτερη στην επανάληψη και μπορεί να μην δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες αλλά κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 78’ με διπλή προσπάθεια του Έντο.

Μπορεί να παρέμεινε στην 16η θέση που οδηγεί στα μπαράζ, μείωσε όμως τη διαφορά της από την Μπόχουμ στους 2 βαθμούς και μπαίνει με αυτοπεποίθηση στην τελική ευθεία. Μπορεί την Τετάρτη να υποδέχεται την Άιντραχτ για τα ημιτελικά του Κυπέλλου αλλά αυτή τη στιγμή δεν έχει την πολυτέλεια για να σκέφτεται κάτι άλλο πέρα από την Μπουντεσλίγκα. Ακολουθεί μάλιστα η εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Χέρτα την επόμενη αγωνιστική που θα κρίνει πάρα πολλά για την παραμονή της.

«Πρέπει να αμυνθούμε σθεναρά απέναντι σε μία ομάδα όπως η Γκλάντμπαχ που είναι δυνατή. Δεν επιτίθεται τόσο ψηλά όπως η Άουγκσμπουργκ αλλά «χτίζει» το παιχνίδι της και έχει μεγάλη ποιότητα. Πρέπει να είμαστε πιο ανθεκτικοί και θέλουμε να είμαστε όσο το δυνατόν πιο προετοιμασμένοι γίνεται», επισήμανε ο κόουτς Χένες.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο στόπερ Μαυροπάνος (25/2). Τιμωρημένος ο στόπερ Ίτο (26/1).

Πραγματοποίησε άλλη μία μέτρια εμφάνιση φέτος και έτσι γνώρισε την εντός έδρας ήττα από την Ουνιόν (1-0) την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα σχετικά μοιρασμένο πρώτο μέρος δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητική αλλά κράτησε σχετικά εύκολα το μηδέν στην άμυνα της. Βρέθηκε βέβαια πίσω στο σκορ στο 60’, δεν είχε τρόπο για να αντιδράσει και αποχώρησε απογοητευμένη από το γήπεδο.

Αυτό το αποτέλεσμα στην ουσία την βγάζει εκτός οποιουδήποτε στόχου καθώς η διαφορά από την 7η θέση βρίσκεται πλέον στους εννιά βαθμούς και είναι απίθανο να ανατρέψει την κατάσταση. Με τη συνολική εικόνα άλλωστε που έχει δείξει έως τώρα δεν άξιζε και κάτι παραπάνω, μπορεί να ξεκίνησε με βλέψεις τη χρονιά αλλά δεν έδειξε καμία βελτίωση όσο κυλούσε η σεζόν. Προφανώς και δεν θα μπλέξει σε περιπέτειες για την παραμονή της, αν υπάρχει ένας στόχος είναι να μην πέσει κάτω από τη 10η θέση.

«Η Στουτγκάρδη σε δύσκολες καταστάσεις τη φετινή σεζόν έχει δείξει δυναμική. Περιμένω να είναι επιθετική απέναντι μας και να φέρει μεγάλη ένταση στο γήπεδο. Ξέρουμε ότι πρέπει να την αντιμετωπίσουμε σε ένα γεμάτο γήπεδο. Θα παίξουμε με καρδιά αλλά και καθαρό μυαλό. Χρειαζόμαστε ισορροπία», τόνισε ο κόουτς Φάρκε.

Αγωνιστικά Νέα: Νέα απώλεια ο φορ Τουράμ (28/13). Εκτός λόγω τραυματισμού ο εξτρέμ Μπόργκες Σάντσες (3/0), αμφίβολη η συμμετοχή του μπακ Μπενσεμπαϊνί (25/5) και του μέσου Κονέ (27/1).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Στουτγκάρδη μετά την έλευση του Χένες παλεύει σθεναρά κάθε της παιχνίδι, έχει βελτιώσει την ψυχολογία της και ψάχνει άλλο ένα μεγάλο αποτέλεσμα στη «μάχη» που δίνει για την παραμονή της. Είναι λογικό να θεωρείται φαβορί απέναντι στην Γκλάντμπαχ, καθαρά και μόνο λόγω κινήτρου. Τα «πουλάρια» απογοητεύουν με τις εμφανίσεις τους, έχουν κάποιες αναλαμπές αλλά δεν μπορείς να τους εμπιστευτείς σε κανένα σημείο. Ο άσος βέβαια σε τιμές κάτω του 2.00 δεν έχει τόσο αξία, το under αποτελεί ένα ρίσκο αλλά δεν πιστεύω πως οι γηπεδούχοι θα βγουν μπροστά και θα αφήσουν πολλούς χώρους.

• Η ομάδα Στουτγκάρδη δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα.
    Σημείο: X2 με απόδοση 2.10 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Γκλάντμπαχ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.22 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα