• Θεατές: 46121
90+5'

46121 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ έπαιξε καλύτερα, αλλά το παιχνίδι τελικά ολοκληρώθηκε ισόπαλο.

90+5'

90+5'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 58%, Ντάρμσταντ: 42%.

90+5'

Ο Matej Maglica κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Rocco Reitz.

90+5'

Η ομάδα Ντάρμσταντ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+4'

Ο Kouadio Kone κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Marcel Schuhen μπλοκάρει εύκολα

90+4'

Ο Patrick Herrmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90+4'

Ο Fabian Holland από την ομάδα Ντάρμσταντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+4'

Ο Luca Netz από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+3'

Ο Klaus Gjasula από την ομάδα Ντάρμσταντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fabian Holland από την ομάδα Ντάρμσταντ ανατρέπει τον Alassane Plea

90+3'

Ο Emir Karic από την ομάδα Ντάρμσταντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Ο Matej Maglica έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

90+2'

Φράγμα από τον Matej Maglica, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Patrick Herrmann. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

90+1'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ εκδηλώνει επίθεση

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90+1'

Ελεύθερο για την ομάδα Ντάρμσταντ

90'

Ο Nathan N'Goumou από την ομάδα Γκλάντμπαχ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90'

90'

90'

Ο Fabian Holland σταματά επιτυχώς το σουτ

90'

Το σουτ του Kouadio Kone μπλοκάρεται

90'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

89'

Ο Alassane Plea υποπίπτει σε χέρι

89'

Ο Patrick Herrmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matej Maglica από την ομάδα Ντάρμσταντ ανατρέπει τον Rocco Reitz

88'

Ο Fabian Nuernberger από την ομάδα Ντάρμσταντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Kouadio Kone

87'

87'

Ο Joseph Scally από την ομάδα Γκλάντμπαχ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

87'

87'

Ο Klaus Gjasula απομακρύνει τη μπάλα

86'

86'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

85'

Η ομάδα Ντάρμσταντ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

85'

85'

Ο Rocco Reitz σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Marcel Schuhen ελέγχει την φάση

85'

85'

Ο Marcel Schuhen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

84'

Ο Jannik Mueller τιμωρείται για σπρώξιμο στον Kouadio Kone

84'

Ο Moritz Nicolas κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

84'

Η ομάδα Ντάρμσταντ εκδηλώνει επίθεση

83'

83'

Ο Matej Maglica απομακρύνει τη μπάλα

82'

Ο Andreas Mueller από την ομάδα Ντάρμσταντ δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

82'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Andreas Mueller για την ομάδα Ντάρμσταντ. Ο Kouadio Kone σταματάει την φάση.

82'

Ο Kouadio Kone απομακρύνει τη μπάλα

82'

82'

Ο Nico Elvedi απομακρύνει τη μπάλα

81'

81'

Ο Ko Itakura από την ομάδα Γκλάντμπαχ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

80'

80'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 59%, Ντάρμσταντ: 41%.

79'

Ο Matthias Bader δίνει τη θέση του στον Fabian Nuernberger

79'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Patrick Herrmann για την ομάδα Γκλάντμπαχ. Ο Fabian Holland σταματάει την φάση.

78'

Ελεύθερο για την ομάδα Γκλάντμπαχ

78'

Ο Ko Itakura σταματά επιτυχώς το σουτ

78'

Το σουτ του Oscar Vilhelmsson μπλοκάρεται

78'

Ο Tim Skarke τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

78'

77'

77'

76'

75'

Ο Marcel Schuhen της ομάδας Ντάρμσταντ βλέπει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση

75'

75'

Ο Nathan N'Goumou από την ομάδα Γκλάντμπαχ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

75'

75'

Ο Joseph Scally απομακρύνει τη μπάλα

74'

74'

Ο Matej Maglica κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

73'

72'

Ο Julian Justvan από την ομάδα Ντάρμσταντ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

72'

Ο Florian Neuhaus δίνει τη θέση του στον Rocco Reitz

72'

Ο Franck Honorat δίνει τη θέση του στον Patrick Herrmann

72'

Ο Maximilian Woeber δίνει τη θέση του στον Joseph Scally

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luca Netz από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Matthias Bader

71'

71'

71'

Το σουτ του Tim Skarke μπλοκάρεται

70'

70'

Ο Matthias Bader από την ομάδα Ντάρμσταντ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

70'

69'

Ο Franck Honorat σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Marcel Schuhen ελέγχει την φάση

69'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 60%, Ντάρμσταντ: 40%.

69'

67'

Ο Marvin Mehlem δίνει τη θέση του στον Julian Justvan

67'

Ο Sebastian Polter δίνει τη θέση του στον Oscar Vilhelmsson

66'

Ο Christoph Zimmermann δίνει τη θέση του στον Jannik Mueller

65'

Ο Nathan N'Goumou τιμωρείται για σπρώξιμο στον Matthias Bader

65'

Ο Tim Skarke από την ομάδα Ντάρμσταντ δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

65'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Tim Skarke ανέτρεψε τον Nico Elvedi από πίσω και δόθηκε φάουλ

65'

65'

64'

64'

64'

64'

Φράγμα από τον Kouadio Kone, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Marcel Schuhen. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

64'

63'

Ο Tim Skarke από την ομάδα Ντάρμσταντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

Ο Luca Netz από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

63'

Ο Florian Neuhaus σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Marcel Schuhen ελέγχει την φάση

63'

62'

Ο Tim Skarke από την ομάδα Ντάρμσταντ είναι σε θέση οφσάιντ

62'

Ο Christoph Zimmermann από την ομάδα Ντάρμσταντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

62'

62'

61'

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matthias Bader από την ομάδα Ντάρμσταντ ανατρέπει τον Kouadio Kone

61'

60'

Η σέντρα από τον Maximilian Woeber από την ομάδα Γκλάντμπαχ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

60'

60'

Ο Julian Weigl από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

60'

Ο Matej Maglica σταματά επιτυχώς το σουτ

60'

Το σουτ του Alassane Plea μπλοκάρεται

60'

59'

Ο Marvin Mehlem από την ομάδα Ντάρμσταντ είναι σε θέση οφσάιντ

59'

Ο Marcel Schuhen απομακρύνει τη μπάλα

59'

Ο Klaus Gjasula σταματά επιτυχώς το σουτ

59'

Το σουτ του Ko Itakura μπλοκάρεται

59'

Η σέντρα από τον Luca Netz από την ομάδα Γκλάντμπαχ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

58'

58'

Ο Robin Hack είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Nathan N'Goumou

58'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Robin Hack να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

57'

Ο Robin Hack είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

57'

57'

Ο Christoph Zimmermann από την ομάδα Ντάρμσταντ δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christoph Zimmermann από την ομάδα Ντάρμσταντ ανατρέπει τον Robin Hack

56'

Ο Robin Hack σουτάρει προς την εστία αλλά ο Marcel Schuhen μπλοκάρει

56'

55'

55'

55'

Ο Matthias Bader σταματά επιτυχώς το σουτ

55'

Το σουτ του Luca Netz μπλοκάρεται

55'

Η σέντρα από τον Robin Hack από την ομάδα Γκλάντμπαχ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

54'

54'

Ο Moritz Nicolas από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maximilian Woeber από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Sebastian Polter

53'

Ο Maximilian Woeber κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Sebastian Polter.

52'

Ο Kouadio Kone από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

Ο Tim Skarke από την ομάδα Ντάρμσταντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

52'

Ο Maximilian Woeber απομακρύνει τη μπάλα

51'

Η σέντρα από τον Tim Skarke από την ομάδα Ντάρμσταντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

51'

Ο Tim Skarke από την ομάδα Ντάρμσταντ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

50'

Ο Nico Elvedi από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

50'

50'

50'

49'

Ο Luca Netz από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

49'

49'

48'

Ο Andreas Mueller από την ομάδα Ντάρμσταντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

47'

47'

Ο Christoph Zimmermann απομακρύνει τη μπάλα

47'

46'

Ο Maximilian Woeber τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sebastian Polter

46'

46'

45+19'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ είχε την μπάλα στην κατοχή της, αλλά δεν κατάφερε να πάει με το προβάδισμα στην ανάπαυλα

45+19'

45+19'

45+19'

Ο Marcel Schuhen από την ομάδα Ντάρμσταντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+19'

45+18'

Ο Tim Skarke από την ομάδα Ντάρμσταντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Kouadio Kone

45+18'

Ο Kouadio Kone κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45+18'

45+17'

45+17'

45+16'

45+16'

Ο Franck Honorat κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Matej Maglica.

45+16'

45+16'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

45+16'

Ο Jordan Pefok είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Alassane Plea

45+14'

Ο Jordan Pefok είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

45+13'

45+13'

45+13'

45+13'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 63%, Ντάρμσταντ: 37%.

45+12'

Ο Jordan Pefok επιστρέφει στο γήπεδο.

45+12'

45+12'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Jordan Pefok να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

45+12'

45+11'

45+10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Klaus Gjasula από την ομάδα Ντάρμσταντ ανατρέπει τον Jordan Pefok

45+10'

Ο Tim Skarke κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Nico Elvedi.

45+9'

45+9'

45+8'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 62%, Ντάρμσταντ: 38%.

45+8'

Ο Nico Elvedi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Emir Karic

45+6'

45+6'

Ο Jordan Pefok χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

45+6'

Ο Jordan Pefok από την ομάδα Γκλάντμπαχ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

45+6'

Ο Marcel Schuhen κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

45+6'

Καλή ενέργεια από τον Florian Neuhaus ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

45+6'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

45+4'

45+4'

45+3'

Ο Klaus Gjasula από την ομάδα Ντάρμσταντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jordan Pefok

45+3'

45+3'

Ο Fabian Holland κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45+2'

45+2'

Ο Nico Elvedi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45+2'

Η ομάδα Ντάρμσταντ ξεκινάει αντεπίθεση

45+2'

Ο Matthias Bader από την ομάδα Ντάρμσταντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+2'

45+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luca Netz από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Marvin Mehlem

45+2'

Ο Christoph Zimmermann σταματά επιτυχώς το σουτ

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 16'

45'

Ο Julian Weigl από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

45'

44'

44'

43'

43'

Ο Matej Maglica τιμωρείται για σπρώξιμο στον Franck Honorat

43'

32'

Το παιχνίδι διακόπτεται

31'

Το παιχνίδι σταμάτησε

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ko Itakura από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Andreas Mueller

29'

Η ομάδα Ντάρμσταντ έχει την κατοχή της μπάλας

29'

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordan Pefok από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Klaus Gjasula

28'

Ο Matthias Bader κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

28'

28'

28'

Ο Andreas Mueller κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

27'

27'

Ο Jordan Pefok κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Klaus Gjasula.

26'

26'

Ο Emir Karic από την ομάδα Ντάρμσταντ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

25'

25'

25'

25'

Ο Maximilian Woeber κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

24'

24'

Ο Matej Maglica από την ομάδα Ντάρμσταντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jordan Pefok

23'

23'

23'

23'

Ο Emir Karic απομακρύνει τη μπάλα

22'

22'

22'

21'

20'

20'

20'

20'

19'

Ο Matej Maglica σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Moritz Nicolas ελέγχει την φάση

18'

Ο Nico Elvedi σταματά επιτυχώς το σουτ

18'

18'

18'

Ο Ko Itakura απομακρύνει τη μπάλα

18'

17'

17'

17'

17'

17'

16'

Ο Franck Honorat χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

16'

Ο Franck Honorat από την ομάδα Γκλάντμπαχ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

16'

15'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 69%, Ντάρμσταντ: 31%.

15'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ έχει την κατοχή της μπάλας

14'

14'

13'

13'

Ο Robin Hack κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

13'

13'

11'

Ο Bartol Franjic είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Andreas Mueller

11'

11'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Bartol Franjic να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

11'

Ο Bartol Franjic είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

11'

11'

Ο Robin Hack σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Marcel Schuhen ελέγχει την φάση

10'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 70%, Ντάρμσταντ: 30%.

10'

Η σέντρα από τον Franck Honorat από την ομάδα Γκλάντμπαχ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

10'

10'

10'

Το σουτ του Jordan Pefok μπλοκάρεται

10'

10'

Το σουτ του Florian Neuhaus μπλοκάρεται

9'

9'

9'

9'

8'

8'

Ο Bartol Franjic επιστρέφει στο γήπεδο.

8'

7'

6'

6'

6'

6'

5'

5'

5'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 78%, Ντάρμσταντ: 22%.

5'

5'

4'

4'

4'

4'

3'

2'

Ο Sebastian Polter υποπίπτει σε χέρι

2'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Ντάρμσταντ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Borussia-Park, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Ευκαιρία για τη Γκλάντμπαχ να επιστρέψει στις νίκες

Βασίλης Γούσιος Αθλητικογράφος

«Σάκος του μποξ» η Ντάρμσταντ η οποία είναι χωρίς νίκη επί 13 αγωνιστικές, όπου έχει ηττηθεί στις 9 εξ αυτών, με τη Γκλάντμπαχ να έχει την ευκαιρία να επιστρέψει στις επιτυχίες μετά από 3 αγωνιστικές και να πάρει σημαντική βαθμολογική «ανάσα» ενόψει της συνέχειας. Δεν εντυπωσιάζουν βέβαια οι γηπεδούχοι αλλά είναι σε σαφώς καλύτερη «μοίρα» οπότε θα προτιμήσουμε τον «άσο» σε αυτή την αναμέτρηση.

• Στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες της ομάδας Γκλάντμπαχ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.72 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Γκλάντμπαχ δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα.
    Σημείο: X2 με απόδοση 2.17 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ντάρμσταντ έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.64 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα