Ελεύθερο για την ομάδα Άντερλεχτ

90+2'

Ο Wesley Hoedt από την ομάδα Άντερλεχτ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Ο Tonni Adamsen από την ομάδα Σίλκεμποργκ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+1'

90+1'

Ο Mario Stroeykens σταματά επιτυχώς το σουτ

90+1'

Το σουτ του Stefan Thordarson μπλοκάρεται

90+1'

Κατοχή: Σίλκεμποργκ: 49%, Άντερλεχτ: 51%.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Ο Amadou Diawara απομακρύνει τη μπάλα

90'

90'

Ο Jan Vertonghen από την ομάδα Άντερλεχτ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

90'

Ο Jan Vertonghen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Alexander Lind.

89'

Η ομάδα Σίλκεμποργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

89'

Η ομάδα Άντερλεχτ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

88'

88'

88'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Mario Stroeykens από την ομάδα Άντερλεχτ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

88'

Ο Hendrik van Crombrugge κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

88'

Καλή ενέργεια από τον Soeren Tengstedt ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

87'

Ο Oliver Sonne τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

87'

86'

Ο Kasper Kusk δίνει τη θέση του στον Soeren Tengstedt

86'

Ο Tobias Salquist δίνει τη θέση του στον Alexander Lind

86'

Κίτρινη κάρτα για τον Fabio Silva

86'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Fabio Silva για την ομάδα Άντερλεχτ. Ο Oliver Sonne σταματάει την φάση.

86'

Ο Tobias Salquist κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

85'

Ο Zeno Debast από την ομάδα Άντερλεχτ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

Κατοχή: Σίλκεμποργκ: 47%, Άντερλεχτ: 53%.

84'

Η ομάδα Σίλκεμποργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

83'

Η ομάδα Σίλκεμποργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

83'

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fabio Silva από την ομάδα Άντερλεχτ ανατρέπει τον Pelle Mattsson

82'

Ο Majeed Ashimeru δίνει τη θέση του στον Amadou Diawara

81'

Ο Jan Vertonghen απομακρύνει τη μπάλα

81'

81'

Ο Lukas Engel κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Yari Verschaeren.

80'

Η ομάδα Άντερλεχτ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

79'

79'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Pelle Mattsson, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

78'

Ο Noah Sadiki είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Ishaq Abdulrazak

78'

Ο Lior Refaelov δίνει τη θέση του στον Mario Stroeykens

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Majeed Ashimeru από την ομάδα Άντερλεχτ ανατρέπει τον Pelle Mattsson

77'

Κατοχή: Σίλκεμποργκ: 45%, Άντερλεχτ: 55%.

77'

Η ομάδα Άντερλεχτ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

76'

76'

6810 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

76'

76'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Noah Sadiki να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

76'

Ο Noah Sadiki είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

75'

75'

Ο Hendrik van Crombrugge κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

75'

Ο Hendrik van Crombrugge από την ομάδα Άντερλεχτ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

75'

Ο Noah Sadiki σταματά επιτυχώς το σουτ

74'

Το σουτ του Sebastian Joergensen μπλοκάρεται

73'

Ο Noah Sadiki από την ομάδα Άντερλεχτ είναι σε θέση οφσάιντ

73'

73'

Ο Stefan Thordarson από την ομάδα Σίλκεμποργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

72'

Κατοχή: Σίλκεμποργκ: 44%, Άντερλεχτ: 56%.

71'

Ο Zeno Debast έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

71'

Ο Zeno Debast από την ομάδα Άντερλεχτ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Tonni Adamsen

71'

Καλή ενέργεια από τον Kristian Arnstad ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

71'

Ο Lior Refaelov τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

71'

Ο Yari Verschaeren τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

70'

70'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

70'

Ο Nicklas Helenius δίνει τη θέση του στον Tonni Adamsen

70'

Ο Jan Vertonghen επιστρέφει στο γήπεδο.

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kasper Kusk από την ομάδα Σίλκεμποργκ ανατρέπει τον Lior Refaelov

68'

Ο Sebastian Joergensen από την ομάδα Σίλκεμποργκ είναι σε θέση οφσάιντ

68'

Η ομάδα Σίλκεμποργκ ξεκινάει αντεπίθεση

68'

68'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Jan Vertonghen να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

68'

Ο Jan Vertonghen είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

68'

67'

Καλή ενέργεια από τον Stefan Thordarson ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

67'

Ο Kasper Kusk τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

67'

Ο Oliver Sonne από την ομάδα Σίλκεμποργκ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

66'

Ο Kasper Kusk από την ομάδα Σίλκεμποργκ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

66'

Ο Kasper Kusk σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Hendrik van Crombrugge ελέγχει την φάση

66'

Ο Stefan Thordarson τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

66'

65'

65'

Ο Kasper Kusk από την ομάδα Σίλκεμποργκ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

64'

64'

Ο Lukas Engel τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

64'

Ο Nicolai Larsen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

63'

63'

63'

62'

62'

61'

61'

Ο Oliver Sonne απομακρύνει τη μπάλα

60'

60'

Κατοχή: Σίλκεμποργκ: 42%, Άντερλεχτ: 58%.

60'

59'

Ο Joel Felix από την ομάδα Σίλκεμποργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

59'

Ο Joel Felix απομακρύνει τη μπάλα

58'

Ο Nicklas Helenius από την ομάδα Σίλκεμποργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

Ο Lior Refaelov από την ομάδα Άντερλεχτ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

58'

Ο Francis Amuzu δίνει τη θέση του στον Benito Raman

58'

Ο Hannes Delcroix δίνει τη θέση του στον Wesley Hoedt

57'

Ο Lukas Engel από την ομάδα Σίλκεμποργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

Κατοχή: Σίλκεμποργκ: 43%, Άντερλεχτ: 57%.

55'

Ο Pelle Mattsson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

55'

55'

54'

Ο Fabio Silva από την ομάδα Άντερλεχτ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

54'

54'

53'

53'

Ο Kasper Kusk χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

53'

Ο Kasper Kusk από την ομάδα Σίλκεμποργκ στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι. Τόσο κοντά!

53'

Ο Sebastian Joergensen τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

52'

Ο Tobias Salquist απομακρύνει τη μπάλα

52'

51'

51'

50'

50'

Ο Noah Sadiki από την ομάδα Άντερλεχτ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

49'

49'

49'

Ο Fabio Silva από την ομάδα Άντερλεχτ στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι. Τόσο κοντά!

49'

Ο Majeed Ashimeru τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

48'

48'

48'

48'

Η σέντρα από τον Kasper Kusk από την ομάδα Σίλκεμποργκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

47'

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fabio Silva από την ομάδα Άντερλεχτ ανατρέπει τον Nicolai Larsen

46'

Ο Mark Brink δίνει τη θέση του στον Pelle Mattsson

46'

45+2'

45+1'

Ο Oliver Sonne από την ομάδα Σίλκεμποργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Κατοχή: Σίλκεμποργκ: 41%, Άντερλεχτ: 59%.

45'

Ο Joel Felix κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45'

Ο Jan Vertonghen από την ομάδα Άντερλεχτ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

44'

44'

Ο Nicolai Larsen από την ομάδα Σίλκεμποργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kasper Kusk από την ομάδα Σίλκεμποργκ ανατρέπει τον Francis Amuzu

43'

Η ομάδα Σίλκεμποργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kristian Arnstad από την ομάδα Άντερλεχτ ανατρέπει τον Mark Brink

42'

41'

41'

41'

40'

Ο Kristian Arnstad σταματά επιτυχώς το σουτ

40'

40'

40'

39'

39'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Lior Refaelov από την ομάδα Άντερλεχτ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

39'

Καλή ενέργεια από τον Lior Refaelov ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

38'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Majeed Ashimeru για την ομάδα Άντερλεχτ. Ο Nicklas Helenius σταματάει την φάση.

38'

Ο Nicolai Larsen κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

38'

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lukas Engel από την ομάδα Σίλκεμποργκ ανατρέπει τον Noah Sadiki

37'

36'

36'

Ο Lukas Engel απομακρύνει τη μπάλα

36'

36'

Η σέντρα από τον Lior Refaelov από την ομάδα Άντερλεχτ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

34'

34'

Ο Fabio Silva αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

33'

33'

32'

32'

32'

32'

Ο Zeno Debast σταματά επιτυχώς το σουτ

32'

Το σουτ του Kasper Kusk μπλοκάρεται

32'

31'

31'

Ο Sebastian Joergensen από την ομάδα Σίλκεμποργκ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Yari Verschaeren

30'

30'

28'

28'

Κίτρινη κάρτα για τον Hannes Delcroix

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hannes Delcroix από την ομάδα Άντερλεχτ ανατρέπει τον Kasper Kusk

28'

27'

26'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο Anders Klynge έκανε φάουλ και αποβάλλεται καθώς ήταν ο τελευταίος παίκτης!

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anders Klynge από την ομάδα Σίλκεμποργκ ανατρέπει τον Yari Verschaeren

25'

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kristian Arnstad από την ομάδα Άντερλεχτ ανατρέπει τον Kasper Kusk

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fabio Silva από την ομάδα Άντερλεχτ ανατρέπει τον Joel Felix

25'

Ο Sebastian Joergensen σουτάρει προς την εστία αλλά ο Hendrik van Crombrugge μπλοκάρει

24'

Η σέντρα από τον Oliver Sonne από την ομάδα Σίλκεμποργκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

24'

Κατοχή: Σίλκεμποργκ: 40%, Άντερλεχτ: 60%.

23'

Ο Joel Felix από την ομάδα Σίλκεμποργκ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Fabio Silva

22'

22'

Ο Francis Amuzu έκανε φάουλ στον Stefan Thordarson

22'

Λόγω τεχνικών προβλημάτων, δεν μπορούμε να ενημερώσουμε για τις εξελίξεις του παιχνιδιού αυτή τη στιγμή

21'

21'

Ο Francis Amuzu έδωσε την ασίστ για το γκολ!

20'

Ο Yari Verschaeren έδωσε την ασίστ για το γκολ.

20'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Lior Refaelov σκοράρει με το αριστερό πόδι!

20'

19'

18'

18'

18'

Ο Anders Klynge από την ομάδα Σίλκεμποργκ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

17'

Ο Lior Refaelov απομακρύνει τη μπάλα

17'

16'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anders Klynge από την ομάδα Σίλκεμποργκ ανατρέπει τον Lior Refaelov

15'

14'

13'

Ο Sebastian Joergensen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

13'

Ο Kristian Arnstad από την ομάδα Άντερλεχτ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Lukas Engel

13'

12'

Ο Zeno Debast κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

11'

11'

Η ομάδα Άντερλεχτ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

11'

Ο Joel Felix χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

10'

10'

Ο Anders Klynge από την ομάδα Σίλκεμποργκ είναι σε θέση οφσάιντ

10'

10'

9'

9'

9'

Ο Stefan Thordarson κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Hannes Delcroix.

9'

8'

8'

Ο Francis Amuzu τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

8'

Ο Jan Vertonghen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Nicklas Helenius.

8'

8'

7'

7'

7'

7'

6'

Ο Hannes Delcroix απομακρύνει τη μπάλα

6'

5'

Ο Nicklas Helenius κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

5'

Ο Zeno Debast απομακρύνει τη μπάλα

4'

4'

Ο Tobias Salquist από την ομάδα Σίλκεμποργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

3'

2'

2'

2'

2'

Ο Noah Sadiki κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

1'

Οι παίκτες παίζουν σε γήπεδο τεχνητού χλοοτάπητα σήμερα.

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Άντερλεχτ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το JYSK Park, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Τελικός πρόκρισης στο Σίλκεμποργκ

Η Σίλκεμποργκ υποδέχεται την Άντερλεχτ σε ματς τελικό για την 2η θέση που οδηγεί στα πλει-οφ του Κόνφερενς Λιγκ.

* Τελευταία αγωνιστικής των ομίλων. Η Σίλκεμποργκ τερματίζει 2η αν δεν χάσει, μόνο νίκη θέλει η Άντερλεχτ.

Είχε πολύ δύσκολο έργο στην έδρα της Γουέστ Χαμ και εν τέλει γνώρισε την ήττα με 1-0. Σε δεύτερο ρόλο στο ματς, βρέθηκε πίσω στο 24’ από πέναλτι και κινδύνευσε σε 2-3 περιπτώσεις με δεύτερο τέρμα. Η ίδια είχε μια μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση στο ξεκίνημα της επανάληψης, με το 1-0 να μένει ως το τέλος.

Παρέμεινε με δύο νίκες στον όμιλο, αμφότερες με 5-0 επί της Στεάουα και έχει το πάνω χέρι για την 2η θέση και την πρόκριση, όντας στο +1 από την 3η Άντερλεχτ. Ως εκ τούτου πηγαίνει για δύο αποτελέσματα στο σημερινό, αφού προκρίνεται και με ισοπαλία.

Στο πρωτάθλημα γνώρισε δεύτερη σερί ήττα, χάνοντας με 2-1 στο εντός έδρας με την Βίμποργκ. Παρατάχθηκε με ορισμένες αλλαγές. προηγήθηκε στο 28’ με τον Άνταμσεν αλλά δέχτηκε την ανατροπή στην επανάληψη (53’, 70’). Η ίδια δεν εκμεταλλεύτηκε τις στιγμές της και έμεινε για 4ο ματς χωρίς νίκη (0-2-2). Έπεσε έτσι στην 5η θέση και μπήκε σε περιπέτειες για μια θέση στην εξάδα.

Μπροστά της έχει ιστορική ευκαιρία να βρεθεί στα νοκ-άουτ, και ο κόσμος αναμένεται να δώσει βροντερό παρόν. Ο τεχνικός της Νίελσεν δήλωσε: «Ανυπομονούμε για το παιχνίδι της Πέμπτης. Είμαστε πολύ περήφανοι και πολύ ικανοποιημένοι που έχουμε φτάσει σε αυτό το σημείο να διεκδικούμε την πρόκριση στην έδρα μας. Βρεθήκαμε σε όμιλο με μεγάλους συλλόγους και δεν φανταζόμασταν μετά την κλήρωση ότι με ισοπαλία στο τελευταίο ματς θα προκρινομαστε. Ξέρουμε ότι πρέπει να πραγματοποιήσουμε μια πολύ καλή εμφάνιση. Για μια ομάδα που δεν έχει παίξει στην Ευρώπη για πολύ καιρό, τα έχουμε πάει πολύ καλά. Είμαστε δύσκολη ομάδα για να μας κερδίσουν και έχουμε παίξει εξαιρετικό και αποτελεσματικό ποδόσφαιρο. Πρέπει να το κάνουμε ξανά αύριο. Έχουμε αποδείξει ότι αν πιάσουμε το τοπ της απόδοσης μας μπορούμε να ανταγωνιστούμε ομάδες κορυφαίου επιπέδου».

Αγωνιστικά Νέα: Ξεπέρασε τις ενοχλήσεις και μπήκε στην αποστολή ο βασικός μέσος Μπρινκ (20/0). Νοκ-άουτ ο μπακ Νταλ (-), πάντα εκτός ο επιθετικός μέσος Χολμ Πέντερσεν (-).Στο ντεμπούτο του υπηρεσιακού Βέλντμαν έφερε ισοπαλία 2-2 με την Στεάουα στις Βρυξέλλες και έτσι χρειάζεται μόνο νίκη στο σημερινό για να προκριθεί στα πλει-οφ. Δεν πραγματοποίησε καλή εμφάνιση αλλά προηγήθηκε δις με τους Βερσέρεν (38’) και Βερτόγχεν (75’). Ωστόσο ισοφαρίστηκε ισάριθμες φορές (60’, 82’) ενώ στις καθυστερήσεις έμεινε με παίκτη λιγότερο.

Έχει μόλις μία νίκη στον όμιλο, αυτή της πρεμιέρας με την Σίλκεμποργκ και βρίσκεται στην 3η θέση και στο -1 από τη σημερινή της αντίπαλο. Ως εκ τούτου παίζει τα ρέστα της για την πρόκριση μέσω της 2ης θέσης.

Στο εγχώριο πρωτάθλημα επέστρεψε στις νίκες μετά από τρεις κολλητές ήττες, επικρατώντας με 4-2 της Έουπεν εντός. Μπήκε δυναμικά και προηγήθηκε νωρίς με 2-0 (14’ Αμούζου, 19’ Ρεφαέλοβ) αλλά υπέπεσε σε αυτογκόλ στο φινάλε του ημιχρόνου (44’). Ο Ρεφαέλοβ βρήκε δεύτερο γκολ στο στο 65’ για το 3-1, δέχτηκε άμεσα τη μείωση από λάθος στα μετόπισθεν (68’) αλλά σκόραρε τέταρτο με τον Ανουάρ στο 87’ και κλείδωσε το τρίποντο. Έχει τέσσερις ήττες στα έξι τελευταία (2-0-4), βρίσκεται στην 10η θέση και στο -13 από την τετράδα.

Εν όψει του σημερινού τελικού πρόκρισης ο υπηρεσιακός Βέλντμαν σχολίασε: «Η πρόκριση στο Κόνφερενς Λιγκ μπορεί να μας δώσει πολύ μεγάλη ώθηση. Η Σίλκεμποργκ είναι πολύ καλά οργανωμένη, πρέπει να κυκλοφορήσουμε με μεγάλη ποιότητα την μπάλα, ελπίζουμε το χορτάρι να μας επιτρέπει να το κάνουμε με ταχύτητα. Πρέπει να είμαστε ακριβείς στις μεταβιβάσεις. Περιμένω πολύ δύσκολο παιχνίδι, είναι συμπαγής ομάδα και δεν σου επιτρέπει πολλά».

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος ο βασικός μπακ Μουρίγιο (21/3, 4 ασίστ), από την άλλη αμφίβολος αλλά με καλές πιθανότητες δίνεται ο βασικός επιθετικός χαφ Βερσέρεν (21/3) που χτύπησε κόντρα στην Έουπεν. Επέστρεψε μετά από καιρό στην αποστολή ο φορ Ράμαν (12/1).

Κώστας Καραγιαννόπουλος Αθλητικογράφος

Όλη η πόλη στο πόδι για το ιστορικό παιχνίδι της Σίλκεμποργκ, η οποία θέλει απλά να μη χάσει για να προκριθεί στα νοκ-άουτ στην επιστροφή της στην Ευρώπη μετά από 20 χρόνια. Παρά την απειρία της στάθηκε αξιοπρεπέστατα σε όλα τα παιχνίδια και βρίσκεται πλέον ένα βήμα μακριά από την είσοδο στα πλει-οφ. Από την πλευρά της η Άντερλεχτ έχει το όνομα αλλά όχι τη χάρη. Οι Βέλγοι, που χρειάζεται μόνο νίκη, πορεύονται εδώ και δύο παιχνίδια με υπηρεσιακό προπονητή όντας σε μεταβατικό στάδιο και δεν πείθουν με την εικόνα τους. Θα δώσουμε τον πρώτο λόγο στους ενθουσιώδεις Δανούς με κάλυψη στην ισοπαλία.

• Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Άντερλεχτ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.82 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Σίλκεμποργκ νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 3.10 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Σίλκεμποργκ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).

ΔΙΕΘΝΗ: Κόνφερενς Λιγκ