19/8/2022 23:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 158
1 - 1
Τελείωσε
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 613 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Βαγιαδολίδ - Σεβίλλη στις 14/5/2023

• Θεατές: 33991
90+11'

Η ομάδα Σεβίλλη δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες και το παιχνίδι τελείωσε ισόπαλο.

90+11'

90+11'

33991 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+11'

Κατοχή: Σεβίλλη: 62%, Βαγιαδολίδ: 38%.

90+11'

Ο Lucas Olaza από την ομάδα Βαγιαδολίδ είναι σε θέση οφσάιντ

90+11'

Ο Oscar Plano από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

90+11'

Ο Isco απομακρύνει τη μπάλα

90+10'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+9'

Κίτρινη κάρτα για τον Isco

90+9'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Isco υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Oscar Plano

90+9'

Ελεύθερο για την ομάδα Βαγιαδολίδ

90+9'

Η ομάδα Σεβίλλη εκδηλώνει επίθεση

90+7'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Fernando ανέτρεψε τον Sergio Leon από πίσω και δόθηκε φάουλ

90+7'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+6'

Ελεύθερο για την ομάδα Σεβίλλη

90+6'

Κατοχή: Σεβίλλη: 61%, Βαγιαδολίδ: 39%.

90+6'

90+6'

Ο Gonzalo Montiel από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+6'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ εκδηλώνει επίθεση

90+5'

90+5'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Gonzalo Montiel από την ομάδα Σεβίλλη αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+5'

Η σέντρα από τον Karim Rekik από την ομάδα Σεβίλλη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+4'

Η ομάδα Σεβίλλη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+4'

Ο Lucas Olaza της ομάδας Βαγιαδολίδ βλέπει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση

90+4'

90+4'

Ο Anuar επιστρέφει στο γήπεδο.

90+3'

90+3'

90+3'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Anuar να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

90+3'

Ο Anuar είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

90+2'

90+2'

Ο Oscar Plano από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

90+1'

Ο Joaquin Fernandez από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Η σέντρα από τον Alex Telles από την ομάδα Σεβίλλη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 8'

90+1'

90+1'

90+1'

Ο Karim Rekik από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

Το παιχνίδι έχει επισκιαστεί από κάποια πολύ σκληρά μαρκαρίσματα

89'
Κόκκινη κάρτα

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! Μετά από βίαιη συμπεριφορά, ο Jawad El Yamiq αποβάλλεται από τον διαιτητή

89'

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! Μετά από βίαιη συμπεριφορά, ο Marcos Acuna αποβάλλεται από τον διαιτητή

88'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Lucas Ocampos δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

87'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

87'

Ο Lucas Ocampos τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lucas Olaza

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alex Telles από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Luis Perez

87'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Σεβίλλη ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

86'

86'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Karim Rekik αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το αριστερό!

85'

Ο Sergio Asenjo έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

85'

85'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Luis Perez για την ομάδα Βαγιαδολίδ. Ο Lucas Ocampos σταματάει την φάση.

85'

Ο Javi Sanchez από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

84'

Ο Fernando από την ομάδα Σεβίλλη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

84'

Ο Ivan Rakitic εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

83'

Ο Luis Perez έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

83'

Ο Luis Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alex Telles

83'

83'

83'

82'

81'

Ο Alvaro Aguado έδωσε την ασίστ για το γκολ!

81'

81'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

80'

Ο Sergio Leon έδωσε την ασίστ για το γκολ.

80'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Anuar σκοράρει με το δεξί πόδι!

79'

Ο Alvaro Aguado κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ivan Rakitic.

79'

Ο Anuar τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

79'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

79'

Η ομάδα Σεβίλλη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

79'

79'

Ο Oliver Torres δίνει τη θέση του στον Ivan Rakitic

78'

Ο Marcos Acuna δίνει τη θέση του στον Alex Telles

76'

Διακοπή για νερό. Υπάρχει αρκετή ζέστη σήμερα και το παιχνίδι σταμάτησε ώστε οι παίκτες να δροσιστούν

76'

76'

76'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ ξεκινάει αντεπίθεση

75'

75'

Ο Marcos Acuna από την ομάδα Σεβίλλη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

75'

Ο Lucas Olaza από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

74'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Karim Rekik ανέτρεψε τον Sergio Leon από πίσω και δόθηκε φάουλ

73'

Ο Youssef En-Nesyri από την ομάδα Σεβίλλη είναι σε θέση οφσάιντ

72'

Η σέντρα από τον Gonzalo Montiel από την ομάδα Σεβίλλη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

72'

Ο Luis Perez σταματά επιτυχώς το σουτ

72'

Το σουτ του Lucas Ocampos μπλοκάρεται

71'

71'

Το σουτ του Monchu μπλοκάρεται

71'

71'

Ο Karim Rekik κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Luis Perez.

70'

Ο Sergio Asenjo κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

70'

70'

69'

69'

Ο Sergio Leon από την ομάδα Βαγιαδολίδ είναι σε θέση οφσάιντ

68'

Ο Alejandro Gomez δίνει τη θέση του στον Isco

68'

Ο Gonzalo Montiel έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

68'

Ο Gonzalo Montiel από την ομάδα Σεβίλλη το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Anuar

68'

Η ομάδα Σεβίλλη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

67'

Ο Ivan Sanchez δίνει τη θέση του στον Sergio Leon

67'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

67'

Ο Roque Mesa δίνει τη θέση του στον Oscar Plano

67'

Ο Sergi Guardiola δίνει τη θέση του στον Monchu

66'

Ο Yassine Bounou απομακρύνει τη μπάλα

66'

65'

65'

65'

Ο Sergi Guardiola σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Yassine Bounou ελέγχει την φάση

65'

64'

Ο Youssef En-Nesyri από την ομάδα Σεβίλλη είχε προσπάθεια εκτός στόχου

64'

64'

64'

64'

Ο Joan Jordan δίνει τη θέση του στον Lucas Ocampos

63'

Ο Rafa Mir δίνει τη θέση του στον Youssef En-Nesyri

63'

Ο Marcos Acuna από την ομάδα Σεβίλλη εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

62'

Ο Tanguy Nianzou της ομάδας Σεβίλλη παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

62'

Ο Marcos Acuna από την ομάδα Σεβίλλη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

62'

Ο Lucas Olaza απομακρύνει τη μπάλα

62'

61'

61'

Ο Alvaro Aguado αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

61'

60'

Το παιχνίδι είναι πολύ μονόπλευρο τώρα. Η ομάδα Σεβίλλη κυριαρχεί στην κατοχή της μπάλας

60'

Κατοχή: Σεβίλλη: 64%, Βαγιαδολίδ: 36%.

60'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ έχει την κατοχή της μπάλας

59'

58'

Ο Gonzalo Montiel κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Anuar.

58'

58'

Ο Rafa Mir από την ομάδα Σεβίλλη είναι σε θέση οφσάιντ

57'

Η σέντρα από τον Oliver Torres από την ομάδα Σεβίλλη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

57'

Ο Anuar από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

57'

Ο Alejandro Gomez από την ομάδα Σεβίλλη εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

57'

Ο Luis Perez απομακρύνει τη μπάλα

56'

Κατοχή: Σεβίλλη: 63%, Βαγιαδολίδ: 37%.

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Karim Rekik από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Luis Perez

56'

55'

Ο Alvaro Aguado από την ομάδα Βαγιαδολίδ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Gonzalo Montiel

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kike Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Alejandro Gomez

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergi Guardiola από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Fernando

54'

Ο Oliver Torres από την ομάδα Σεβίλλη είναι σε θέση οφσάιντ

54'

53'

Το σουτ του Marcos Acuna μπλοκάρεται

52'

Η σέντρα από τον Erik Lamela από την ομάδα Σεβίλλη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

51'

Ο Tanguy Nianzou κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

51'

50'

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Erik Lamela από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Roque Mesa

50'

50'

Το σουτ του Erik Lamela μπλοκάρεται

50'

Ο Kike Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ φαίνεται να έκανε φάουλ στον Joan Jordan, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

49'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Rafa Mir για την ομάδα Σεβίλλη. Ο Sergio Asenjo σταματάει την φάση.

49'

Ο Yassine Bounou από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joan Jordan από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Ivan Sanchez

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergi Guardiola από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Tanguy Nianzou

48'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Marcos Acuna ανέτρεψε τον Sergi Guardiola από πίσω και δόθηκε φάουλ

47'

Ο Erik Lamela από την ομάδα Σεβίλλη το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Anuar

46'

Ο Sergio Escudero δίνει τη θέση του στον Lucas Olaza

46'

45+4'

Η ομάδα Σεβίλλη παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+4'

45+4'

45+4'

Η ομάδα Σεβίλλη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

45+3'

Ο Tanguy Nianzou κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Anuar.

45+2'

Ο Alejandro Gomez αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

45+2'

Ο Roque Mesa από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+1'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

45+1'

45+1'

45+1'

Ο Erik Lamela από την ομάδα Σεβίλλη είχε προσπάθεια εκτός στόχου

45+1'

45'

45'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

45'

Κατοχή: Σεβίλλη: 60%, Βαγιαδολίδ: 40%.

44'

Ο Erik Lamela υποπίπτει σε χέρι

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergio Escudero από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Oliver Torres

44'

Ο Yassine Bounou κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

44'

Ο Sergi Guardiola χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

44'

Καλή ενέργεια από τον Sergi Guardiola ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

43'

Το αμυντικό λάθος του Tanguy Nianzou μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

43'

43'

42'

42'

Ο Erik Lamela κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

41'

41'

41'

40'

40'

Ο Gonzalo Montiel από την ομάδα Σεβίλλη δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

40'

40'

39'

Κατοχή: Σεβίλλη: 59%, Βαγιαδολίδ: 41%.

39'

39'

Το αμυντικό λάθος του Sergio Asenjo μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

39'

38'

Ο Luis Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

38'

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rafa Mir από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Alvaro Aguado

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gonzalo Montiel από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Kike Perez

35'

35'

34'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Rafa Mir από την ομάδα Σεβίλλη αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

34'

Η σέντρα από τον Alejandro Gomez από την ομάδα Σεβίλλη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

34'

34'

33'

Ο Joaquin Fernandez από την ομάδα Βαγιαδολίδ είναι σε θέση οφσάιντ

32'

31'

30'

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marcos Acuna από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Ivan Sanchez

29'

Ο Sergio Asenjo απομακρύνει τη μπάλα

29'

29'

Ο Yassine Bounou κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

29'

Ο Kike Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

28'

Ο Marcos Acuna από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

27'

Ο Karim Rekik τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sergi Guardiola

26'

26'

26'

Ο Sergio Asenjo κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

26'

Ο Rafa Mir χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

25'

Καλή ενέργεια από τον Rafa Mir ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

25'

Ο Erik Lamela τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

25'

Η ομάδα Σεβίλλη έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

24'

Κατοχή: Σεβίλλη: 67%, Βαγιαδολίδ: 33%.

24'

23'

23'

23'

Ο Jawad El Yamiq είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Joaquin Fernandez

21'

Ο Anuar από την ομάδα Βαγιαδολίδ είναι σε θέση οφσάιντ

21'

21'

Ο Kike Perez απομακρύνει τη μπάλα

20'

20'

Κατοχή: Σεβίλλη: 74%, Βαγιαδολίδ: 26%.

20'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Erik Lamela από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Anuar

19'

18'

Η ομάδα Σεβίλλη αυξάνει την πίεση της και μοιάζει πως θα σκοράρει κάποια στιγμή

18'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Karim Rekik από την ομάδα Σεβίλλη αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

18'

18'

Ο Jawad El Yamiq σταματά επιτυχώς το σουτ

18'

Το σουτ του Rafa Mir μπλοκάρεται

18'

17'

Ο Gonzalo Montiel από την ομάδα Σεβίλλη είναι σε θέση οφσάιντ

17'

16'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Anuar υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Joan Jordan

16'

15'

Κατοχή: Σεβίλλη: 78%, Βαγιαδολίδ: 22%.

15'

15'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Tanguy Nianzou από την ομάδα Σεβίλλη αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

15'

14'

14'

14'

Ο Jawad El Yamiq από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

14'

13'

13'

Ο Rafa Mir από την ομάδα Σεβίλλη είχε προσπάθεια εκτός στόχου

13'

13'

13'

12'

12'

12'

11'

11'

11'

10'

10'

10'

10'

Ο Sergio Escudero απομακρύνει τη μπάλα

9'

9'

9'

8'

7'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Oliver Torres υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Anuar

7'

7'

7'

7'

Ο Alvaro Aguado από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

6'

Ο Alejandro Gomez από την ομάδα Σεβίλλη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

6'

6'

6'

Ο Joan Jordan από την ομάδα Σεβίλλη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

5'

5'

5'

Κατοχή: Σεβίλλη: 55%, Βαγιαδολίδ: 45%.

5'

4'

Ο Kike Perez αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

3'

Η σέντρα από τον Sergio Escudero από την ομάδα Βαγιαδολίδ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

3'

2'

2'

2'

2'

Η σέντρα από τον Marcos Acuna από την ομάδα Σεβίλλη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

2'

2'

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kike Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Oliver Torres

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roque Mesa από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Oliver Torres

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio R. Sanchez Pizjuan, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

«Μάχη» για τους πρώτους βαθμούς στο «Σάντσεθ Πιθχουάν»

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Ξεκίνησαν «στραβά» και οι δύο, αφού η Σεβίλλη ηττήθηκε 2-1 στην Παμπλόνα από την Οσασούνα έχοντας πολλά αμυντικά προβλήματα, ενώ η Βαγιαδολίδ γνώρισε «βαριά» ήττα από την Βιγιαρεάλ εντός έδρας, δεχόμενη όλα τα γκολ στο δεύτερο μέρος και χάνοντας ανεπανάληπτες ευκαιρίες για να μπει ξανά στο ματς μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο που «κατέρρευσε». Η επιθετική φιλοσοφία που έδειξαν οι νεοφώτιστοι, σε συνδυασμό με την μεταμόρφωση της Σεβίλλης πάντα εντός έδρας, αλλά και τα αμυντικά της κενά μας οδηγούν στο υψηλό -σε απόδοση- Over.

• Η ομάδα Βαγιαδολίδ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 2.32 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα