21575 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Σαμπντόρια: 35%, Ίντερ: 65%.

90+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lautaro Martinez από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Nicola Murru

90+5'

Ο Lautaro Martinez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+5'

Ο Federico Dimarco τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Σαμπντόρια

90+4'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Edin Dzeko από την ομάδα Ίντερ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+4'

Η σέντρα από τον Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+3'

Ο Lautaro Martinez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Harry Winks.

90+3'

Ο Emil Audero κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+3'

Ο Tomas Rincon από την ομάδα Σαμπντόρια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Ο Nicola Murru από την ομάδα Σαμπντόρια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+2'

Ο Francesco Acerbi σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Emil Audero ελέγχει την φάση

90+2'

Ο Tommaso Augello από την ομάδα Σαμπντόρια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Η ομάδα Ίντερ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

90'

Κατοχή: Σαμπντόρια: 36%, Ίντερ: 64%.

90'

Ο Henrikh Mkhitaryan δίνει τη θέση του στον Valentin Carboni

89'

Ο Henrikh Mkhitaryan από την ομάδα Ίντερ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Fabio Quagliarella

89'

Ο Bram Nuytinck από την ομάδα Σαμπντόρια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

89'

88'

88'

87'

Ο Fabio Quagliarella πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

87'

87'

Η ομάδα Ίντερ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

87'

86'

85'

Ο Alessandro Zanoli δίνει τη θέση του στον Flavio Paoletti

85'

Ο Sam Lammers δίνει τη θέση του στον Fabio Quagliarella

85'

Ο Denzel Dumfries από την ομάδα Ίντερ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Abdelhamid Sabiri

84'

Κίτρινη κάρτα για τον Sam Lammers

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sam Lammers από την ομάδα Σαμπντόρια ανατρέπει τον Stefan de Vrij

83'

83'

Ο Hakan Calhanoglu αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

81'

80'

Ο Nicola Murru τιμωρείται για σπρώξιμο στον Federico Dimarco

80'

79'

Ο Federico Dimarco επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

78'

Κίτρινη κάρτα για τον Bruno Amione

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bruno Amione από την ομάδα Σαμπντόρια ανατρέπει τον Lautaro Martinez

78'

Καλή ενέργεια από τον Hakan Calhanoglu ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

78'

Ο Bruno Amione από την ομάδα Σαμπντόρια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jeison Murillo από την ομάδα Σαμπντόρια ανατρέπει τον Hakan Calhanoglu

76'

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Harry Winks από την ομάδα Σαμπντόρια ανατρέπει τον Hakan Calhanoglu

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Abdelhamid Sabiri από την ομάδα Σαμπντόρια ανατρέπει τον Marcelo Brozovic

75'

Ο Tomas Rincon κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Denzel Dumfries.

75'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Denzel Dumfries από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Bram Nuytinck

75'

Κατοχή: Σαμπντόρια: 38%, Ίντερ: 62%.

74'

Ο Stefan de Vrij κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Abdelhamid Sabiri.

74'

Παίκτης της ομάδας Σαμπντόρια επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

73'

Ο Lautaro Martinez από την ομάδα Ίντερ είναι σε θέση οφσάιντ

72'

72'

Ο Manolo Gabbiadini δίνει τη θέση του στον Nicola Murru

72'

Ο Filip Djuricic δίνει τη θέση του στον Tomas Rincon

71'

Η ομάδα Σαμπντόρια εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

70'

Η ομάδα Σαμπντόρια εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

70'

70'

Κατοχή: Σαμπντόρια: 39%, Ίντερ: 61%.

69'

69'

Ο Harry Winks σταματά επιτυχώς το σουτ

69'

Το σουτ του Denzel Dumfries μπλοκάρεται

69'

Ο Emil Audero από την ομάδα Σαμπντόρια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

69'

69'

Ο Bram Nuytinck σταματά επιτυχώς το σουτ

69'

Ο Lautaro Martinez της ομάδας Ίντερ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

69'

67'

66'

Ο Romelu Lukaku δίνει τη θέση του στον Edin Dzeko

66'

Ο Nicolo Barella δίνει τη θέση του στον Marcelo Brozovic

66'

Ο Matteo Darmian δίνει τη θέση του στον Denzel Dumfries

66'

Ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

66'

Ο Abdelhamid Sabiri από την ομάδα Σαμπντόρια εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

65'

Ο Milan Skriniar σταματά επιτυχώς το σουτ

65'

Το σουτ του Abdelhamid Sabiri μπλοκάρεται

65'

64'

Κίτρινη κάρτα για τον Lautaro Martinez

64'

Ο Lautaro Martinez από την ομάδα Ίντερ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Filip Djuricic

64'

Ο Harry Winks απομακρύνει τη μπάλα

63'

Ο Milan Skriniar από την ομάδα Ίντερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Jeison Murillo

61'

61'

60'

60'

60'

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

60'

Η σέντρα από τον Matteo Darmian από την ομάδα Ίντερ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

59'

Ελεύθερο για την ομάδα Ίντερ

59'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Manolo Gabbiadini από την ομάδα Σαμπντόρια αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

59'

Η σέντρα από τον Harry Winks από την ομάδα Σαμπντόρια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

59'

Ο Tommaso Augello από την ομάδα Σαμπντόρια εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

58'

Ο Michael Cuisance δίνει τη θέση του στον Abdelhamid Sabiri

57'

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ είναι σε θέση οφσάιντ

56'

Η ομάδα Σαμπντόρια έχει την κατοχή της μπάλας

55'

55'

54'

Ο Federico Dimarco αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

53'

53'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Stefan de Vrij από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Manolo Gabbiadini

52'

51'

Κίτρινη κάρτα για τον Bram Nuytinck

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bram Nuytinck από την ομάδα Σαμπντόρια ανατρέπει τον Matteo Darmian

51'

51'

Ο Manolo Gabbiadini από την ομάδα Σαμπντόρια είχε προσπάθεια εκτός στόχου

51'

Η σέντρα από τον Tommaso Augello από την ομάδα Σαμπντόρια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

51'

50'

50'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Stefan de Vrij από την ομάδα Ίντερ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

50'

Η σέντρα από τον Francesco Acerbi από την ομάδα Ίντερ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

50'

Ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

50'

Ο Jeison Murillo απομακρύνει τη μπάλα

50'

Η σέντρα από τον Henrikh Mkhitaryan από την ομάδα Ίντερ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

49'

Ο Jeison Murillo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

49'

48'

48'

Ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

48'

Ο Jeison Murillo σταματά επιτυχώς το σουτ

48'

Το σουτ του Lautaro Martinez μπλοκάρεται

48'

Ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

47'

46'

46'

46'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Henrikh Mkhitaryan από την ομάδα Ίντερ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

46'

Η σέντρα από τον Nicolo Barella από την ομάδα Ίντερ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

46'

Ο Robin Gosens δίνει τη θέση του στον Federico Dimarco

46'

45+2'

45+2'

45+2'

45+1'

Καλή ενέργεια από τον Lautaro Martinez ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

45'

45'

Το σουτ του Hakan Calhanoglu μπλοκάρεται

44'

Ο Harry Winks κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

44'

Ο Robin Gosens από την ομάδα Ίντερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jeison Murillo από την ομάδα Σαμπντόρια ανατρέπει τον Lautaro Martinez

43'

Ο Hakan Calhanoglu κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

42'

41'

40'

Κατοχή: Σαμπντόρια: 37%, Ίντερ: 63%.

40'

Ο Francesco Acerbi σταματά επιτυχώς το σουτ

40'

Το σουτ του Harry Winks μπλοκάρεται

40'

Η σέντρα από τον Alessandro Zanoli από την ομάδα Σαμπντόρια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

39'

Ο Matteo Darmian από την ομάδα Ίντερ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Filip Djuricic

38'

38'

38'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Robin Gosens από την ομάδα Ίντερ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

37'

Η σέντρα από τον Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Harry Winks από την ομάδα Σαμπντόρια ανατρέπει τον Lautaro Martinez

36'

35'

34'

Η ομάδα Ίντερ έχει την κατοχή της μπάλας

33'

Καλή ενέργεια από τον Sam Lammers ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

33'

32'

Ο Romelu Lukaku από την ομάδα Ίντερ είναι σε θέση οφσάιντ

31'

30'

29'

Ο Nicolo Barella απομακρύνει τη μπάλα

29'

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Milan Skriniar από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Sam Lammers

28'

28'

Ο Milan Skriniar αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

27'

Ο Henrikh Mkhitaryan επιστρέφει στο γήπεδο.

27'

27'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Henrikh Mkhitaryan να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

26'

26'

26'

26'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Romelu Lukaku από την ομάδα Ίντερ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

25'

24'

24'

24'

Ο Milan Skriniar τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

23'

23'

23'

Η σέντρα από τον Robin Gosens από την ομάδα Ίντερ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

22'

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Michael Cuisance από την ομάδα Σαμπντόρια ανατρέπει τον Henrikh Mkhitaryan

21'

20'

Κατοχή: Σαμπντόρια: 34%, Ίντερ: 66%.

20'

20'

Ο Matteo Darmian από την ομάδα Ίντερ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

20'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Lautaro Martinez από την ομάδα Ίντερ αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

19'

Ο Matteo Darmian τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

19'

19'

18'

Ο Jeison Murillo από την ομάδα Σαμπντόρια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

18'

18'

18'

17'

Ο Michael Cuisance σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Andre Onana ελέγχει την φάση

16'

15'

Κατοχή: Σαμπντόρια: 33%, Ίντερ: 67%.

15'

14'

13'

12'

12'

12'

Η ομάδα Ίντερ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

12'

Ο Francesco Acerbi κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Manolo Gabbiadini.

11'

10'

Ο Tommaso Augello σταματά επιτυχώς το σουτ

10'

Το σουτ του Matteo Darmian μπλοκάρεται

10'

Κατοχή: Σαμπντόρια: 24%, Ίντερ: 76%.

9'

9'

Ο Romelu Lukaku από την ομάδα Ίντερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

9'

Ο Harry Winks από την ομάδα Σαμπντόρια εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

8'

8'

Ο Andre Onana από την ομάδα Ίντερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

7'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Milan Skriniar για την ομάδα Ίντερ. Ο Sam Lammers σταματάει την φάση.

6'

Ο Stefan de Vrij από την ομάδα Ίντερ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Filip Djuricic

6'

5'

Κατοχή: Σαμπντόρια: 50%, Ίντερ: 50%.

5'

5'

4'

4'

3'

Ο Milan Skriniar κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

3'

3'

Ο Henrikh Mkhitaryan αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

3'

3'

Ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

2'

Καλή ενέργεια από τον Romelu Lukaku ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

2'

Ο Nicolo Barella τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Filip Djuricic από την ομάδα Σαμπντόρια ανατρέπει τον Henrikh Mkhitaryan

1'

1'

1'

Η ομίχλη εδώ, κάνει δύσκολη την ορατότητα

1'

Η ομάδα Ίντερ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Luigi Ferraris, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Διαφορά ποιότητας

Η Σαμπντόρια υποδέχεται την Ίντερ για την 22η αγωνιστική της Σέριε Α’. Ψάχνουν ένα μεγάλο αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι, από σημαντική νίκη στο ντέρμπι του Μιλάνου προέρχονται οι φιλοξενούμενοι.

Έφτασε κοντά σε ένα σημαντικό αποτέλεσμα στην έδρα της Μόντσα την προηγούμενη αγωνιστική αλλά στην τελευταία φάση του παιχνιδιού δέχτηκε την ισοφάριση (2-2) και έτσι περιορίστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας. Μόλις στο 12’ προηγήθηκε με μία ωραία ενέργεια του Γκαμπιαντίνι αλλά στο 32’ είδε τον Πετάνια να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα. Μπορεί στην επανάληψη να βρισκόταν μονίμως σε θέση άμυνας αλλά στο 58’ ο Γκαμπιαντίνι πήρε το ριμπάουντ από την κεφαλιά του Λέρις και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Γύρισε όλη πίσω στη συνέχεια και στο 90+7’ μία απερίσκεπτη ενέργεια του Μούρου μέσα στην περιοχή, έστειλε τον Πεσίνα στο σημείο του πέναλτι και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

Άλλη μία φορά έχει πετύχει δύο γκολ φέτος και πήρε τη νίκη απέναντι στη Σασσουόλο, αυτή τη φορά δεν τα κατάφερε. Παίζει ξεκάθαρα για το αποτέλεσμα, δεν έχει άλλη επιλογή εδώ που έχει φτάσει καθώς τα περιθώρια όλο και στενεύουν. Ο ιδιοκτήτης Φερέρο πάντως παρουσιάστηκε καθησυχαστικός τονίζοντας ότι οι μισθοί των ποδοσφαιριστών θα πληρωθούν παρά την καθυστέρηση που έχει υπάρξει, νέος αγοραστής όμως δεν έχει βρεθεί.

Η Σαμπντόρια πάντως ολοκλήρωσε τη μεταγραφή του Χεσέ ο οποίο έμεινε ελεύθερος από την Ανκαραγκουτσού. Η καριέρα του Ισπανού έχει πτωτική πορεία αλλά με την ποιότητα του μπορεί να δώσει κάποιες λύσεις. Παράλληλα πουλήθηκε ο στόπερ Κόλεϊ στην Μπεσίκτας για 2.5 εκ. Ευρώ.

«Η Ίντερ ξεκίνησε με στόχο το Σκουντέτο, υπάρχει πλέον διαφορά από τη Νάπολι αλλά παραμένει ανάμεσα στις πιο δυνατές ομάδες. Ο στόχος μας είναι διαφορετικός από το δικό τους αλλά θα τους αντιμετωπίσουμε χωρίς φόβο. Τους σεβόμαστε αλλά θα ακολουθήσουμε το δικό μας δρόμο», τόνισε ο κόουτς Στάνκοβιτς.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος ο μέσος Λερίς (19/0)/ Παραμένουν εκτός οι επιθετικοί Πουσέτο (5/0) και Ντε Λούκα (1/0) και ο μπακ Κόντι (1/0). Επιστρέφει ο μέσος Σαμπίρι (13/1).

Ήταν εμφανώς ανώτερη στο ντέρμπι με τη Μίλαν την προηγούμενη αγωνιστική και πήρε μία δίκαιη νίκη με 1-0. Από την αρχή έδειξε πως ήθελε περισσότερο να φύγει νικήτρια από το «Σαν Σίρο», ήδη μέχρι το 10’ είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες και στο 34’ ο αρχηγός πλέον Λαουτάρο Μαρτίνες με κεφαλιά της έδωσε το προβάδισμα. Είχε τον απόλυτο έλεγχο στο πρώτο μέρος και δεν απειλήθηκε καθόλου. Η εικόνα δεν άλλαξε ούτε στην επανάληψη, απλά η Μίλαν βρήκε λίγο παραπάνω χώρους αλλά ο Ονάνα δεν ανησύχησε ιδιαίτερα.

Πήρε ακόμα μεγαλύτερη ψυχολογία για τη συνέχεια αλλά ακόμα και έτσι δεν φαίνεται πως μπορεί να ακολουθήσει έως το τέλος τη Νάπολι. Απέδειξε πάντως πως η ήττα από την Έμπολι αποτέλεσε μία κακή παρένθεση μέσα στο 2023, στο οποίο γενικά τα πηγαίνει πολύ καλά. Ρεαλιστικά βέβαια το Κύπελλο είναι ο πιο εφικτός της στόχος ενώ και η πρόκριση στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ, αντιμετωπίζει την Πόρτο, θα φτιάξει ακόμα παραπάνω μία μέτρια για την ώρα σεζόν. Από τη στιγμή που είναι πλήρης πάντως και έχει αρκετές επιλογές μπορεί να πάει σαφώς καλύτερα και στη Σέριε Α’.

Αγωνιστικά Νέα: Μοναδικός απών ο φορ Κορέα (17/3).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Σαμπντόρια οφείλει να παλέψει όλα τα παιχνίδια της, δεν έχει άλλη επιλογή αλλά απέναντι της θα βρει μία φορμαρισμένη ομάδα. Η Ίντερ είναι σαφώς ανώτερη και με καλύτερη ψυχολογία αλλά σε αυτές τις τιμές δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθούμε με το διπλό. Οι γηπεδούχοι σκοράρουν με το σταγονόμετρο, οι φιλοξενούμενοι δέχονται δύσκολα γκολ οπότε το under και το No Goal είναι δύο καλές επιλογές.

• Η ομάδα Ίντερ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 13 από 14 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.06 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Σαμπντόρια δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
  • Η ομάδα Σαμπντόρια έχασε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 1.38 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Σαμπντόρια, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.00 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ίντερ νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A