Ρόμα - Τορίνο

28/11/2021 19:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 898
1 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 881 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ρόμα - Τορίνο στις 26/2/2024

• Θεατές: 46728
90+6'

Η ομάδα Τορίνο είχε την περισσότερη κατοχή της μπάλας, αλλά κατάφερε να χάσει το παιχνίδι.

90+6'

90+6'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

90+6'

46728 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Ρόμα: 31%, Τορίνο: 69%.

90+6'
Απόκρουση

Ο Chris Smalling απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+5'
Σέντρα

Ο Josip Brekalo κάνει τη σέντρα

90+5'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+5'
Απόκρουση

Ο Gianluca Mancini απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+5'
Γέμισμα

Ο Daniele Baselli εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

90+4'

Κίτρινη κάρτα για τον Marash Kumbulla

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marash Kumbulla από την ομάδα Ρόμα ανατρέπει τον David Zima

90+4'
Απόκρουση

90+3'
Γέμισμα

90+3'

Ο Carles Perez δίνει τη θέση του στον Marash Kumbulla

90+3'

Ο Wilfried Singo επιστρέφει στο γήπεδο.

90+3'

90+2'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Wilfried Singo να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

90+2'

Κίτρινη κάρτα για τον Roger Ibanez

90+1'

Ο Wilfried Singo είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

90+1'

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roger Ibanez από την ομάδα Ρόμα ανατρέπει τον Wilfried Singo

90+1'

Ο Wilfried Singo από την ομάδα Τορίνο προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Ρόμα

90'

Κατοχή: Ρόμα: 34%, Τορίνο: 66%.

90'

Ο Simone Zaza δοκίμασε ένα δύσκολο ανάποδο ψαλίδι με την μπάλα να φεύγει άουτ

90'

Ο Antonio Sanabria από την ομάδα Τορίνο δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

90'
Σέντρα

Ο Daniele Baselli από την ομάδα Τορίνο σπάει την μπάλα μέσα από την περιοχή.

89'

Η ομάδα Τορίνο έχει την κατοχή της μπάλας

88'

Η ομάδα Ρόμα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

88'

Η βροχή κάνει δύσκολες τις συνθήκες για τους παίκτες

88'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

88'

88'

Ο Stephan El Shaarawy δίνει τη θέση του στον Matias Vina

87'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

86'

Ο Gleison Bremer τιμωρείται για σπρώξιμο στον Roger Ibanez

86'
Απόκρουση

86'

Ο Josip Brekalo από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

86'
Απόκρουση

Ο Amadou Diawara απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

85'

Ο Tommaso Pobega από την ομάδα Τορίνο είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

85'

85'

Κατοχή: Ρόμα: 33%, Τορίνο: 67%.

84'

Η ομάδα Τορίνο παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

84'

Ο Nicolo Zaniolo από την ομάδα Ρόμα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

84'

Ο Stephan El Shaarawy από την ομάδα Ρόμα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

84'

Ο Tommaso Pobega τιμωρείται για σπρώξιμο στον Carles Perez

83'
Απόκρουση

83'
Σέντρα

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tammy Abraham από την ομάδα Ρόμα ανατρέπει τον Wilfried Singo

82'

82'

Ο Tammy Abraham από την ομάδα Ρόμα κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

82'

Ο Tammy Abraham από την ομάδα Ρόμα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

82'

81'

81'

80'

Κατοχή: Ρόμα: 32%, Τορίνο: 68%.

80'

Η ομάδα Ρόμα έχει την κατοχή της μπάλας

80'

80'

79'

Ο Andrea Belotti είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Antonio Sanabria

79'

Ο Andrea Belotti είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

79'

78'

Η ομάδα Ρόμα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

78'

77'

Ο Mergim Vojvoda δίνει τη θέση του στον Simone Zaza

76'

Ο Alessandro Buongiorno δίνει τη θέση του στον Daniele Baselli

76'

Ο Dennis Praet δίνει τη θέση του στον Marko Pjaca

75'

75'

Ο Rui Patricio κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

75'
Σέντρα

Ο Dennis Praet κάνει τη σέντρα

75'

Ο Wilfried Singo από την ομάδα Τορίνο κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

75'

Ωραία ποδόσφαιρο βλέπουμε, ο Wilfried Singo από την ομάδα Τορίνο παίζει το 1-2 με τον Andrea Belotti.

74'

73'

72'

Ο Roger Ibanez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Andrea Belotti

72'

71'

Η ομάδα Ρόμα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

71'

Ο David Zima επιστρέφει στο γήπεδο.

71'

71'

Ο David Zima από την ομάδα Τορίνο βγαίνει εκτός γηπέδου γιατί πρέπει να αλλάξει παπούτσια.

70'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

70'

70'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Tommaso Pobega για την ομάδα Τορίνο. Ο Gianluca Mancini σταματάει την φάση.

69'
Απόκρουση

Ο Nicolo Zaniolo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

69'

Ο Josip Brekalo από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

69'
Απόκρουση

Ο Chris Smalling απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

69'
Σέντρα

Ο Mergim Vojvoda κάνει τη σέντρα

68'

68'

68'

Ο Stephan El Shaarawy από την ομάδα Ρόμα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

68'

Ο Henrikh Mkhitaryan από την ομάδα Ρόμα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

68'

Ο Henrikh Mkhitaryan από την ομάδα Ρόμα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

67'

Η ομάδα Ρόμα ξεκινάει αντεπίθεση

67'

66'

66'

Σουτ του Nicolo Zaniolo βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

66'

Η ομάδα Ρόμα εκδηλώνει επίθεση

65'

65'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

64'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

64'

Ο Alessandro Buongiorno από την ομάδα Τορίνο είναι σε θέση οφσάιντ

64'

Ο Josip Brekalo από την ομάδα Τορίνο δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

64'
Σέντρα

Ο Wilfried Singo κάνει τη σέντρα

64'

63'

Ο Alessandro Buongiorno από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Tammy Abraham

62'

62'

61'

60'

60'

60'

60'

60'

Ο Wilfried Singo πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

59'
Απόκρουση

Ο Roger Ibanez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

59'

59'

Ο Dennis Praet από την ομάδα Τορίνο είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

59'

58'

58'

58'
Σέντρα

Ο Mergim Vojvoda από την ομάδα Τορίνο κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

58'
Απόκρουση

58'
Σέντρα

57'

56'

56'

Ο Josip Brekalo σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Rui Patricio ελέγχει την φάση

55'

55'

55'

Ο Roger Ibanez από την ομάδα Ρόμα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

55'

Ο Gianluca Mancini από την ομάδα Ρόμα δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

55'
Γέμισμα

Ο Henrikh Mkhitaryan εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

54'

Κίτρινη κάρτα για τον David Zima

54'

Ο David Zima τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nicolo Zaniolo

53'

Ο Nicolo Zaniolo από την ομάδα Ρόμα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

53'

53'

Το σουτ του Wilfried Singo μπλοκάρεται

53'

Ο Gleison Bremer χάνει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, καθώς η προσπάθεια του μπλοκαρίστηκε!

53'

Ο Andrea Belotti από την ομάδα Τορίνο δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

53'
Γέμισμα

Ο Josip Brekalo εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Carles Perez από την ομάδα Ρόμα ανατρέπει τον Alessandro Buongiorno

51'

Ελεύθερο για την ομάδα Τορίνο

50'
Σέντρα

Ο Nicolo Zaniolo από την ομάδα Ρόμα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

50'

50'

Κατοχή: Ρόμα: 35%, Τορίνο: 65%.

50'

Ο Dennis Praet τιμωρείται για σπρώξιμο στον Henrikh Mkhitaryan

49'

48'

Η ομάδα Ρόμα παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

48'

47'

47'

47'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Gleison Bremer από την ομάδα Τορίνο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

46'
Σέντρα

46'
Απόκρουση

Ο Rui Patricio απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

46'

46'
Σέντρα

Ο Andrea Belotti από την ομάδα Τορίνο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

46'

46'

Ο Koffi Djidji είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον David Zima

46'

45+7'

45+7'

Κατοχή: Ρόμα: 36%, Τορίνο: 64%.

45+6'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Andrea Belotti από την ομάδα Τορίνο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

45+6'
Σέντρα

Ο Koffi Djidji κάνει τη σέντρα

45+5'

45+5'

Η ομάδα Ρόμα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

45+4'

45+3'

Ο Sasa Lukic από την ομάδα Τορίνο είναι σε θέση οφσάιντ

45+3'
Σέντρα

45+3'
Απόκρουση

45+3'
Γέμισμα

45+2'

Ο Roger Ibanez από την ομάδα Ρόμα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Andrea Belotti

45+1'

45+1'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

45'

Ο Amadou Diawara αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

45'
Απόκρουση

Ο Koffi Djidji απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

45'

Ο Carles Perez από την ομάδα Ρόμα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

45'

45'

Ο Tammy Abraham παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic διώχνει σε κόρνερ!

45'

44'

Σουτ του Carles Perez βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

44'

44'

44'

Το σουτ του Gleison Bremer μπλοκάρεται

44'

Ο Dennis Praet από την ομάδα Τορίνο στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

44'
Απόκρουση

44'

43'
Απόκρουση

Ο Nicolo Zaniolo απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

43'

42'

42'

41'

Ο Tammy Abraham από την ομάδα Ρόμα είναι σε θέση οφσάιντ

41'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να μην καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Ρόμα!

40'

Κατοχή: Ρόμα: 37%, Τορίνο: 63%.

37'

37'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

36'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Alessandro Buongiorno από την ομάδα Τορίνο υποπίπτει σε πέναλτι πάνω στον παίκτη Stephan El Shaarawy.

36'

Ο Nicolo Zaniolo από την ομάδα Ρόμα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

36'

Η ομάδα Ρόμα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

36'

36'

Ο Rick Karsdorp από την ομάδα Ρόμα κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

36'

Ο Tammy Abraham από την ομάδα Ρόμα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

36'

35'

35'

Κατοχή: Ρόμα: 38%, Τορίνο: 62%.

34'

34'

33'

Η ομάδα Ρόμα κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

32'

Ο Henrikh Mkhitaryan έδωσε την ασίστ για το γκολ.

32'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Tammy Abraham σκοράρει με το δεξί πόδι!

32'

32'

32'

32'

32'

31'

31'

30'

Κατοχή: Ρόμα: 39%, Τορίνο: 61%.

30'

29'

Ο Andrea Belotti από την ομάδα Τορίνο είναι σε θέση οφσάιντ

28'
Απόκρουση

Ο Tammy Abraham απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

28'

28'

28'

Ο Andrea Belotti από την ομάδα Τορίνο κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

28'

27'

27'

Η ομάδα Τορίνο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

27'

26'

Ο Amadou Diawara από την ομάδα Ρόμα φαίνεται να έκανε φάουλ στον Tommaso Pobega, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

25'

25'

Κατοχή: Ρόμα: 46%, Τορίνο: 54%.

25'

Ο Tommaso Pobega αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

25'

Ο Josip Brekalo από την ομάδα Τορίνο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

25'

24'
Σέντρα

Ο Gleison Bremer κάνει τη σέντρα

24'

24'

24'

Το σουτ του Tommaso Pobega μπλοκάρεται

24'

Η ομάδα Τορίνο εκδηλώνει επίθεση

24'

Το αμυντικό λάθος του Stephan El Shaarawy μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

23'

22'

22'

22'
Απόκρουση

22'

21'
Απόκρουση

Ο Stephan El Shaarawy απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

21'

20'

Κατοχή: Ρόμα: 45%, Τορίνο: 55%.

20'

Ο Dennis Praet κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Rui Patricio μπλοκάρει εύκολα

20'
Σέντρα

19'

Ο Vanja Milinkovic-Savic κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

19'
Σέντρα

Ο Rick Karsdorp από την ομάδα Ρόμα κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

18'

Ο Amadou Diawara από την ομάδα Ρόμα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Andrea Belotti

18'

Ο Gleison Bremer τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nicolo Zaniolo

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alessandro Buongiorno από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Nicolo Zaniolo

16'

16'

15'

Κατοχή: Ρόμα: 44%, Τορίνο: 56%.

15'

Ο Lorenzo Pellegrini είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Carles Perez

14'

Ο Lorenzo Pellegrini είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

14'

14'

Ο Nicolo Zaniolo από την ομάδα Ρόμα κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

13'

13'

13'

12'

12'

11'

Το παιχνίδι έχει χαμηλό ρυθμό καμία από τις δύο πλευρές δεν έχει πάρει την πρωτοβουλία

10'

10'

9'

Ο Dennis Praet σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Rui Patricio ελέγχει την φάση

9'

8'

8'

Ο Andrea Belotti υποπίπτει σε χέρι

8'

7'

7'

6'

Ο Alessandro Buongiorno τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nicolo Zaniolo

5'

Κατοχή: Ρόμα: 51%, Τορίνο: 49%.

5'
Σέντρα

Ο Lorenzo Pellegrini από την ομάδα Ρόμα κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

5'

Το σουτ του Dennis Praet μπλοκάρεται

4'

4'
Απόκρουση

4'

3'

3'

3'

3'
Απόκρουση

3'
Γέμισμα

Ο Lorenzo Pellegrini εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

2'

Ο Sasa Lukic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Roger Ibanez

2'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Τορίνο είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Olimpico, Rome, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Η καλή Ρόμα κερδίζει

Η Ρόμα υποδέχεται την Τορίνο για την 14η αγωνιστική της Σέριε Α’. Αμφότερες θέλουν να δώσουν συνέχεια στα θετικά τους αποτελέσματα.

ΡΟΜΑ

Δεν συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Ζόρια για το Κόνφερενς Λιγκ την Πέμπτη και πήρε μία άνετη νίκη με 4-0. Ο Μουρίνιο δεν έκανε rotation, οι «τζιαλορόσι» ήταν από την αρχή ανώτεροι και σε μία αντεπίθεση στο 15’ άνοιξαν το σκορ με τον Πέρεζ. Ο Τζανιόλο στο 33’ μέσα από την περιοχή με δυνατό σουτ έκανε το 2-0, ο Βερετού έχασε πέναλτι στη συνέχεια και στην επανάληψη ανέλαβε δράση ο Έιμπραχαμ. Ο Άγγλος φορ με δύο γκολ (46’, 75’) ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 και η Ρόμα πανηγύρισε μία εύκολη νίκη.

Εξασφάλισε έτσι την πρόκριση της στην επόμενη φάση και πλέον ψάχνει ένα στραβοπάτημα της Μπόντο/Γκλιτ την τελευταία αγωνιστική απέναντι στη Ζόρια, ώστε με νίκη δική της να τερματίσει στην 1η θέση.

Στο πρωτάθλημα ζορίστηκε την προηγούμενη αγωνιστική στην έδρα της Τζένοα και χρειάστηκε φύο γκολ του 18χρονου Αφένα-Τζιάν στο 82’ και το 90+4’ για να πάρει τη νίκη. Έβαλε τουλάχιστον τέλος στο αρνητικό σερί των δύο αγωνιστικών που έτρεχε και τώρα θέλει να πλησιάσει ακόμα περισσότερο την 4αδα.

Ο Μουρίνιο δέχτηκε αρκετή κριτική αλλά η αλήθεια είναι πως η ομάδα του προσπαθεί να παίξει ποδόσφαιρο και σε αρκετά παιχνίδια της είναι ελκυστική.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο μπακ Σπινατσόλα και οι μέσοι Κριστάντε (12/1) και Βιγιάρ. Τιμωρημένος ο μέσος Βερετού (13/4)

ΤΟΡΙΝΟ

Μπορεί να μην έπιασε σπουδαία απόδοση στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Ουντινέζε, πήρε όμως τη νίκη με 2-1 και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα. Ένα πολύ όμορφο γκολ του Μπρέκαλο στο 8’ την έβαλε μπροστά στο σκορ αλλά δεν απείλησε ουσιαστικά ξανά στο πρώτο μέρος. Μπήκε βέβαια δυνατά και στην επανάληψη και διπλασίασε τα τέρματα της με κοντινή προβολή του Μπρέμερ στο 48’. Είδε την αντίπαλο της βέβαια να μειώνει στο 77’ με μία εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Φορεστιέρι και έπειτα χρειάστηκε δύο εντυπωσιακές επεμβάσεις του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς για να κρατήσει τη νίκη.

Συνεχίζει τις εναλλαγές από ήττα σε νίκη τις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές, έχει συγκεντρώσει 17 βαθμούς και στο γήπεδο βλέπουμε το στυλ ποδοσφαίρου που θέλει να παίξει ο Γιούριτς. Η «γκρανάτα» προσέχει αρκετά την άμυνα της, έχει την 2η καλύτερη επίδοση στο πρωτάθλημα αλλά επιθετικά δυσκολεύεται. Ο κύριος λόγος βέβαια είναι η μέτρια ως τώρα εικόνα του Μπελότι, ο οποίος ταλαιπωρήθηκε και από τραυματισμούς και έχει πετύχει μόλις 2 γκολ στις οκτώ φετινές του εμφανίσεις.

«Προετοιμάζουμε κάθε παιχνίδι με τον ίδιο τρόπο πάνω κάτω. Σίγουρα κοιτάμε και κάποια χαρακτηριστικά του αντιπάλου μας. Η Ρόμα είναι μία ομάδα που βελτιώνεται και έχει πολλά ταλέντα. Ο Μουρίνιο έχει κερδίσει τα πάντα και ξέρει πως να διαχειρίζεται τους μεγάλους παίκτες. Η Ρόμα είναι μια συναρπαστική ομάδα, ακόμα και στις ήττες της δείχνει την ποιότητα της», τόνισε ο κόουτς Γιούριτς.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο μέσος Μαντράγκορα (8/0) οι μπακ Ανσάλντι (7/0) και Ροντρίγκεζ (11/0) και ο επιθετικός Βέρντι (3/1).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Ρόμα μπορεί και θέλει να κάνει ένα σερί νικών μέχρι το ντέρμπι με την Ίντερ σε δύο αγωνιστικές. Έχει κάποια σκαμπανεβάσματα στην απόδοση της αλλά η εικόνα της είναι καλή. Δημιουργεί αρκετές ευκαιρίες και αν γίνει ακόμα πιο αποτελεσματική στην τελική της προσπάθεια θα πετύχει τους στόχους της. Απέναντι της βέβαια θα βρει μία από τις καλύτερες άμυνες του πρωταθλήματος και έχει ενδιαφέρον αν δούμε πως θα αντιδράσει. Η Τορίνο δύσκολα θα αναλάβει την πρωτοβουλία και το θέμα είναι αν θα εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που θα της παρουσιαστούν. Θα πάμε με το φαβορί καθώς ο άσος πάνω από το 1.70 κρίνεται ικανοποιητικός.

• Η ομάδα Ρόμα δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.20 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Ρόμα, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.58 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τορίνο ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.15 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A