Ρεν - Τρουά

20/2/2022 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 538
4 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 798 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ρεν - Τρουά στις 14/5/2023

• Θεατές: 22967
90+3'

90+3'

22967 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+3'

Κατοχή: Ρεν: 63%, Τρουά: 37%.

90+2'

Η ομάδα Τρουά παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

90+2'

Ο Mathys Tel επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

90+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Issa Kabore

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Issa Kabore από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Adrien Truffert

90+1'

Ο Lovro Majer δίνει τη θέση του στον Loum Tchaouna

90+1'

Ο Benjamin Bourigeaud δίνει τη θέση του στον Andy Diouf

90'

Ο Gaetan Laborde δίνει τη θέση του στον Mathys Tel

90'

Κατοχή: Ρεν: 64%, Τρουά: 36%.

90'

Ο Alfred Gomis κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90'
Σέντρα

Ο Tristan Dingome κάνει τη σέντρα

89'
Απόκρουση

Ο Benjamin Bourigeaud απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

89'

Ο Florian Tardieu από την ομάδα Τρουά εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

89'

Το σουτ του Issa Kabore μπλοκάρεται

88'
Σέντρα

Ο Issa Kabore από την ομάδα Τρουά εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

88'
Σέντρα

Ο Xavier Chavalerin από την ομάδα Τρουά προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

88'

Ο Florian Tardieu από την ομάδα Τρουά κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

87'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Gaetan Laborde της ομάδας Ρεν ευστοχεί στο πέναλτι με το αριστερό πόδι, στέλνοντας την μπάλα στο κέντρο της εστίας. Ο Gauthier Gallon έπεσε αριστερά.

85'

Κίτρινη κάρτα για τον Yoann Salmier

85'

ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Yoann Salmier τράβηξε τον Nayef Aguerd από τη φανέλα και ο διαιτητής έδειξε άσπρη βούλα!

85'

Ο Nayef Aguerd κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Gauthier Gallon μπλοκάρει εύκολα

85'

Ο Lovro Majer από την ομάδα Ρεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

85'

Ο Birger Meling από την ομάδα Ρεν βλέπει μία κάθετη πάσα, αλλά ένας αντίπαλος τη σταμάτησε.

85'

Ο Birger Meling από την ομάδα Ρεν παίζει το 1-2 με τον Gaetan Laborde.

85'

Ο Birger Meling από την ομάδα Ρεν προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

84'

Η ομάδα Ρεν έχει την κατοχή της μπάλας

83'

83'

82'

Ο Erik Palmer-Brown δίνει τη θέση του στον Giulian Biancone

82'

Ο Abdu δίνει τη θέση του στον Yasser Larouci

82'

Ο Martin Terrier από την ομάδα Ρεν κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Tristan Dingome

81'

Η ομάδα Ρεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

81'
Σέντρα

Ο Adrien Truffert από την ομάδα Ρεν προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

81'

Η ομάδα Ρεν ξεκινάει αντεπίθεση

81'
Απόκρουση

Ο Lovro Majer απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

81'

80'
Σέντρα

80'

Κατοχή: Ρεν: 65%, Τρουά: 35%.

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lovro Majer από την ομάδα Ρεν ανατρέπει τον Erik Palmer-Brown

79'

Η ομάδα Τρουά κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

79'

Η ομάδα Τρουά έχει την κατοχή της μπάλας

78'

Ο Lovro Majer από την ομάδα Ρεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Tristan Dingome

77'

76'

Ο Serhou Guirassy δίνει τη θέση του στον Adrien Truffert

75'

Ο Birger Meling έδωσε την ασίστ για το γκολ.

75'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Martin Terrier σκοράρει με το δεξί πόδι!

75'

Ο Birger Meling από την ομάδα Ρεν στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

75'

75'

Ο Lovro Majer από την ομάδα Ρεν πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

74'

Ο Tristan Dingome από την ομάδα Τρουά κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Birger Meling

73'

73'

Ο Gaetan Laborde από την ομάδα Ρεν κάνει μία ωραία πάσα μέσα στην περιοχή αλλά οι συμπαίκτες του δεν μπορουν να την εκμεταλλευτούν.

73'

Ο Gaetan Laborde από την ομάδα Ρεν προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

73'

72'

Ο Warmed Omari από την ομάδα Ρεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Lebo Mothiba

72'

72'

71'

Η ομάδα Τρουά κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

70'

Κατοχή: Ρεν: 67%, Τρουά: 33%.

70'

Ελεύθερο για την ομάδα Ρεν

70'

Ο Lebo Mothiba από την ομάδα Τρουά είχε προσπάθεια εκτός στόχου

69'

Η ομάδα Τρουά κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

69'

Ο Lebo Mothiba από την ομάδα Τρουά είναι σε θέση οφσάιντ

68'

Η ομάδα Ρεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

68'

Ελεύθερο για την ομάδα Τρουά

67'

Ο Martin Terrier αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

67'

Ο Baptiste Santamaria από την ομάδα Ρεν κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Yoann Touzghar

67'

66'
Σέντρα

Ο Lovro Majer από την ομάδα Ρεν κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα καταλήγει πλάγιο άουτ.

66'

66'
Σέντρα

Ο Xavier Chavalerin κάνει τη σέντρα

66'
Απόκρουση

Ο Warmed Omari απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

65'
Σέντρα

65'

65'
Σέντρα

Ο Erik Palmer-Brown από την ομάδα Τρουά εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

64'

64'

Η ομάδα Ρεν παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

64'

Ο Xavier Chavalerin από την ομάδα Τρουά δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

63'
Απόκρουση

Ο Hamari Traore απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

63'

Ο Tristan Dingome από την ομάδα Τρουά εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

63'
Απόκρουση

Ο Warmed Omari απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

63'
Σέντρα

Ο Yoann Salmier κάνει τη σέντρα

63'

62'

61'
Απόκρουση

Ο Serhou Guirassy απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

61'
Σέντρα

Ο Abdu κάνει τη σέντρα

61'

Ο Abdu από την ομάδα Τρουά εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

61'
Σέντρα

Ο Issa Kabore από την ομάδα Τρουά προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

60'

Η ομάδα Τρουά κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

60'

Κατοχή: Ρεν: 70%, Τρουά: 30%.

60'

Ο Mama Balde δίνει τη θέση του στον Lebo Mothiba

60'

Ο Ike Ugbo δίνει τη θέση του στον Yoann Touzghar

59'

Ο Rominigue Kouame δίνει τη θέση του στον Tristan Dingome

59'

Η ομάδα Ρεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

59'

58'

Ο Adil Rami είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

57'

57'

56'

55'

Ο Hamari Traore από την ομάδα Ρεν είναι σε θέση οφσάιντ

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mama Balde από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Baptiste Santamaria

55'

54'

53'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Florian Tardieu από την Τρουά κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

53'

Ο Martin Terrier δοκιμάζει τον Gauthier Gallon με ένα μακρινό σουτ το οποίο όμως αποκρούεται!

53'
Απόκρουση

Ο Erik Palmer-Brown απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

53'

Ο Hamari Traore δοκιμάζει τον Gauthier Gallon με ένα μακρινό σουτ το οποίο όμως αποκρούεται!

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Florian Tardieu από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Serhou Guirassy

52'

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Abdu από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Serhou Guirassy

51'

50'

Ο Benjamin Bourigeaud από την ομάδα Ρεν προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

50'
Σέντρα

Ο Birger Meling κάνει τη σέντρα

50'

Κατοχή: Ρεν: 68%, Τρουά: 32%.

49'

49'

Κίτρινη κάρτα για τον Xavier Chavalerin

49'

Ο Xavier Chavalerin από την ομάδα Τρουά το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Benjamin Bourigeaud

48'
Απόκρουση

48'
Γέμισμα

Ο Xavier Chavalerin εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nayef Aguerd από την ομάδα Ρεν ανατρέπει τον Mama Balde

47'

46'

46'

Ο Issa Kabore από την ομάδα Τρουά κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

46'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Issa Kabore , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

46'

46'

45+2'

45+2'

45+1'

Ο Ike Ugbo από την ομάδα Τρουά κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Warmed Omari

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Ο Gaetan Laborde από την ομάδα Ρεν είναι σε θέση οφσάιντ

45'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Serhou Guirassy από την ομάδα Ρεν «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

45'

44'
Απόκρουση

Ο Adil Rami απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

44'

Ο Benjamin Bourigeaud από την ομάδα Ρεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

44'

Ο Serhou Guirassy από την ομάδα Ρεν βλέπει μία κάθετη πάσα, αλλά ένας αντίπαλος τη σταμάτησε.

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mama Balde από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Nayef Aguerd

43'

43'

42'

42'

Αυτή μοιάζει με καλή ευκαιρία. Ο Benjamin Bourigeaud από την ομάδα Ρεν στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά στο τέλος δεν γίνεται τίποτα.

42'

41'

41'

40'

39'

Ο Yoann Salmier έδωσε την ασίστ για το γκολ.

39'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

Γ Κ Ο Ο Ο Ο Ο Λ- Ο Ike Ugbo από την ομάδα Τρουά πιάνει την κοντινή κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

39'

Ο Yoann Salmier από την ομάδα Τρουά δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

39'

Ο Xavier Chavalerin από την ομάδα Τρουά εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

39'

Ο Xavier Chavalerin εκτελεί το φάουλ και ο Alfred Gomis αποκρούει. Κόρνερ.

38'

Ο Birger Meling τιμωρείται για σπρώξιμο στον Issa Kabore

38'

38'

37'

Λόγω τεχνικών προβλημάτων, δεν μπορούμε να ενημερώσουμε για τις εξελίξεις του παιχνιδιού αυτή τη στιγμή

36'

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Xavier Chavalerin από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Hamari Traore

35'

35'

Ο Florian Tardieu από την ομάδα Τρουά εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

34'

34'
Σέντρα

Ο Abdu από την ομάδα Τρουά προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

33'

Η ομάδα Τρουά ξεκινάει αντεπίθεση

33'

Ο Serhou Guirassy τιμωρείται για σπρώξιμο στον Adil Rami

33'
Γέμισμα

Ο Lovro Majer εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Issa Kabore από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Gaetan Laborde

32'

32'

31'

Ο Martin Terrier της ομάδας Ρεν παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

31'

30'

Ο Hamari Traore από την ομάδα Ρεν βλέπει μία κάθετη πάσα, αλλά ένας αντίπαλος τη σταμάτησε.

30'

Η ομάδα Ρεν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

30'

Κατοχή: Ρεν: 76%, Τρουά: 24%.

29'

28'

28'

Ο Ike Ugbo από την ομάδα Τρουά το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Nayef Aguerd

27'

27'

27'

27'

Ο Martin Terrier από την ομάδα Ρεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

27'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Martin Terrier βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

27'

Ο Benjamin Bourigeaud «κόβει» την αντίπαλη άμυνα με μία τρομερή πάσα

26'

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hamari Traore από την ομάδα Ρεν ανατρέπει τον Issa Kabore

26'

25'

Η κεφαλιά του Baptiste Santamaria μπλοκαρίστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

25'
Σέντρα

Ο Benjamin Bourigeaud κάνει τη σέντρα

25'

Ο Benjamin Bourigeaud από την ομάδα Ρεν εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

25'

Ο Benjamin Bourigeaud από την ομάδα Ρεν κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

25'

Κατοχή: Ρεν: 74%, Τρουά: 26%.

24'

23'

23'

Ο Martin Terrier από την ομάδα Ρεν κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

22'

Ο Florian Tardieu από την ομάδα Τρουά κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

21'

20'

20'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Serhou Guirassy της ομάδας Ρεν σκοράρει με κεφαλιά

20'
Σέντρα

20'

Ο Benjamin Bourigeaud εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

20'

Κατοχή: Ρεν: 75%, Τρουά: 25%.

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Issa Kabore από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Birger Meling

19'
Απόκρουση

Ο Yoann Salmier απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

19'
Σέντρα

Ο Lovro Majer κάνει τη σέντρα

18'

Ο Hamari Traore από την ομάδα Ρεν κάνει το σουτ έξω από την περιοχή το οποίο όμως μπλοκάρεται

18'

Ο Rominigue Kouame τιμωρείται για σπρώξιμο στον Serhou Guirassy

17'

17'
Σέντρα

Ο Serhou Guirassy από την ομάδα Ρεν κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

16'

15'

Ο Hamari Traore από την ομάδα Ρεν στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

15'

Κατοχή: Ρεν: 69%, Τρουά: 31%.

14'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Serhou Guirassy αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το δεξί!!

14'

Η κεφαλιά του Hamari Traore μπλοκαρίστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

14'

13'

Ο Lovro Majer από την ομάδα Ρεν κάνει το σουτ έξω από την περιοχή το οποίο όμως μπλοκάρεται

13'

12'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Serhou Guirassy, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

12'

Ο Serhou Guirassy αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

12'

12'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον Gaetan Laborde της ομάδας Ρεν. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

11'

11'
Απόκρουση

11'
Σέντρα

10'

10'

10'
Απόκρουση

9'

Ο Florian Tardieu από την ομάδα Τρουά εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

9'

9'

Ο Nayef Aguerd είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

9'

9'
Απόκρουση

Ο Birger Meling απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

9'
Σέντρα

8'

Η ομάδα Τρουά εκδηλώνει επίθεση

8'

7'

7'

6'

6'

5'

5'

Το σουτ του Serhou Guirassy μπλοκάρεται

5'

Ο Hamari Traore από την ομάδα Ρεν πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

5'

5'

Κατοχή: Ρεν: 72%, Τρουά: 28%.

4'

Ο Serhou Guirassy από την ομάδα Ρεν είναι σε θέση οφσάιντ

3'

3'

Η ομάδα Ρεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

3'

Ο Rominigue Kouame από την ομάδα Τρουά κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adil Rami από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Nayef Aguerd

1'

1'
Σέντρα

Ο Hamari Traore από την ομάδα Ρεν προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

1'

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Είναι μία κρύα μέρα για να παίξεις ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Τρουά είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Roazhon Park, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Σημαντική η διαφορά δυναμικότητας

Η Ρεν υποδέχεται την Τρουά για την 25η αγωνιστική της Λιγκ 1. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από ήττα στο «σπίτι» της Παρί Σεν Ζερμέν, ενώ οι φιλοξενούμενοι διασύρθηκαν εκτός έδρας από την Μπρεστ.

ΡΕΝ

Γνώριζε εκ των προτέρων ότι είχε πάρα πολύ δύσκολο έργο στο εκτός έδρας παιχνίδι της προηγούμενης «στροφής» απέναντι στην Παρί Σεν Ζερμέν. Πήγε στην πρωτεύουσα θέλοντας να εκμεταλλευτεί ότι οι πρωτοπόροι είχαν στο μυαλό τους και το ματς που ακολουθούσε με αντίπαλο τη Ρεάλ Μαδρίτης για τους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ. Φλέρταρε μ’ ένα σπουδαίο αποτέλεσμα, ωστόσο στο φινάλε έχασε 1-0. Κυριάρχησε πλήρως στο πρώτο ημίωρο φτιάχνοντας τρεις καλές ευκαιρίες για γκολ. Ανησύχησε μόνο μία φορά μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου, όμως το σουτ του Εμπαπέ σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας της στο 34’. Έμοιαζε να ελέγχει την κατάσταση και στην επανάληψη, παρά το γεγονός ότι αυξήθηκε η πίεση. Όλα έδειχναν ότι θα έφευγε με ψηλά το κεφάλι. Στο 93’ η άμυνά της «πιάστηκε στον ύπνο» και η αντεπίθεση της Παρί κατέληξε στο γκολ του Εμπαπέ με το οποίο έπεσε στο καναβάτσο.

Αυτή ήταν η πέμπτη ήττα της Ρεν στους επτά τελευταίους αγώνες της και προβληματίζει πάρα πολύ έντονα τον τελευταίο καιρό, έχοντας χάσει τις έξι από τις δέκα αναμετρήσεις της στη Λιγκ 1. Έχει μαζέψει 37 βαθμούς και στέκεται στην πρώτη επτάδα του βαθμολογικού πίνακα, κυνηγώντας μία θέση στην πεντάδα που θα της επιτρέψει να δοκιμάσει τις δυνάμεις της στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και της προσεχούς σεζόν. Τα τέσσερα από τα πέντε πιο πρόσφατα ματς της ολοκληρώθηκαν No Goal.

Ο τεχνικός των γηπεδούχων Μπρούνο Ζενεσιό επισήμανε: «Για ακόμα μία φορά παίξαμε σαν μία ομάδα που μαθαίνει αλλά θα πρέπει να προχωρήσουμε γρήγορα γιατί δεν είναι η πρώτη φορά που μας συμβαίνει. Συμβαίνει μόνο σ’ εμάς και είναι πραγματικά εξοργιστικό. Πρέπει να μεγαλώσουμε και να ωριμάσουμε. Απογοητεύτηκα πολύ για τους παίκτες γιατί είχαν παίξει ένα ολόκληρο ματς σε πολύ υψηλό επίπεδο. Πρέπει να σταματήσουμε να ρισκάρουμε τόσο πολύ και το πιο βασικό πρόβλημα είναι ότι είμαστε ανώριμοι».

Αγωνιστικά Νέα: Συμπλήρωσε κάρτες ο μέσος Μαρτέν (15/1). Θα λείψουν ξανά ο αναπληρωματικός πορτιέρε Σαλίν (1/0), ο μπακ Ασινιόν (13/0), ο μέσος Ουγκοτσούκβου (12/1) και οι εξτρέμ Σουλεμάνα (19/4), Ντοκού (9/1) και Τε (16/2).

ΤΡΟΥΑ

Θα παίξει για δεύτερη σερί Κυριακή μακριά από τη βάση της. Πριν από μία εβδομάδα ταξίδεψε στη Βρετάνη για να δοκιμαστεί από την Μπρεστ, σε μία αναμέτρηση στην οποία θεωρητικά είχε ελπίδες. Παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων και των προσδοκιών και διασύρθηκε με το «βαρύ» 5-1. Δεν άντεξε ούτε για ένα δεκάλεπτο και στο 7’ ο Σατριάνο έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας της για το 1-0. Είκοσι λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής πέτυχε το 2-0. Έδειξε σημάδια αντίδρασης και μείωσε με κεφαλιά του Ραμί στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Δεν βγήκε ποτέ από τα αποδυτήρια στην επανάληψη και οι «πειρατές» τη «σκόρπισαν». Στο 49’ ο Ονορά «έγραψε» σαν σε προπόνηση το 3-1 και ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 67’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1. Η συντριβή της ολοκληρώθηκε στο 82’ με τον ανενόχλητο Μουνιέ να πετυχαίνει το τελικό 5-1.

Η Τρουά έχει «χτίσει» ένα αρνητικό σερί τριών αγώνων χωρίς να χαμογελάσει. Στο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα υπέστη δύο ήττες κι αναδείχθηκε ισόπαλη σε μία περίπτωση. Η συγκομιδή των 21 βαθμών φέρνει τους νεοφώτιστους στην 16η θέση, υπερτερώντας στην ισοβαθμία με τη Λοριάν και τη Σεντ Ετιέν. Διαθέτουν τη δεύτερη χειρότερη επίθεση στην κατηγορία με μόλις 21 γκολ στο ενεργητικό τους. Η αλλαγή στην άκρη του πάγκου και η πρόσληψη του Ιρλ δεν έχει βοηθήσει καθόλου. Αν δεν καταφέρει να βελτιωθεί σύντομα, δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό. Τα τέσσερα από τα έξι πιο πρόσφατα ματς της ήταν Under.

«Έχω την πεποίθηση ότι η ομάδα μου δεν έδωσε όλα όσα μπορούσε στο παιχνίδι με την Μπρεστ κι αυτό είναι κάτι ενοχλητικό. Ο πρώτος που έχασε τον έλεγχο ήμουν εγώ διότι δεν μπορούσα να βοηθήσω τους ποδοσφαιριστές μου. Έχουμε χάσει εντελώς το παιχνίδι μας τόσο αμυντικά όσο κι επιθετικά. Υπάρχει ακόμα χρόνος και παιχνίδια και είμαι βέβαιος ότι δεν έχουμε δείξει όλα όσα μπορεί να κάνει η ομάδα μας. Είναι στο χέρι μου να χτίσω ξανά ένα δυνατό σύνολο» σχολίασε ο κόουτς των φιλοξενούμενων, Μπρούνο Ιρλ ο οποίος δεν αποκλείεται να απομακρυνθεί από τη θέση του.

Αγωνιστικά Νέα: Σταθερά εκτός ο μεσοεπιθετικός Ριπάρ (18/1) και ο φορ Χιουν-Γιουν (9/0). Στον «πάγο» ο στράικερ Ροντρίγκες (12/1) λόγω πειθαρχικού παραπτώματος, κάτι που είχε συμβεί και νωρίτερα στη σεζόν. Αμφίβολος ο αμυντικός Ελ Χαζάμ (17/1).

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Το ξέσπασμα θα ψάξει η Ρεν κόντρα στην αδύναμη Τρουά, μετά την πικρή γεύση που της άφησε η ήττα στα «χασομέρια» από την Παρί Σεν Ζερμέν στη γαλλική πρωτεύουσα. Το παιχνίδι με τους νεοφώτιστους μοιάζει μεγάλη ευκαιρία για να βρει ξανά τη χαμένη της αυτοπεποίθηση. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι θα προσπαθήσουν να μαζέψουν τα κομμάτια τους έπειτα από το διασυρμό στη Βρετάνη από την Μπρεστ. Η αναμέτρηση εξαρτάται πλήρως από τους γηπεδούχους και θα πάμε στα 4-6 γκολ θεωρώντας ότι η άμυνα των αντιπάλων τους δεν είναι σε θέση να τους σταματήσει.

• Η ομάδα Τρουά δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.03 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τρουά έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.25 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1