Ρεν - Αζαξιό

21/8/2022 18:05
Κωδ ΟΠΑΠ: 1115
2 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 626 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Αζαξιό - Ρεν στις 21/5/2023

• Θεατές: 27592
90+4'

Η ομάδα Ρεν είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+4'

90+4'

27592 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Ρεν: 56%, Αζαξιό: 44%.

90+4'

Η ομάδα Αζαξιό έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+4'

Η σέντρα από τον Mounaim El Idrissy από την ομάδα Αζαξιό βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+3'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

90+3'

Ο Vincent Marchetti δίνει τη θέση του στον Mathieu Coutadeur

90+2'

Ο Vincent Marchetti είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

90+1'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο παίκτης Lesley Ugochukwu αποβάλλεται μετά από σκληρό φάουλ

90+1'

90+1'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Lesley Ugochukwu υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Vincent Marchetti

90+1'

Η ομάδα Ρεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

90'

90'

Ο Arthur Theate από την ομάδα Ρεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

Η ομάδα Αζαξιό κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90'

90'

Η ομάδα Αζαξιό έχει την κατοχή της μπάλας

89'

Η ομάδα Αζαξιό κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

89'

Η ομάδα Ρεν έχει την κατοχή της μπάλας

88'

Η ομάδα Ρεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

88'

Ελεύθερο για την ομάδα Ρεν

87'

Ο Qazim Laci από την ομάδα Αζαξιό εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

87'

Ο Lesley Ugochukwu από την ομάδα Ρεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Η ομάδα Αζαξιό εκδηλώνει επίθεση

86'

Ο Martin Terrier δίνει τη θέση του στον Matthis Abline

86'

Ο Flavien Tait δίνει τη θέση του στον Lesley Ugochukwu

86'

Ο Desire Doue κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

86'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Desire Doue υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Kevin Spadanuda

85'

85'

85'

Κατοχή: Ρεν: 57%, Αζαξιό: 43%.

84'

Η ομάδα Ρεν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

84'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Qazim Laci από την ομάδα Αζαξιό ανατρέπει τον Kamaldeen Sulemana

84'

84'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Romain Hamouma από την ομάδα Αζαξιό αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

83'

Ο Romain Hamouma κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Loic Bade.

83'

Ο Fernand Mayembo δίνει τη θέση του στον Clement Vidal

82'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Baptiste Santamaria, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

81'

ΑΠΟΒΟΛΗ! Ο Romain Salin βλέπει δεύτερη κίτρινη για διαμαρτυρία

81'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Romain Salin για αντιαθλητικό χτύπημα

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Baptiste Santamaria από την ομάδα Ρεν ανατρέπει τον Mounaim El Idrissy

81'

Ο Jeremy Doku από την ομάδα Ρεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

81'

Η ομάδα Ρεν ξεκινάει αντεπίθεση

81'

Ο Loic Bade από την ομάδα Ρεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

80'

80'

80'

Το αμυντικό λάθος του Oumar Gonzalez μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

80'

80'

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Flavien Tait από την ομάδα Ρεν ανατρέπει τον Vincent Marchetti

79'

Ο Fernand Mayembo έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fernand Mayembo από την ομάδα Αζαξιό ανατρέπει τον Jeremy Doku

78'

78'

77'

Η ομάδα Αζαξιό κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

77'

77'

76'

Ο Thomas Mangani δίνει τη θέση του στον Qazim Laci

76'

Ελεύθερο για την ομάδα Αζαξιό

76'

Η σέντρα από τον Flavien Tait από την ομάδα Ρεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

75'

75'

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kevin Spadanuda από την ομάδα Αζαξιό ανατρέπει τον Hamari Traore

74'

Ο Ismael Diallo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jeremy Doku

73'

73'

Ο Gaetan Laborde δίνει τη θέση του στον Kamaldeen Sulemana

72'

Ο Oumar Gonzalez σταματά επιτυχώς το σουτ

72'

Το σουτ του Adrien Truffert μπλοκάρεται

72'

Ο Fernand Mayembo από την ομάδα Αζαξιό απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Vincent Marchetti από την ομάδα Αζαξιό ανατρέπει τον Martin Terrier

71'

71'

70'

70'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Mounaim El Idrissy από την ομάδα Αζαξιό αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

70'

Ο Thomas Mangani από την ομάδα Αζαξιό εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

70'

Ο Benjamin Leroy από την ομάδα Αζαξιό απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

70'

69'

Καλή ενέργεια από τον Romain Hamouma ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

69'

69'

Ο Thomas Mangani από την ομάδα Αζαξιό εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

69'

68'

68'

Ο Loic Bade από την ομάδα Ρεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

68'

Ο Arthur Theate κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Thomas Mangani.

68'

68'

Ο Jeremy Doku από την ομάδα Ρεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

67'

Ο Vincent Marchetti απομακρύνει τη μπάλα

67'

Η σέντρα από τον Martin Terrier από την ομάδα Ρεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

67'

Η ομάδα Ρεν εκδηλώνει επίθεση

66'

66'

66'

65'

65'

65'

65'

64'

Η ομάδα Ρεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

63'

Ο Arnaud Kalimuendo-Muinga δίνει τη θέση του στον Jeremy Doku

63'

Ο Benjamin Bourigeaud δίνει τη θέση του στον Desire Doue

62'

Ο Benjamin Bourigeaud έδωσε την ασίστ για το γκολ!

62'

Ο Loic Bade έδωσε την ασίστ για το γκολ.

62'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Arthur Theate της ομάδας Ρεν σκοράρει με κεφαλιά

62'

Ο Benjamin Bourigeaud από την ομάδα Ρεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

61'

61'

60'

60'

60'

Καλή ενέργεια από τον Benjamin Bourigeaud ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

60'

60'

59'

59'

59'

59'

Η ομάδα Ρεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

58'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Αζαξιό ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

58'

Ο Romain Hamouma έδωσε την ασίστ για το γκολ!

57'

Ο Thomas Mangani έδωσε την ασίστ για το γκολ.

57'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Mounaim El Idrissy της ομάδας Αζαξιό σκοράρει με κεφαλιά

57'

Η σέντρα από τον Thomas Mangani από την ομάδα Αζαξιό βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

57'

57'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Bruno Genesio, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

56'

Ο Mounaim El Idrissy από την ομάδα Αζαξιό είναι σε θέση οφσάιντ

56'

Ο Hamari Traore από την ομάδα Ρεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

56'

55'

55'

54'

54'

53'

53'

53'

Ένας παίκτης από την ομάδα Αζαξιό στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

52'

52'

52'

52'

51'

51'

50'

50'

49'

49'

49'

Ο Baptiste Santamaria τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mounaim El Idrissy

48'

48'

47'

47'

46'

Ο Arnaud Kalimuendo-Muinga από την ομάδα Ρεν είναι σε θέση οφσάιντ

46'

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oumar Gonzalez από την ομάδα Αζαξιό ανατρέπει τον Gaetan Laborde

46'

Ο Yanis Cimignani δίνει τη θέση του στον Kevin Spadanuda

46'

Ο Cyrille Bayala δίνει τη θέση του στον Ryad Nouri

46'

45+7'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Ρεν της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+7'

45+6'

Κατοχή: Ρεν: 55%, Αζαξιό: 45%.

45+6'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Fernand Mayembo από την ομάδα Αζαξιό αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

45+6'

Ο Thomas Mangani από την ομάδα Αζαξιό εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

45+5'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Mounaim El Idrissy, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

45+5'

45+5'

Ο Flavien Tait απομακρύνει τη μπάλα

45+5'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

ΑΠΟΚΡΟΥΣΗ - Ο Thomas Mangani από την ομάδα Αζαξιό εκτέλεσε το πέναλτι, αλλά ο Dogan Alemdar απέκρουσε.

45+5'
Πέναλτι

VAR - ΕΠΑΝΕΚΤΕΛΕΣΗ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Έλεγχος VAR σε εξέλιξη. Ο διαιτητής θα εξετάσει ξανά την εκτέλεση πέναλτι της ομάδας Αζαξιό.

45+4'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Αζαξιό!

45+4'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

45+4'

ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Arthur Theate τράβηξε τον Fernand Mayembo από τη φανέλα και ο διαιτητής έδειξε άσπρη βούλα!

45+2'

Ο Adrien Truffert από την ομάδα Ρεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Loic Bade

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Loic Bade από την ομάδα Ρεν ανατρέπει τον Mounaim El Idrissy

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'

45'

45'

Η ομάδα Αζαξιό κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

45'

Κατοχή: Ρεν: 61%, Αζαξιό: 39%.

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cyrille Bayala από την ομάδα Αζαξιό ανατρέπει τον Loic Bade

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Vincent Marchetti από την ομάδα Αζαξιό ανατρέπει τον Flavien Tait

43'

42'

42'

41'

Ο Gaetan Laborde από την ομάδα Ρεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Loic Bade από την ομάδα Ρεν ανατρέπει τον Romain Hamouma

41'

Ο Benjamin Leroy κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

40'

40'

Ο Arnaud Kalimuendo-Muinga σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Benjamin Leroy ελέγχει την φάση

40'

40'

40'

Κατοχή: Ρεν: 62%, Αζαξιό: 38%.

39'

Το σουτ του Flavien Tait μπλοκάρεται

39'

Ο Mickael Alphonse κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Benjamin Bourigeaud.

38'

38'

Ο Arnaud Kalimuendo-Muinga τιμωρείται για σπρώξιμο στον Thomas Mangani

37'

37'

Ο Benjamin Bourigeaud επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mickael Alphonse από την ομάδα Αζαξιό ανατρέπει τον Adrien Truffert

36'

Η σέντρα από τον Adrien Truffert από την ομάδα Ρεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

35'

35'

35'

Ο Benjamin Bourigeaud τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ismael Diallo

34'

34'

33'

Καλή ενέργεια από τον Arthur Theate ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

33'

33'

Το σουτ του Gaetan Laborde μπλοκάρεται

33'

Ο Benjamin Bourigeaud από την ομάδα Ρεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

32'

32'

32'

31'

Ο Cyrille Bayala τιμωρείται για σπρώξιμο στον Arnaud Kalimuendo-Muinga

31'

30'

30'

29'

28'

28'

28'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

28'

27'

Ο Dogan Alemdar κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

27'

Το σουτ του Thomas Mangani μπλοκάρεται

27'

27'

Ο Benjamin Leroy κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

27'

26'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

26'

Ο Thomas Mangani είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

25'

25'

Κατοχή: Ρεν: 64%, Αζαξιό: 36%.

24'

24'

Ο Romain Hamouma από την ομάδα Αζαξιό είχε προσπάθεια εκτός στόχου

24'

24'

Ο Thomas Mangani από την ομάδα Αζαξιό εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Arthur Theate από την ομάδα Ρεν ανατρέπει τον Mounaim El Idrissy

22'

22'

Ο Mickael Alphonse από την ομάδα Αζαξιό απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

22'

Ο Benjamin Bourigeaud από την ομάδα Ρεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

22'

22'

21'

21'

20'

20'

Κατοχή: Ρεν: 65%, Αζαξιό: 35%.

19'

19'

19'

18'

Η ομάδα Ρεν κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

18'

Ο Arthur Theate έδωσε την ασίστ για το γκολ!

18'

Ο Adrien Truffert έδωσε την ασίστ για το γκολ.

18'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Martin Terrier της ομάδας Ρεν νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

17'

17'

17'

16'

16'

16'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Baptiste Santamaria από την ομάδα Ρεν ανατρέπει τον Vincent Marchetti

15'

15'

14'

14'

14'

14'

13'

Καλή ενέργεια από τον Martin Terrier ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

13'

Ο Adrien Truffert τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

13'

13'

13'

13'

12'

Ο Martin Terrier αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

12'

12'

11'

11'

11'

10'

10'

10'

9'

Κατοχή: Ρεν: 49%, Αζαξιό: 51%.

9'

9'

9'

9'

Ο Yanis Cimignani αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

9'

Ο Baptiste Santamaria από την ομάδα Ρεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

8'

8'

Ο Arthur Theate σταματά επιτυχώς το σουτ

8'

Το σουτ του Romain Hamouma μπλοκάρεται

8'

8'

Ο Loic Bade απομακρύνει τη μπάλα

7'

7'

7'

6'

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mickael Alphonse από την ομάδα Αζαξιό ανατρέπει τον Martin Terrier

6'

5'

5'

4'

Κατοχή: Ρεν: 58%, Αζαξιό: 42%.

4'

4'

3'

3'

3'

2'

2'

Ο Martin Terrier από την ομάδα Ρεν είναι σε θέση οφσάιντ

2'

Ο Hamari Traore από την ομάδα Ρεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

2'

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Αζαξιό είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Roazhon Park, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Χαμηλά ο άσος, δύσκολο να μπουν πολλά γκολ

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Ρεν μετά την αναπάντεχη ήττα της πρεμιέρας, πήρε την ισοπαλία (1-1) στην έδρα της Μονακό σε ένα παιχνίδι βέβαια που αγωνιζόταν από το 15’ με παίκτη παραπάνω. Δεν πείθει στο ξεκίνημα της αλλά τώρα κόντρα στην Αζαξιό έχει την ευκαιρία της για μία νίκη. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν στη λευκή ισοπαλία στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Λανς και τώρα το έργο τους είναι πιο δύσκολο. Δεν έχει αξία ο άσος σε τέτοιες τιμές, θα πάμε με το under καθώς για την ώρα καμία τους δεν σκοράρει εύκολα.

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1