Ρεμς - Τρουά

24/10/2021 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 1108
1 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 920 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ρεμς - Τρουά στις 12/2/2023

• Θεατές: 12326
90+5'

90+5'

12326 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gerson Rodrigues από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Azor Matusiwa

90+4'

Η ομάδα Τρουά κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+4'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! Ο Andrew Gravillon βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα για σπρώξιμο αντιπάλου

90+3'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Andrew Gravillon για την ομάδα Ρεμς. Ο Gerson Rodrigues σταματάει την φάση.

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wout Faes από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Gerson Rodrigues

90+2'
Απόκρουση

Ο Adil Rami απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+2'
Σέντρα

Ο Andrew Gravillon κάνει τη σέντρα

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gerson Rodrigues από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Andrew Gravillon

90+1'

90+1'

Ελεύθερο για την ομάδα Τρουά

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Ο Andrew Gravillon από την ομάδα Ρεμς είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90'

Η ομάδα Ρεμς έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

89'

89'

Ο Xavier Chavalerin δίνει τη θέση του στον Dylan Chambost

89'

Ο Renaud Ripart δίνει τη θέση του στον Hyun-Jun Suk

88'

Ο Sambou Sissoko από την ομάδα Ρεμς προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

88'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

88'

Η ομάδα Ρεμς εκδηλώνει επίθεση

87'

Ο Azor Matusiwa από την ομάδα Ρεμς δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

87'

Ο Rominigue Kouame είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

87'

86'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Azor Matusiwa για την ομάδα Ρεμς. Ο Rominigue Kouame σταματάει την φάση.

86'
Απόκρουση

Ο Rominigue Kouame απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

86'

Ο Mitchel van Bergen από την ομάδα Ρεμς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

86'
Απόκρουση

Ο Issa Kabore απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

85'
Σέντρα

Ο Mitchel van Bergen κάνει τη σέντρα

85'

85'

Κατοχή: Ρεμς: 54%, Τρουά: 46%.

85'

Ο Nathanael Mbuku σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Gauthier Gallon ελέγχει την φάση

84'
Απόκρουση

Ο Yoann Salmier απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

84'
Σέντρα

Ο Ghislain Konan κάνει τη σέντρα

84'

Το σουτ του Wout Faes μπλοκάρεται

84'

83'

Η ομάδα Ρεμς παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

83'

Η ομάδα Τρουά κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nathanael Mbuku από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Adil Rami

81'

Το σουτ του Nathanael Mbuku αποκρούστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

81'

81'
Απόκρουση

Ο Wout Faes απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

81'
Γέμισμα

Ο Tristan Dingome εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wout Faes από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Renaud Ripart

80'

80'

80'

Ο N'Dri Philippe Koffi από την ομάδα Ρεμς είχε προσπάθεια εκτός στόχου

79'
Σέντρα

79'

Ο Mitchel van Bergen από την ομάδα Ρεμς κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ο Gauthier Gallon βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

79'

78'

Ο El Bilal Toure δίνει τη θέση του στον N'Dri Philippe Koffi

78'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Mitchel van Bergen για την ομάδα Ρεμς. Ο Giulian Biancone σταματάει την φάση.

77'

77'

77'

Ο Gauthier Gallon της ομάδας Τρουά βλέπει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση

76'
Σέντρα

Ο Andrew Gravillon από την ομάδα Ρεμς κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

76'

75'

75'

Κατοχή: Ρεμς: 52%, Τρουά: 48%.

74'

Η ομάδα Ρεμς έχει την κατοχή της μπάλας

73'

73'

Ο Gauthier Gallon κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

72'

Ο Mitchel van Bergen από την ομάδα Ρεμς εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

71'

71'

71'

71'

Ο Andrew Gravillon επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

70'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jimmy Giraudon από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Nathanael Mbuku

70'

69'

Η ομάδα Τρουά κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

68'

68'

Ο Mama Balde δίνει τη θέση του στον Tristan Dingome

68'

Ο Ilan Kebbal δίνει τη θέση του στον Sambou Sissoko

68'

Ο Moreto Cassama δίνει τη θέση του στον Nathanael Mbuku

65'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Xavier Chavalerin στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

65'
Σέντρα

Ο Renaud Ripart κάνει τη σέντρα

65'

Ο Yoann Touzghar δίνει τη θέση του στον Gerson Rodrigues

65'

Το σουτ του Mama Balde μπλοκάρεται

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Valon Berisha από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Issa Kabore

63'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

62'

Η ομάδα Τρουά κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

62'

Η ομάδα Τρουά εκδηλώνει επίθεση

62'

60'

60'

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giulian Biancone από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Andrew Gravillon

59'

Η ομάδα Τρουά έχει την κατοχή της μπάλας

59'

58'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

58'

58'

57'

57'

56'

56'

Ο Alexis Flips δίνει τη θέση του στον Mitchel van Bergen

56'

Ο Anastasios Donis δίνει τη θέση του στον Valon Berisha

56'

Ο Rominigue Kouame έκανε φάουλ στον Moreto Cassama

55'

Ο Predrag Rajkovic κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

55'
Σέντρα

55'

Κατοχή: Ρεμς: 51%, Τρουά: 49%.

54'

54'
Απόκρουση

Ο Moreto Cassama απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

54'

Ο Xavier Chavalerin από την ομάδα Τρουά εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

53'

53'

52'

Κατοχή: Ρεμς: 53%, Τρουά: 47%.

52'

52'
Σέντρα

Ο Issa Kabore από την ομάδα Τρουά κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

52'

51'

Η ομάδα Τρουά παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

51'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον El Bilal Toure από την ομάδα Ρεμς αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

51'

Ο Alexis Flips από την ομάδα Ρεμς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

51'

Ο Moreto Cassama αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

50'

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ghislain Konan από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Issa Kabore

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alexis Flips από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Jimmy Giraudon

48'

48'

47'

47'

46'

46'

46'

45+2'

Η ομάδα Ρεμς είχε περισσότερες ευκαιρίες για γκολ, όμως δεν τις εκμεταλλεύτηκε. Δεν κατάφεραν να σκοράρουν το αποφασιστικό γκολ.

45+2'

45+2'

Το σουτ του Rominigue Kouame αποκρούστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

45+1'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

45'

Κατοχή: Ρεμς: 55%, Τρουά: 45%.

45'

Ο Andrew Gravillon από την ομάδα Ρεμς δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

45'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Andrew Gravillon για την ομάδα Ρεμς. Ο Xavier Chavalerin σταματάει την φάση.

44'

43'

42'

42'

42'

Κατοχή: Ρεμς: 56%, Τρουά: 44%.

41'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

Γ Κ Ο Ο Ο Ο Ο Λ - Ο Mama Balde από την ομάδα Τρουά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από κοντινή απόσταση.

41'

Ο Yoann Touzghar από την ομάδα Τρουά στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

40'

40'

39'

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giulian Biancone από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Anastasios Donis

37'

Ο Wout Faes κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Gauthier Gallon μπλοκάρει εύκολα

37'
Απόκρουση

37'
Γέμισμα

Ο Ilan Kebbal εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

37'

Ο Rominigue Kouame τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alexis Flips

37'

Το σουτ του Ilan Kebbal μπλοκάρεται

36'

36'

36'

Ο Alexis Flips από την ομάδα Ρεμς εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

35'

Το σουτ του Anastasios Donis μπλοκάρεται

35'

35'

35'

Ο Ghislain Konan αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

34'

34'

34'
Σέντρα

Ο Anastasios Donis κάνει τη σέντρα

33'

33'

32'

32'

Ο Alexis Flips από την ομάδα Ρεμς δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

31'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alexis Flips από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Giulian Biancone

31'

31'

Κατοχή: Ρεμς: 59%, Τρουά: 41%.

30'

Ο Anastasios Donis από την ομάδα Ρεμς είναι σε θέση οφσάιντ

30'

30'

30'
Σέντρα

Ο Giulian Biancone κάνει τη σέντρα

29'

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moreto Cassama από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Yoann Touzghar

29'

28'

28'

28'

Ο Anastasios Donis από την ομάδα Ρεμς εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

28'

27'

27'

26'

26'

26'

26'

25'

25'

25'

25'

Κατοχή: Ρεμς: 60%, Τρουά: 40%.

24'

24'

24'

24'

23'

23'

23'

22'

22'

22'
Απόκρουση

Ο Jimmy Giraudon απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

22'
Σέντρα

21'

21'

21'

20'

Κατοχή: Ρεμς: 58%, Τρουά: 42%.

20'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Issa Kabore από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Yunis Abdelhamid

20'

19'

19'
Απόκρουση

19'

19'
Σέντρα

Ο Anastasios Donis από την ομάδα Ρεμς προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

18'

18'

17'

Ο Anastasios Donis από την ομάδα Ρεμς κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

17'

16'

Καλή ενέργεια από τον Yoann Touzghar ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

16'

16'

15'

Κατοχή: Ρεμς: 49%, Τρουά: 51%.

15'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Renaud Ripart από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Moreto Cassama

15'

15'

Ο Anastasios Donis αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

14'

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mama Balde από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Wout Faes

13'

13'
Απόκρουση

Ο Giulian Biancone απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

13'

12'

Το σουτ του Alexis Flips κατέληξε σε κόρνερ μετά από επέμβαση του γκολκίπερ

12'

12'

11'

11'

11'

11'
Απόκρουση

Ο Yoann Touzghar απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

11'
Γέμισμα

Ο Alexis Flips εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

10'

Κατοχή: Ρεμς: 43%, Τρουά: 57%.

10'

Ο Issa Kabore κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

10'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Issa Kabore ανέτρεψε τον Anastasios Donis από πίσω και δόθηκε φάουλ

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alexis Flips από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Rominigue Kouame

8'

7'

6'

Ο Alexis Flips έδωσε την ασίστ για το γκολ.

6'

Γ Κ Ο Ο Ο Ο Ο Λ- Ο Yunis Abdelhamid από την ομάδα Ρεμς πιάνει την κοντινή κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

6'
Γέμισμα

6'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Mama Balde ανέτρεψε τον Ilan Kebbal από πίσω και δόθηκε φάουλ

5'

5'

5'

4'
Γέμισμα

Ο Moreto Cassama εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Xavier Chavalerin από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Moreto Cassama

3'

3'

2'

2'

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yunis Abdelhamid από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Renaud Ripart

1'

1'

Η ομάδα Τρουά είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stade Auguste Delaune, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Δεν θα φοβηθούν οι φιλοξενούμενοι στο ντέρμπι

Η Ρεμς υποδέχεται την Τρουά σε γειτονικό ντέρμπι για την 11η αγωνιστική της Λιγκ 1.Οι γηπεδούχοι προέρχονται από ισοπαλία στο «σπίτι» της Μπρεστ, ενώ οι φιλοξενούμενοι νίκησαν εντός έδρας τη Νις.

ΡΕΜΣ

Το πρόγραμμα της προηγούμενης «στροφής» την υποχρέωσε να ταξιδέψει στη Βρετάνη ούτως ώστε να δοκιμαστεί εκτός έδρας από την Μπρεστ. Πραγματοποίησε μία «άγευστη» εμφάνιση και περιορίστηκε σε ισοπαλία 1-1. Ήταν εκείνη που μπήκε καλύτερα στο ματς και δικαιώθηκε για τη δυναμική της εκκίνηση. Ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 12ο λεπτό με κεφαλιά του αμυντικού Φαές ο οποίος είχε προωθηθεί σε στατική φάση κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Διατήρησε τον έλεγχο μέχρι τη διακοπή για την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη είδε τους αντιπάλους της να βγάζουν αντίδραση και να ανεβάζουν την απόδοσή τους. Χωρίς να έχει κινδυνεύσει πραγματικά δέχτηκε την ισοφάριση από ένα φοβερό σουτ του Ονορά στο 74’. Κινδύνευσε να βρεθεί στο καναβάτσο στη συνέχεια, χωρίς να αλλάξει τελικά κάτι μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Αυτή ήταν η πέμπτη φετινή μοιρασιά για τη Ρεμς η οποία δείχνει ότι και φέτος θα αποτελέσει «πρωταθλήτρια» των ισοπαλιών. Έχει μαζέψει 11 βαθμούς και προς το παρόν διατηρεί μία καλή διαφορά από την επικίνδυνη ζώνη, παραμένοντας πάντως στα χαμηλά «στρώματα» του βαθμολογικού πίνακα. Ο πρώτος και βασικός της στόχος είναι η εξασφάλιση της παραμονής και στη συνέχεια ένα καλό πλασάρισμα. Οι «ερυθρόλευκοι» αρέσκονται να παίζουν «σφιχτά» και δεν είναι τυχαίο ότι τα επτά από τα δέκα φετινά τους ματς ολοκληρώθηκαν Under.

Ο τεχνικός των γηπεδούχων Όσκαρ Γκαρσία επισήμανε: «Δεν μου αρέσει να χρησιμοποιώ αυστηρά λόγια αλλά παίξαμε αδέξια στο δεύτερο ημίχρονο με την Μπρεστ. Κι όταν επιτρέπεις σε μία ομάδα όπως αυτή να βρεθεί στην περιοχή σου, τότε γίνονται πολύ δύσκολα τα πράγματα διότι είναι επικίνδυνη. Πρέπει να παίζουμε για όσο περισσότερο γίνεται όπως το κάναμε στο πρώτο ημίχρονο. Δεν πρέπει να φοβόμαστε τους αντιπάλους μας. Όταν κάνουμε το παιχνίδι μας παίζουμε πάντα πολύ καλύτερα».

Αγωνιστικά Νέα: Ξανά εκτός λόγω τιμωρίας ο επιθετικός Εκιτίκε (9/3). Παρόντες ο μέσος Μπερίσα (3/0) και ο επιτελικός χαφ Καφαρό (3/0). Δεν έχουν παίξει από την αρχή της σεζόν ο αμυντικός Εμπόου, ο μέσος Ζενέλι, ο επιθετικός Χόρνμπι και ο εξτρέμ Ντουμπιά.

ΤΡΟΥΑ

Αμέσως μετά τη διακοπή λόγω των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ κλήθηκε να αντιμετωπίσει εντός έδρας την ισχυρή Νις. Σκάρωσε μία σημαντική έκπληξη κυριαρχώντας στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης και πανηγυρίζοντας μία σπουδαία νίκη με 1-0. Θέλησε να αιφνιδιάσει τους αντιπάλους της και το κατάφερε μόλις στο 4ο λεπτό με «δράστη» τον Μπαλντέ ο οποίος εκτέλεσε υπέροχα μέσα από την περιοχή. Έφτασε και σε δεύτερο γκολ αμέσως μετά με τακουνάκι του Τουζγκάρ. Ωστόσο αυτό το τέρμα δεν μέτρησε λόγω οφσάιντ που επιβεβαιώθηκε από το VAR. Ανησύχησε μόνο μία φορά σε προσπάθεια του Ντόλμπεργκ από πλάγια θέση. Στην επανάληψη διατήρησε τον έλεγχο και ήταν εκείνη που βρισκόταν πιο κοντά σε κάποιο τέρμα. Δεν το βρήκε ποτέ αλλά χωρίς να νιώσει ποτέ πραγματική απειλή πανηγύρισε μία μεγάλη επικράτηση.

Η Τρουά σταμάτησε το αρνητικό σερί των τεσσάρων διαδοχικών παιχνιδιών στους οποίους δεν είχε χαμογελάσει. Σε αυτό το χρονικό διάστημα είχε γνωρίσει δύο ήττες και είχε αναδειχθεί ισόπαλη σε ισάριθμες περιπτώσεις. Η συγκομιδή των 9 βαθμών φέρνει τους νεοφώτιστους στη 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Δεν μπορούν να αισθάνονται άνετα αλλά αποδίδουν αρκετά καλύτερο ποδόσφαιρο σε σχέση με τις υπόλοιπες ομάδες της ουράς. Τα επτά από τα δέκα φετινά ματς τους ήταν Under.

«Είμαι πολύ χαρούμενος για τη νίκη στον αγώνα με τη Νις. Θέλαμε να αποδείξουμε ότι στην έδρα μας είμαστε ικανοί να αντιμετωπίσουμε οποιοδήποτε αντίπαλο και το κάναμε. Το είχαμε πετύχει ξανά αλλά δεν είχαμε πάρει το αποτέλεσμα που θα θέλαμε. Βγάζουμε μεγάλη ένταση στον τρόπο με τον οποίο αγωνιζόμαστε κι αυτό είναι κάτι εξαιρετικό και πολύ σημαντικό. Θα συνεχίσουμε να κοιτάμε μπροστά και να προχωράμε για να φτάσουμε εκεί που θέλουμε κι από βαθμολογική άποψη» σχολίασε ο κόουτς των φιλοξενούμενων, Λοράν Μπατλέ.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και είναι ξανά διαθέσιμος ο επιθετικός Ροντρίγκες (5/1). Χάνει τη σεζόν ο κεντρικός μέσος κι αρχηγός Αζαμούμ (7/0). Θα λείψουν επίσης ο αριστερός μπακ Ελ-Χατζάμ (10/1) και ο επίσης πλάγιος οπισθοφύλακας Κονέ (5/0).

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Δεν τρομάζει σε καμία περίπτωση η φετινή Ρεμς η οποία σε αρκετές περιπτώσεις έχει αποσπάσει και αποτελέσματα που δεν δικαιούταν με βάση την εικόνα της. Το εντός έδρας γειτονικό ντέρμπι με την Τρουά μοιάζει με «παγίδα». Οι νεοφώτιστοι άλλωστε έχουν παλέψει σχεδόν όλα τα ματς τους και θα μπορούσαν να έχουν μαζέψει περισσότερους βαθμούς. Παράλληλα απέδειξαν τι μπορούν να κάνουν με τη νίκη τους κόντρα στην ισχυρή Νις. Δεν συμφωνούμε με το φαβοριτισμό των γηπεδούχων που δεν πείθουν και θα προτιμήσουμε τη διπλή ευκαιρία της ισοπαλίας ή της νίκης των φιλοξενούμενων.

• Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Τρουά, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λιγκ 1).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.52 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τρουά νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: Ημ.2 με απόδοση 4.00 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1