Τρουά - Ρεμς

2/10/2022 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 1061
2 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 578 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ρεμς - Τρουά στις 12/2/2023

• Θεατές: 10164
90+9'

90+9'

10164 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+9'

Κατοχή: Τρουά: 67%, Ρεμς: 33%.

90+8'

Ο Jackson Porozo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Yehvann Diouf

90+7'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Emmanuel Agbadou δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90+7'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Erik Palmer-Brown δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90+6'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

90+5'

Ο Ibrahim Diakite κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90+5'

Ο Ibrahim Diakite τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jackson Porozo

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Ρεμς

90+4'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Jackson Porozo από την ομάδα Τρουά αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+4'

Ο Bradley Locko υποπίπτει σε χέρι

90+3'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jackson Porozo αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το δεξί!!

90'
Γκολ

ΓΚΟΛ! Μετά από έλεγχο της φάσης στο VAR ο διαιτητής άλλαξε την αρχική του απόφαση και έδειξε σέντρα για την Τρουά

90'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

90'

89'

Ο Yasser Larouci σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Yehvann Diouf ελέγχει την φάση

89'

Η ομάδα Τρουά κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

88'

Ο Mama Balde από την ομάδα Τρουά είναι σε θέση οφσάιντ

88'

Η ομάδα Τρουά εκδηλώνει επίθεση

88'

Η ομάδα Τρουά κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

87'

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Renaud Ripart από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Noah Holm

85'

85'

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Martin Adeline από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Florian Tardieu

83'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Andreas Bruus, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

83'

Η ομάδα Τρουά κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rominigue Kouame από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Noah Holm

82'

Ο Martin Adeline υποπίπτει σε χέρι

82'

Ο Yehvann Diouf από την ομάδα Ρεμς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

81'

81'

80'

Ο Ibrahim Diakite από την ομάδα Ρεμς κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Florian Tardieu

80'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

80'

Κατοχή: Τρουά: 66%, Ρεμς: 34%.

80'

79'

79'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

79'

Ο Azor Matusiwa δίνει τη θέση του στον Kamory Doumbia

78'

77'

Ο Yehvann Diouf είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

77'

77'

76'

76'

Ο Andreas Bruus από την ομάδα Τρουά εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

76'

75'

75'

75'

Ο Ibrahim Diakite απομακρύνει τη μπάλα

74'

73'

Ο Mitchel van Bergen δίνει τη θέση του στον Ibrahim Diakite

73'

72'

72'

Ο Florian Tardieu από την ομάδα Τρουά εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

72'

Ο Emmanuel Agbadou απομακρύνει τη μπάλα

71'

Ο Emmanuel Agbadou σταματά επιτυχώς το σουτ

71'

Ο Renaud Ripart της ομάδας Τρουά παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

71'

71'

70'

Ο Noah Holm απομακρύνει τη μπάλα

70'

70'

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Martin Adeline από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Jackson Porozo

69'

Ο Rominigue Kouame σουτάρει προς την εστία αλλά ο Yehvann Diouf μπλοκάρει

69'

Ο Mama Balde τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

69'

68'

Ο Andrew Gravillon από την ομάδα Ρεμς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

68'

Ο Florian Tardieu από την ομάδα Τρουά εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

67'

66'

Ο Noah Holm από την ομάδα Ρεμς κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Florian Tardieu

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Martin Adeline από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Renaud Ripart

65'

65'

65'

65'

64'

Ο Thierno Balde δίνει τη θέση του στον Andreas Bruus

64'

Ο Yoann Salmier δίνει τη θέση του στον Ike Ugbo

64'

Ο Folarin Balogun δίνει τη θέση του στον Martin Adeline

64'

Ο Alexis Flips δίνει τη θέση του στον Noah Holm

64'

Ο Renaud Ripart αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

63'

Ο Mama Balde σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Yehvann Diouf ελέγχει την φάση

63'

63'

62'

62'

Ο Yunis Abdelhamid σταματά επιτυχώς το σουτ

62'

Το σουτ του Rominigue Kouame μπλοκάρεται

62'

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Florian Tardieu από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Folarin Balogun

60'

60'

Κατοχή: Τρουά: 65%, Ρεμς: 35%.

60'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

59'

59'

Ο Mama Balde από την ομάδα Τρουά προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

59'

59'

58'

57'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Gauthier Gallon, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

56'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο παίκτης Junya Ito αποβάλλεται μετά από σκληρό φάουλ

56'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Junya Ito για την ομάδα Ρεμς. Ο Jackson Porozo σταματάει την φάση.

55'

55'

54'

Ο Alexis Flips έδωσε την ασίστ για το γκολ.

54'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Junya Ito με δεξί βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

54'

Η σέντρα από τον Alexis Flips από την ομάδα Ρεμς βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

54'

Ο Yunis Abdelhamid της ομάδας Ρεμς παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

54'

Ο Mitchel van Bergen από την ομάδα Ρεμς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

53'

Ο Gauthier Gallon από την ομάδα Τρουά απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

Ο Yehvann Diouf έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

51'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Wilson Odobert στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

51'

50'

50'

Κατοχή: Τρουά: 64%, Ρεμς: 36%.

49'

49'

48'

47'

Ο Florian Tardieu από την ομάδα Τρουά εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

47'

Ο Yunis Abdelhamid απομακρύνει τη μπάλα

47'

Ο Azor Matusiwa απομακρύνει τη μπάλα

47'

46'

Ο Bradley Locko απομακρύνει τη μπάλα

46'

45+3'

45+3'

Κατοχή: Τρουά: 63%, Ρεμς: 37%.

45+2'

45+2'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

Ο Florian Tardieu επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

45'

44'

Φράγμα από τον Azor Matusiwa, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Rominigue Kouame. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

44'

43'

Η ομάδα Τρουά έχει την κατοχή της μπάλας

42'

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Renaud Ripart από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Jens-Lys Cajuste

41'

41'

41'

41'

40'

40'

Η ομάδα Ρεμς έχει την κατοχή της μπάλας

40'

39'

Ο Mama Balde από την ομάδα Τρουά δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

39'

38'

Λόγω τεχνικών προβλημάτων, δεν μπορούμε να ενημερώσουμε για τις εξελίξεις του παιχνιδιού αυτή τη στιγμή

37'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Andrew Gravillon από την ομάδα Ρεμς αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

37'

Ο Mitchel van Bergen από την ομάδα Ρεμς εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Folarin Balogun από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Thierno Balde

36'

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mama Balde από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Emmanuel Agbadou

35'

35'

35'

Ο Erik Palmer-Brown κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

34'

Ο Emmanuel Agbadou από την ομάδα Ρεμς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

34'

34'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

34'

Ο Lucien Agoume είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Wilson Odobert

33'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Lucien Agoume να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

32'

Ο Lucien Agoume είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

32'

32'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Lucien Agoume από την ομάδα Τρουά αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

31'

Η σέντρα από τον Yasser Larouci από την ομάδα Τρουά βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

31'

30'

Η ομάδα Τρουά κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

30'

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jackson Porozo από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Folarin Balogun

30'

29'

29'

Ο Renaud Ripart κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

28'

Ο Yehvann Diouf κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

27'

26'

26'

Ο Yunis Abdelhamid από την ομάδα Ρεμς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

25'

25'

25'

Κατοχή: Τρουά: 68%, Ρεμς: 32%.

25'

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucien Agoume από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Bradley Locko

23'

22'

Ελεύθερο για την ομάδα Τρουά

22'

Ο Folarin Balogun από την ομάδα Ρεμς είχε προσπάθεια εκτός στόχου

22'

Η ομάδα Ρεμς εκδηλώνει επίθεση

21'

Ο Mitchel van Bergen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

21'

20'

Ο Erik Palmer-Brown από την ομάδα Τρουά απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

20'

Κατοχή: Τρουά: 69%, Ρεμς: 31%.

19'

Ο Yoann Salmier έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yoann Salmier από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Junya Ito

19'

Ο Andrew Gravillon κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

19'

18'

18'

Ο Yunis Abdelhamid από την ομάδα Ρεμς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mama Balde

17'

16'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

16'

16'

Ο Mama Balde από την ομάδα Τρουά είχε προσπάθεια εκτός στόχου

15'

15'

Ο Florian Tardieu τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

15'

Ο Florian Tardieu κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Emmanuel Agbadou.

15'

15'

15'

14'

13'

Ο Andrew Gravillon έδωσε την ασίστ για το γκολ!

12'

Ο Junya Ito έδωσε την ασίστ για το γκολ.

12'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Folarin Balogun σκοράρει με το δεξί πόδι!

12'

Ο Junya Ito τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

12'

12'

Ο Lucien Agoume υποπίπτει σε χέρι

11'

11'

11'

10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bradley Locko από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Rominigue Kouame

10'

Κατοχή: Τρουά: 60%, Ρεμς: 40%.

9'

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucien Agoume από την ομάδα Τρουά ανατρέπει τον Jens-Lys Cajuste

8'

8'

7'

7'

Ο Emmanuel Agbadou κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

6'

Το σουτ του Alexis Flips μπλοκάρεται

6'

6'

Ο Alexis Flips κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

6'

5'

5'

Ο Jens-Lys Cajuste κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

5'

5'

4'

4'

3'

2'

Ο Jackson Porozo κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Yehvann Diouf μπλοκάρει εύκολα

1'

Ο Florian Tardieu από την ομάδα Τρουά εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

1'

Το σουτ του Renaud Ripart μπλοκάρεται

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Ρεμς είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Stade de l'Aube, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Σαφώς ανώτεροι οι γηπεδούχοι πριν τη διακοπή

Η Τρουά υποδέχεται τη Ρεμς στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Λιγκ 1. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από νίκη στο «σπίτι» της Κλερμόν, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχασαν εντός έδρας από τη Μονακό.

Το πρόγραμμα της προηγούμενης «στροφής» την ανάγκασε να ταξιδέψει στην πόλη Κλερμόν ούτως ώστε να μετρήσει τις δυνάμεις της εκτός έδρας με αντίπαλο την τοπική και ομώνυμη ομάδα. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της και τα λάθη των αντιπάλων και θριάμβευσε με 3-1. Μόλις στο 3’ είδε τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ με σουτ του Γκαστιέν που άλλαξε πορεία σε σώμα αμυντικού. Δεν έχασε την ψυχραιμία της και προσπάθησε μεθοδικά να απαντήσει. Τα κατάφερε μόλις είκοσι λεπτά μετά με τον Μπαλντέ. Λίγο έλειψε να φτάσει στην ανατροπή πριν το φινάλε του ημιχρόνου όμως η «κανονιά» του Γιαντέ κατέληξε στο δοκάρι. Στο δεύτερο μέρος χρειάστηκε μόλις εννιά λεπτά για να πάρει το προβάδισμα με γκολ ξανά του Μπαλντέ. Αμύνθηκε μαζικά και στο 83’ εκμεταλλεύτηκε μία γκάφα της Κλερμόν, με τον Ριπάρ να τελειώνει άψογα τη φάση και να διαμορφώνει το τελικό 1-3.

Αυτή ήταν η πρώτη επιτυχία της Τρουά έπειτα από δύο αναμετρήσεις στις οποίες δεν είχε χαμογελάσει, μετρώντας μία ισοπαλία και μία ήττα. Έχει συγκεντρώσει 10 βαθμούς και βρίσκεται περίπου στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας φυσικά ως έναν και μοναδικό στόχο την παραμονή της στα «μεγάλα σαλόνια» του γαλλικού ποδοσφαίρου. Σε σχέση με πέρσι έχει αλλάξει το στιλ της και παίζει συνήθως πιο επιθετικά. Τα έξι από τα οκτώ πιο πρόσφατα ματς της ολοκληρώθηκαν Over.

Ο τεχνικός του συλλόγου Μπρούνο Ιρλ τόνισε: «Χρειάζομαι χρόνο ακόμα για να μπορέσω να δουλέψω την ομάδα και να φτάσουμε στο επίπεδο που θέλουμε. Μερικές φορές έχουμε τεχνικές αλλά και τακτικές ελλείψεις, αλλά πιστεύω ότι έχουμε βελτιωθεί σημαντικά σε σχέση με το ξεκίνημα του πρωταθλήματος. Έχουμε σωστή νοοτροπία ως ομάδα και υπάρχει δέσμευση μεταξύ των παικτών. Αυτή είναι και η βάση της δουλειάς μας από τη στιγμή που ο στόχος μας είναι η παραμονή μας στην κατηγορία».

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος ο εξτρέμ Γιαντέ (5/0). Νέος «πονοκέφαλος» αυτός του εξτρέμ Ρόνι Λόπες (5/0) ο οποίος τραυματίστηκε στο προηγούμενο παιχνίδι. Έτοιμος ο αμυντικός Μπαλντέ (6/0).

Γνώριζε εκ των προτέρων ότι είχε δύσκολο έργο πριν από δύο εβδομάδες, στο εντός έδρας παιχνίδι με την ποιοτική Μονακό. Άντεξε για ένα ημίχρονο και στη συνέχεια κατέρρευσε χάνοντας «καθαρά» με 3-0, έχοντας για ακόμα μία φορά δικαιολογημένα παράπονα για τη διαιτησία. Δέχτηκε πίεση από το ξεκίνημα του αγώνα ωστόσο στο 22’ δέχτηκε μία τουλάχιστον αυστηρή αμφισβητούμενη κόκκινη κάρτα ο Λοκό κι έμεινε με παίκτη λιγότερο. Αμύνθηκε με επιτυχία μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου και στην επανάληψη «λύγισε». Στο 47’ ο Γκολόβιν με κεφαλιά «έγραψε» το 0-1. Θέλησε να αντιδράσει κι έφτασε στην ισοφάριση με κοντινή κεφαλιά του Μπαλογκάν, με το γκολ να ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ. Ο γκολκίπερ Ντιούφ την κράτησε στο «κόλπο» μέχρι το 87’, όμως ο Μιναμίνο την έριξε οριστικά στο καναβάτσο και ο Μπεν Γεντέρ πέτυχε το τελικό 0-3 σε ακόμα μία αντεπίθεση.

Η Ρεμς δικαιούται να «βράζει» με τις αποφάσεις των διαιτητών και είναι χαρακτηριστικό ότι έχει αποβληθεί ποδοσφαιριστής της, σε πέντε από τους οκτώ φετινούς αγώνες στη Λιγκ 1. Έχει υποστεί δύο συνεχόμενες ήττες κι έχει κατορθώσει να πάρει μόλις ένα «τρίποντο». Η συγκομιδή των 6 βαθμών φέρνει τους «ερυθρόλευκους» εντός επικίνδυνης ζώνης, με τη δικαιολογία των διαιτητικών αποφάσεων εις βάρος τους να έχει πάντως βάση. Τα τέσσερα από τα έξι πιο πρόσφατα ματς τους ήταν Under.

«Ο διαιτητής σκότωσε τον αγώνα με τη Μονακό, αν και θεωρώ ότι κάναμε καλή προσπάθεια όμως είναι πάρα πολύ δύσκολο να παίζεις με δέκα παίκτες για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα. Δεν ξέρω γιατί δεν χρησιμοποίησαν το VAR και δεν είναι η πρώτη φορά που τιμωρούμαστε από τη διαιτησία. Μας χρεώνουν κάτι οι διαιτητές αλλά δεν γνωρίζω τι είναι αυτό. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεχόμαστε τόσες κόκκινες κάρτες. Με παίρνουν τηλέφωνο από την Ισπανία και με ρωτούν για τις αποβολές. Δεν είναι κάτι φυσιολογικό» ήταν τα λόγια του προπονητή της ομάδας, Όσκαρ Γκαρσία.

Αγωνιστικά Νέα: Αποβλήθηκε στο προηγούμενο παιχνίδι και θα εκτίσει την ποινή του ο αμυντικός Λοκό (8/0). Τιμωρημένοι επίσης ο αμυντικός Μπουζί (6/0) και ο χαφ Λοπί (6/0). Αντίθετα εξέτισε και είναι ξανά διαθέσιμος ο μεσοεπιθετικός Φλιπς (5/1). Δεν μπορούν να προσφέρουν ο μπακ Φοκέ (-), ο χαφ Μπερίσα (-) όπως και ο επιθετικός Σιέρχαους (-). Έτοιμος ο μέσος Ματουσίβα (2/0).

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Τεράστια νίκη είχε πανηγυρίσει η Τρουά ακριβώς πριν τη διακοπή του πρωταθλήματος, όμως ουδείς μπορεί να είναι βέβαιος για την κατάσταση στην οποία θα εμφανιστεί αμέσως μετά το διάλειμμα των δύο εβδομάδων. Στον αντίποδα η Ρεμς παρέπαιε και δεν θύμιζε σε τίποτα την ομάδα που είχε εξασφαλίσει άνετα τη σωτηρία την περσινή σεζόν. Η πρώτη μας σκέψη ήταν ο «άσος» αλλά θα προτιμήσουμε το Under, καθώς οι δύο ομάδες δεν φημίζονται για τις επιθετικές τους αρετές.

• Η ομάδα Ρεμς δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.48 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1