21+

Οσασούνα - Ρεάλ Σοσιεδάδ

7/11/2021 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 1194
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 905 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ρεάλ Σοσιεδάδ - Οσασούνα στις 10/2/2024

• Θεατές: 21741
90+4'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

90+4'

90+4'

Κατοχή: Οσασούνα: 42%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 58%.

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ

90+3'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον David Garcia από την ομάδα Οσασούνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+3'

Ο Roberto Torres από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90+2'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'

Ο Ezequiel Avila δοκιμάζει τον με ένα μακρινό σουτ το οποίο όμως αποκρούεται!

90+1'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Martin Zubimendi από την Ρεάλ Σοσιεδάδ κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

90'

Ο Aihen Munoz από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά ο Sergio Herrera βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

89'

Ο Cristian Portu από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

89'

Ο Cristian Portu από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

89'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ έχει την κατοχή της μπάλας

88'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

88'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

87'

Ο Adnan Januzaj δίνει τη θέση του στον Julen Lobete

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cristian Portu από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Nacho Vidal

87'
Απόκρουση

Ο Robin Le Normand απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

87'
Σέντρα

Ο Jose Angel κάνει τη σέντρα

86'

Ο Darko Brasanac τιμωρείται για σπρώξιμο στον Joseba Zaldua

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Aihen Munoz από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Nacho Vidal

85'

Κατοχή: Οσασούνα: 41%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 59%.

84'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Lucas Torro

83'

Ο David Silva δίνει τη θέση του στον Benat Turrientes

83'

Ο Manuel Sanchez δίνει τη θέση του στον Jose Angel

83'

Ο Kike Garcia δίνει τη θέση του στον Ante Budimir

83'

Ο Ruben Garcia δίνει τη θέση του στον Roberto Torres

82'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Adnan Januzaj της ομάδας Ρεάλ Σοσιεδάδ μετουσιώνει σε γκολ το πέναλτι με το αριστερό πόδι! Ο επέλεξε τη λάθος γωνία.

81'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Unai Garcia από την ομάδα Οσασούνα υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Adnan Januzaj.

81'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Adnan Januzaj , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

81'

Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

80'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκδηλώνει επίθεση

80'

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ezequiel Avila από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Mikel Merino

79'

Ο David Silva από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είναι σε θέση οφσάιντ

78'

Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

78'

77'

Ο David Silva από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Jon Moncayola

76'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

76'

Ο Cristian Portu έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά ο βγαίνει δυνατά και σώζει!

75'

Ο David Silva από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

75'

Ο Alex Remiro κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

75'
Απόκρουση

Ο Robin Le Normand αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

75'
Σέντρα

Ο Nacho Vidal κάνει τη σέντρα

75'

74'

72'

Ο Cristian Portu έδωσε την ασίστ για το γκολ.

72'

ΓΚΟΛ! - Ο Mikel Merino σκοράρει μ' ένα αριστερό σουτ, με την μπάλα να κοντράρει.

72'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

71'

Ελεύθερο για την ομάδα Οσασούνα

71'

Ο Enrique Barja δίνει τη θέση του στον Ezequiel Avila

71'

Ο Ander Barrenetxea δίνει τη θέση του στον Cristian Portu

71'

Ο Alexander Isak δίνει τη θέση του στον Alexander Soerloth

70'

70'

Ο Adnan Januzaj αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Manuel Sanchez από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Adnan Januzaj

69'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

69'

68'
Απόκρουση

Ο Mikel Merino απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

68'

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

68'

Θα έπρεπε να ήταν γκολ! Ο Darko Brasanac έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του πέρασε πίσω από τον

67'

Κίνδυνος! Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

67'

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

67'

Ο Joseba Zaldua από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

67'

Ο David Silva από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

66'

66'

65'

Ο Kike Garcia από την ομάδα Οσασούνα κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

65'

Κίνδυνος! Ο Manuel Sanchez από την ομάδα Οσασούνα δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

65'

Κατοχή: Οσασούνα: 40%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 60%.

65'

Ο Darko Brasanac από την ομάδα Οσασούνα προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

65'
Γέμισμα

Ο Ruben Garcia εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

64'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Aihen Munoz για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ. Ο Darko Brasanac σταματάει την φάση.

63'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

63'

62'
Απόκρουση

Ο Martin Zubimendi απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

62'

62'
Απόκρουση

Ο Robin Le Normand απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

62'
Σέντρα

Ο Unai Garcia κάνει τη σέντρα

61'

Η ομάδα Οσασούνα εκδηλώνει επίθεση

60'

59'

Ο Darko Brasanac υποπίπτει σε χέρι

59'

Η ομάδα Οσασούνα έχει την κατοχή της μπάλας

58'

Ο Kike Garcia από την ομάδα Οσασούνα είναι σε θέση οφσάιντ

58'

Κίνδυνος! Ο Darko Brasanac από την ομάδα Οσασούνα δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

58'

57'

Ο Mikel Merino επιστρέφει στο γήπεδο.

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Manuel Sanchez από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Martin Zubimendi

56'

56'

56'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Mikel Merino να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

56'

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jon Moncayola από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Adnan Januzaj

55'

55'
Απόκρουση

Ο Aihen Munoz απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

54'

Ένας παίκτης από την ομάδα Οσασούνα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

54'

54'

53'

52'

52'

Ο Alexander Isak αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

52'

Ο Alexander Isak από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

51'

50'

50'

50'
Σέντρα

Ο Aihen Munoz κάνει τη σέντρα

49'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

49'

Ο Aihen Munoz από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

49'

21741 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

48'

Ο Jon Moncayola υποπίπτει σε χέρι

48'

47'

47'

46'

46'

Ο Diego Rico δίνει τη θέση του στον Aihen Munoz

46'

46'

45+3'

45+3'

45+2'

45+2'

45+2'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'

Ο Mikel Merino είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

45'

45'

45'
Απόκρουση

Ο Ruben Garcia απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

45'
Σέντρα

Ο Ander Barrenetxea κάνει τη σέντρα

45'

Ο Ander Barrenetxea από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

44'

44'

43'

Η λόμπα του David Silva από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ φεύγει πλάγια.

43'

42'

42'

42'
Απόκρουση

41'
Σέντρα

41'

41'

40'

Ο Alexander Isak από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είναι σε θέση οφσάιντ

40'

40'

40'
Σέντρα

Ο Ruben Garcia κάνει τη σέντρα

39'
Απόκρουση

Ο Lucas Torro απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

39'
Σέντρα

Ο Diego Rico κάνει τη σέντρα

39'

Ο Ander Barrenetxea από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

38'

38'

38'
Σέντρα

Ο Adnan Januzaj κάνει τη σέντρα

37'

Ο Ander Barrenetxea κάνει εύστοχο τελείωμα αλλά η μπάλα απομακρύνθηκε στη γραμμή!

37'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Ander Barrenetxea , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

37'
Απόκρουση

Ο Manuel Sanchez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

36'
Σέντρα

36'

35'

Ο Lucas Torro από την ομάδα Οσασούνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ander Barrenetxea

35'

Το σουτ του Enrique Barja μπλοκάρεται

35'

Κατοχή: Οσασούνα: 45%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 55%.

35'

34'
Απόκρουση

Ο Aritz Elustondo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

34'
Σέντρα

33'

33'

Ο David Silva από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει επιτυχημένη εναέρια πάσα σε συμπαίκτη του.

32'

Ο Diego Rico τιμωρείται για σπρώξιμο στον Enrique Barja

32'
Κακό κοντρόλ

Ο Ander Barrenetxea από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

32'
Σέντρα

Ο Mikel Merino κάνει τη σέντρα

31'

30'

30'

Κατοχή: Οσασούνα: 44%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 56%.

30'

29'

29'

29'
Σέντρα

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

28'

Κίτρινη κάρτα για τον Diego Rico

28'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Diego Rico υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Enrique Barja

28'

27'

27'

26'
Σέντρα

Ο Enrique Barja κάνει τη σέντρα

26'

25'

25'

Ο Ander Barrenetxea από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

25'

Το σουτ του Adnan Januzaj μπλοκάρεται

25'

Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

25'

Σουτ του Mikel Merino βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

24'
Απόκρουση

Ο Unai Garcia απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

24'
Σέντρα

23'

23'
Σέντρα

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nacho Vidal από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Adnan Januzaj

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Manuel Sanchez

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ander Barrenetxea από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Darko Brasanac

21'

20'

20'

19'

19'

Η ομάδα Οσασούνα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

18'

18'

Ο David Garcia αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

18'

17'
Απόκρουση

17'
Σέντρα

17'
Γέμισμα

17'

Ο Aritz Elustondo από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Kike Garcia

16'

Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά ο Sergio Herrera βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

16'

15'
Σέντρα

Ο Diego Rico από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

15'

15'

15'

14'

Ο Ander Barrenetxea από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Manuel Sanchez

13'

13'

13'
Σέντρα

Ο Lucas Torro κάνει τη σέντρα

12'

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

12'
Απόκρουση

Ο Diego Rico απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

12'
Σέντρα

11'

11'

10'
Απόκρουση

Ο Alexander Isak απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

10'

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

10'

Κατοχή: Οσασούνα: 34%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 66%.

10'
Σέντρα

Ο Nacho Vidal από την ομάδα Οσασούνα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

9'

8'

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα είναι σε θέση οφσάιντ

8'
Απόκρουση

8'
Σέντρα

8'

Ο Ander Barrenetxea από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

7'
Απόκρουση

Ο Unai Garcia απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

7'

Ένας παίκτης από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

7'

7'

Ο David Garcia από την ομάδα Οσασούνα φαίνεται να έκανε φάουλ στον Alexander Isak, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

6'

6'
Σέντρα

Ο Nacho Vidal από την ομάδα Οσασούνα κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

5'

Κατοχή: Οσασούνα: 50%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 50%.

5'

Ο Sergio Herrera κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

5'
Σέντρα

5'

Κίνδυνος! Ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

4'

Κίνδυνος! Ο Martin Zubimendi από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

4'

Ο Martin Zubimendi από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

4'

3'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

3'

Ο David Silva από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

3'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον David Silva , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

2'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

2'

2'
Απόκρουση

2'
Σέντρα

Ο Darko Brasanac κάνει τη σέντρα

2'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον Darko Brasanac της ομάδας Οσασούνα. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

1'

1'

Η βροχή κάνει δύσκολες τις συνθήκες για τους παίκτες

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio El Sadar, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Από την πρώτη εκτός έδρας ήττα της η Οσασούνα

Η Οσασούνα παίζει καλύτερα εκτός έδρας και τώρα φιλοξενεί στην Παμπλόνα τη Σοσιεδάδ που προέρχεται από ευρωπαϊκό ματς.

ΟΣΑΣΟΥΝΑ

Το αήττητο εκτός έδρας σερί της σταμάτησε στην Ανδαλουσία, αφού έχασε σχετικά εύκολα από τη Σεβίλλη με 2-0. Οι γηπεδούχοι ήταν ελαφρώς καλύτεροι και πήραν το προβάδισμα στο 40' με κεφαλιά του Ντιέγκο Κάρλος, ενώ με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Οκάμπος εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά λάθη της Οσασούνα και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Έπειτα από τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία μακριά από τη Παμπλόνα, η Οσασούνα γνώρισε την πρώτη της ήττα.

«Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκινήσαμε καλά, αλλά το 2-0 μας σκότωσε . Πρέπει να τους συγχαρούμε γιατί ήταν καλύτεροι από εμάς. Είμαστε λυπημένοι γιατί ήμασταν ενθουσιασμένοι που πετύχαμε ένα καλό αποτέλεσμα. Περισσότερο από την αξία του, τα γκολ ήταν τα λάθη μας» είπε χαρακτηριστικά ο προπονητής Αρασάτε.

Αγωνιστικά Νέα: Αμφίβολος δίνεται ο στόπερ Αριντάν (6/0).

ΣΟΣΙΕΔΑΔ

Έφτασε πάρα πολύ κοντά σε μια ακόμα εντός έδρας νίκη με το αγαπημένο της σκορ, το 1-0, αλλά φιλοξενώντας την Αθλέτικ Μπιλμπάο σοκαρίστηκε στις καθυστερήσεις και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 1-1. Πήρε το προβάδισμα χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ισάκ στο 57' και από το 84' έπαιζε με παίκτη παραπάνω λόγω αποβολής του Ινίγκο Μαρτίνες, αλλά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μουνιαΐν με απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, που φαντάζει και το πιο δίκαιο.

«Η ισοπαλία στο τέλος είναι πλήγμα, αλλά δίκαιη. Το παιχνίδι αμφισβητήθηκε πολύ και υπήρξαν στιγμές και για τις δύο ομάδες. Είναι κρίμα, γιατί ήταν στο τέλος και επειδή ήταν ένα ντέρμπι, ήταν ένα πλήγμα που με εκνευρίζει για τους παίκτες και για ένα πλήθος που έχει γεμίσει το γήπεδο και μας έχει ενθαρρύνει ανά πάσα στιγμή. Είμαι πολύ περήφανος για τους παίκτες και για τους οπαδούς, ελπίζω και οι οπαδοί να είναι περήφανο» ήταν τα λεγόμενα του προπονητή Ιμανόλ.

Την Πέμπτη φαινόταν να έχει εύκολο έργο στο Ανοέτα φιλοξενώντας την ουραγό Στουρμ Γκρατς για την Ευρώπη, αλλά έφερε ισοπαλία με 1-1. Οι Αυστριακοί προηγήθηκαν στο 38’ με τον Γιάντσερ, αλλά η Σοσιεδάδ κατάφερε με τον Σόρλοθ στο 53’ να ισοφαρίσει, αλλά να μην μπορεί να κάνει την ανατροπή.

Αγωνιστικά Νέα: Λείπει ξανά ο μέσος Ογιαρθάμπαλ (8/6) και νέα απώλεια ο στόπερ Θουμπέλντια (7/0). Παραμένουν εκτός οι χαφ Γκουρίδι (1/0), Ιγιαραμέντι και ο φορ Κάρλος Φερνάντεθ.

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Το αήττητο εκτός έδρας σερί της Οσασούνα σταμάτησε στην Ανδαλουσία και τώρα επιστρέφει στη Παμπλόνα για να υποδεχθεί την εντυπωσιακή Σοσιεδάδ. Οι δύο ομάδες είναι ιδιαίτερα σκληροτράχηλες και το μεταξύ τους παιχνίδι είναι πάρα πολύ δύσκολο για προγνωστικά. Όλα μπορούν να συμβούν και θα ποντάρουμε στα 2-3 τέρματα, αφού τα παιχνίδια τους δεν ξεφεύγουν στο σκορ.

• Στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες της ομάδας Ρεάλ Σοσιεδάδ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.57 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Οσασούνα δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.54 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Οσασούνα ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 1.90 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Οσασούνα, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα