Οσασούνα - Έλτσε

29/11/2021 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 967
1 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 879 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Οσασούνα - Έλτσε στις 8/4/2023

• Θεατές: 16485
90+6'

Υπήρχαν πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι αλλά καμία ομάδα δεν μπόρεσε να βρει το καθοριστικό γκολ.

90+6'

90+6'

16485 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Οσασούνα: 50%, Έλτσε: 50%.

90+5'

Ο Kike Garcia από την ομάδα Οσασούνα είναι σε θέση οφσάιντ

90+5'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Manuel Sanchez από την ομάδα Οσασούνα «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

90+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Diego Gonzalez από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Kike Garcia

90+4'

Ο Edgar Badia κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+4'
Σέντρα

Ο Roberto Torres κάνει τη σέντρα

90+4'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nacho Vidal από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Tete Morente

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Έλτσε

90+3'

Ο Kike Garcia από την ομάδα Οσασούνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+3'

Ο Roberto Torres από την ομάδα Οσασούνα κάνει μία εναέρια πάσα σε συμπαίκτη του.

90+1'

Ο Darko Brasanac από την ομάδα Οσασούνα δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Darko Brasanac από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Antonio Barragan

90+1'

Το σουτ του Kike Garcia μπλοκάρεται

90+1'

Το σουτ του Roberto Torres μπλοκάρεται

90+1'
Σέντρα

Ο Darko Brasanac κάνει τη σέντρα

90+1'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+1'

90+1'

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Ένας παίκτης από την ομάδα Οσασούνα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

90'

Η ομάδα Οσασούνα εκδηλώνει επίθεση

90'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90'

Κατοχή: Οσασούνα: 54%, Έλτσε: 46%.

90'

89'

Ο Jose Angel αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

89'
Απόκρουση

Ο Enzo Roco απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

89'
Σέντρα

Ο Nacho Vidal κάνει τη σέντρα

89'

Η ομάδα Οσασούνα έχει την κατοχή της μπάλας

89'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

88'

88'

Ο Ezequiel Avila αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

88'

88'

87'

Ο Ruben Garcia δίνει τη θέση του στον Manuel Sanchez

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Antonio Barragan

86'

86'

Ο Lucas Perez δίνει τη θέση του στον Raul Guti

85'

Ο Helibelton Palacios είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Antonio Barragan

85'

Κατοχή: Οσασούνα: 53%, Έλτσε: 47%.

85'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Helibelton Palacios να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

83'

Ο Helibelton Palacios είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

83'

83'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Darko Brasanac για την ομάδα Οσασούνα. Ο Helibelton Palacios σταματάει την φάση.

82'
Σέντρα

Ο Ruben Garcia κάνει τη σέντρα

82'

82'

82'

Ο Darko Brasanac από την ομάδα Οσασούνα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

81'

Η ομάδα Έλτσε παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

80'

80'

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Helibelton Palacios

79'

Ο Ante Budimir δίνει τη θέση του στον Ezequiel Avila

79'

Ο Enrique Barja δίνει τη θέση του στον Roberto Torres

77'

Η ομάδα Έλτσε εκδηλώνει επίθεση

77'

Η κεφαλιά του Josan μπλοκαρίστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

76'
Σέντρα

Ο Tete Morente κάνει τη σέντρα

76'

75'

75'
Σέντρα

Ο Ante Budimir κάνει τη σέντρα

75'

75'

Ο Enzo Roco από την ομάδα Έλτσε είναι σε θέση οφσάιντ

75'

Ο Enzo Roco κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Sergio Herrera μπλοκάρει εύκολα

75'
Σέντρα

Ο Johan Mojica κάνει τη σέντρα

74'

Ο Ruben Garcia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Johan Mojica

73'

72'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

72'

Η ομάδα Έλτσε έχει την κατοχή της μπάλας

71'

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Enrique Barja από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Josan

70'

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

70'

Κατοχή: Οσασούνα: 56%, Έλτσε: 44%.

70'
Απόκρουση

Ο Tete Morente απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

70'
Σέντρα

Ο Jose Angel κάνει τη σέντρα

69'

69'

Ο Johan Mojica από την ομάδα Έλτσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Kike Garcia

68'

68'

68'

67'

67'

66'
Απόκρουση

Ο Edgar Badia απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

66'

66'
Απόκρουση

Ο Johan Mojica απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

66'
Σέντρα

Ο Enrique Barja κάνει τη σέντρα

66'

66'
Απόκρουση

Ο Sergio Herrera απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

66'
Σέντρα

65'

65'

Κατοχή: Οσασούνα: 57%, Έλτσε: 43%.

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Diego Gonzalez από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Jon Moncayola

64'

Ο Oier δίνει τη θέση του στον Darko Brasanac

64'

64'

63'

Ο Unai Garcia από την ομάδα Οσασούνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

63'
Γέμισμα

Ο Ruben Garcia εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Enrique Barja

62'

62'
Σέντρα

62'

61'

61'

Ο Jon Moncayola σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Edgar Badia ελέγχει την φάση

60'

60'

60'

Ο Fidel Chaves δίνει τη θέση του στον Josan

60'

Ο Ivan Marcone δίνει τη θέση του στον Gerard Gumbau

59'

Ο Tete Morente τιμωρείται για σπρώξιμο στον Enrique Barja

59'

Ο Lucas Boye από την ομάδα Έλτσε πασάρει την μπάλα, αλλά ο συμπαίκτης του έφτασε λίγο καθυστερημένα και δεν πρόλαβε να την εκμεταλλευτεί.

59'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

59'

58'

58'

57'

56'

Ο Omar Mascarell από την ομάδα Έλτσε δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

56'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Omar Mascarell για την ομάδα Έλτσε. Ο Kike Garcia σταματάει την φάση.

56'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Lucas Boye αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

56'
Σέντρα

Ο Fidel Chaves κάνει τη σέντρα

56'
Απόκρουση

Ο David Garcia απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

55'

Ο Fidel Chaves από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

55'
Σέντρα

Ο Johan Mojica από την ομάδα Έλτσε προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

55'

55'

Κατοχή: Οσασούνα: 59%, Έλτσε: 41%.

54'

54'

53'
Σέντρα

Ο Enrique Barja από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

53'

53'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Boye από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Oier

52'

52'
Σέντρα

Ο Oier κάνει τη σέντρα

52'

52'

Ο Enrique Barja σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Edgar Badia ελέγχει την φάση

51'

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nacho Vidal από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Fidel Chaves

50'

50'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Ivan Marcone, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

50'

49'
Απόκρουση

Ο Helibelton Palacios απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

49'
Σέντρα

49'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

48'

47'
Απόκρουση

Ο Diego Gonzalez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

47'
Σέντρα

47'

46'

46'

46'

45+1'

45+1'

Το σουτ του Jon Moncayola μπλοκάρεται

45+1'
Γέμισμα

Ο Enrique Barja εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fidel Chaves από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Nacho Vidal

45'

45'

Ελεύθερο για την ομάδα Οσασούνα

44'

Ο Lucas Perez από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

44'
Απόκρουση

Ο David Garcia απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

44'

43'

Σουτ του Lucas Boye βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

43'

42'

42'

41'

Κατοχή: Οσασούνα: 60%, Έλτσε: 40%.

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Enrique Barja από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Johan Mojica

41'
Γέμισμα

41'

Ο Helibelton Palacios υποπίπτει σε χέρι

40'
Σέντρα

Ο Jon Moncayola από την ομάδα Οσασούνα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

40'
Απόκρουση

40'
Σέντρα

40'

39'

38'

Ο Johan Mojica από την ομάδα Έλτσε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

38'

37'

Ο Nacho Vidal από την ομάδα Οσασούνα κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η απομάκρυνε

37'

37'
Απόκρουση

Ο Jose Angel απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

37'
Σέντρα

37'

36'

36'

35'

Κατοχή: Οσασούνα: 61%, Έλτσε: 39%.

35'

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο David Garcia από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Lucas Boye

35'

Ο Jon Moncayola από την ομάδα Οσασούνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

34'

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

34'
Απόκρουση

34'

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

33'
Σέντρα

Ο Enrique Barja από την ομάδα Οσασούνα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

33'

33'

32'

32'

32'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Kike Garcia από την ομάδα Οσασούνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

32'

Ο Enrique Barja από την ομάδα Οσασούνα κάνει μία εναέρια πάσα σε συμπαίκτη του.

32'
Απόκρουση

31'

31'
Σέντρα

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Marcone από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Ante Budimir

30'

Κατοχή: Οσασούνα: 58%, Έλτσε: 42%.

29'

29'

Ο Lucas Perez χάνει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, καθώς η προσπάθεια του μπλοκαρίστηκε!

28'

Η ομάδα Έλτσε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

28'
Απόκρουση

28'
Σέντρα

27'

27'

26'

26'

26'

25'

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nacho Vidal από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Lucas Boye

25'

24'

Καλή ενέργεια από τον Kike Garcia ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

24'

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oier από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Omar Mascarell

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Lucas Perez

23'

22'

22'

22'

22'

21'

21'

20'

19'

Ο Tete Morente έδωσε την ασίστ για το γκολ.

19'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

Γ Κ Ο Ο Ο Ο Ο Λ- Ο Fidel Chaves από την ομάδα Έλτσε πιάνει την κοντινή κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

19'

Ο Tete Morente από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

18'

18'

Ο Unai Garcia από την ομάδα Οσασούνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Lucas Perez

17'

16'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Helibelton Palacios από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Ruben Garcia

16'

16'

15'

15'

15'

15'

14'

14'

14'

Ο Enrique Barja από την ομάδα Οσασούνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

14'
Απόκρουση

14'
Σέντρα

11'

11'

11'

Ο Lucas Boye από την ομάδα Έλτσε πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

11'

Το σουτ του Lucas Boye μπλοκάρεται

10'
Σέντρα

10'

9'

7'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ante Budimir της ομάδας Οσασούνα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το αριστερό πόδι! Ο Edgar Badia λίγο έλειψε να αποκρούσει.

6'

Ο Fidel Chaves από την ομάδα Έλτσε δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

6'

ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Fidel Chaves τιμωρείται για φάουλ στον Nacho Vidal μέσα στην περιοχή! Πολλοί παίκτες γύρω από τον διαιτητή

6'

ΔΟΚΑΡΙ! Για λίγα εκατοστά δεν είχαμε γκολ, με τον Ante Budimir να σημαδεύει το δοκάρι

6'
Σέντρα

Ο Jon Moncayola κάνει τη σέντρα

5'

5'

Κατοχή: Οσασούνα: 80%, Έλτσε: 20%.

4'

4'

4'

4'

3'

3'

Τι ευκαιρία! Ο Kike Garcia έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του περνάει δίπλα από την εστία!

3'
Σέντρα

2'

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Έλτσε είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio El Sadar, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Τέσσερα ματς χωρίς γκολ η Οσασούνα, απέλυσε τον προπονητή η Έλτσε

Η Οσασούνα έχει τεράστιο επιθετικό πρόβλημα και αντιμετωπίζει την Έλτσε, η οποία απέλυσε τον Φρανκ Εσκριμπά.

* Χιονόπτωση στην Παμπλόνα.

ΟΣΑΣΟΥΝΑ

Για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα και έχασε δίκαια με 1-0 στη Μαδρίτη από την Ατλέτικο, αφού είχε το μυαλό της μόνο στο αμυντικό κομμάτι. Δείχνει να έχει τεράστιο πρόβλημα στη γραμμή κρούσης και πληγώθηκε τρία λεπτά πριν την συμπλήρωση των ενενήντα με τον Φελίπε να προλαβαίνει την έξοδο του αντίπαλου τερματοφύλακα και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Αξιοσημείωτο είναι πως η Οσασούνα έχει πανηγυρίσει φέτος μπροστά στο κοινό της μόλις μία φορά κόντρα στην Βαγιεκάνο την 8η αγωνιστική.

«Είμαστε πολύ ενοχλημένοι από κάτι που πονάει. Κάναμε πολύ καλή δουλειά, αλλά χάσαμε έναν βαθμό επειδή υπερασπιστήκαμε άσχημα τη γωνία. Χάσαμε τον βαθμό που αξίζαμε. Το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλό, με τη μπάλα. Δεν είχαμε την αίσθηση ότι ήμασταν πνιγμένοι. Είναι κρίμα γιατί νιώσαμε κοντά στον αντίπαλο και στο αποτέλεσμα. Παίξαμε ένα υπέροχο παιχνίδι. Υπάρχουν πολλά παιχνίδια χωρίς να σκοράρουμε.» είπε χαρακτηριστικά ο προπονητής Αρασάτε.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος είναι ο μέσος Τορό (12/1) και με κορονοϊό ο μέσος Ιμπάνιεθ. Αμφίβολος δίνεται ο στόπερ Αριντάν (6/0).

ΕΛΤΣΕ

Παρέμεινε για έκτο συνεχόμενο ματς χωρίς νίκη (0-2-4), αφού φιλοξένησε την Μπέτις και όλα τελείωσαν πριν συμπληρωθεί μισή ώρα αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με τον Χουάνμι στο 12' και ο Γουίλιαμ Ζοσέ στο 24΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έγραψε το 2-0 για να έρθει τρία λεπτά αργότερα, ο Φεκίρ να διαμορφώσει το τελικό 3-0. Η Μπέτις έμεινε με δέκα παίκτες στο 67' λόγω αποβολής του Μπεγερίν, αλλά τίποτα δεν άλλαξε.

Αυτό ήταν το τελευταίο παιχνίδι του Φραν Εσκριμπά στον πάγκο της, αφού ενημερώθηκε για την απόλυση του μετά τον αγώνα, αφήνοντας την Έλτσε στις θέσεις του υποβιβασμού, με 11 βαθμούς μετά από 14 αγώνες.

Νέος προπονητής του συλλόγου θα είναι από την Τρίτη, ο Φρανθίνκο και έτσι στον πάγκο κόντρα στην Οσασούνα θα κάτσει ως υπηρεσιακός, ο Σέρχιο Μαντεκόν (τεχνικός διευθυντής) και ο Πάμπλο Μανούσοβιτς (μέλος της αθλητικής ομάδας διαχείρισης). Ο 43χρονος προπονητής από την Αλμερία είναι αυτός που επέλεξε ο ιδιοκτήτης, Κριστιάν Μπραγκάρνικ. Ο Φρανθίθκο αναλαμβάνει την πρόκληση να προσπαθήσει να διαχειριστεί την κατάσταση στην Έλτσε, σε πτώση έπειτα από 14 αγώνες και με ένα σερί έξι συνεχόμενων αγώνων χωρίς νίκη.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο μέσος Γκούτι (12/0). Αμφίβολος δίνεται ο μπακ Παλάσιος (10/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Οσασούνα δείχνει να έχει μεγάλο επιθετικό πρόβλημα, αφού για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα και υποδέχεται την Έλτσε, η οποία απέλυσε τον προπονητή της, Εσκριμπά μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από την Μπέτις. Σε περίεργη φάση είναι και οι δύο ομάδες που αναμένεται να μην πάρουν αρκετά ρίσκα, ειδικά στην αρχή του αγώνα και για αυτό θα ποντάρουμε στο Χ στο ημίχρονο.

• Η ομάδα Έλτσε δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.14 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 αγώνες της ομάδας Οσασούνα, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.57 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Έλτσε ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 1.95 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Έλτσε, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 2.08 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Έλτσε έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.67 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Οσασούνα ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα