Μπρεστ - Μονπελιέ

28/8/2022 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 425
0 - 7
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 617 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μπρεστ - Μονπελιέ στις 14/1/2024

• Θεατές: 11546
90+1'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Μονπελιέ μετά από μία καλή εμφάνιση

90+1'

90+1'

11546 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+1'

Κατοχή: Μπρεστ: 52%, Μονπελιέ: 48%.

90'

Ο Maxime Esteve από την ομάδα Μονπελιέ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Leo Leroy από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Karamoko Dembele

89'

Η ομάδα Μπρεστ εκδηλώνει επίθεση

88'

Η ομάδα Μπρεστ έχει την κατοχή της μπάλας

88'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

88'

Η ομάδα Μονπελιέ τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτης επειδή ο Christopher Jullien αποχώρησε τραυματίας από το γήπεδο και η ομάδα Μονπελιέ ολοκλήρωσε τις αλλαγές της

87'

Ο Christopher Jullien είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

87'

87'

Ο Jonas Omlin κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

87'

86'

Η ομάδα Μπρεστ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Arnaud Souquet από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Haris Belkebla

85'

Ο Mathias Pereira-Lage δίνει τη θέση του στον Jere Uronen

85'

Κατοχή: Μπρεστ: 50%, Μονπελιέ: 50%.

84'

Ο Jordan Ferri έδωσε την ασίστ για το γκολ!

84'

Ο Falaye Sacko έδωσε την ασίστ για το γκολ.

84'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Valere Germain σκοράρει με το δεξί πόδι!

84'

Ο Valere Germain τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

84'

Η ομάδα Μονπελιέ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

83'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπρεστ

83'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Beni Makouana από την ομάδα Μονπελιέ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

83'

Η σέντρα από τον Arnaud Souquet από την ομάδα Μονπελιέ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

82'

Η ομάδα Μονπελιέ έχει την κατοχή της μπάλας

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Karamoko Dembele από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον Jordan Ferri

81'

81'

80'

Ο Elye Wahi δίνει τη θέση του στον Beni Makouana

80'

Ο Achraf Dari τιμωρείται για σπρώξιμο στον Arnaud Souquet

80'

Κατοχή: Μπρεστ: 51%, Μονπελιέ: 49%.

79'

Η ομάδα Μονπελιέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

79'

79'

78'

Η ομάδα Μονπελιέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

78'

Η ομάδα Μπρεστ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

77'

Η ομάδα Μονπελιέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

77'

76'

Η ομάδα Μπρεστ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

76'

76'

Ο Leo Leroy από την ομάδα Μονπελιέ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

76'

Η σέντρα από τον Falaye Sacko από την ομάδα Μονπελιέ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

75'

75'

75'

Κατοχή: Μπρεστ: 56%, Μονπελιέ: 44%.

74'

73'

73'

73'

Ελεύθερο για την ομάδα Μονπελιέ

73'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Islam Slimani από την ομάδα Μπρεστ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

73'

Η σέντρα από τον Franck Honorat από την ομάδα Μπρεστ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

71'

Κίτρινη κάρτα για τον Leo Leroy

71'

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Theo Sainte-Luce από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Karamoko Dembele

71'

70'

70'

70'

Ο Mathias Pereira-Lage τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

70'

70'

Ο Achraf Dari από την ομάδα Μπρεστ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

70'

69'

Ο Valere Germain από την ομάδα Μονπελιέ είναι σε θέση οφσάιντ

69'

68'

Η ομάδα Μονπελιέ εκδηλώνει επίθεση

68'

Ο Arnaud Nordin δίνει τη θέση του στον Leo Leroy

68'

Ο Faitout Maouassa δίνει τη θέση του στον Arnaud Souquet

68'

Ο Mohamed Youcef Belaili δίνει τη θέση του στον Karamoko Dembele

67'

Ο Jean-Kevin Duverne τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jordan Ferri

67'

66'

Ο Theo Sainte-Luce τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mathias Pereira-Lage

66'

66'

65'

Κατοχή: Μπρεστ: 57%, Μονπελιέ: 43%.

65'

64'

Ο Faitout Maouassa έδωσε την ασίστ για το γκολ!

64'

Ο Theo Sainte-Luce έδωσε την ασίστ για το γκολ.

64'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ένα φανταστικό γκολ με τακουνάκι από τον Valere Germain της ομάδας Μονπελιέ με το αριστερό!

64'

Η σέντρα από τον Theo Sainte-Luce από την ομάδα Μονπελιέ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

64'

Ο Faitout Maouassa τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

63'

63'

Ο Jordan Ferri από την ομάδα Μονπελιέ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

62'

Κίτρινη κάρτα για τον Arnaud Nordin

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Arnaud Nordin από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Mohamed Youcef Belaili

62'

61'

61'

Η ομάδα Μπρεστ έχει παραδοθεί κι απλώς περιμένει από το διαιτητή να τελειώσει το ματς.

61'

Ο Theo Sainte-Luce τιμωρείται για σπρώξιμο στον Marco Bizot

60'

Ο Faitout Maouassa από την ομάδα Μονπελιέ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

60'

Ο Brendan Chardonnet σταματά επιτυχώς το σουτ

60'

Το σουτ του Valere Germain μπλοκάρεται

60'

60'

Ο Achraf Dari απομακρύνει τη μπάλα

59'

59'

Ο Brendan Chardonnet υποπίπτει σε χέρι

58'

58'

58'

58'

Ο Elye Wahi πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

58'

58'

57'

57'

Η ομάδα Μονπελιέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

57'

56'

56'

Καλή ενέργεια από τον Elye Wahi ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

56'

56'

Η ομάδα Μονπελιέ ξεκινάει αντεπίθεση

56'

Ο Joris Chotard από την ομάδα Μονπελιέ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

56'

Ο Mohamed Youcef Belaili από την ομάδα Μπρεστ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

55'

Η σέντρα από τον Mohamed Youcef Belaili από την ομάδα Μπρεστ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

55'

Η ομάδα Μπρεστ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

55'

Κατοχή: Μπρεστ: 61%, Μονπελιέ: 39%.

55'

55'

Ο Nicolas Cozza δίνει τη θέση του στον Maxime Esteve

54'

Ο Wahbi Khazri είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Valere Germain

53'

Ο Mahdi Camara υποπίπτει σε χέρι

53'

Ο Wahbi Khazri επιστρέφει στο γήπεδο.

53'

53'

53'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Wahbi Khazri να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

53'

Ο Wahbi Khazri είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

52'

51'

Ο Elye Wahi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Brendan Chardonnet

50'

Κατοχή: Μπρεστ: 62%, Μονπελιέ: 38%.

50'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

50'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο παίκτης Pierre Lees-Melou αποβάλλεται μετά από σκληρό φάουλ

50'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Pierre Lees-Melou υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Jordan Ferri

49'

Ο Jean-Kevin Duverne τιμωρείται για σπρώξιμο στον Arnaud Nordin

49'

48'

47'

Ο Islam Slimani από την ομάδα Μπρεστ είναι σε θέση οφσάιντ

47'

47'

46'

46'

46'

46'

Ο Hugo Magnetti δίνει τη θέση του στον Franck Honorat

46'

Ο Lilian Brassier δίνει τη θέση του στον Mahdi Camara

46'

Ο Jeremy Le Douaron δίνει τη θέση του στον Islam Slimani

46'

45+1'

45+1'

45'

45'

45'

45'

45'

45'

44'

Ο Nicolas Cozza σταματά επιτυχώς το σουτ

44'

Ο Lilian Brassier της ομάδας Μπρεστ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

44'

43'

Ο Nicolas Cozza τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mathias Pereira-Lage

43'

Ο Marco Bizot κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

43'

43'

42'

Ο Haris Belkebla κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Wahbi Khazri.

42'

42'

Ο Jeremy Le Douaron από την ομάδα Μπρεστ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

42'

Η σέντρα από τον Brendan Chardonnet από την ομάδα Μπρεστ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

41'

Ο Christopher Jullien από την ομάδα Μονπελιέ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

41'

41'

40'

40'

40'

40'

Ο Nicolas Cozza από την ομάδα Μονπελιέ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jeremy Le Douaron

39'

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pierre Lees-Melou από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον Theo Sainte-Luce

38'

Ο Nicolas Cozza από την ομάδα Μονπελιέ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

38'

Ο Jordan Ferri τιμωρείται για σπρώξιμο στον Haris Belkebla

37'

37'

37'

36'

36'

35'

Κατοχή: Μπρεστ: 66%, Μονπελιέ: 34%.

35'

Ο Haris Belkebla τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jordan Ferri

35'

35'

34'

Ο Mathias Pereira-Lage τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nicolas Cozza

33'

32'

31'

Ο Faitout Maouassa έδωσε την ασίστ για το γκολ.

31'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Elye Wahi σκοράρει με το δεξί πόδι!

31'

Παραλίγο! Ο Elye Wahi σουτάρει από μακρινή απόσταση αλλά η μπάλα σταματά στο δοκάρι!

31'

30'

Κατοχή: Μπρεστ: 68%, Μονπελιέ: 32%.

30'

30'

29'

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mohamed Youcef Belaili από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον Arnaud Nordin

28'

28'

28'

28'

Η σέντρα από τον Faitout Maouassa από την ομάδα Μονπελιέ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mathias Pereira-Lage από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον Jordan Ferri

27'

26'

26'

Κατοχή: Μπρεστ: 69%, Μονπελιέ: 31%.

25'

ΓΚΟΛ! Εύκολο τελείωμα από τον Nicolas Cozza της ομάδας Μονπελιέ ο οποίος «τσίμπησε» την μπάλα στην κενή εστία με το δεξί πόδι!

25'

25'

25'

Ο Jeremy Le Douaron σταματά επιτυχώς το σουτ

25'

Το σουτ του Wahbi Khazri μπλοκάρεται

25'

Ο Faitout Maouassa από την ομάδα Μονπελιέ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

24'

24'

24'

23'

Ο Wahbi Khazri τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mohamed Youcef Belaili

22'

22'

21'

Ο Elye Wahi από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει έναν αντίπαλο του.

21'

21'

20'

20'

Κατοχή: Μπρεστ: 77%, Μονπελιέ: 23%.

20'

Ο Mohamed Youcef Belaili από την ομάδα Μπρεστ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Arnaud Nordin

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jean-Kevin Duverne από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον Wahbi Khazri

18'

18'

18'

18'

17'

17'

16'

16'

15'

15'

Ο Nicolas Cozza κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jeremy Le Douaron.

15'

15'

Κατοχή: Μπρεστ: 72%, Μονπελιέ: 28%.

15'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Lilian Brassier από την ομάδα Μπρεστ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

15'

Ο Mathias Pereira-Lage από την ομάδα Μπρεστ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

14'

Ο Christopher Jullien σταματά επιτυχώς το σουτ

14'

Το σουτ του Hugo Magnetti μπλοκάρεται

14'

14'

14'

13'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Μονπελιέ μετράει κανονικά.

13'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

12'

11'

Ο Arnaud Nordin έδωσε την ασίστ για το γκολ!

11'

11'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Wahbi Khazri σκοράρει με το αριστερό πόδι!

11'

Ο Wahbi Khazri τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

11'

10'

Ο Nicolas Cozza έδωσε την ασίστ για το γκολ!

10'

Ο Wahbi Khazri έδωσε την ασίστ για το γκολ.

10'

10'

Η σέντρα από τον Wahbi Khazri από την ομάδα Μονπελιέ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

10'

10'

Ο Mohamed Youcef Belaili τιμωρείται για σπρώξιμο στον Arnaud Nordin

10'

9'

9'

8'

8'

Ο Faitout Maouassa τιμωρείται για σπρώξιμο στον Haris Belkebla

7'

7'

7'

6'

Ο Elye Wahi έδωσε την ασίστ για το γκολ.

6'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Faitout Maouassa σκοράρει με το δεξί πόδι!

6'

6'

6'

5'

Ο Pierre Lees-Melou από την ομάδα Μπρεστ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

5'

5'

5'

4'

4'

4'

Ο Christopher Jullien τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mathias Pereira-Lage

3'

3'

3'

2'

2'

Ο Jonas Omlin από την ομάδα Μονπελιέ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

2'

Ο Haris Belkebla από την ομάδα Μπρεστ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

2'

2'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

2'

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Theo Sainte-Luce από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Mathias Pereira-Lage

1'

1'

Η ομάδα Μονπελιέ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stade Francis le Ble, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Υπό πίεση ο προπονητής της Μονπελιέ

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Μπρεστ έδωσε συνέχεια στις καλές τις εμφανίσεις την προηγούμενη αγωνιστική αλλά αυτή τη φορά το συνδύασε και με μία νίκη καθώς έφυγε με το διπλό (3-1) από την έδρα της Ανζέ. Πέτυχε έτσι την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα και έρχεται με άλλη ψυχολογία στο παιχνίδι με τη Μονπελιέ. Οι φιλοξενούμενοι προβληματίζουν στην αρχή της σεζόν, στην ουσία από το δεύτερο μισό πέρσι δεν είναι και στην καλύτερη τους κατάσταση. Ο κόουτς Νταλ' Ολιό μετά και την εντός έδρας ήττα από την Οσέρ δεν αισθάνεται άνετα στον πάγκο της και ήδη δημοσιεύματα στη Γαλλία κάνουν λόγο για πιθανή αντικατάσταση του, με το όνομα του Κιστόφ Πελισιέ να είναι αυτό που έχει ακουστεί. Ίσως σήμερα παίζει και το τελευταίο του χαρτί στον πάγκο της ομάδας. Υπερβολική ωστόσο η τιμή στον άσο, αξίζει η κόντρα.

• Η ομάδα Μονπελιέ έχασε στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.88 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 αγώνες της ομάδας Μονπελιέ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.74 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1