21+

Μπράιτον - Μπρέντφορντ

1/4/2023 17:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 345
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 395 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μπρέντφορντ - Μπράιτον στις 3/4/2024

• Θεατές: 31493
90+7'

Ο Ethan Pinnock σταματά επιτυχώς το σουτ

90+7'

90+7'

31493 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+7'

Κατοχή: Μπράιτον: 73%, Μπρέντφορντ: 27%.

90+7'

Ο Julio Enciso από την ομάδα Μπράιτον απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+6'

Κίτρινη κάρτα για τον Alexis Mac Allister

90+6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alexis Mac Allister από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Yoane Wissa

90+6'

Ο David Raya κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+6'

Ο Solly March από την ομάδα Μπράιτον εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

90+5'

90+4'

Ο Joshua Dasilva τιμωρείται για σπρώξιμο στον Julio Enciso

90+4'

Η σέντρα από τον Saman Ghoddos από την ομάδα Μπρέντφορντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+4'

Κίτρινη κάρτα για τον Pascal Gross

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pascal Gross από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Rico Henry

90+3'

Ο Kaoru Mitoma τιμωρείται για σπρώξιμο στον Yoane Wissa

90+2'

Ο Yoane Wissa από την ομάδα Μπρέντφορντ είναι σε θέση οφσάιντ

90+2'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90+1'

Ο Ben Mee σταματά επιτυχώς το σουτ

90+1'

Το σουτ του Moises Caicedo μπλοκάρεται

90+1'

Η σέντρα από τον Kaoru Mitoma από την ομάδα Μπράιτον βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90'

90'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Alexis Mac Allister της ομάδας Μπράιτον ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο David Raya επέλεξε τη λάθος γωνία.

89'

Κίτρινη κάρτα για τον Aaron Hickey

88'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Μπράιτον!

87'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

87'

Ο Aaron Hickey σταματά επιτυχώς το σουτ

86'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Aaron Hickey κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Aaron Hickey αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

86'

Το σουτ του Deniz Undav μπλοκάρεται

86'

Ο Pontus Jansson από την ομάδα Μπρέντφορντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Η ομάδα Μπράιτον εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

85'

Ο Mathias Jensen δίνει τη θέση του στον Saman Ghoddos

85'

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Facundo Buonanotte από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Mathias Jensen

83'

Ο Danny Welbeck δίνει τη θέση του στον Deniz Undav

83'

Ο Pervis Estupinan δίνει τη θέση του στον Facundo Buonanotte

82'

Ο Pervis Estupinan από την ομάδα Μπράιτον είναι σε θέση οφσάιντ

82'

Ο Alexis Mac Allister τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

82'

Ο Yoane Wissa από την ομάδα Μπρέντφορντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

81'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπρέντφορντ

81'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Solly March από την ομάδα Μπράιτον αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

81'

Η σέντρα από τον Pervis Estupinan από την ομάδα Μπράιτον βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

81'

Κατοχή: Μπράιτον: 71%, Μπρέντφορντ: 29%.

80'

Η ομάδα Μπρέντφορντ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

80'

Ο Christian Noergaard από την ομάδα Μπρέντφορντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

79'

Ο Ivan Toney κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Levi Colwill.

79'

79'

Ο Bryan Mbeumo δίνει τη θέση του στον Yoane Wissa

78'

Ο Alexis Mac Allister αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

78'

Ο Pervis Estupinan από την ομάδα Μπράιτον εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

77'

77'

Ο Julio Enciso αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

76'

Ο Ethan Pinnock από την ομάδα Μπρέντφορντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

Ο Pascal Gross από την ομάδα Μπράιτον εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

76'

76'

Το σουτ του Pervis Estupinan μπλοκάρεται

76'

Ο Ivan Toney από την ομάδα Μπρέντφορντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

76'

Ο Pascal Gross από την ομάδα Μπράιτον εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

75'

Ο Aaron Hickey απομακρύνει τη μπάλα

75'

Η σέντρα από τον Solly March από την ομάδα Μπράιτον βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

75'

Κατοχή: Μπράιτον: 70%, Μπρέντφορντ: 30%.

74'

Ο Rico Henry από την ομάδα Μπρέντφορντ είναι σε θέση οφσάιντ

73'

Ο Mikkel Damsgaard δίνει τη θέση του στον Joshua Dasilva

73'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moises Caicedo από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Rico Henry

72'

72'

Ο Joel Veltman δίνει τη θέση του στον Julio Enciso

72'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Lewis Dunk από την ομάδα Μπράιτον αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

71'

71'

Ο Solly March από την ομάδα Μπράιτον εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

71'

71'

Το σουτ του Alexis Mac Allister μπλοκάρεται

70'

70'

70'

70'

Ο Pascal Gross από την ομάδα Μπράιτον εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

69'

Ο Jason Steele κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

69'

Ο Pascal Gross κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο David Raya μπλοκάρει εύκολα

68'

Η σέντρα από τον Moises Caicedo από την ομάδα Μπράιτον βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

68'

Ο Ethan Pinnock απομακρύνει τη μπάλα

66'

65'

Κατοχή: Μπράιτον: 68%, Μπρέντφορντ: 32%.

65'

Ο Alexis Mac Allister κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο David Raya μπλοκάρει εύκολα

65'

65'

Η σέντρα από τον Joel Veltman από την ομάδα Μπράιτον βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

63'

Καλή ενέργεια από τον Joel Veltman ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

63'

Ο Pascal Gross από την ομάδα Μπράιτον εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

62'

Η ομάδα Μπράιτον εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

62'

Καλή ενέργεια από τον Solly March ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

62'

62'

Ο Aaron Hickey κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kaoru Mitoma.

62'

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rico Henry από την ομάδα Μπρέντφορντ ανατρέπει τον Joel Veltman

60'

60'

Η ομάδα Μπρέντφορντ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

59'

Ο Mathias Jensen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

59'

58'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπράιτον

58'

Ο Solly March αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

58'

Καλή ενέργεια από τον Ivan Toney ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

58'

Το αμυντικό λάθος του Moises Caicedo μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

57'

57'

56'

56'

56'

Ο Pervis Estupinan από την ομάδα Μπράιτον είχε προσπάθεια εκτός στόχου

55'

Ο David Raya από την ομάδα Μπρέντφορντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

55'

Ο Moises Caicedo σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο David Raya ελέγχει την φάση

55'

Κατοχή: Μπράιτον: 69%, Μπρέντφορντ: 31%.

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Aaron Hickey από την ομάδα Μπρέντφορντ ανατρέπει τον Kaoru Mitoma

54'

Ο Pervis Estupinan κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

53'

53'

Ο Danny Welbeck τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bryan Mbeumo από την ομάδα Μπρέντφορντ ανατρέπει τον Levi Colwill

50'

Κατοχή: Μπράιτον: 67%, Μπρέντφορντ: 33%.

49'

Ο Bryan Mbeumo έδωσε την ασίστ για το γκολ.

49'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ethan Pinnock με αριστερό βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

49'

Η σέντρα από τον Bryan Mbeumo από την ομάδα Μπρέντφορντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pascal Gross από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Ivan Toney

48'

Ο Rico Henry κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

48'

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christian Noergaard από την ομάδα Μπρέντφορντ ανατρέπει τον Danny Welbeck

47'

Η ομάδα Μπρέντφορντ έχει την κατοχή της μπάλας

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danny Welbeck από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Aaron Hickey

46'

45+4'

45+3'

45+3'

Ο Bryan Mbeumo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Joel Veltman

45+3'

Ο Lewis Dunk από την ομάδα Μπράιτον απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+3'

Ο Levi Colwill από την ομάδα Μπράιτον απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+3'

Ο Solly March από την ομάδα Μπράιτον το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ben Mee

45+3'

Ο Kaoru Mitoma κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Aaron Hickey.

45+2'

45+2'

Η σέντρα από τον Pascal Gross από την ομάδα Μπράιτον βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+1'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45+1'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Levi Colwill από την ομάδα Μπράιτον αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

45+1'

Ο Pascal Gross από την ομάδα Μπράιτον εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

45'

Ο Alexis Mac Allister σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο David Raya ελέγχει την φάση

44'

Η ομάδα Μπράιτον έχει την κατοχή της μπάλας

43'

43'

43'

Ο Solly March από την ομάδα Μπράιτον εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

43'

43'

Το σουτ του Danny Welbeck μπλοκάρεται

42'

Ο Lewis Dunk εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο David Raya ελέγχει την φάση

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christian Noergaard από την ομάδα Μπρέντφορντ ανατρέπει τον Alexis Mac Allister

41'

40'

40'

40'

39'

Το σουτ του Pascal Gross μπλοκάρεται

39'

Ο Kaoru Mitoma τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

39'

Ο Moises Caicedo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

39'

Ο Christian Noergaard κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

38'

Η ομάδα Μπράιτον εκδηλώνει επίθεση

38'

36'

Ο Pascal Gross από την ομάδα Μπράιτον το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Christian Noergaard

36'

35'

35'

35'

Ο Solly March τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

35'

35'

35'

35'

Ο Bryan Mbeumo δοκίμασε ένα δύσκολο ανάποδο ψαλίδι με την μπάλα να φεύγει άουτ

34'

Η σέντρα από τον Ben Mee από την ομάδα Μπρέντφορντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

34'

34'

33'

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kaoru Mitoma από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Aaron Hickey

32'

32'

31'

30'

Ο Ivan Toney σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jason Steele ελέγχει την φάση

30'

28'

Ο Solly March έδωσε την ασίστ για το γκολ.

28'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Danny Welbeck της ομάδας Μπράιτον σκοράρει με κεφαλιά

28'

28'

Ο Ben Mee από την ομάδα Μπρέντφορντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

28'

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alexis Mac Allister από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Ethan Pinnock

26'

Ο Christian Noergaard από την ομάδα Μπρέντφορντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Danny Welbeck

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moises Caicedo από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Christian Noergaard

25'

Κατοχή: Μπράιτον: 75%, Μπρέντφορντ: 25%.

22'

22'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ivan Toney σκοράρει με το δεξί πόδι!

22'

Ο Pontus Jansson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

22'

21'

Ο Jason Steele έδωσε την ασίστ για το γκολ.

21'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Μία υπέροχη λόμπα από τον Kaoru Mitoma της ομάδας Μπράιτον με το δεξί πόδι.

21'

21'

Ο Solly March σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο David Raya ελέγχει την φάση

20'

Ο Danny Welbeck τιμωρείται για σπρώξιμο στον Aaron Hickey

20'

Κατοχή: Μπράιτον: 76%, Μπρέντφορντ: 24%.

20'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

19'

Ο Ethan Pinnock είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

19'

Ο Pontus Jansson είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

19'

18'

18'

17'

17'

17'

17'

Το σουτ του Joel Veltman μπλοκάρεται

17'

17'

16'

Ο Ben Mee απομακρύνει τη μπάλα

16'

15'

Κατοχή: Μπράιτον: 85%, Μπρέντφορντ: 15%.

15'

Ο Alexis Mac Allister σταματά επιτυχώς το σουτ

15'

Το σουτ του Mathias Jensen μπλοκάρεται

13'

Ο Jason Steele από την ομάδα Μπράιτον μαζεύει την μπάλα μετά από πάσα συμπαίκτη του και δίνει στους αντιπάλους ένα έμμεσο φάουλ εντός περιοχής.

11'

Κατοχή: Μπράιτον: 80%, Μπρέντφορντ: 20%.

10'

Ο Mathias Jensen έδωσε την ασίστ για το γκολ.

10'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Pontus Jansson της ομάδας Μπρέντφορντ σκοράρει με κεφαλιά

10'

10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danny Welbeck από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον David Raya

10'

Ο Lewis Dunk κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο David Raya μπλοκάρει εύκολα

10'

10'

9'

8'

7'

7'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Solly March για την ομάδα Μπράιτον. Ο Ivan Toney σταματάει την φάση.

7'

7'

Το σουτ του Solly March μπλοκάρεται

7'

Ο Levi Colwill από την ομάδα Μπράιτον πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

6'

Ο Pascal Gross από την ομάδα Μπράιτον εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

6'

Κατοχή: Μπράιτον: 50%, Μπρέντφορντ: 50%.

6'

6'

Το σουτ του Kaoru Mitoma μπλοκάρεται

6'

Ο Pervis Estupinan τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

5'

4'

3'

Ο Aaron Hickey κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

3'

2'

Ο Kaoru Mitoma από την ομάδα Μπράιτον είναι σε θέση οφσάιντ

2'

2'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

2'

Η ομάδα Μπράιτον είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το The American Express Community Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Μάχη για την Ευρώπη

Οι δύο ευχάριστες εκπλήξεις της σεζόν, Μπράιτον και Μπρέντφορντ, διασταυρώνουν τα ξίφη τους στον αγγλικό νότο σ’ ένα κομβικό παιχνίδι στη μάχη για τα ευρωπαϊκά εισιτήρια.

Συνεχίζει σε διπλό ταμπλό, στο τελευταίο της παιχνίδι διέλυσε με 5-0 την Γκρίμσμπι εντός έδρας και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου για τρίτη φορά στην ιστορία της. Δε βρέθηκε στα καλύτερα της αλλά η διαφορά επιπέδου ήταν εμφανής. Άνοιξε το σκορ στο 6’ με τον Ουντάβ και στην επανάληψη πέτυχε τέσσερα γκολ με τους Φέργκιουσον (51’, 70’), Μαρς (82’) και Μιτόμα (90’). Αντίπαλος της στους «4» η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Στο πρωτάθλημα συνεχίζει να ονειρεύεται το ευρωπαϊκό εισιτήριο, επιστρέφοντας στις νίκες μετά το τρίποντο στο εντός έδρας ντέρμπι με την Κρίσταλ Πάλας (1-0). Μπήκε μουδιασμένα στο ματς και κινδύνευσε με το 0-1, όμως αντ’ αυτού προηγήθηκε στο 15’ με τον Μαρς κόντρα στη ροή και έκτοτε πήρε τον απόλυτο έλεγχο, φτιάχνοντας στιγμές για δεύτερο τέρμα.

Τρίτη νίκη στα έξι τελευταία (3-2-1), ισοβαθμεί με Λίβερπουλ και Μπόρνμουθ στην έκτη θέση, έχοντας ένα παιχνίδι λιγότερο από την πρώτη και δύο από την δεύτερη, την οποία υποδέχεται στο σημερινό σ’ ένα πολύ κρίσιμο παιχνίδι στη μάχη της επτάδας.

«Είμαστε έτοιμοι για τους τελευταίους δύο μήνες, να ανταγωνιστούμε και να παλέψουμε. Θέλουμε να πετύχουμε τα όνειρα μας. Θέλουμε να δώσουμε το καλύτερο και να δείξουμε την ποιότητα μας», δήλωσε ο τεχνικός της Ντε Τσέρμπι που φέρεται ότι βρίσκεται στο στόχαστρο των μεγάλων ομάδων.

Αγωνιστικά Νέα: Νοκ-άουτ για ένα δίμηνο ο αναπληρωματικός επιθετικός χαφ Σαρμιέντο (9/0) που χτύπησε με την Εθνική του Εκουαδόρ. Μακροχρόνια εκτός ο μέσος Μόντερ (-) και ο επιθετικός χαφ Λαλάνα (16/2), από την άλλη επιστρέφει ο φουλ-μπακ Λάμπτεϊ (20/0).Έμεινε στο 1-1 με την Λέστερ στην έδρα της και έχασε βαθμολογικό έδαφος στη μάχη της επτάδας. Πατούσε καλύτερα στο πρώτο μέρος και προηγήθηκε στο 32’ με τον Γιένσεν, όμως στην επανάληψη δεν ήταν το ίδιο καλή, ισοφαρίστηκες το 52’ και έκτοτε ήταν αυτή που κινδύνευσε περισσότερο, χωρίς να δέχεται τη μεγάλη φάση. Το 1-1 έμεινε ως το τέλος με την ίδια να φτάνει τα δέκα ματς χωρίς ήττα στο γήπεδο της (5-5-0).

Έχει μόλις μία ήττα στα 15 τελευταία (7-7-1) και ισοβαθμεί με Λίβερπουλ και Μπράιτον στην έκτη θέση, έχοντας όμως ένα ματς περισσότερο από την πρώτη και δύο από τη δεύτερη. Ως εκ τούτου το σημερινό είναι πολύ κρίσιμο στη μάχη για τα ευρωπαϊκά εισιτήρια, μια ενδεχόμενη ήττα θα τη φέρει σε μειονεκτική θέση για την επτάδα.

«Καταλαβαίνω όσους μας συνδέουν, και οι δύο σύλλογοι παρουσιάζουν ξεκάθαρη στραγγιστική και ήρεμη διαχείριση στην προσπάθεια τους για επιτυχίες», δήλωσε για το σημερινό παιχνίδι ο τεχνικός της Φρανκ, που δήλωσε χαρούμενος για το ντεμπούτο του Τόνι στην Εθνική Αγγλίας κόντρα στην Ουκρανία: «Είναι ο πρώτος Άγγλος παίκτης στον σύλλογο από το 1939 που αγωνίζεται στην Εθνική ομάδα και αυτό είναι σίγουρα μεγάλη στιγμή για εμάς».

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος ο αναπληρωματικός μέσος Μπαπτίστ (14/0). Συνεχίζουν εκτός ο στόπερ Αγιέρ (9/0) και ο εξτρέμ Λιούις-Πότερ (10/0), αμφότεροι αναπληρωματικοί.

Κώστας Καραγιαννόπουλος Αθλητικογράφος

Δύο ομάδες με επιθετικό στυλ που παλεύουν χωρίς πίεση για την υπέρβαση, ήτοι την έξοδο στην Ευρώπη. Αρκετά πιθανό να δούμε ματς σε υψηλό τέμπο, θα στραφούμε στο αμφίσκορο.

• Η ομάδα Μπρέντφορντ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες στη διοργάνωση Πρέμιερ Λιγκ.
    Σημείο: X2 με απόδοση 2.30 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπράιτον δεν έχει χάσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες στη διοργάνωση Πρέμιερ Λιγκ.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.15 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπράιτον νίκησε στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.58 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Μπρέντφορντ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Πρέμιερ Λιγκ).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.00 στον ΟΠΑΠ

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ