Μπράγκα - Μίντιλαντ

30/9/2021 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 849
3 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 938 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μίντιλαντ - Μπράγκα στις 25/11/2021

• Θεατές: 5449
90+6'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Μπράγκα μετά από μία καλή εμφάνιση

90+6'

90+6'

5449 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

90+6'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Bo Henriksen, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+5'

Ο Mario Gonzalez έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+5'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Wenderson Galeno σκοράρει με το δεξί πόδι!

90+5'

Ο Mario Gonzalez από την ομάδα Μπράγκα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

90+4'

Κατοχή: Μπράγκα: 55%, Μίντιλαντ: 45%.

90+4'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Evander Ferreira ανέτρεψε τον Lucas Mineiro από πίσω και δόθηκε φάουλ

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπράγκα

90+3'
Σέντρα

Ο Evander Ferreira από την ομάδα Μίντιλαντ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Erik Sviatchenko από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Andre Horta

90+2'

Η ομάδα Μπράγκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+2'
Απόκρουση

Ο Chiquinho απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+2'

Ένας παίκτης από την ομάδα Μίντιλαντ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

90+1'

Ο Elias Olafsson κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+1'
Σέντρα

Ο Lucas Mineiro κάνει τη σέντρα

90+1'
Απόκρουση

Ο Diogo Leite απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Ο Paulo Oliveira κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Paulo Oliveira από την ομάδα Μπράγκα ανατρέπει τον Junior Brumado

89'
Απόκρουση

Ο Mario Gonzalez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

89'

Ο Evander Ferreira από την ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

88'

Ελεύθερο για την ομάδα Μίντιλαντ

88'

Ο Iuri Medeiros από την ομάδα Μπράγκα στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

87'

Κατοχή: Μπράγκα: 62%, Μίντιλαντ: 38%.

86'

86'

Ο Francisco Moura από την ομάδα Μπράγκα δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

85'

Ο Jens-Lys Cajuste από την ομάδα Μίντιλαντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Wenderson Galeno

84'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο Juninho έκανε φάουλ και αποβάλλεται καθώς ήταν ο τελευταίος παίκτης!

84'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Juninho από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Iuri Medeiros

84'

Ο Iuri Medeiros από την ομάδα Μπράγκα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

84'

Η ομάδα Μπράγκα ξεκινάει αντεπίθεση

83'

Η ομάδα Μίντιλαντ έχει την κατοχή της μπάλας

82'

Ο Ricardo Horta δίνει τη θέση του στον Andre Horta

82'

Κατοχή: Μπράγκα: 61%, Μίντιλαντ: 39%.

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Victor Lind από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Chiquinho

80'

Ο Evander Ferreira κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Evander Ferreira από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Lucas Mineiro

79'

Ο Junior Brumado τιμωρείται για σπρώξιμο στον Chiquinho

79'

Η ομάδα Μπράγκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

78'

Ο Pione Sisto δίνει τη θέση του στον Victor Lind

78'

Ο Mario Gonzalez από την ομάδα Μπράγκα είναι σε θέση οφσάιντ

78'

Ο Evander Ferreira από την ομάδα Μίντιλαντ προσπαθεί να παίξει το 1-2 με έναν συμπαίκτη του αλλά αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και «καθαρίζει» την φάση.

77'

Η ομάδα Μίντιλαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

76'

Ο Henrik Dalsgaard από την ομάδα Μίντιλαντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Wenderson Galeno

76'

76'

Η ομάδα Μπράγκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

76'

76'
Απόκρουση

Ο Paulo Oliveira απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

76'

Ο Evander Ferreira από την ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

75'

Θα έπρεπε να ήταν γκολ! Ο Junior Brumado έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του πέρασε πίσω από τον Matheus

75'

O Erik Sviatchenko στέλνει τη μπάλα μακριά.

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marrony από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Chiquinho

74'
Απόκρουση

Ο Elias Olafsson απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

74'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Ricardo Horta από την ομάδα Μπράγκα «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

74'

Η ομάδα Μίντιλαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

74'

Η ομάδα Μπράγκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

73'

73'

73'
Απόκρουση

Ο Matheus απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

73'

Ο Erik Sviatchenko από την ομάδα Μίντιλαντ δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

72'

72'

72'

Ο Al Musrati είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Lucas Mineiro

72'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Al Musrati να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

71'

Ο Al Musrati είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

70'

Ο Gustav Isaksen δίνει τη θέση του στον Marrony

70'

Ο Raphael Onyedika δίνει τη θέση του στον Jens-Lys Cajuste

70'

70'
Απόκρουση

70'

O Henrik Dalsgaard στέλνει τη μπάλα μακριά.

69'

Ο Pione Sisto από την ομάδα Μίντιλαντ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

69'

Η ομάδα Μίντιλαντ εκδηλώνει επίθεση

68'

68'

Ο Pione Sisto επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yan Couto από την ομάδα Μπράγκα ανατρέπει τον Junior Brumado

66'

Η ομάδα Μίντιλαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

65'

Κατοχή: Μπράγκα: 59%, Μίντιλαντ: 41%.

65'

65'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον Evander Ferreira της ομάδας Μίντιλαντ. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

64'

64'

62'

62'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ricardo Horta σκοράρει με το δεξί πόδι!

62'

62'

61'

Ο Lucas Piazon δίνει τη θέση του στον Iuri Medeiros

61'

Ο Ricardo Horta αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

60'
Απόκρουση

60'
Σέντρα

Ο Wenderson Galeno κάνει τη σέντρα

60'

Ο Matheus κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

60'

Ο Joel Andersson από την ομάδα Μίντιλαντ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

59'

58'
Απόκρουση

Διάβασε την φάση ο Francisco Moura από την ομάδα Μπράγκα και έκοψε μία υποσχόμενη επίθεση του αντιπάλου.

58'

Ο Gustav Isaksen από την ομάδα Μίντιλαντ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

58'

57'

57'

56'

Ο Junior Brumado από την ομάδα Μίντιλαντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

56'

55'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Wenderson Galeno της ομάδας Μπράγκα ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Elias Olafsson επέλεξε τη λάθος γωνία.

54'

Ο Juninho κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

54'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Juninho από την ομάδα Μίντιλαντ υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Francisco Moura.

54'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Μπράγκα!

53'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

53'

Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι και πηγαίνει να δει την φάση στο βίντεο.

52'

52'
Σέντρα

Ο Pione Sisto κάνει τη σέντρα

52'
Απόκρουση

Ο Francisco Moura απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

52'

Ένας παίκτης από την ομάδα Μίντιλαντ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

52'
Απόκρουση

Ο Wenderson Galeno απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

52'
Γέμισμα

Ο Evander Ferreira εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

51'

Κατοχή: Μπράγκα: 63%, Μίντιλαντ: 37%.

51'

Ο Lucas Piazon από την ομάδα Μπράγκα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Pione Sisto

50'

50'

Ο Al Musrati από την ομάδα Μπράγκα κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

49'

49'

Το σουτ του Lucas Piazon μπλοκάρεται

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Junior Brumado από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Al Musrati

48'

Ο Lucas Piazon υποπίπτει σε χέρι

47'

47'

47'

46'

46'

Ο Andre Castro δίνει τη θέση του στον Mario Gonzalez

46'

Ο Nuno Sequeira δίνει τη θέση του στον Francisco Moura

46'

45+2'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Μίντιλαντ της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+2'

45+2'

45+2'

45+1'
Σέντρα

Ο Ricardo Horta κάνει τη σέντρα

45+1'
Απόκρουση

Ο Erik Sviatchenko απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

45+1'

Ο Ricardo Horta από την ομάδα Μπράγκα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

44'

44'
Σέντρα

Ο Nuno Sequeira από την ομάδα Μπράγκα κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Paulinho από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Yan Couto

43'

Ο Nuno Sequeira από την ομάδα Μπράγκα κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

43'

Κατοχή: Μπράγκα: 57%, Μίντιλαντ: 43%.

42'

Ο Junior Brumado τιμωρείται για σπρώξιμο στον Matheus

42'
Γέμισμα

42'

41'

41'
Απόκρουση

41'
Σέντρα

Ο Yan Couto κάνει τη σέντρα

40'

40'

Ο Raphael Onyedika από την ομάδα Μίντιλαντ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

40'

Ο Joel Andersson από την ομάδα Μίντιλαντ δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

40'
Σέντρα

Ο Juninho κάνει τη σέντρα

39'

39'
Γέμισμα

Ο Nuno Sequeira εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

39'

Ο Raphael Onyedika από την ομάδα Μίντιλαντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Nuno Sequeira

38'
Απόκρουση

Ο Nuno Sequeira της ομάδας Μπράγκα απομακρύνει τον κίνδυνο με ένα ωραίο τάκλιν.

38'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Gustav Isaksen , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

37'

37'
Σέντρα

Ο Gustav Isaksen από την ομάδα Μίντιλαντ κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

37'

Η ομάδα Μίντιλαντ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

36'

36'

Κατοχή: Μπράγκα: 64%, Μίντιλαντ: 36%.

36'

35'

Ο Lucas Piazon από την ομάδα Μπράγκα δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

35'

35'
Απόκρουση

Ο Joel Andersson απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

35'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

ΤΟ ΕΧΑΣΕ! - Ο Ricardo Horta εκτελεί το πέναλτι αλλά ο Elias Olafsson μπλοκάρει!

34'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Μπράγκα!

34'

33'

Ο Elias Olafsson κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

33'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Elias Olafsson από την ομάδα Μίντιλαντ υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Wenderson Galeno.

33'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Wenderson Galeno , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

33'

33'
Απόκρουση

33'

33'

32'
Απόκρουση

Ο Paulo Oliveira απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

32'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Pione Sisto , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

31'

31'

Ο Wenderson Galeno από την ομάδα Μπράγκα στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

30'

Ο Henrik Dalsgaard υποπίπτει σε χέρι

30'

30'

29'

Ο Andre Castro από την ομάδα Μπράγκα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

29'
Απόκρουση

Ο Henrik Dalsgaard απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

29'

29'
Απόκρουση

Ο Erik Sviatchenko απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

29'
Σέντρα

Ο Chiquinho κάνει τη σέντρα

28'
Απόκρουση

28'
Γέμισμα

Ο Ricardo Horta εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

27'

Ο Erik Sviatchenko κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

27'

Ο Erik Sviatchenko από την ομάδα Μίντιλαντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ricardo Horta

26'

26'

26'
Απόκρουση

26'
Σέντρα

25'

Ο Junior Brumado τιμωρείται για σπρώξιμο στον Andre Castro

24'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Tiago Sa για αντιαθλητικό χτύπημα

24'

Ο Nuno Sequeira από την ομάδα Μπράγκα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Joel Andersson

24'

23'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

23'
Απόκρουση

22'

Ο Lucas Piazon από την ομάδα Μπράγκα στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

22'

21'

21'

Ο Yan Couto από την ομάδα Μπράγκα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

19'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Evander Ferreira της ομάδας Μίντιλαντ ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Matheus επέλεξε τη λάθος γωνία.

18'

Ο Diogo Leite κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

18'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Diogo Leite από την ομάδα Μπράγκα υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Gustav Isaksen.

18'
Ντρίμπλα

18'

17'

17'

Η ομάδα Μπράγκα εκδηλώνει επίθεση

16'

15'

Καλή ενέργεια από τον Lucas Piazon ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

15'

Κατοχή: Μπράγκα: 56%, Μίντιλαντ: 44%.

14'
Απόκρουση

14'
Σέντρα

13'

13'
Απόκρουση

Ο Al Musrati της ομάδας Μπράγκα απομακρύνει τον κίνδυνο με ένα ωραίο τάκλιν.

12'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Junior Brumado , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

12'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Junior Brumado ανέτρεψε τον Paulo Oliveira από πίσω και δόθηκε φάουλ

11'

Ο Wenderson Galeno σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Elias Olafsson ελέγχει την φάση

11'

10'
Απόκρουση

10'

10'

Κατοχή: Μπράγκα: 47%, Μίντιλαντ: 53%.

10'

10'

O Nuno Sequeira στέλνει τη μπάλα μακριά.

9'

Ο Junior Brumado υποπίπτει σε χέρι

9'

9'

8'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Gustav Isaksen ανέτρεψε τον Nuno Sequeira από πίσω και δόθηκε φάουλ

7'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Nuno Sequeira ανέτρεψε τον Gustav Isaksen από πίσω και δόθηκε φάουλ

6'

Ο Chiquinho από την ομάδα Μπράγκα κάνει μία ωραία πάσα μέσα στην περιοχή αλλά οι συμπαίκτες του δεν μπορουν να την εκμεταλλευτούν.

6'
Απόκρουση

6'

Ο Ricardo Horta από την ομάδα Μπράγκα στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

5'

Κατοχή: Μπράγκα: 29%, Μίντιλαντ: 71%.

5'

Ο Raphael Onyedika από την ομάδα Μίντιλαντ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ο Matheus βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

4'

Καλή ενέργεια από τον Chiquinho ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

4'

4'
Σέντρα

Ο Raphael Onyedika κάνει τη σέντρα

3'
Απόκρουση

Ο Lucas Piazon απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

3'

Ο Gustav Isaksen από την ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

3'

Το σουτ του Gustav Isaksen κατέληξε σε κόρνερ μετά από επέμβαση του γκολκίπερ

2'

Η ομάδα Μίντιλαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

2'

Ο Wenderson Galeno από την ομάδα Μπράγκα κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

1'

1'

1'

Είναι μία όμορφη ζεστή μέρα για ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Μίντιλαντ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Municipal de Braga, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Υπάρχει αξία στον «άσο»

Η Μπράγκα υποδέχεται τη Μίντιλαντ για τη 2η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Γιουρόπα Λιγκ. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από ήττα στο «σπίτι» του Ερυθρού Αστέρα, ενώ οι φιλοξενούμενοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι εντός έδρας με τη Λουντογκόρετς.

* Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες ως μέτρο πρόληψης κατά της εξάπλωσης της πανδημίας του κορωνοϊού.

ΜΠΡΑΓΚΑ

Γνώριζε εκ των προτέρων ότι θα είχε δύσκολο έργο στο Βελιγράδι απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα, σε αγώνα για την πρώτη «στροφή» της φάσης των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ. Δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα (2-1), παρά το γεγονός ότι δεν ήταν κατώτερη από τον αντίπαλό της. Στο πρώτο μέρος δεν καταγράφηκαν σημαντικές ευκαιρίες. Στη μία και μοναδική στις καθυστερήσεις, ο Γκαλένο σούταρε στο δοκάρι από πλάγια θέση. Ισορροπημένο ήταν το ματς και στην επανάληψη. Πλησίασε ξανά στο γκολ όταν το σουτ του Μινέιρο άλλαξε πορεία και σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Κόντρα στη ροή του αγώνα δέχθηκε γκολ στο 75’ από κεφαλιά του Ρόντιτς μετά από κόρνερ. Αντέδρασε και ισοφάρισε στο 76’ με σουτ του Γκαλένο. Όλα έδειχναν ότι ο αγώνας θα ολοκληρωνόταν ισόπαλος. Στο 84’ όμως οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι κι ένα λεπτό αργότερα ο Κάται το μετέτρεψε σε γκολ για το 2-1 και την έριξε οριστικά στο καναβάτσο.

Αυτό το αποτέλεσμα επιβεβαίωσε το ντεφορμάρισμα της Μπράγκα η οποία ακόμα δεν έχει καταφέρει να ορθοποδήσει. Πλέον όλα τα παιχνίδια αποκτούν χαρακτήρα «τελικού» για εκείνη εφόσον δεν θέλει να σταματήσει η πορεία της στη διοργάνωση πολύ νωρίς. Στο πορτογαλικό πρωτάθλημα δεν πείθει τον τελευταίο καιρό και την περασμένη Κυριακή έμεινε στην ισοπαλία (1-1) με τη Σάντα Κλάρα στις Αζόρες. Οι «αρσεναλίστας» βρίσκονται στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Ο τεχνικός των γηπεδούχων Κάρλος Καρβαλιάλ επισήμανε: «Πιστεύω πραγματικά στους παίκτες μου και είμαι σίγουρος ότι μπορούμε να νικήσουμε τη Μίντιλαντ. Για να συμβεί αυτό όμως θα πρέπει να εμφανιστεί η καλύτερη δυνατή Μπράγκα. Οι αντίπαλοι έχουν πολλούς καλούς παίκτες και είναι επικίνδυνοι. Δεν αισθάνομαι περισσότερη πίεση. Η πίεση είναι πάντοτε η ίδια για μένα. Να κερδίσω με την ομάδα μου το επόμενο παιχνίδι. ».

Αγωνιστικά Νέα: Απών από την αρχή της σεζόν ο αμυντικός Κάρμο. Εκτός ευρωπαϊκής λίστας ο σέντερ μπακ Ρολάντο που δεν υπολογίζεται. Θα λείψουν ο στόπερ Ραούλ Σίλβα (4/1) και ο επιθετικός Αμπέλ Ρουίθ (5/1). Νέο πρόβλημα αυτό του στόπερ Τορμένα.

ΜΙΝΤΙΛΑΝΤ

Θεωρητικά ήταν το φαβορί στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Λουντογκόρετς. Ήθελε να το αποδείξει μέσα στις τέσσερις γραμμές του γηπέδου. Ήταν σαφώς ανώτερη χωρίς όμως να καταφέρει να πάρει τη νίκη και παραχωρώντας ισοπαλία 1-1. Ξεκίνησε φουριόζα αναζητώντας ένα γρήγορο γκολ που θα έκανε το έργο της πιο εύκολο. Το βρήκε μόλις στο 3’ με τον Ίσακσεν και κυριάρχησε απόλυτα στο πρώτο ημίωρο της αναμέτρησης. Κόντρα στη ροή του αγώνα οι φιλοξενούμενοι στη μοναδική τους καλή στιγμή σε ολόκληρο το παιχνίδι κατόρθωσαν να ισοφαρίσουν στο 32’ με τον Ντεσπόντοφ. Έπεσε λίγο ο ρυθμός μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ήταν ξανά η ομάδα που κυριάρχησε στο χορτάρι. «Σφυροκόπησε» την αντίπαλη εστία χωρίς να βρει τον τρόπο να διασπάσει την άμυνα των πρωταθλητών Βουλγαρίας και να πάρει το «τρίποντο» που τόσο ήθελε.

Η Μίντιλαντ αν συνεχίσει να αποδίδει σε αυτό το επίπεδο, θα πρέπει να θεωρείται δεδομένο ότι ακόμα κι αν δεν προκριθεί τελικά, θα τερματίσει τουλάχιστον στην τρίτη θέση του ομίλου που θα τη στείλει στο Κόνφερενς Λιγκ. Διαθέτει πάντως το έμψυχο δυναμικό για να παρουσιαστεί ανταγωνιστική. Και στο πρωτάθλημα Δανίας πραγματοποιεί εξαιρετική πορεία και δεν είναι τυχαίο ότι βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας. Άλλωστε η διατήρηση των εγχώριων σκήπτρων αποτελεί τον πρωταρχικό της στόχο.

«Θα παίξουμε με τον τρόπο που προσπαθούμε στο πρωτάθλημα Δανίας και σε όλους τους αγώνες. Θα επιτεθούμε σε κάθε ευκαιρία και θα είμαστε γρήγοροι. Μας αρέσει να έχουμε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Δεν μας ενδιαφέρει τι πιστεύουν οι άλλοι. Εμείς μπορούμε να τους κερδίσουμε κι ας θεωρούν όλοι ότι η Μπράγκα είναι το φαβορί. Σεβόμαστε πολύ αυτή την ομάδα αλλά δεν φοβόμαστε και ήρθαμε για τη νίκη. Η Μπράγκα είναι η πιο δυνατή ομάδα του ομίλου αλλά θα πρέπει να το αποδείξει μέσα στο γήπεδο» σχολίασε ο κόουτς των φιλοξενούμενων, Μπο Χένρικσεν.

Αγωνιστικά Νέα: Δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα και θα παραταχθεί πλήρης, καθώς είναι στο χέρι του τεχνικού επιτελείου αν θα χρησιμοποιήσει τον γκολκίπερ Λεσλ και τον μέσο Καγιούστε.

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Δίχως περιθώρια θα αγωνιστεί στη συγκεκριμένη αναμέτρηση η Μπράγκα, καθώς η ήττα από τον Ερυθρό Αστέρα στη Σερβία την υποχρεώνει να ψάχνει τη νίκη πάση θυσία στο «Μουνισιπάλ» κόντρα στη Μίντιλαντ. Οι Δανοί σίγουρα αποτελούν μία υπολογίσιμη αντίπαλο για τους «αρσεναλίστας». Η ομάδα του Κάρλος Καρβαλιάλ πάντως διαθέτει περισσότερη ποιότητα και μεγάλο ταλέντο κυρίως στη μεσοεπιθετική της γραμμή. Η εξέλιξη του αγώνα θα κριθεί από τους γηπεδούχους και ο «άσος» είναι άκρως ελκυστικός στην απόδοση που προσφέρεται. Θα τον στηρίξουμε.

• Η ομάδα Μίντιλαντ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.77 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπράγκα δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.20 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Μίντιλαντ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.80 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μίντιλαντ νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 4.25 στον ΟΠΑΠ

ΔΙΕΘΝΗ: Γιουρόπα Λιγκ