29/10/2022 17:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 890
2 - 3
Τελείωσε
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 561 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Τότεναμ - Μπόρνμουθ στις 31/12/2023

• Θεατές: 10430
90+7'

Μετά από ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα Τότεναμ πραγματοποίησε την ανατροπή και φεύγει νικήτρια από το γήπεδο!

90+7'

90+7'

10430 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+7'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 31%, Τότεναμ: 69%.

90+6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Chris Mepham από την ομάδα Μπόρνμουθ ανατρέπει τον Harry Kane

90+6'

Η ομάδα Τότεναμ έχει την κατοχή της μπάλας

90+5'

Ο Clement Lenglet κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kieffer Moore.

90+5'

90+5'

90+4'

Ο Chris Mepham κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Hugo Lloris μπλοκάρει εύκολα

90+4'

Η ομάδα Μπόρνμουθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+3'

Η ομάδα Μπόρνμουθ έχει την κατοχή της μπάλας

90+3'

Η ομάδα Τότεναμ κατάφερε να σκοράρει το αποφασιστικό γκολ στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού!

90+2'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Rodrigo Bentancur αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το δεξί!!

90+2'

Το αμυντικό λάθος του Chris Mepham μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

90+2'

Ο Heung-Min Son από την ομάδα Τότεναμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+2'

Ο Chris Mepham επιστρέφει στο γήπεδο.

90+2'

Ο Marcos Senesi από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Chris Mepham να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

90+1'

Ο Chris Mepham είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

90'

90'

Ο Chris Mepham από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

90'

Ο Kieffer Moore κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Clement Lenglet.

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπόρνμουθ

89'

Ο Dominic Solanke δίνει τη θέση του στον Jack Stephens

89'

Ο Clement Lenglet αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

89'

Η ομάδα Τότεναμ εκδηλώνει επίθεση

88'

88'

Η ομάδα Τότεναμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

88'

87'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

87'

Η ομάδα Τότεναμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

86'

Ο Ryan Fredericks από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ο Jefferson Lerma από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ο Rodrigo Bentancur από την ομάδα Τότεναμ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

86'

Ο Lewis Cook απομακρύνει τη μπάλα

86'

Ο Ivan Perisic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

85'

Ο Marcos Senesi απομακρύνει τη μπάλα

85'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 33%, Τότεναμ: 67%.

85'

Ο Rodrigo Bentancur κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jaidon Anthony.

84'

84'

Ο Ryan Sessegnon δίνει τη θέση του στον Bryan Gil

84'

Ο Pierre-Emile Hoejbjerg από την ομάδα Τότεναμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

84'

Η ομάδα Τότεναμ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

84'

84'

Ο Lucas Moura κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

83'

Ο Heung-Min Son εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

82'

Κίτρινη κάρτα για τον Lewis Cook

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lewis Cook από την ομάδα Μπόρνμουθ ανατρέπει τον Lucas Moura

81'

Ο Hugo Lloris κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ryan Sessegnon από την ομάδα Τότεναμ ανατρέπει τον Jaidon Anthony

80'

80'

Ο Rodrigo Bentancur κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

79'

79'

79'

79'

Ο Ivan Perisic από την ομάδα Τότεναμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

79'

78'

Ο Jordan Zemura από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

78'

78'

Ο Marcus Tavernier δίνει τη θέση του στον Ryan Fredericks

78'

Ο Mark Travers κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

78'

Καλή ενέργεια από τον Heung-Min Son ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

77'

Η σέντρα από τον Eric Dier από την ομάδα Τότεναμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

77'

76'

76'

Η ομάδα Μπόρνμουθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

76'

75'

75'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Τότεναμ ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

75'

Ο Harry Kane κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Mark Travers μπλοκάρει εύκολα

75'

75'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 34%, Τότεναμ: 66%.

75'

Ο Marcus Tavernier από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

74'

73'

Ο Ivan Perisic έδωσε την ασίστ για το γκολ.

73'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ben Davies της ομάδας Τότεναμ σκοράρει με κεφαλιά

73'

Ο Ivan Perisic από την ομάδα Τότεναμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

73'

72'

72'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Harry Kane από την ομάδα Τότεναμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

72'

Η σέντρα από τον Ryan Sessegnon από την ομάδα Τότεναμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

71'

71'

Ο Heung-Min Son από την ομάδα Τότεναμ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

71'

71'

71'

70'

69'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Harry Kane, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adam Smith από την ομάδα Μπόρνμουθ ανατρέπει τον Harry Kane

69'

69'

Ο Ivan Perisic από την ομάδα Τότεναμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

68'

68'

Ο Mark Travers από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

68'

68'

Ο Heung-Min Son από την ομάδα Τότεναμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

67'

Ο Adam Smith από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

67'

67'

66'

Η ομάδα Μπόρνμουθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

65'

65'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 35%, Τότεναμ: 65%.

65'

64'

Ελεύθερο για την ομάδα Τότεναμ

64'

Η ομάδα Μπόρνμουθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

63'

Ο Emerson Royal δίνει τη θέση του στον Ivan Perisic

63'

Ο Philip Billing δίνει τη θέση του στον Jaidon Anthony

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Philip Billing από την ομάδα Μπόρνμουθ ανατρέπει τον Heung-Min Son

63'

Ο Rodrigo Bentancur από την ομάδα Τότεναμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

62'

Ο Eric Dier από την ομάδα Τότεναμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

61'

Ο Ryan Sessegnon έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ryan Sessegnon από την ομάδα Τότεναμ ανατρέπει τον Marcus Tavernier

61'

Ο Jordan Zemura κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

60'

60'

Ο Kieffer Moore κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ben Davies.

60'

60'

Ο Jefferson Lerma κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

59'

58'

Ο Yves Bissouma δίνει τη θέση του στον Rodrigo Bentancur

58'

Ο Davinson Sanchez δίνει τη θέση του στον Eric Dier

58'

Ο Jordan Zemura υποπίπτει σε χέρι

58'

57'

Ο Pierre-Emile Hoejbjerg έδωσε την ασίστ για το γκολ.

57'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ryan Sessegnon σκοράρει με το αριστερό πόδι!

57'

57'

Ο Pierre-Emile Hoejbjerg τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

56'

56'

56'

Η ομάδα Τότεναμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

55'

55'

Ο Clement Lenglet από την ομάδα Τότεναμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

Η ομάδα Μπόρνμουθ εκδηλώνει επίθεση

55'

Η ομάδα Μπόρνμουθ ξεκινάει αντεπίθεση

55'

55'

55'

54'

Ο Lewis Cook από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Philip Billing από την ομάδα Μπόρνμουθ ανατρέπει τον Lucas Moura

53'

53'

Ο Philip Billing κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ryan Sessegnon.

53'

Η σέντρα από τον Jordan Zemura από την ομάδα Μπόρνμουθ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

53'

Ο Pierre-Emile Hoejbjerg από την ομάδα Τότεναμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pierre-Emile Hoejbjerg από την ομάδα Τότεναμ ανατρέπει τον Dominic Solanke

52'

52'

Ο Pierre-Emile Hoejbjerg πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

52'

Ο Chris Mepham σταματά επιτυχώς το σουτ

51'

Το σουτ του Pierre-Emile Hoejbjerg μπλοκάρεται

51'

51'

51'

50'

Ο Dominic Solanke έδωσε την ασίστ για το γκολ!

49'

Ο Adam Smith έδωσε την ασίστ για το γκολ.

49'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Kieffer Moore της ομάδας Μπόρνμουθ σκοράρει με κεφαλιά

49'

Η σέντρα από τον Adam Smith από την ομάδα Μπόρνμουθ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

49'

49'

49'

48'

Ο Ben Davies αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

48'

48'

47'

47'

47'

47'

Ο Pierre-Emile Hoejbjerg κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

46'

Ο Mark Travers κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

46'

46'

Ο Oliver Skipp δίνει τη θέση του στον Lucas Moura

46'

46'

45+3'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Μπόρνμουθ της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+3'

45+3'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 37%, Τότεναμ: 63%.

45+3'

Ο Heung-Min Son σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Mark Travers ελέγχει την φάση

45+3'

45+2'

45+2'

45+1'

Ο Chris Mepham απομακρύνει τη μπάλα

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Jordan Zemura για την ομάδα Μπόρνμουθ. Ο Emerson Royal σταματάει την φάση.

45'

Ο Clement Lenglet κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45'

45'

44'

44'

44'

Ο Davinson Sanchez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

43'

Ο Kieffer Moore κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

43'

42'

Ο Philip Billing απομακρύνει τη μπάλα

42'

42'

41'

41'

41'

Ο Emerson Royal πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

41'

Ο Philip Billing από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

40'

40'

Ο Kieffer Moore κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Yves Bissouma.

40'

40'

Ο Marcos Senesi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

39'

39'

39'

38'

38'

38'

Ο Oliver Skipp τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jordan Zemura

38'

38'

37'

37'

37'

Ο Marcus Tavernier απομακρύνει τη μπάλα

36'

Το αμυντικό λάθος του Adam Smith μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

36'

36'

36'

Καλή ενέργεια από τον Oliver Skipp ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

36'

Ο Emerson Royal τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

36'

35'

35'

35'

34'

34'

34'

33'

33'

Ο Hugo Lloris απομακρύνει τη μπάλα

33'

33'

Ο Davinson Sanchez από την ομάδα Τότεναμ είναι σε θέση οφσάιντ

32'

32'

Ο Marcus Tavernier τιμωρείται για σπρώξιμο στον Oliver Skipp

32'

Ο Kieffer Moore από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

32'

31'

31'

30'

30'

Ο Kieffer Moore επιστρέφει στο γήπεδο.

30'

Ο Yves Bissouma κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Lewis Cook.

29'

29'

29'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Kieffer Moore να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

29'

Ο Kieffer Moore είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

28'

28'

27'

27'

Η ομάδα Μπόρνμουθ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

27'

Ο Lewis Cook κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

27'

26'

26'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 38%, Τότεναμ: 62%.

26'

Ο Lewis Cook από την ομάδα Μπόρνμουθ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

25'

Ο Davinson Sanchez σταματά επιτυχώς το σουτ

25'

Το σουτ του Kieffer Moore μπλοκάρεται

25'

Το αμυντικό λάθος του Davinson Sanchez μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

25'

Ο Davinson Sanchez από την ομάδα Τότεναμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

25'

25'

Ο Adam Smith κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

24'

Ο Ben Davies από την ομάδα Τότεναμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

24'

24'

22'

Ο Marcus Tavernier έδωσε την ασίστ για το γκολ.

22'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Kieffer Moore σκοράρει με το δεξί πόδι!

22'

Ο Marcus Tavernier τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

22'

22'

22'

22'

21'

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marcos Senesi από την ομάδα Μπόρνμουθ ανατρέπει τον Oliver Skipp

21'

21'

Ο Ryan Sessegnon από την ομάδα Τότεναμ είναι σε θέση οφσάιντ

20'

Η σέντρα από τον Harry Kane από την ομάδα Τότεναμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

20'

20'

20'

19'

18'

18'

Ο Ryan Sessegnon κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

18'

17'

17'

16'

16'

16'

15'

15'

15'

15'

14'

14'

13'

12'

12'

Ο Yves Bissouma κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

12'

11'

11'

11'

11'

10'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 48%, Τότεναμ: 52%.

10'

9'

Ο Heung-Min Son από την ομάδα Τότεναμ είναι σε θέση οφσάιντ

9'

Ο Heung-Min Son από την ομάδα Τότεναμ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

9'

8'

8'

7'

Ο Ben Davies τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lewis Cook

6'

6'

6'

5'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 42%, Τότεναμ: 58%.

5'

5'

5'

4'

Καλή ενέργεια από τον Marcus Tavernier ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

4'

3'

3'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Kieffer Moore από την ομάδα Μπόρνμουθ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

3'

2'

1'

Ο Marcus Tavernier κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marcus Tavernier από την ομάδα Μπόρνμουθ ανατρέπει τον Ryan Sessegnon

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Μπόρνμουθ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Vitality Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

«Πονηρή έξοδος» για την Τότεναμ ανάμεσα στα ματς του Τσάμπιονς Λιγκ

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Η Μπόρνμουθ φιλοξενεί την Τότεναμ για την 14η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από ήττα στο «σπίτι» της Γουέστ Χαμ, ενώ τα «σπιρούνια» έχασαν εντός έδρας από τη Νιούκαστλ και στη συνέχεια έδωσαν αγώνα για το Τσάμπιονς Λιγκ κόντρα στη Σπόρτινγκ Λισαβόνας στο Λονδίνο. Πρόκειται για ένα αρκετά δύσκολο παιχνίδι που κρύβει μπόλικες παγίδες, με δεδομένο ότι τα «σπιρούνια» παίζουν σε δύο ταμπλό, την ώρα που μετρούν δύο σερί ήττες εντός συνόρων. Το κακό μπορεί να τριτώσει και θα ρισκάρουμε με τη διπλή ευκαιρία του «άσου» ή της ισοπαλίας.

• Η ομάδα Τότεναμ ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.10 στον ΟΠΑΠ

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ