Μπολόνια - Τορίνο

6/11/2022 13:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 557
2 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 543 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Τορίνο - Μπολόνια στις 3/5/2024

• Θεατές: 23168
90+8'

90+8'

23168 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+8'

Κατοχή: Μπολόνια: 56%, Τορίνο: 44%.

90+8'

Ο Yann Karamoh αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+7'

Ελεύθερο για την ομάδα Τορίνο

90+7'

Ο Riccardo Orsolini χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

90+7'

Ο Riccardo Orsolini από την ομάδα Μπολόνια είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+7'

Ο Marko Arnautovic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+7'

Η ομάδα Μπολόνια έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+6'

Ο Demba Seck από την ομάδα Τορίνο είναι σε θέση οφσάιντ

90+6'

Η σέντρα από τον Ricardo Rodriguez από την ομάδα Τορίνο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+6'

Ο Riccardo Orsolini υποπίπτει σε χέρι

90+6'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπολόνια

90+5'

90+5'

Ανόητη κίτρινη για τον Lukasz Skorupski καθώς χτύπησε τη μπάλα από εκνευρισμό

90+4'

90+3'

Κίτρινη κάρτα για τον Mergim Vojvoda

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mergim Vojvoda από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Riccardo Orsolini

90+3'

Η ομάδα Μπολόνια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'

90+2'

Ο Stefan Posch κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+2'

Ο Yann Karamoh κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+1'

Ο Mergim Vojvoda από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Roberto Soriano

90+1'

Ο Riccardo Orsolini από την ομάδα Μπολόνια εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90'

90'

89'

Ο Ricardo Rodriguez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jhon Lucumi.

89'

Ο Ricardo Rodriguez από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sasa Lukic από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Roberto Soriano

88'

Η ομάδα Μπολόνια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

87'

Ο Nicolas Dominguez δίνει τη θέση του στον Jerdy Schouten

87'

Ο Nicolas Dominguez υποπίπτει σε χέρι

86'

Ο Riccardo Orsolini από την ομάδα Μπολόνια είναι σε θέση οφσάιντ

85'

Κατοχή: Μπολόνια: 57%, Τορίνο: 43%.

85'

Κίτρινη κάρτα για τον Samuele Ricci

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Samuele Ricci από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Gary Medel

85'

Η ομάδα Μπολόνια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

83'

Ο Perr Schuurs τιμωρείται για σπρώξιμο στον Marko Arnautovic

83'

Ο Emanuel Vignato κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

83'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

82'

Ο Adama Soumaoro από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

82'

Η ομάδα Τορίνο έχει την κατοχή της μπάλας

81'

Ο Wilfried Singo δίνει τη θέση του στον Demba Seck

81'

Ο Alessandro Buongiorno δίνει τη θέση του στον Ricardo Rodriguez

81'

Ο Yann Karamoh από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jhon Lucumi

80'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

80'

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Charalambos Lykogiannis από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Wilfried Singo

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sasa Lukic από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Marko Arnautovic

77'

Κίτρινη κάρτα για τον Emanuel Vignato

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Emanuel Vignato από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Samuele Ricci

77'

76'

Ο Nemanja Radonjic από την ομάδα Τορίνο είναι σε θέση οφσάιντ

76'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Μπολόνια μετράει κανονικά.

75'

Κατοχή: Μπολόνια: 58%, Τορίνο: 42%.

74'

Ο Samuele Ricci είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

74'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

73'

Ο Charalambos Lykogiannis έδωσε την ασίστ για το γκολ!

73'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Vanja Milinkovic-Savic, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

73'

Ο Roberto Soriano έδωσε την ασίστ για το γκολ.

73'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Stefan Posch σκοράρει με το δεξί πόδι!

73'

Ο Roberto Soriano από την ομάδα Μπολόνια πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

73'

Η σέντρα από τον Charalambos Lykogiannis από την ομάδα Μπολόνια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

72'

Ο Yann Karamoh από την ομάδα Τορίνο είναι σε θέση οφσάιντ

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roberto Soriano από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Wilfried Singo

71'

Η ομάδα Μπολόνια έχει την κατοχή της μπάλας

71'

Η ομάδα Τορίνο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

70'

Κατοχή: Μπολόνια: 59%, Τορίνο: 41%.

70'

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Charalambos Lykogiannis από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Aleksey Miranchuk

69'

69'

68'

Ο Vanja Milinkovic-Savic κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

67'

67'

66'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

66'

66'

Ο Nikola Vlasic δίνει τη θέση του στον Nemanja Radonjic

66'

Ο Valentino Lazaro δίνει τη θέση του στον Mergim Vojvoda

66'

65'

Ο Nicolas Dominguez έδωσε την ασίστ για το γκολ!

64'

Ο Emanuel Vignato έδωσε την ασίστ για το γκολ.

64'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Riccardo Orsolini με αριστερό βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

64'

Η σέντρα από τον Emanuel Vignato από την ομάδα Μπολόνια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

63'

63'

62'

Ο Perr Schuurs από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

62'

Καλή ενέργεια από τον Emanuel Vignato ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

62'

Ο Riccardo Orsolini τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

62'

Η σέντρα από τον Marko Arnautovic από την ομάδα Μπολόνια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

61'

Ο Jhon Lucumi σταματά επιτυχώς το σουτ

61'

Το σουτ του Samuele Ricci μπλοκάρεται

61'

61'

60'

Ο Samuele Ricci απομακρύνει τη μπάλα

60'

60'

Το αμυντικό λάθος του Alessandro Buongiorno μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

59'

Ο Koffi Djidji από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

59'

58'

Ο Lewis Ferguson δίνει τη θέση του στον Roberto Soriano

58'

Ο Michel Aebischer δίνει τη θέση του στον Riccardo Orsolini

57'

57'

57'

Ο Yann Karamoh από την ομάδα Τορίνο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

56'

56'

55'

55'

Ο Aleksey Miranchuk αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

54'

54'

Ο Nicolas Dominguez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

54'

53'

53'

53'

52'

Ο Gary Medel από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

Ο Sasa Lukic από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

51'

Ο Gary Medel σταματά επιτυχώς το σουτ

51'

Το σουτ του Nikola Vlasic μπλοκάρεται

51'

51'

50'

49'

48'

47'

Ο Nikola Vlasic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Stefan Posch

46'

46'

Ο Andrea Cambiaso δίνει τη θέση του στον Charalambos Lykogiannis

46'

Ο Musa Barrow δίνει τη θέση του στον Emanuel Vignato

46'

45+5'

45+5'

45+5'

Ο Aleksey Miranchuk τιμωρείται για σπρώξιμο στον Michel Aebischer

45+4'

45+4'

45+3'

45+3'

Ο Jhon Lucumi από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+3'

Ο Lukasz Skorupski από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+2'

Φράγμα από τον Stefan Posch, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Yann Karamoh. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

45'

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Valentino Lazaro από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Lewis Ferguson

45'

45'

45'

Ο Samuele Ricci τιμωρείται για σπρώξιμο στον Marko Arnautovic

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andrea Cambiaso από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Samuele Ricci

43'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

43'

Ο Wilfried Singo από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

42'

42'

41'

41'

Ο Nicolas Dominguez αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

41'

40'

40'

39'

39'

38'

37'

Καλή ενέργεια από τον Wilfried Singo ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marko Arnautovic από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Samuele Ricci

36'

35'

35'

Κατοχή: Μπολόνια: 60%, Τορίνο: 40%.

35'

Η ομάδα Μπολόνια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

34'

Ο Gary Medel υποπίπτει σε χέρι

33'

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sasa Lukic από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Lewis Ferguson

33'

Η ομάδα Μπολόνια εκδηλώνει επίθεση

32'

31'

31'

30'

Κατοχή: Μπολόνια: 54%, Τορίνο: 46%.

29'

Ο Yann Karamoh τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gary Medel

29'

Ο Lewis Ferguson τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

28'

28'

27'

27'

27'

Ο Michel Aebischer κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Valentino Lazaro.

26'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Sasa Lukic της ομάδας Τορίνο στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Lukasz Skorupski λίγο έλειψε να αποκρούσει.

25'

25'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

24'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

24'

Το αμυντικό λάθος του Jhon Lucumi μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

24'

Κίτρινη κάρτα για τον Jhon Lucumi

23'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Jhon Lucumi από την ομάδα Μπολόνια υποπίπτει σε πέναλτι για σπρώξιμο στον Aleksey Miranchuk.

23'

23'

21'

20'

Ο Gary Medel πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

20'

Κατοχή: Μπολόνια: 51%, Τορίνο: 49%.

19'

Ο Wilfried Singo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Musa Barrow.

19'

18'

18'

18'

Ο Andrea Cambiaso από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gary Medel από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Yann Karamoh

16'

15'

Ο Yann Karamoh υποπίπτει σε χέρι

15'

15'

Ο Michel Aebischer από την ομάδα Μπολόνια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alessandro Buongiorno

15'

Ο Alessandro Buongiorno κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

14'

13'

13'

13'

12'

Ο Nicolas Dominguez από την ομάδα Μπολόνια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Aleksey Miranchuk

11'

11'

10'

9'

Ο Nicolas Dominguez σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic ελέγχει την φάση

9'

Ο Gary Medel κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

9'

8'

7'

7'

Ο Alessandro Buongiorno τιμωρείται για σπρώξιμο στον Michel Aebischer

6'

5'

Κατοχή: Μπολόνια: 50%, Τορίνο: 50%.

5'

Ο Stefan Posch από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

5'

4'

Ο Pietro Pellegri είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Yann Karamoh

4'

3'

2'

Ο Pietro Pellegri τιμωρείται για σπρώξιμο στον Stefan Posch

2'

Ο Nikola Vlasic από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

2'

Ο Musa Barrow από την ομάδα Μπολόνια εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

1'

Ο Marko Arnautovic σουτάρει προς την εστία αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic μπλοκάρει

1'

Η σέντρα από τον Musa Barrow από την ομάδα Μπολόνια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Μπολόνια είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Renato Dell'Ara, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Σε καλή κατάσταση αμφότερες

Η Μπολόνια υποδέχεται την Τορίνο για την 13η αγωνιστική της Σέριε Α’. Με ψυχολογία και ρυθμό αμφότερες.

*Οι προπονητές των δύο ομάδων, Γιούριτς και Μότα, ήταν συμπαίκτες στην Τζένοα για ένα χρόνο (2008-2009).

Στάθηκε καλά στην έδρα της Μόντσα την προηγούμενη αγωνιστική, έφτασε στην ανατροπή και πήρε μία σημαντική νίκη με 2-1. Έδειξε καλό πρόσωπο στην αρχή του παιχνιδιού, είχε δοκάρι στο 26’ και σημαντική χαμένη ευκαιρία στο 35’ αλλά στο 57’ βρέθηκε πίσω στο σκορ. Είχε όμως άμεση απάντηση και τρία λεπτά έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Φέργκιουσον έπειτα από ωραία ασίστ του Πος. Σε μία αντεπίθεση μάλιστα στο 73’ ο Ορσολίνι έφυγε στην πλάτη της άμυνας και με ωραίο πλασέ της χάρισε τη νίκη.

Για πρώτη φορά φέτος πέτυχε δεύτερη σερί νίκη, δείχνει να βρίσκει τα πατήματα της και ανέβηκε στην 12η θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς. Το κλίμα στο εσωτερικό της είναι πλέον καλύτερο, ο Μότα μπορεί να αισθάνεται σαφώς πιο άνετα στον πάγκο καθώς έχει πάρει λίγο χρόνο και βλέπει βελτίωση στην ομάδα του. Το θετικό είναι ότι στο παινχίδι με τη Μόντσα κατάφερε και πέτυχε 2 γκολ χωρίς να έχει στην ενδεκάδα της τον Αρναούτοβιτς.

«Μπροστά μας έχουμε έναν δύσκολο αντίπαλο. Με τον Γιούριτς περάσαμε καλά μαζί. Είναι ένας προπονητής που θέλει να κερδίζει και μπορείς να δεις τον ανταγωνισμό που βγάζει στο γήπεδο. Θα είναι δύσκολο να τους αντιμετωπίσουμε», επισήμανε ο κόουτς Μότα.

Αγωνιστικά Νέα: Επιστρέφει ο φορ Αρναούτοβιτς (10/7) και ο μέσος Σχούτεν (9/0) Εκτός ο μπακ Κάσιους (6/0) και ο στόπερ Μπονιφάτσι (7/0).

Πραγματοποίησε μία μεστή εμφάνιση την προηγούμενη αγωνιστική και πήρε μία μεγάλη νίκη εντός έδρας απέναντι στη Μίλαν με 2-1. Μπήκε από την αρχή καλά στο παιχνίδι και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 35’ έπειτα από μία στημένη φάση και κεφαλιά του Τζίτζι. Δύο λεπτά μετά μάλιστα ο Μίραντσουκ με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0 και πήγε με σαφές προβάδισμα στα αποδυτήρια. Ένα μεγάλο λάθος της άμυνας της δέχτηκε το γκολ στο 67’ αλλά δεν ανησύχησε ιδιαίτερα έπειτα και πανηγύρισε ένα μεγάλο αποτέλεσμα.

Έτσι μετά το «διπλό» στο Ούντινε ήρθε και αυτό το αποτέλεσμα για να της δώσει πέρα από ψυχολογία και μεγάλη βαθμολογική ανάσα. Ανέβηκε στην 9η θέση με 17 βαθμούς, πέντε λιγότερους από την πρώτη εξάδα αλλά το ταβάνι της μοιάζει να είναι αυτό. Ο Γιούριτς με την παρουσία του στον πάγκο εγγυάται μία σταθερότητα, η «γκρανάτα» την βρίσκει σιγά σιγά αλλά της λείπει το κάτι παραπάνω για την υπέρβαση.

«Πηγαίνουμε με ηρεμία σε κάθε παιχνίδι. Πρέπει να εκμεταλλευτούμε τη θετική μας κατάσταση και να μην παρασυρθούμε από τα αρνητικά. Πρέπει να βελτιωθούμε και ατομικά και συλλογικά κοιτάζοντας όμως μία αναμέτρηση τη φορά. Δεν πίστευα ότι ο Μότα ήταν προπονητης, ήταν ένας άγριος τρελός. Είναι ένα σπουδαίο άτομο και σε ποδοσφαιρικό επίπεδο με άλλαξε πολύ μαζί με τον Μιλίτο. », επισήμανε ο κόουτς Γιούριτς

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός λόγω τραυματισμού έμειναν ο μπακ Άινα (10/1) και ο φορ Σανάμπρια (9/2). Τιμωρημένος ο μέσος Λινέτι (12/0) και ο κόουτς Γιούριτς. Επιστρέφει ο μέσος Ίλκχαν (3/0).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Αμφότερες έρχονται με ανεβασμένη ψυχολογία στη σημερινή αναμέτρηση, έχουν αφήσει πίσω τους τις κακές εμφανίσεις και θέλουν να δώσουν συνέχεια. Οι φιλοξενούμενοι φαίνεται να έχουν ελαφρώς τον πρώτο λόγο αλλά η αλήθεια είναι πως πρόκειται για ένα δύσκολο παιχνίδι για να βγει «καθαρό» συμπέρασμα. Με βάση την εικόνα τους τελευταία πάντως, πιθανό να δούμε γκολ και από τις δύο.

• Η ομάδα Μπολόνια δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.52 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A