Μπολόνια - Νάπολι

24/9/2023 19:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 562
0 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 223 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Νάπολι - Μπολόνια στις 11/5/2024

• Θεατές: 26621
90+8'

Υπήρχαν πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι αλλά καμία ομάδα δεν μπόρεσε να βρει το καθοριστικό γκολ.

90+8'

90+8'

26621 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+7'

Κατοχή: Μπολόνια: 50%, Νάπολι: 50%.

90+7'

Ελεύθερο για την ομάδα Νάπολι

90+7'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπολόνια

90+7'

Ο Riccardo Calafiori από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+6'

Ο Sam Beukema από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

Ο Sam Beukema τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mario Rui

90+5'

Η σέντρα από τον Riccardo Calafiori από την ομάδα Μπολόνια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+5'

90+4'

Ο Mario Rui κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90+4'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Mario Rui υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Lewis Ferguson

90+4'

Ο Michel Aebischer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+4'

Η ομάδα Νάπολι εκδηλώνει επίθεση

90+3'

Ο Joshua Zirkzee από την ομάδα Μπολόνια είναι σε θέση οφσάιντ

90+3'

Η ομάδα Νάπολι έχει την κατοχή της μπάλας

90+2'

90+1'

Ο Andre-Frank Zambo Anguissa είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Καλή ενέργεια από τον Joshua Zirkzee ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90'

Η σέντρα από τον Lewis Ferguson από την ομάδα Μπολόνια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90'

Κατοχή: Μπολόνια: 49%, Νάπολι: 51%.

90'

Η ομάδα Νάπολι εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

89'

Ο Jens-Lys Cajuste τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alexis Saelemaekers

89'

Ο Oussama El Azzouzi από την ομάδα Μπολόνια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mario Rui

88'

Ο Lukasz Skorupski κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

88'

87'

87'

Ο Jens-Lys Cajuste κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

87'

Η ομάδα Μπολόνια εκδηλώνει επίθεση

86'

86'

Ο Stanislav Lobotka δίνει τη θέση του στον Jens-Lys Cajuste

86'

Ο Victor Osimhen δίνει τη θέση του στον Giovanni Simeone

86'

Ο Matteo Politano από την ομάδα Νάπολι προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

86'

Ο Lorenzo De Silvestri σταματά επιτυχώς το σουτ

86'

Ο Matteo Politano εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

85'

85'

85'

84'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oussama El Azzouzi από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Eljif Elmas

83'

82'

Ο Jesper Karlsson δίνει τη θέση του στον Riccardo Orsolini

82'

Ο Remo Freuler δίνει τη θέση του στον Oussama El Azzouzi

82'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Matteo Politano, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

81'

Ο Remo Freuler έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

81'

Ο Remo Freuler από την ομάδα Μπολόνια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Matteo Politano

81'

Ο Leo Oestigard σταματά επιτυχώς το σουτ

81'

Το σουτ του Jesper Karlsson μπλοκάρεται

81'

Η ομάδα Μπολόνια εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

81'

80'

80'

Κατοχή: Μπολόνια: 51%, Νάπολι: 49%.

80'

Ο Michel Aebischer τιμωρείται για σπρώξιμο στον Stanislav Lobotka

79'

79'

78'

Ο Andre-Frank Zambo Anguissa υποπίπτει σε χέρι

78'

Η ομάδα Νάπολι εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

78'

77'

77'

77'

Η ομάδα Μπολόνια εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

76'

Ο Khvicha Kvaratskhelia δίνει τη θέση του στον Eljif Elmas

76'

76'

Ο Matteo Politano από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

Ο Jesper Karlsson από την ομάδα Μπολόνια εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

75'

Ο Alex Meret από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

75'

Ο Jesper Karlsson από την ομάδα Μπολόνια εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

75'

74'

74'

74'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Stanislav Lobotka ανέτρεψε τον Alexis Saelemaekers από πίσω και δόθηκε φάουλ

74'

Η ομάδα Μπολόνια έχει την κατοχή της μπάλας

73'

72'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

ΤΟ ΕΧΑΣΕ! Ο Victor Osimhen εκτέλεσε το πέναλτι, αλλά η μπάλα πέρασε εκτός εστίας

72'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Lukasz Skorupski, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

72'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

72'

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Νάπολι

71'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

71'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Riccardo Calafiori κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Riccardo Calafiori αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

70'

70'

69'

Ο Lorenzo De Silvestri από την ομάδα Μπολόνια κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Khvicha Kvaratskhelia

69'

Ο Andre-Frank Zambo Anguissa κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

69'

69'

68'

68'

Ο Victor Osimhen από την ομάδα Νάπολι είναι σε θέση οφσάιντ

67'

Ο Giacomo Raspadori δίνει τη θέση του στον Matteo Politano

67'

67'

67'

66'

65'

Ο Jhon Lucumi είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Riccardo Calafiori

65'

Ο Dan Ndoye δίνει τη θέση του στον Alexis Saelemaekers

65'

Κατοχή: Μπολόνια: 48%, Νάπολι: 52%.

65'

Ο Jhon Lucumi είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

64'

63'

Καλή ενέργεια από τον Victor Osimhen ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

63'

63'

63'

Ο Lewis Ferguson τιμωρείται για σπρώξιμο στον Stanislav Lobotka

62'

61'

61'

61'

Ο Lorenzo De Silvestri από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

Ο Giacomo Raspadori από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

60'

Ο Jhon Lucumi απομακρύνει τη μπάλα

60'

Καλή ενέργεια από τον Khvicha Kvaratskhelia ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

60'

59'

59'

59'

59'

Ο Dan Ndoye από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

Ο Piotr Zielinski από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

58'

Ο Sam Beukema απομακρύνει τη μπάλα

58'

Ο Joshua Zirkzee από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

57'

Ο Victor Kristiansen απομακρύνει τη μπάλα

57'

Η ομάδα Νάπολι ξεκινάει αντεπίθεση

57'

Ο Joshua Zirkzee από την ομάδα Μπολόνια πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

57'

Ο Jesper Karlsson από την ομάδα Μπολόνια εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

56'

Ο Andre-Frank Zambo Anguissa από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

56'

55'

Κίτρινη κάρτα για τον Dan Ndoye

55'

Φράγμα από τον Dan Ndoye, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Mario Rui. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

55'

55'

Κατοχή: Μπολόνια: 47%, Νάπολι: 53%.

54'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Natan για την ομάδα Νάπολι. Ο Lewis Ferguson σταματάει την φάση.

54'

53'

Ο Khvicha Kvaratskhelia κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

53'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Khvicha Kvaratskhelia υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Dan Ndoye

53'

Ο Lewis Ferguson από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

53'

52'

52'

Ο Jesper Karlsson κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Giovanni Di Lorenzo.

52'

Ο Victor Osimhen από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

51'

51'

Ο Natan απομακρύνει τη μπάλα

50'

50'

Η σέντρα από τον Jesper Karlsson από την ομάδα Μπολόνια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

50'

49'

Ο Stanislav Lobotka κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

49'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Stanislav Lobotka υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Dan Ndoye

49'

48'

48'

48'

47'

47'

Ο Lorenzo De Silvestri απομακρύνει τη μπάλα

47'

47'

Ο Mario Rui από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

46'

46'

Ο Mathias Olivera δίνει τη θέση του στον Mario Rui

46'

45+3'

45+3'

Κατοχή: Μπολόνια: 44%, Νάπολι: 56%.

45+3'

Ο Natan από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+2'

45+2'

45+2'

Ο Giacomo Raspadori αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

45+1'

45+1'

Ο Leo Oestigard απομακρύνει τη μπάλα

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

45+1'

45'

Κατοχή: Μπολόνια: 42%, Νάπολι: 58%.

45'

44'

44'

44'

Το σουτ του Khvicha Kvaratskhelia μπλοκάρεται

44'

44'

43'

42'

42'

42'

Και οι δύο πλευρές προσπαθούν να διασπάσουν τις αντίπαλες άμυνες

41'

40'

40'

40'

39'

39'

38'

38'

37'

37'

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Piotr Zielinski από την ομάδα Νάπολι ανατρέπει τον Remo Freuler

36'

35'

35'

35'

35'

34'

Ο Lewis Ferguson από την ομάδα Μπολόνια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Khvicha Kvaratskhelia

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andre-Frank Zambo Anguissa από την ομάδα Νάπολι ανατρέπει τον Jhon Lucumi

33'

32'

Ο Joshua Zirkzee τιμωρείται για σπρώξιμο στον Leo Oestigard

32'

Ο Leo Oestigard από την ομάδα Νάπολι είναι σε θέση οφσάιντ

31'

Ο Lukasz Skorupski από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

30'

30'

Ο Michel Aebischer βλέπει κίτρινη κάρτα για σπρώξιμο αντιπάλου

30'

Ο Michel Aebischer από την ομάδα Μπολόνια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Khvicha Kvaratskhelia

29'

29'

Ο Jhon Lucumi από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

28'

28'

28'

27'

27'

Ο Khvicha Kvaratskhelia από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

27'

27'

Η σέντρα από τον Mathias Olivera από την ομάδα Νάπολι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

26'

25'

25'

25'

24'

24'

Ο Mathias Olivera κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

24'

Ο Remo Freuler κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

23'

23'

Ο Leo Oestigard από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

23'

22'

22'

Ο Dan Ndoye τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mathias Olivera

22'

21'

21'

20'

20'

Ο Khvicha Kvaratskhelia κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

20'

Κατοχή: Μπολόνια: 46%, Νάπολι: 54%.

19'

19'

18'

Ο Jesper Karlsson από την ομάδα Μπολόνια είναι σε θέση οφσάιντ

18'

18'

Ο Victor Kristiansen από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sam Beukema από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Khvicha Kvaratskhelia

17'

16'

16'

15'

15'

Κατοχή: Μπολόνια: 52%, Νάπολι: 48%.

15'

Ο Jesper Karlsson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

14'

14'

Ο Piotr Zielinski αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

14'

Το παιχνίδι είναι πολύ μονόπλευρο τώρα. Η ομάδα Νάπολι κυριαρχεί στην κατοχή της μπάλας

14'

13'

13'

12'

12'

12'

11'

11'

11'

10'

10'

Ο Stefan Posch είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Lorenzo De Silvestri

10'

Ο Victor Osimhen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jhon Lucumi.

10'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Victor Osimhen από την ομάδα Νάπολι αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

10'

10'

Κατοχή: Μπολόνια: 41%, Νάπολι: 59%.

9'

9'

8'

8'

8'

8'

Ο Stefan Posch είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

7'

7'

Ο Piotr Zielinski κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

6'

Ο Mathias Olivera έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

6'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Mathias Olivera ανέτρεψε τον Dan Ndoye από πίσω και δόθηκε φάουλ

6'

6'

Ο Khvicha Kvaratskhelia χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

6'

Ο Khvicha Kvaratskhelia από την ομάδα Νάπολι είχε προσπάθεια εκτός στόχου

5'

Ο Victor Osimhen χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

5'

Ο Victor Osimhen από την ομάδα Νάπολι βλέπει την προσπάθεια του να χτυπάει στο δοκάρι μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα.

5'

Ο Giacomo Raspadori τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

5'

5'

5'

4'

Ο Alex Meret κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

4'

4'

3'

3'

Ο Piotr Zielinski από την ομάδα Νάπολι το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Dan Ndoye

3'

Ο Dan Ndoye κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

3'

2'

2'

2'

Ο Stanislav Lobotka τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lewis Ferguson

1'

1'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Stefan Posch ανέτρεψε τον Khvicha Kvaratskhelia από πίσω και δόθηκε φάουλ

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Νάπολι είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

1'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Renato Dell'Ara, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Πρόκληση για τη Νάπολι

Η Μπολόνια υποδέχεται τη Νάπολι για την 5η αγωνιστική της Σέριε Α. Βρίσκουν ρυθμό οι γηπεδούχοι, από νίκη στο Τσάμπιονς Λιγκ προέρχονται οι φιλοξενούμενοι.

Είχε καλό πρόσωπο στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Βερόνα την προηγούμενη αγωνιστική όμως δεν μπόρεσε να πάρει κάτι παραπάνω από την ισοπαλία (2-2). Μπορεί να μην δημιούργησε σωρεία ευκαιριών ήταν όμως πιο αποτελεσματική, ο Κάρλσον έπαιρνε αρκετές προσπάθειες αλλά σε δύο περιπτώσεις, μία σε κάθε ημίχρονο, είδε τον Μοντιπό να αποκρούει εντυπωσιακά τα σουτ του. Στο 72’ μάλιστα ο Εντόι από πλεονεκτική θέση δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Αν κάποια ομάδα άξιζε τη νίκη αυτή ήταν η Μπολόνια, κρατάει τουλάχιστον την καλή της εικόνα και συνεχίζει. Έχει βγάλει ένα δύσκολο πρόγραμμα στις πρώτες αγωνιστικές παίρνοντας σημαντικά αποτελέσματα και πιστεύω πως στα παιχνίδια στην έδρα της που θα είναι το φαβορί θα έχει την πρωτοβουλία και τις ευκαιρίες. Ένα τέτοιο είναι και με την Έμπολι σε μία εβδομάδα, την Πέμπτη αντιμετωπίζει τη Μόντσα για την εμβόλιμη 6η αγωνιστική.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο στόπερ Σουμάορο και ο εξτρέμ Μπάροου. Επιστρέφει μεσοεπιθετικός Σαλεμάκερς.

Είχε δύσκολο έργο στην πρεμιέρα της στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ καθώς αντιμετώπισε εκτός έδρας την Μπράγκα την Τετάρτη, πήρε όμως μία σημαντική νίκη με 2-1. Μπορεί να μην ήταν κυρίαρχη στην αναμέτρηση, είχε όμως τις καλύτερες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος με κορυφαία τα δύο δοκάρια του Οσιμέν στο 10’και το 26’ και τελικά άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις με δυνατό σουτ του Ντι Λορέντσο. Δεν να «σφραγίσει» τη νίκη της έπειτα, δέχτηκε το γκολ στο 84’ αλλά έβγαλε αντίδραση και τέσσερα λεπτά μετά πήρε και πάλι το προβάδισμα με ένα απίθανο αυτογκόλ του Νιακατέ.

Είχε ανάγκη ένα τέτοιο αποτέλεσμα σε έναν δύσκολο όμιλο ενώ πήρε ψυχολογία και για τη συνέχεια. Άλλωστε προέρχεται από δύο σερί αγώνες χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα και η αλήθεια είναι πως δεν δείχνει την ίδια σταθερότητα. Ο Κβαρατσχέλια για την ώρα δεν είναι τόσο επιδραστικός, είναι κομβικός για το παιχνίδι της αλλά έχει τρομερή ποιότητα και θεωρώ πως θα βρει ρυθμό. Δεν θέλει να σκέφτεται άλλο στραβοπάτημα, ακολουθεί την Τετάρτη η αναμέτρηση με την Ουντινέζε και στόχος είναι το 2 στα 2.

«Η Μπολόνια είναι μία καλή ομάδα, έχει ποιότητα και έναν πολύ καλό προπονητή που θαύμαζα πολύ και όταν έπαιζε ποδόσφαιρο. Πηγαίνουμε στην έδρα τους για να κερδίσουμε και είμαστε συγκεντρωμένοι σε αυτή τη σημαντική πρόκληση», σχολίασε ο κόουτς Γκαρσιά.

Αγωνιστικά Νέα: Νέα απώλεια ο στόπερ Ραχμάνι (3/0). Παραμένει εκτός ο κίπερ Γκολίνι.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Μπολόνια έχει ξεκινήσει καλά το πρωτάθλημα, δείχνει χαρακτήρα αλλά η Νάπολι είναι ανώτερη ομάδα, Μπορεί οι «παρτενοπέι» να είναι πιο κουρασμένοι, η τιμή του διπλού όμως είναι ελκυστική. Οι πρωταθλητές έχουν ήδη δύο σερί παιχνίδια χωρίς νίκη και θέλουν να βγάλουν αντίδραση και στη Σέριε Α. Θα τους εμπιστευτώ.

• Η ομάδα Νάπολι δεν έχει χάσει στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.27 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Νάπολι, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.77 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A