21/8/2022 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 1085
1 - 2
Τελείωσε
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 624 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Οσέρ - Μονπελιέ στις 29/1/2023

• Θεατές: 13137
90+6'

90+6'

13137 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο παίκτης Teji Savanier αποβάλλεται μετά από σκληρό φάουλ

90+4'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Teji Savanier για την ομάδα Μονπελιέ. Ο Youssouf M'Changama σταματάει την φάση.

90+4'

Η ομάδα Μονπελιέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+4'

Ο Kenji Van Boto από την ομάδα Οσέρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Το παιχνίδι έχει επισκιαστεί από κάποια πολύ σκληρά μαρκαρίσματα

90+2'

Κατοχή: Μονπελιέ: 63%, Οσέρ: 37%.

90+1'

Ο Faitout Maouassa από την ομάδα Μονπελιέ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Kenji Van Boto

90+1'

Η ομάδα Οσέρ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Οσέρ

90'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Valere Germain από την ομάδα Μονπελιέ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90'

Η σέντρα από τον Nicolas Cozza από την ομάδα Μονπελιέ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

88'

ΑΠΟΒΟΛΗ! Μετά από σκόπιμο φάουλ, ο Nuno Da Costa βλέπει δεύτερη κίτρινη

88'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Nuno Da Costa για την ομάδα Οσέρ. Ο Teji Savanier σταματάει την φάση.

88'

Ελεύθερο για την ομάδα Μονπελιέ

86'

Κατοχή: Μονπελιέ: 62%, Οσέρ: 38%.

86'

86'

Ο Teji Savanier από την ομάδα Μονπελιέ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

86'

Καλή ενέργεια από τον Faitout Maouassa ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

85'

Ο Valere Germain τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

85'

Ο Jubal από την ομάδα Οσέρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

84'

Ο Wahbi Khazri δίνει τη θέση του στον Valere Germain

84'

Ο Arnaud Nordin δίνει τη θέση του στον Maxime Esteve

83'

Ο Mamadou Sakho δίνει τη θέση του στον Beni Makouana

83'

Ο Wahbi Khazri από την ομάδα Μονπελιέ είναι σε θέση οφσάιντ

82'

82'

Ο Mathias Autret δίνει τη θέση του στον Rayan Raveloson

82'

81'

Κατοχή: Μονπελιέ: 61%, Οσέρ: 39%.

81'

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Birama Toure από την ομάδα Οσέρ ανατρέπει τον Wahbi Khazri

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Theo Sainte-Luce από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Mathias Autret

78'

Ο Teji Savanier εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Benoit Costil ελέγχει την φάση

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nuno Da Costa από την ομάδα Οσέρ ανατρέπει τον Wahbi Khazri

77'

77'

Ο Alexandre Coeff από την ομάδα Οσέρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

77'

Ο Teji Savanier από την ομάδα Μονπελιέ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

77'

76'

76'

Ο Falaye Sacko δίνει τη θέση του στον Enzo Tchato

75'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Mathias Autret της ομάδας Οσέρ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Jonas Omlin λίγο έλειψε να αποκρούσει.

73'

Ο Mamadou Sakho έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

73'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Mamadou Sakho από την ομάδα Μονπελιέ υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Paul Joly.

73'

73'

Ο Remy Dugimont αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

73'

Η ομάδα Οσέρ εκδηλώνει επίθεση

70'

Ο Remy Dugimont έδωσε την ασίστ για το γκολ.

70'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Nuno Da Costa σκοράρει με το δεξί πόδι!

70'

Ο Nuno Da Costa τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

70'

Η ομάδα Μονπελιέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

69'

69'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Falaye Sacko από την ομάδα Μονπελιέ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

69'

Ο Teji Savanier από την ομάδα Μονπελιέ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

68'

66'

Ο Mamadou Sakho από την ομάδα Μονπελιέ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

66'

Ο Youssouf M'Changama από την ομάδα Οσέρ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

66'

Ο Theo Sainte-Luce απομακρύνει τη μπάλα

65'

Ο Gaetan Perrin δίνει τη θέση του στον Remy Dugimont

65'

Ο Hamza Sakhi δίνει τη θέση του στον Youssouf M'Changama

65'

Κατοχή: Μονπελιέ: 64%, Οσέρ: 36%.

65'

Ο Theo Sainte-Luce τιμωρείται για σπρώξιμο στον Hamza Sakhi

64'

Ο Benoit Costil κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

64'

Ο Wahbi Khazri τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

64'

Η σέντρα από τον Teji Savanier από την ομάδα Μονπελιέ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

63'

Ο Elye Wahi δίνει τη θέση του στον Faitout Maouassa

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nuno Da Costa από την ομάδα Οσέρ ανατρέπει τον Mamadou Sakho

62'

Ο Mamadou Sakho απομακρύνει τη μπάλα

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Arnaud Nordin από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Birama Toure

61'

61'

Ο Kenji Van Boto αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

61'

60'

Κατοχή: Μονπελιέ: 65%, Οσέρ: 35%.

60'

60'

Ο Teji Savanier τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

59'

58'

Ο Paul Joly από την ομάδα Οσέρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

Ο Alexandre Coeff απομακρύνει τη μπάλα

57'

57'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Jubal από την ομάδα Οσέρ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

57'

Ο Hamza Sakhi από την ομάδα Οσέρ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

56'

Ο Mamadou Sakho σταματά επιτυχώς το σουτ

56'

Το σουτ του Hamza Sakhi μπλοκάρεται

55'

55'

53'

Ο Mamadou Sakho επιστρέφει στο γήπεδο.

53'

53'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Mamadou Sakho να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

52'

Ο Mamadou Sakho είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

52'

51'

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο παίκτης M'Baye Niang αποβάλλεται μετά από σκληρό φάουλ

51'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον M'Baye Niang για την ομάδα Οσέρ. Ο Mamadou Sakho σταματάει την φάση.

50'

Κατοχή: Μονπελιέ: 67%, Οσέρ: 33%.

50'

49'

Ο Teji Savanier απομακρύνει τη μπάλα

46'

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο παίκτης Khalil Fayad αποβάλλεται μετά από σκληρό φάουλ

46'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Khalil Fayad για την ομάδα Μονπελιέ. Ο Nuno Da Costa σταματάει την φάση.

46'

Ο Gauthier Hein δίνει τη θέση του στον M'Baye Niang

46'

45+5'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Μονπελιέ της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+5'

45+4'

Κατοχή: Μονπελιέ: 68%, Οσέρ: 32%.

45+4'

45+4'

45+3'

Ο Teji Savanier σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Benoit Costil ελέγχει την φάση

45+3'

Ο Elye Wahi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45+3'

Ο Julian Jeanvier είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Alexandre Coeff

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Elye Wahi από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Julian Jeanvier

45'

Ο Nuno Da Costa από την ομάδα Οσέρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45'

44'

Ο Wahbi Khazri είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

44'

43'

Ο Paul Joly από την ομάδα Οσέρ δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

43'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Paul Joly για την ομάδα Οσέρ. Ο Wahbi Khazri σταματάει την φάση.

43'

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gauthier Hein από την ομάδα Οσέρ ανατρέπει τον Teji Savanier

42'

Η ομάδα Μονπελιέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

42'

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kenji Van Boto από την ομάδα Οσέρ ανατρέπει τον Arnaud Nordin

41'

Ο Teji Savanier έδωσε την ασίστ για το γκολ!

39'

Ο Arnaud Nordin έδωσε την ασίστ για το γκολ.

39'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Mamadou Sakho της ομάδας Μονπελιέ σκοράρει με κεφαλιά

39'

Ο Mamadou Sakho κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Julian Jeanvier.

39'

Η σέντρα από τον Arnaud Nordin από την ομάδα Μονπελιέ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

39'

Ο Falaye Sacko από την ομάδα Μονπελιέ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

39'

39'

Ο Hamza Sakhi απομακρύνει τη μπάλα

37'

Ο Nicolas Cozza απομακρύνει τη μπάλα

35'

35'

Κατοχή: Μονπελιέ: 70%, Οσέρ: 30%.

34'

Ο Jubal κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

33'

33'

Ο Gaetan Perrin αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

33'

33'

Ο Julian Jeanvier από την ομάδα Οσέρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

32'

31'

31'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Nuno Da Costa για την ομάδα Οσέρ. Ο Mamadou Sakho σταματάει την φάση.

30'

Κατοχή: Μονπελιέ: 71%, Οσέρ: 29%.

29'

27'

Ο Theo Sainte-Luce από την ομάδα Μονπελιέ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

27'

Ο Hamza Sakhi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

26'

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gaetan Perrin από την ομάδα Οσέρ ανατρέπει τον Arnaud Nordin

26'

Η ομάδα Οσέρ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

25'

Ο Julian Jeanvier σταματά επιτυχώς το σουτ

25'

Το σουτ του Elye Wahi μπλοκάρεται

24'

23'

Διακοπή για νερό. Υπάρχει αρκετή ζέστη σήμερα και το παιχνίδι σταμάτησε ώστε οι παίκτες να δροσιστούν

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Paul Joly από την ομάδα Οσέρ ανατρέπει τον Nicolas Cozza

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Khalil Fayad από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Gaetan Perrin

20'

Κατοχή: Μονπελιέ: 80%, Οσέρ: 20%.

20'

Ο Teji Savanier από την ομάδα Μονπελιέ είναι σε θέση οφσάιντ

19'

Το σουτ του Teji Savanier μπλοκάρεται

19'

Το σουτ του Wahbi Khazri μπλοκάρεται

19'

Το αμυντικό λάθος του Kenji Van Boto μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

17'

17'

17'

17'

Ο Falaye Sacko από την ομάδα Μονπελιέ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

16'

Καλή ενέργεια από τον Wahbi Khazri ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

16'

Η σέντρα από τον Falaye Sacko από την ομάδα Μονπελιέ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

16'

15'

15'

15'

Κατοχή: Μονπελιέ: 78%, Οσέρ: 22%.

15'

14'

14'

13'

12'

11'

Η ομάδα Οσέρ έχει την κατοχή της μπάλας

11'

10'

10'

10'

Κατοχή: Μονπελιέ: 79%, Οσέρ: 21%.

8'

Η ομάδα Μονπελιέ έχει την κατοχή της μπάλας

8'

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wahbi Khazri από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Paul Joly

7'

6'

Ο Jordan Ferri από την ομάδα Μονπελιέ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

6'

Το σουτ του Arnaud Nordin μπλοκάρεται

6'

5'

Ο Jonas Omlin είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

5'

5'

Ο Nuno Da Costa από την ομάδα Οσέρ δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

5'

5'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Nuno Da Costa για την ομάδα Οσέρ. Ο Jonas Omlin σταματάει την φάση.

4'

4'

Ο Theo Sainte-Luce από την ομάδα Μονπελιέ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

3'

Ο Kenji Van Boto απομακρύνει τη μπάλα

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hamza Sakhi από την ομάδα Οσέρ ανατρέπει τον Wahbi Khazri

2'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Ο αγωνιστικός χώρος δεν είναι και στην καλύτερη κατάσταση, αλλά ποδόσφαιρο παίζεται.

1'

Η ομάδα Μονπελιέ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stade de la Mosson, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Μπορεί τη νίκη η Μονπελιέ

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Μονπελιέ ήξερε πως δεν είχε πολλές ελπίδες στην έδρα της Παρί Σεν Ζερμέν και τελικά γνώρισε την ήττα με 5-2. Ακόμα και στην πρώτη αγωνιστική βέβαια έδειξε να έχει κάποια κενά στην άμυνα της αλλά απέναντι στη νεοφώτιστη Οσέρ είναι το φαβορί. Οι φιλοξενούμενοι πήραν τον πρώτο τους βαθμό με την ισοπαλία (2-2) στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Ανζέ και αν δεν έμεναν με δέκα παίκτες στο 57’ ίσως ερχόταν και η νίκη. Δύσκολη η αποστολή τους, θα πάμε με τον άσο που βρίσκεται σε καλές τιμές.

• Η ομάδα Μονπελιέ έχασε στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 3.85 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Μονπελιέ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.80 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Οσέρ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1