Δίκαιη νίκη για την ομάδα Μπενφίκα μετά από μία καλή εμφάνιση

Η ομάδα Μίντιλαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

90+4'
Γκολ

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής γνωστοποίησε ότι το γκολ για την ομάδα Μίντιλαντ δεν μετράει λόγω οφσάιντ.

90+3'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

90+3'

Ο Edward Chilufya από την ομάδα Μίντιλαντ είναι σε θέση οφσάιντ

90+3'

Ο Raphael Onyedika σταματά επιτυχώς το σουτ

90+2'

Το σουτ του Enzo Fernandez μπλοκάρεται

90+2'

Η ομάδα Μπενφίκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+2'

Ο Juninho κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Roman Yaremchuk.

90+1'

Ο Gustav Isaksen σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Odisseas Vlachodimos ελέγχει την φάση

90+1'

Ο Oliver Soerensen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

Η ομάδα Μίντιλαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90'

89'

Ο Joao Mario αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Diego Moreira

88'

Ο Enzo Fernandez έδωσε την ασίστ για το γκολ!

88'

Ο Roman Yaremchuk έδωσε την ασίστ για το γκολ.

88'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Diogo Goncalves της ομάδας Μπενφίκα νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

88'

Η ομάδα Μπενφίκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

87'

Ο Paulinho αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Nikolas Dyhr

87'

Ο Alexander Bah από την ομάδα Μπενφίκα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Edward Chilufya

86'

Ο Paulinho κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

86'

Ο Elias Olafsson απομακρύνει τη μπάλα

86'

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Edward Chilufya από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Roman Yaremchuk

85'

Ο Edward Chilufya απομακρύνει τη μπάλα

85'

Η ομάδα Μπενφίκα εκδηλώνει επίθεση

84'

Ο Edward Chilufya τιμωρείται για σπρώξιμο στον Joao Mario

83'

Το σουτ του Florentino Luis μπλοκάρεται

83'

82'

Η ομάδα Μίντιλαντ έχει την κατοχή της μπάλας

82'

Η ομάδα Μίντιλαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

81'

Ο Nicolas Otamendi κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Junior Brumado.

81'

81'

Κατοχή: Μίντιλαντ: 39%, Μπενφίκα: 61%.

81'

Ο Joel Andersson από την ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

80'

Ο Morato απομακρύνει τη μπάλα

80'

Ο Juninho κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

80'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπενφίκα

79'

Ο Alexander Bah από την ομάδα Μπενφίκα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

79'

Ο Mads Doehr Thychosen απομακρύνει τη μπάλα

79'

Η ομάδα Μπενφίκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

79'

78'

Ο Chiquinho αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Diogo Goncalves

78'

Ο Enzo Fernandez απομακρύνει τη μπάλα

78'

77'

76'

Ο Pione Sisto αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Edward Chilufya

76'

76'

Ο Elias Olafsson είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

76'

75'

Ο Gilberto Junior αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Alexander Bah

75'

Ο Gilberto Junior από την ομάδα Μπενφίκα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Pione Sisto

75'

Ο Raphael Onyedika κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

74'

Ο Nicolas Otamendi απομακρύνει τη μπάλα

74'

Ο Gilberto Junior κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

73'

73'

72'

Ο Oliver Soerensen σταματά επιτυχώς το σουτ

72'

Το σουτ του Joao Mario μπλοκάρεται

72'

Ο Florentino Luis κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

71'

Κατοχή: Μίντιλαντ: 50%, Μπενφίκα: 50%.

71'

70'

Η ομάδα Μπενφίκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

70'

Ο Sory Kaba αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Junior Brumado

69'

Ο Anders Dreyer αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Gustav Isaksen

69'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Raphael Onyedika από την Μίντιλαντ κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

69'

Ο Joel Andersson απομακρύνει τη μπάλα

68'

68'

Ο Juninho απομακρύνει τη μπάλα

68'

67'

5111 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

66'

66'

Κατοχή: Μίντιλαντ: 62%, Μπενφίκα: 38%.

65'

Ο Sory Kaba κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Odisseas Vlachodimos μπλοκάρει εύκολα

65'

Ο Anders Dreyer από την ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

65'

Ο Chiquinho απομακρύνει τη μπάλα

64'

Ελεύθερο για την ομάδα Μίντιλαντ

63'

Ο Sory Kaba έδωσε την ασίστ για το γκολ.

63'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Pione Sisto σκοράρει με το δεξί πόδι!

63'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά του Sory Kaba χτυπάει στο δοκάρι

63'

Η σέντρα από τον Paulinho από την ομάδα Μίντιλαντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

62'

62'

Ο Morato κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

61'

61'

Κατοχή: Μίντιλαντ: 60%, Μπενφίκα: 40%.

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Juninho από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Roman Yaremchuk

60'

Ο Joao Mario απομακρύνει τη μπάλα

60'

Η ομάδα Μίντιλαντ εκδηλώνει επίθεση

60'

59'

Ο Florentino Luis απομακρύνει τη μπάλα

59'

Καλή ενέργεια από τον Roman Yaremchuk ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

58'

58'

Ο Joel Andersson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

57'

Ο Odisseas Vlachodimos απομακρύνει τη μπάλα

57'

Ο Alejandro Grimaldo έδωσε την ασίστ για το γκολ!

56'

Ο Joao Mario έδωσε την ασίστ για το γκολ.

56'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Henrique Araujo της ομάδας Μπενφίκα σκοράρει με κεφαλιά

56'

Ο Joao Mario τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

56'

Η σέντρα από τον Joao Mario από την ομάδα Μπενφίκα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

56'

Ο Joao Mario από την ομάδα Μπενφίκα εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

56'

Ο Juninho από την ομάδα Μίντιλαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

56'

55'

55'

54'

53'

Ο Morato από την ομάδα Μπενφίκα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

Ο Florentino Luis από την ομάδα Μπενφίκα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

Ο Joel Andersson από την ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

53'

Ο Alejandro Grimaldo σταματά επιτυχώς το σουτ

52'

Το σουτ του Sory Kaba μπλοκάρεται

52'

52'

52'

Ο Morato κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Raphael Onyedika.

51'

51'

Ο Anders Dreyer από την ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

50'

50'

Ο Nicolas Otamendi από την ομάδα Μπενφίκα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

50'

50'

Ο Alejandro Grimaldo από την ομάδα Μπενφίκα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

50'

49'

Ένας παίκτης από την ομάδα Μίντιλαντ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

49'

49'

Η σέντρα από τον Pione Sisto από την ομάδα Μίντιλαντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

49'

48'

48'

Ο Oliver Soerensen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Roman Yaremchuk.

48'

48'

47'

47'

Η ομάδα Μπενφίκα έχει την κατοχή της μπάλας

46'

46'

Ο Paulinho απομακρύνει τη μπάλα

46'

Ο Rafa Silva αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Henrique Araujo

46'

Ο Goncalo Ramos αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Roman Yaremchuk

46'

Ο Evander Ferreira αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Oliver Soerensen

46'

45+1'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Μπενφίκα της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+1'

45+1'

Κατοχή: Μίντιλαντ: 58%, Μπενφίκα: 42%.

45'

45'

Η ομάδα Μίντιλαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

44'

Ο Sory Kaba κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Morato.

44'

Ο Paulinho από την ομάδα Μίντιλαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

43'

Ο Henrik Dalsgaard κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Goncalo Ramos.

43'

43'

Ο Mads Doehr Thychosen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Enzo Fernandez.

42'

41'

Ο Evander Ferreira πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

41'

41'

40'

Κίτρινη κάρτα για τον Rafa Silva

40'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Rafa Silva ανέτρεψε τον Evander Ferreira από πίσω και δόθηκε φάουλ

40'

Η ομάδα Μίντιλαντ ξεκινάει αντεπίθεση

39'

39'

39'

Ο Goncalo Ramos κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Juninho.

38'

38'

38'

37'

Ο Odisseas Vlachodimos κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

37'

Ο Anders Dreyer από την ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

37'

Κατοχή: Μίντιλαντ: 59%, Μπενφίκα: 41%.

37'

37'

36'

Ο Juninho τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nicolas Otamendi

36'

36'

Καλή ενέργεια από τον Paulinho ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

35'

Ο Raphael Onyedika απομακρύνει τη μπάλα

35'

34'

34'

Ο Nicolas Otamendi κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Sory Kaba.

34'

33'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Chiquinho ανέτρεψε τον Mads Doehr Thychosen από πίσω και δόθηκε φάουλ

32'

Ο Gilberto Junior απομακρύνει τη μπάλα

31'

Ο Elias Olafsson από την ομάδα Μίντιλαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

31'

31'

Ο Mads Doehr Thychosen από την ομάδα Μίντιλαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

31'

Ο Joao Mario από την ομάδα Μπενφίκα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

31'

30'

Ο Joel Andersson από την ομάδα Μίντιλαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

30'

29'

29'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Goncalo Ramos για αντιαθλητικό χτύπημα

28'

Ο Goncalo Ramos κάνει φάουλ σε αντίπαλο

28'

Ο Florentino Luis από την ομάδα Μπενφίκα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Evander Ferreira

27'

27'

27'

26'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Gilberto Junior ανέτρεψε τον Pione Sisto από πίσω και δόθηκε φάουλ

26'

Κατοχή: Μίντιλαντ: 61%, Μπενφίκα: 39%.

25'

25'

25'

23'

Ένα γκολ από υπέροχη ομαδική προσπάθεια!

23'

Ο Joao Mario έδωσε την ασίστ για το γκολ!

23'

Ο Goncalo Ramos έδωσε την ασίστ για το γκολ.

23'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Enzo Fernandez σκοράρει με το δεξί πόδι!

23'

Ο Goncalo Ramos τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

23'

23'

Ο Enzo Fernandez αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

22'

22'

Ο Nicolas Otamendi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

22'

22'

21'

21'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Juninho από την ομάδα Μίντιλαντ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

21'

Ο Anders Dreyer από την ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

21'

20'

19'

18'

18'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Goncalo Ramos από την ομάδα Μπενφίκα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

18'

Η σέντρα από τον Alejandro Grimaldo από την ομάδα Μπενφίκα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

18'

17'

17'

Ο Henrik Dalsgaard απομακρύνει τη μπάλα

16'

16'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sory Kaba από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Alejandro Grimaldo

16'

15'

Ο Alejandro Grimaldo απομακρύνει τη μπάλα

15'

Ο Joao Mario κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

14'

Ο Evander Ferreira σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Odisseas Vlachodimos ελέγχει την φάση

14'

14'

Ο Evander Ferreira από την ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

13'

Ο Gilberto Junior από την ομάδα Μπενφίκα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

13'

13'

12'

12'

Κατοχή: Μίντιλαντ: 55%, Μπενφίκα: 45%.

11'

11'

Ο Evander Ferreira από την ομάδα Μίντιλαντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Joao Mario

11'

10'

Ο Mads Doehr Thychosen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

10'

Ο Henrik Dalsgaard κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Juninho από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Goncalo Ramos

9'

9'

8'

Ο Odisseas Vlachodimos από την ομάδα Μπενφίκα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

8'

8'

7'

7'

Ο Chiquinho από την ομάδα Μπενφίκα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

7'

Ο Anders Dreyer από την ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

7'

6'

6'

Κατοχή: Μίντιλαντ: 45%, Μπενφίκα: 55%.

6'

6'

5'

Ο Enzo Fernandez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

5'

5'

Ο Alejandro Grimaldo από την ομάδα Μπενφίκα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

4'

Ο Evander Ferreira σταματά επιτυχώς το σουτ

4'

3'

3'

Ο Evander Ferreira κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

3'

Ο Goncalo Ramos κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

3'

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Raphael Onyedika από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Chiquinho

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Goncalo Ramos από την ομάδα Μπενφίκα ανατρέπει τον Juninho

1'

1'

Είναι μία όμορφη ζεστή μέρα για ποδόσφαιρο.

1'

Ο Goncalo Ramos κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mads Doehr Thychosen.

1'

Η ομάδα Μπενφίκα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Cepheus Park Randers, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Ακλόνητο φαβορί οι «αετοί»

H Μίντιλαντ υποδέχεται την Μπενφίκα στη ρεβάνς του τρίτου προκριματικού γύρου του Τσάμπιονς Λιγκ.

Τι ισχύει: Ρεβάνς για την τρίτη προκριματική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ. υπάρχει VAR, δεν ισχύει ο κανόνας του εκτός έδρας γκολ και σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας μετά το δεύτερο ματς θα ακολουθήσει παράταση κι αν χρειαστεί οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές του στη διαδικασία των πέναλτι. Όποια προκριθεί θα αντιμετωπίσει στα πλέι οφ την ομάδα που θα περάσει από το ζευγάρι της Ντιναμό Κιέβου με τη Στουρμ Γκρατς, ενώ όποια αποκλειστεί θα βρεθεί απευθείας στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

Α' Ματς: Μπενφίκα - Μίντιλαντ 4-1

Είχε εξαρχής δύσκολη αποστολή κόντρα στην Μπενφίκα, αλλά μετά την ήττα με 4-1 στο «Ντα Λουζ», φαίνεται ακατόρθωτο να καταφέρει να προχωρήσει στην διοργάνωση. Οι Δανοί βρέθηκαν πίσω με 3-0 από το πρώτο ημίχρονο και δέχτηκαν το τέταρτο γκολ με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, έχοντας γίνει έρμαιο των διαθέσεων των Πορτογάλων. Πέτυχαν πάντως την μείωση στο 77' με πέναλτι του Σίστο και «συμμάζεψαν» ελαφρώς την κατάσταση.

Τα προβλήματα των «λύκων» πάντως είναι πολλά και σε όλα τα επίπεδα, αφού μετά την απομάκρυνση του Μπο Χένρισκεν, δεν έχουν βρει ακόμα μόνιμη λύση για τον πάγκο και συνεχίζουν με υπηρεσιακό τεχνικό τον Χένρικ Γιένσεν, ο οποίος μετά την εμφατική νίκη επί της Οντένσε με 5-1, είδε την ομάδα του να αναδεικνύεται ισόπαλη (3-3) με την νεοφώτιστη Λίνγκμπι και αφού προηγήθηκε μάλιστα πρώτα 3-0. Η Μίντιλαντ, συνεχίζει έτσι την κακή της πορεία στο πρωτάθλημα, όπου έχει μόλις 5 βαθμούς μετά από 4 αγωνιστικές, ενώ συνολικά στην σεζόν έχει μόλις μία νίκη 7 ματς μέχρι τώρα.

Αγωνιστικά Νέα: Επιστρέφει μετά από καιρό ο επιθετικός Μπρουμάδο.«Πετάνε» οι «αετοί» του Ρότζερ Σμιντ στο ξεκίνημα της σεζόν. Οι Πορτογάλοι «διέλυσαν» εύκολα με 4-1 την Μίντιλαντ στο ματς του «Ντα Λουζ», όπου με χατ τρικ του Ράμος (17', 33', 61') κι ένα ακόμα γκολ από τον Φερνάντεζ (40') προηγήθηκαν με 4-0, έχοντας ευκαιρίες και για άλλα γκολ, ενώ τελικά δέχτηκαν την μείωση στο 77' από πέναλτι.

Η Μπενφίκα επιβεβαίωσε έτσι το τίτλο του φαβορί και λογικά δεν θα έχει πρόβλημα στην Δανία ώστε να κλειδώσει την πρόκριση. Ταυτόχρονα έδειξε πως βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση ξεκινώντας με το... δεξί στις υποχρεώσεις της και στο πρωτάθλημα Πορτογαλίας. όπου νίκησε εύκολα με 4-0 (8' Ζιλμπέρτο, 41', 86' Σίλβα, 45'+5' Φερνάντες) την Αρούκα εντός έδρας στην πρεμιέρα και συνέχισε έτσι την αψεγάδιαστη πορεία της, αφου μετά το 5/5 στα καλοκαιρινά φιλικά προετοιμασίας, ακολούθησε ένα 2/2 στα πρώτα επίσημα παιχνίδια της.

Ο Γερμανός τεχνικός της Μπενφίκα δήλωσε ενόψει της ρεβάνς: «Η εμπειρία μου λέει όμως πως πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι και στο δεύτερο παιχνίδι. Είμαι πεπεισμένος πως θα τα καταφέρουμε αλλά δεν θα κάτσουμε απλά να αμυνθούμε για το σκορ του πρώτου αγώνα».

Αγωνιστικά Νέα:Τραυματίες ο εξτρέμ Νέρες, ο στόπερ Βερίσιμο και ο νεοαποκτηθείς στόπερ Βίκτορ. Εκτός ευρωπαϊκής λίστας οι μέσοι Μέιτε και Ντίας, ο μπακ Ρίστιτς και ο επιθετικός Πίνιο.

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Μεγάλο προβάδισμα έχει η Μπενφίκα, που έτσι κι αλλιώς ήταν το φαβορί για την πρόκριση. Το 4-1 του πρώτου ματς φαντάζει δύσκολο να γυρίσει, αλλά οι Δανοί θα το παλέψουν με «όπλο» τους την επίθεση, αφού η άμυνά τους μοιάζει διάτρητη, έχοντας δεχτεί γκολ σε όλα τα ματς που έχουν δώσει μέχρι τώρα στην σεζόν σε πρωτάθλημα και Ευρώπη. Ποντάρισμα στο αμφίσκορο, αφού το ματς δεν αποκλείεται να γίνει «ροντέο».

• Η ομάδα Μπενφίκα νίκησε στους τελευταίους 8 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 1.72 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 6 αγώνες της ομάδας Μπενφίκα, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.44 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μίντιλαντ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.85 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Μίντιλαντ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).