Μίλαν - Ουντινέζε

13/8/2022 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 317
4 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 626 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ουντινέζε - Μίλαν στις 20/1/2024

• Θεατές: 70197
90+7'

90+7'

70197 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+7'

Κατοχή: Μίλαν: 63%, Ουντινέζε: 37%.

90+7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sandi Lovric από την ομάδα Ουντινέζε ανατρέπει τον Davide Calabria

90+6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pierre Kalulu από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Brandon Soppy

90+6'

Ο Brandon Soppy κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Mike Maignan μπλοκάρει εύκολα

90+6'

Ο Brandon Soppy κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Alexis Saelemaekers.

90+6'

Η σέντρα από τον Roberto Pereyra από την ομάδα Ουντινέζε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+5'

90+5'

Ο Beto τιμωρείται για σπρώξιμο στον Fikayo Tomori

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roberto Pereyra από την ομάδα Ουντινέζε ανατρέπει τον Charles De Ketelaere

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Μίλαν

90+4'

Ο Sandi Lovric αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+3'

Ο Rodrigo Becao από την ομάδα Ουντινέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Κίτρινη κάρτα για τον Festy Ebosele

90+2'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Festy Ebosele υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Divock Origi

90+1'

Ο Pierre Kalulu από την ομάδα Μίλαν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Ο Fikayo Tomori από την ομάδα Μίλαν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Divock Origi από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Rodrigo Becao

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90+1'

Η ομάδα Μίλαν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90'

Κατοχή: Μίλαν: 62%, Ουντινέζε: 38%.

90'

Ο Divock Origi από την ομάδα Μίλαν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Rodrigo Becao

89'

89'

Ο Brandon Soppy πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

89'

Η ομάδα Ουντινέζε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

88'

Ο Lazar Samardzic σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Mike Maignan ελέγχει την φάση

88'

Ο Marco Silvestri κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rodrigo Becao από την ομάδα Ουντινέζε ανατρέπει τον Charles De Ketelaere

86'

Ελεύθερο για την ομάδα Ουντινέζε

86'

Ο Alexis Saelemaekers από την ομάδα Μίλαν δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

86'

Η σέντρα από τον Ismael Bennacer από την ομάδα Μίλαν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

86'

85'

Ο Sandi Lovric τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ismael Bennacer

85'

Η ομάδα Μίλαν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

85'

Η ομάδα Ουντινέζε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

84'

Ο Rade Krunic δίνει τη θέση του στον Tommaso Pobega

84'

Ο Rafael Leao δίνει τη θέση του στον Divock Origi

83'

83'

Ο Adam Masina δίνει τη θέση του στον Festy Ebosele

82'

81'

Ο Theo Hernandez από την ομάδα Μίλαν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alexis Saelemaekers από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Sandi Lovric

81'

Ο Bram Nuytinck σταματά επιτυχώς το σουτ

81'

Το σουτ του Olivier Giroud μπλοκάρεται

81'

Ο Charles De Ketelaere τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ismael Bennacer από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Roberto Pereyra

80'

79'

79'

Ο Alexis Saelemaekers αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

79'

Ο Adam Masina από την ομάδα Ουντινέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

79'

Ο Davide Calabria από την ομάδα Μίλαν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

79'

Ο Adam Masina σταματά επιτυχώς το σουτ

79'

Το σουτ του Alexis Saelemaekers μπλοκάρεται

78'

Η ομάδα Μίλαν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

78'

Ο Rodrigo Becao κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Rafael Leao.

77'

Η ομάδα Μίλαν έχει την κατοχή της μπάλας

77'

Η ομάδα Ουντινέζε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

76'

76'

Ο Walace δίνει τη θέση του στον Sandi Lovric

76'

Ο Jean-Victor Makengo δίνει τη θέση του στον Lazar Samardzic

76'

Ο Rafael Leao από την ομάδα Μίλαν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

76'

Η σέντρα από τον Fikayo Tomori από την ομάδα Μίλαν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

75'

75'

Ο Rodrigo Becao κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

74'

Ο Olivier Giroud κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Bram Nuytinck.

74'

73'

Η ομάδα Ουντινέζε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

71'

Ο Ante Rebic δίνει τη θέση του στον Olivier Giroud

71'

Ο Brahim Diaz δίνει τη θέση του στον Charles De Ketelaere

71'

Ο Junior Messias δίνει τη θέση του στον Alexis Saelemaekers

70'

70'

Διακοπή για νερό. Υπάρχει αρκετή ζέστη σήμερα και το παιχνίδι σταμάτησε ώστε οι παίκτες να δροσιστούν

70'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Theo Hernandez από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Brandon Soppy

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Junior Messias από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Jean-Victor Makengo

68'

Ο Brahim Diaz έδωσε την ασίστ για το γκολ.

68'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ante Rebic σκοράρει με το αριστερό πόδι!

68'

Ο Brahim Diaz τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

68'

Ο Roberto Pereyra έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

67'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Ante Rebic για την ομάδα Μίλαν. Ο Jean-Victor Makengo σταματάει την φάση.

67'

66'

Ο Nehuen Perez δίνει τη θέση του στον Enzo Ebosse

66'

Ο Isaac Success δίνει τη θέση του στον Beto

65'

65'

65'

65'

Ο Rodrigo Becao απομακρύνει τη μπάλα

65'

Η ομάδα Μίλαν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

64'

63'

Ο Theo Hernandez επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rodrigo Becao από την ομάδα Ουντινέζε ανατρέπει τον Ante Rebic

62'

61'

61'

60'

Ο Junior Messias τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jean-Victor Makengo

60'

60'

59'

59'

Η σέντρα από τον Adam Masina από την ομάδα Ουντινέζε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

57'

57'

Ο Ante Rebic από την ομάδα Μίλαν δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

57'

Ο Davide Calabria από την ομάδα Μίλαν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

57'

Ο Jean-Victor Makengo από την ομάδα Ουντινέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

57'

57'

55'

Κίτρινη κάρτα για τον Nehuen Perez

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nehuen Perez από την ομάδα Ουντινέζε ανατρέπει τον Ante Rebic

55'

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brahim Diaz από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Walace

54'

Ο Ismael Bennacer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

53'

53'

52'

52'

Ο Isaac Success αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

52'

Η ομάδα Ουντινέζε έχει την κατοχή της μπάλας

52'

Ο Mike Maignan κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

51'

50'

50'

Κατοχή: Μίλαν: 60%, Ουντινέζε: 40%.

49'

Ο Nehuen Perez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

49'

48'

Η ομάδα Μίλαν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

47'

46'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Brahim Diaz αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το αριστερό!

46'

Ο Adam Masina έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

46'

46'

45+5'

45+5'

45+4'

Ο Roberto Pereyra έδωσε την ασίστ για το γκολ.

45+4'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Adam Masina της ομάδας Ουντινέζε σκοράρει με κεφαλιά

45+4'

45+4'

45+3'

Ο Ante Rebic από την ομάδα Μίλαν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Rodrigo Becao

45+3'

45+2'

45+2'

Η ομάδα Μίλαν εκδηλώνει επίθεση

45+1'

Η ομάδα Ουντινέζε εκδηλώνει επίθεση

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

45'

Ο Brandon Soppy τιμωρείται για σπρώξιμο στον Theo Hernandez

45'

Ο Marco Silvestri από την ομάδα Ουντινέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

44'

44'

43'

43'

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pierre Kalulu από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Isaac Success

41'

41'

40'

Ο Isaac Success κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Pierre Kalulu.

40'

40'

40'

40'

39'

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jean-Victor Makengo από την ομάδα Ουντινέζε ανατρέπει τον Ismael Bennacer

38'

38'

37'

37'

36'

Ο Nehuen Perez σταματά επιτυχώς το σουτ

36'

Το σουτ του Rade Krunic μπλοκάρεται

36'

36'

35'

Ο Nehuen Perez απομακρύνει τη μπάλα

35'

35'

35'

Η ομάδα Ουντινέζε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

34'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Rodrigo Becao δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

34'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Rade Krunic δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brahim Diaz από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Bram Nuytinck

32'

32'

Ο Gerard Deulofeu από την ομάδα Ουντινέζε είναι σε θέση οφσάιντ

31'

Ο Bram Nuytinck από την ομάδα Ουντινέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

31'

31'

Κατοχή: Μίλαν: 61%, Ουντινέζε: 39%.

30'

30'

Ο Ismael Bennacer επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nehuen Perez από την ομάδα Ουντινέζε ανατρέπει τον Brahim Diaz

28'

Ο Pierre Kalulu σταματά επιτυχώς το σουτ

28'

Το σουτ του Gerard Deulofeu μπλοκάρεται

28'

26'

25'

25'

24'

24'

24'

23'

Ο Isaac Success από την ομάδα Ουντινέζε κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Davide Calabria

23'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

22'

21'

21'

21'

Καλή ενέργεια από τον Isaac Success ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

20'

Ένας παίκτης από την ομάδα Ουντινέζε στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

20'

Κατοχή: Μίλαν: 66%, Ουντινέζε: 34%.

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rade Krunic από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Gerard Deulofeu

19'

18'

Ο Rafael Leao πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

18'

17'

17'

16'

16'

Κατοχή: Μίλαν: 71%, Ουντινέζε: 29%.

16'

Ο Brahim Diaz έδωσε την ασίστ για το γκολ!

15'

Ο Davide Calabria έδωσε την ασίστ για το γκολ.

15'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ante Rebic σκοράρει με το δεξί πόδι!

15'

Η σέντρα από τον Davide Calabria από την ομάδα Μίλαν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

15'

14'

14'

13'

Φράγμα από τον Rade Krunic, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Roberto Pereyra. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

13'

12'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Theo Hernandez της ομάδας Μίλαν μετουσιώνει σε γκολ το πέναλτι με το αριστερό πόδι! Ο Marco Silvestri επέλεξε τη λάθος γωνία.

11'

10'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Brandon Soppy από την ομάδα Ουντινέζε υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Davide Calabria.

10'

Κίτρινη κάρτα για τον Brandon Soppy

10'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Μίλαν!

8'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

8'

Ο Davide Calabria είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

8'

8'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Davide Calabria από την ομάδα Μίλαν αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

7'

Καλή ενέργεια από τον Brahim Diaz ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

7'

6'

Κατοχή: Μίλαν: 50%, Ουντινέζε: 50%.

6'

6'

5'

Ο Theo Hernandez απομακρύνει τη μπάλα

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Theo Hernandez από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Roberto Pereyra

3'

2'

Ο Gerard Deulofeu έδωσε την ασίστ για το γκολ.

2'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Rodrigo Becao της ομάδας Ουντινέζε σκοράρει με κεφαλιά

2'

Ο Gerard Deulofeu από την ομάδα Ουντινέζε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

1'

Ο Junior Messias από την ομάδα Μίλαν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

1'

Ο Fikayo Tomori απομακρύνει τη μπάλα

1'

Ο Adam Masina κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Junior Messias.

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Ουντινέζε είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Giuseppe Meazza, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με ενθουσιασμό στο ξεκίνημα

Η Μίλαν υποδέχεται την Ουντινέζε για την 1η αγωνιστική της Σέριε Α’. Να διατηρήσουν τα σκήπτρα τους θέλουν οι «ροσονέρι», μία άνετη σωτηρία οι «ασπρόμαυροι».

Ιδανική μπορεί να χαρακτηριστεί η περσινή χρονιά της καθώς κατάφερε μετά από έντεκα ολόκληρα χρόνια να επιστρέψει στην κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος. Ξεκίνησε την πορεία της χωρίς τεράστιες απαιτήσεις, έδειξε όμως σταθερότητα μέσα στη σεζόν, μέτρησε έξι νίκες στα τελευταία έξι παιχνίδια της και τερμάτισε δύο βαθμούς πάνω από την Ίντερ.

Για να φτάσει βέβαια σε αυτό το σημείο χρειάστηκε να πάρει μία σωστή απόφαση περίπου δύο χρόνια πριν. Ο Στέφανο Πιόλι ανέλαβε την ομάδα τον Οκτώβριο του 2019 περισσότερο ως μία συμβιβαστική λύση, οι διοικούντες είχαν έρθει ήδη σε συμφωνία με τον Ραλφ Ράνγκνικ αλλά το καλό πρόσωπο που έδειξε η ομάδα είχε ως αποτέλεσμα την παραμονή του Ιταλού. Την πρώτη του ολοκληρωμένη χρονιά έφτασε στην 2η θέση και στην έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ μετά από οκτώ χρόνια, την δεύτερη πήρε το πρωτάθλημα.

Όπως είναι φυσικό ο Πιόλι παραμένει στον πάγκο της και μένει να δούμε αν μπορεί να την βελτιώσει και στην Ευρώπη, εκεί όπου πέρσι αποκλείστηκε στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Φέτος βέβαια οι απαιτήσεις είναι μεγαλύτερες καθώς ξεκινάει τη χρονιά ως πρωταθλήτρια και το βάρος θα είναι περισσότερο.

Στα μεταγραφικά αίσθηση προκάλεσε η απόκτηση του μεσοεπιθετικού Ντε Κετελάρε από την Μπριζ στην οποία έδωσε 32 εκατομμύρια, ενώ πήρε ως ελεύθερο και τον φορ Ορίγκι για άλλη μία επιλογή στην επίθεση. Δεν έχει αντικαταστήσει ακόμα τον μέσο Κεσιέ που έφυγε για την Μπαρτσελόνα και αποτέλεσε πέρσι έναν από τους βασικούς της παίκτες, ενώ ελεύθερος έμεινε και ο στόπερ Ρομανιόλι που πήγε στη Λάτσιο.

«Δεν υπάρχει λόγος να μιλήσουμε για τον ενθουσιασμό της προηγούμενης σεζόν και το πάθος για τη νέα. Θα είναι ιδιαίτερο να δούμε ένα γεμάτο Σαν Σίρο στις 13 Αυγούστου και πρέπει να πάρουμε ενέργεια από αυτό. Ξεκινάμε με μηδέν βαθμούς αλλά ξέρουμε ποιοι είμαστε και τι έχουμε κάνει», σημείωσε ο κόουτς Πιόλι.

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός έμειναν ο μέσος Τονάλι και ο φορ Ιμπραχίμοβιτς.

O Γκαρμπριέλε Τσιόφι αντικατέστησε τον Λούκα Γκότι τον περασμένο Δεκέμβριο στην τεχνική ηγεσία της ομάδας και αυτή ήταν μία κίνηση που άλλαξε προς το καλύτερο τα πράγματα στο «Φρίουλι». Έγινε πιο ελκυστική σαν σύνολο, έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και έφτασε να διεκδικεί με αξιώσεις μία θέση στην πρώτη δεκάδα. Τελικά τερμάτισε 12η και στο -3 από την 10η Τορίνο σε μία χρονιά όμως που μπορεί να χαρακτηριστεί επιτυχημένη.

Κατά το τέλος της όλα έδειχναν πως ο Τσιόφι θα είναι ο προπονητής και την τωρινή σεζόν, κάποιες διαφωνίες του με την διοίκηση οδήγησαν στην απομάκρυνση του. Νέος τεχνικός ανέλαβε ο Αντρέα Σοττίλ που έχει δείξει καλό έργο στη Σέριε B’ αλλά για πρώτη φορά θα βρεθεί στην μεγάλη κατηγορία του ιταλικού ποδοσφαίρου.

Έβαλε χρήματα στα ταμεία της καθώς πούλησε για 20 εκατομμύρια ευρώ τον μπακ Μολίνα στην Ατρλέτικο Μαδρίτης, ενώ έφυγε ως ελεύθερος και ο έτερος μπακ Στρίγκερ Λάρσεν. Δεν προχώρησε σε πολλές αλλαγές στο ρόστερ της, ήρθε ο μπακ Μασίνα από τη Γουότφορντ και κυρίως ό,τι έχει κάνει ως τώρα το έκανε στην άμυνα της, πλην την απόκτηση του Λόβριτς από την Λουγκάνο.

Στην πρεμιέρα της στο Κύπελλο έκανε το καθήκον της και επικράτησε με 2-1 της Φεραλπισάλο με πρωταγωνιστές δύο από τους καλύτερους της παίκτες πέρσι, τον Ντεουλοφέου και τον Σαξές.

«Όταν παίζεις απέναντι σε μεγάλες ομάδες, η αδρεναλίνη και το κίνητρο έρχονται από μόνα τους. Αλλά θα το πάω λίγο παραπέρα και θα πω ότι θέλω να δω την ομάδα μου πρωταγωνίστρια. Ξεκινάμε ένα ταξίδι και πρέπει να δείξουμε την ταυτότητα μας που λέει ότι θα παίζουμε με θάρρος», επισήμανε ο κόουτς Σοτίλ

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός έμειναν οι μέσοι Αρσλάν και Γιάγιαλο και ο μπακ Μπούτα.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Μίλαν ξεκινάει την πορεία της στη φετινή Σέριε Α’ με ένα παιχνίδι που θεωρητικά οφείλει να κερδίσει. Οι δύο ομάδες άλλωστε δεν έχουν αλλάξει πολύ σε σχέση με την περσινή σεζόν και προφανώς οι γηπεδούχοι έχουμε τον πρώτο λόγο. Βέβαια ο άσος είναι χαμηλά, στην πρεμιέρα γίνονται εκπλήξεις και δεν έχουμε και καθαρή εικόνα για το τι θα παρουσιάσει ο νέος προπονητής στην Ουντινέζε. Δεν θεωρούμε πάντως πως θα ρισκάρει και το under είναι αρκετά ψηλά.

• Στους τελευταίους 8 αγώνες της ομάδας Ουντινέζε, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.58 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μίλαν νίκησε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.45 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Μίλαν, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
  • Η ομάδα Μίλαν νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 1.94 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A