Μετς - Στρασβούργο

9/1/2022 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 306
0 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 839 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μετς - Στρασβούργο στις 24/9/2023

• Θεατές: 5000
90+4'

90+4'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

90+4'

5000 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Μετς: 40%, Στρασβούργο: 60%.

90+4'
Απόκρουση

Ο Ibrahima Sissoko απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+3'
Σέντρα

Ο Papa Ndiaga Yade κάνει τη σέντρα

90+3'

Η ομάδα Μετς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+3'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

90+2'

Ο Dimitri Lienard δίνει τη θέση του στον Anthony Caci

90+1'

Ο Ludovic Ajorque έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+1'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

Γ Κ Ο Ο Ο Ο Ο Λ- Ο Jean Aholou από την ομάδα Στρασβούργο πιάνει την κοντινή κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

90+1'

Ο Ludovic Ajorque από την ομάδα Στρασβούργο δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

90+1'
Απόκρουση

Ο Jean-Armel Kana-Biyik αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

90+1'
Γέμισμα

Ο Dimitri Lienard εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

90'

Κίτρινη κάρτα για τον Amadou Salif Mbengue

90'

Ο Amadou Salif Mbengue υποπίπτει σε χέρι

90'

Κατοχή: Μετς: 39%, Στρασβούργο: 61%.

89'

Η ομάδα Μετς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

89'
Απόκρουση

Ο Dimitri Lienard απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

89'
Σέντρα

88'

Η ομάδα Μετς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lamine Gueye από την ομάδα Μετς ανατρέπει τον Lucas Perrin

87'

Ελεύθερο για την ομάδα Στρασβούργο

87'

Ο Papa Ndiaga Yade από την ομάδα Μετς είχε προσπάθεια εκτός στόχου

86'
Απόκρουση

Ο Lucas Perrin απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

86'
Σέντρα

Ο Thomas Delaine κάνει τη σέντρα

85'

Κατοχή: Μετς: 38%, Στρασβούργο: 62%.

85'

Ο Dion Sahi κάνει το σουτ, ο Marc-Aurele Caillard αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

85'

Ο Boubacar Traore από την ομάδα Μετς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ibrahima Sissoko

84'

Ελεύθερο για την ομάδα Μετς

84'
Απόκρουση

Ο Jean-Armel Kana-Biyik της ομάδας Μετς απομακρύνει τον κίνδυνο με ένα ωραίο τάκλιν.

84'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Ludovic Ajorque βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

83'

Ο Adrien Thomasson «κόβει» την αντίπαλη άμυνα με μία τρομερή πάσα

82'

81'

Η ομάδα Στρασβούργο έχει την κατοχή της μπάλας

81'

Η ομάδα Στρασβούργο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

80'

Ο Dimitri Lienard από την ομάδα Στρασβούργο βλέπει την κίτρινη κάρτα μετά από αρκετά φάουλ στα οποία υπέπεσε.

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dimitri Lienard από την ομάδα Στρασβούργο ανατρέπει τον Thomas Delaine

80'

Κατοχή: Μετς: 37%, Στρασβούργο: 63%.

79'
Σέντρα

Ο Sanjin Prcic από την ομάδα Στρασβούργο εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

79'

Η ομάδα Στρασβούργο ξεκινάει αντεπίθεση

79'

79'

78'

78'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Gerzino Nyamsi από την ομάδα Στρασβούργο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

78'

Ο Adrien Thomasson από την ομάδα Στρασβούργο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

78'
Σέντρα

Ο Jean Aholou από την ομάδα Στρασβούργο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

77'

77'

Ο Kevin Gameiro δίνει τη θέση του στον Dion Sahi

76'
Σέντρα

Ο Opa Nguette από την ομάδα Μετς προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

76'

76'

Ο Amine Bassi από την ομάδα Μετς κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Lucas Perrin

75'
Απόκρουση

Ο Gerzino Nyamsi απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

75'
Σέντρα

Ο Opa Nguette κάνει τη σέντρα

75'

75'

Ο Jean-Ricner Bellegarde δίνει τη θέση του στον Jean Aholou

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Boubacar Traore από την ομάδα Μετς ανατρέπει τον Gerzino Nyamsi

73'

73'

Ο Vincent Pajot από την ομάδα Μετς κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

72'

Η ομάδα Μετς έχει την κατοχή της μπάλας

72'

Ο Papa Ndiaga Yade σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Eiji Kawashima ελέγχει την φάση

71'

70'

70'

Κατοχή: Μετς: 35%, Στρασβούργο: 65%.

69'
Απόκρουση

Ο Boubacar Traore απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

69'

Ο Frederic Guilbert από την ομάδα Στρασβούργο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

68'

Ο Adrien Thomasson από την ομάδα Στρασβούργο βλέπει μία κάθετη πάσα, αλλά ένας αντίπαλος τη σταμάτησε.

68'

Ο Ludovic Ajorque από την ομάδα Στρασβούργο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

68'

Ένας παίκτης από την ομάδα Στρασβούργο στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

68'

Ο Nicolas de Preville δίνει τη θέση του στον Lamine Gueye

68'

Ο Warren Tchimbembe δίνει τη θέση του στον Amine Bassi

67'

Η ομάδα Στρασβούργο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

66'

Καλή ενέργεια από τον Kevin Gameiro ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

66'

66'

Ο Adrien Thomasson από την ομάδα Στρασβούργο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

65'
Σέντρα

Ο Ludovic Ajorque από την ομάδα Στρασβούργο εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

65'

Ο Sikou Niakate από την ομάδα Μετς κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Dimitri Lienard

65'

64'

Η ομάδα Μετς παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

64'

Ο Jean-Ricner Bellegarde από την ομάδα Στρασβούργο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

64'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Kevin Gameiro από την ομάδα Στρασβούργο «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

64'

Η ομάδα Στρασβούργο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

63'

62'

Η ομάδα Στρασβούργο παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

62'

62'

62'

61'

Ο William Mikelbrencis δίνει τη θέση του στον Papa Ndiaga Yade

61'

Ο Ibrahima Niane δίνει τη θέση του στον Opa Nguette

60'

60'

Ο Vincent Pajot αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

60'

60'

59'

59'

Το σουτ του Ludovic Ajorque μπλοκαρίστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

59'

Ο Ludovic Ajorque από την ομάδα Στρασβούργο βλέπει μία κάθετη πάσα, αλλά ένας αντίπαλος τη σταμάτησε.

59'

Ο Kevin Gameiro από την ομάδα Στρασβούργο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

59'

58'
Σέντρα

58'

57'

56'

Ο Ibrahima Niane από την ομάδα Μετς είναι σε θέση οφσάιντ

56'
Γέμισμα

Ο Nicolas de Preville εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dimitri Lienard από την ομάδα Στρασβούργο ανατρέπει τον William Mikelbrencis

55'

55'

55'

54'

Η ομάδα Στρασβούργο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

54'
Απόκρουση

Διάβασε την φάση ο Sikou Niakate από την ομάδα Μετς και έκοψε μία υποσχόμενη επίθεση του αντιπάλου.

54'

53'
Απόκρουση

53'
Γέμισμα

53'

Ο Ibrahima Sissoko από την ομάδα Στρασβούργο κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Vincent Pajot

52'

51'

50'

Ο Jean-Ricner Bellegarde έδωσε την ασίστ για το γκολ.

50'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ludovic Ajorque της ομάδας Στρασβούργο σκοράρει με κεφαλιά

50'

50'
Σέντρα

Ο Jean-Ricner Bellegarde κάνει τη σέντρα

50'

Κατοχή: Μετς: 34%, Στρασβούργο: 66%.

49'

49'

48'

48'
Απόκρουση

48'
Κακό κοντρόλ

Ο Amadou Salif Mbengue από την ομάδα Μετς έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

48'

Ο Nicolas de Preville από την ομάδα Μετς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

47'
Σέντρα

Ο Vincent Pajot από την ομάδα Μετς προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

47'

Ο Lucas Perrin από την ομάδα Στρασβούργο κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Nicolas de Preville

46'

46'

45+2'

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ibrahima Niane από την ομάδα Μετς ανατρέπει τον Jean-Ricner Bellegarde

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Ο Jean-Ricner Bellegarde αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

45'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Jean-Ricner Bellegarde , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

45'

45'

Ο Ludovic Ajorque από την ομάδα Στρασβούργο προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

45'

44'

44'

43'

43'

42'
Σέντρα

Ο Thomas Delaine από την ομάδα Μετς προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

42'

41'
Σέντρα

Ο Kevin Gameiro από την ομάδα Στρασβούργο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

41'

41'

41'

Ο Jemerson είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Sikou Niakate

40'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Jemerson να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

40'

40'

39'

Ο Ibrahima Niane από την ομάδα Μετς κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

38'

Η ομάδα Στρασβούργο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

38'
Απόκρουση

Ο Vincent Pajot απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

38'
Σέντρα

38'

37'

Ο Kevin Gameiro από την ομάδα Στρασβούργο προσπαθεί να παίξει το 1-2 με τον Ludovic Ajorque του αλλά η μπάλα δεν περνάει.

37'
Απόκρουση

Ο Jean-Armel Kana-Biyik απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

37'
Σέντρα

Ο Dimitri Lienard κάνει τη σέντρα

36'

36'

Ο Adrien Thomasson από την ομάδα Στρασβούργο προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

35'
Απόκρουση

35'
Σέντρα

35'

34'
Απόκρουση

Ο Jemerson απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

34'
Σέντρα

34'

33'

33'

Το αμυντικό λάθος του Dimitri Lienard μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

33'

33'

Ο Nicolas de Preville από την ομάδα Μετς προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

32'
Απόκρουση

Ο Ludovic Ajorque απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

32'

Ο Warren Tchimbembe από την ομάδα Μετς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

31'

Το σουτ του Nicolas de Preville μπλοκάρεται

31'
Απόκρουση

31'
Σέντρα

31'

Ο Kevin Gameiro από την ομάδα Στρασβούργο κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

30'

30'

Ο Boubacar Traore αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

30'
Απόκρουση

30'
Σέντρα

Ο Nicolas de Preville κάνει τη σέντρα

30'

Κατοχή: Μετς: 32%, Στρασβούργο: 68%.

29'

29'

Ο Sanjin Prcic αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

28'

28'

27'

Ο Warren Tchimbembe από την ομάδα Μετς κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Adrien Thomasson

26'
Απόκρουση

26'
Σέντρα

25'

25'

25'

Κατοχή: Μετς: 31%, Στρασβούργο: 69%.

24'

24'

Ο Nicolas de Preville από την ομάδα Μετς είχε προσπάθεια εκτός στόχου

24'

Η ομάδα Μετς ξεκινάει αντεπίθεση

23'
Απόκρουση

Διάβασε την φάση ο Gerzino Nyamsi από την ομάδα Στρασβούργο και έκοψε μία υποσχόμενη επίθεση του αντιπάλου.

23'

Η ομάδα Μετς έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

22'

22'

Ο Dimitri Lienard τιμωρείται για σπρώξιμο στον Vincent Pajot

22'
Απόκρουση

Ο Jean-Ricner Bellegarde απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

22'

21'
Απόκρουση

Ο Gerzino Nyamsi απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

21'

21'

Ο Jean-Ricner Bellegarde από την ομάδα Στρασβούργο κάνει το σουτ έξω από την περιοχή το οποίο όμως μπλοκάρεται

21'

21'
Σέντρα

Ο Adrien Thomasson κάνει τη σέντρα

20'

20'

Η ομάδα Μετς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

20'

Κατοχή: Μετς: 28%, Στρασβούργο: 72%.

19'

18'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Nicolas de Preville , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

18'

18'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον Ludovic Ajorque της ομάδας Στρασβούργο. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

18'

17'

17'

16'

16'

16'

16'
Απόκρουση

16'
Γέμισμα

Ο Frederic Guilbert εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

15'

Κατοχή: Μετς: 30%, Στρασβούργο: 70%.

15'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Amadou Salif Mbengue από την ομάδα Μετς ανατρέπει τον Adrien Thomasson

14'
Απόκρουση

14'
Σέντρα

14'

Ο Eiji Kawashima κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

14'
Σέντρα

Ο William Mikelbrencis κάνει τη σέντρα

13'

Ο Warren Tchimbembe από την ομάδα Μετς εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

13'
Απόκρουση

Ο Ibrahima Sissoko απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

13'
Σέντρα

13'

12'

12'

12'
Απόκρουση

11'
Σέντρα

11'

10'

10'

10'

Ο Kevin Gameiro από την ομάδα Στρασβούργο βλέπει μία κάθετη πάσα, αλλά ένας αντίπαλος τη σταμάτησε.

10'

10'

10'

Ο Sanjin Prcic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nicolas de Preville

9'

9'

Ο Sanjin Prcic από την ομάδα Στρασβούργο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

9'

Το σουτ του Ludovic Ajorque μπλοκάρεται

9'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά του Ibrahima Sissoko χτυπάει στο δοκάρι

9'

Ο Dimitri Lienard από την ομάδα Στρασβούργο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

8'
Σέντρα

Ο Jean-Ricner Bellegarde από την ομάδα Στρασβούργο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

8'
Απόκρουση

8'
Γέμισμα

Ο Kevin Gameiro εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Vincent Pajot από την ομάδα Μετς ανατρέπει τον Kevin Gameiro

7'
Σέντρα

Ο William Mikelbrencis από την ομάδα Μετς προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

7'

6'

5'

Ο Ludovic Ajorque από την ομάδα Στρασβούργο είναι σε θέση οφσάιντ

5'

5'

5'

Κατοχή: Μετς: 27%, Στρασβούργο: 73%.

4'

4'

3'
Απόκρουση

3'
Σέντρα

2'

2'

1'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Kevin Gameiro από την ομάδα Στρασβούργο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

1'
Σέντρα

Ο Ludovic Ajorque κάνει τη σέντρα

1'

Ο Vincent Pajot τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jean-Ricner Bellegarde

1'

1'

Είναι μία κρύα μέρα για να παίξεις ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Μετς είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stade Saint Symphorien, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Έχει σημαντικές απουσίες η Μετς

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Μετς δεν βρίσκεται σε καθόλου καλή κατάσταση και δεν δείχνει στον αγωνιστικό χώρο πως μπορεί να αλλάξει κάτι στην εικόνα της, αφού είχε αποκλειστεί στο Κύπελλο Γαλλίας από την ερασιτεχνική Μπερζεράκ. Θα παλέψει για την παραμονή της, αλλά έχει εφτά σημαντικούς παίκτες να απουσιάζουν στο Κόπα Άφρικα, ενώ από την απέναντι πλευρά το Στρασβούργο έχει μόλις μία ήττα στα επτά τελευταία παιχνίδια του (3-3-1). Όλα συνηγορούν προς το διπλό και αυτό θα επιλέξουμε.

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1