Αϊντχόφεν - Τβέντε

30/10/2021 17:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 280
5 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 918 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Αϊντχόφεν - Τβέντε στις 17/3/2024

• Θεατές: 32500
90+3'

90+3'

32500 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+3'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 53%, Τβέντε: 47%.

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Τβέντε

90+2'

Ο Philipp Max πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

90+2'

Ο Mauro Junior από την ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

90+2'

Ο Maximiliano Romero από την ομάδα Αϊντχόφεν στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

90+2'

Η ομάδα Αϊντχόφεν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

90+1'

Τόσο κοντά στο γκολ! Η κεφαλιά του Maximiliano Romero φαίνονταν ότι θα κατέληγε στα δίχτυα, αλλά ο το σώζει!

90+1'

Ο Bruma από την ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90'

Το σουτ του Mauro Junior μπλοκάρεται

90'

89'

Ο Maximiliano Romero βλέπει την τεράστια ευκαιρία του με σουτ να σταματάει στο δοκάρι!

89'

Ο Bruma από την ομάδα Αϊντχόφεν πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

88'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 52%, Τβέντε: 48%.

88'

Η ομάδα Αϊντχόφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

88'

Το σουτ του Bruma μπλοκάρεται

88'

Ο Bruma από την ομάδα Αϊντχόφεν προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

88'

Η ομάδα Αϊντχόφεν έχει την κατοχή της μπάλας

87'

87'

Ο Daan Rots δίνει τη θέση του στον Denilho Cleonise

86'

86'

Ο Eran Zahavi δίνει τη θέση του στον Maximiliano Romero

86'

Ο Olivier Boscagli δίνει τη θέση του στον Erick Gutierrez

85'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 51%, Τβέντε: 49%.

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Eran Zahavi από την ομάδα Αϊντχόφεν ανατρέπει τον Robin Propper

85'

Ο Bruma πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

85'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Bruma , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

84'

Η ομάδα Τβέντε έχει την κατοχή της μπάλας

83'

82'

Ο Jeffrey De Lange κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

82'
Σέντρα

Ο Philipp Max κάνει τη σέντρα

82'

81'

Ο Ibrahim Sangare από την ομάδα Αϊντχόφεν προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

81'

Η ομάδα Αϊντχόφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

80'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 50%, Τβέντε: 50%.

80'

Ο Dimitrios Limnios από την ομάδα Τβέντε κάνει μία ωραία πάσα μέσα στην περιοχή αλλά οι συμπαίκτες του δεν μπορουν να την εκμεταλλευτούν.

80'

Ο Dimitrios Limnios από την ομάδα Τβέντε προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

79'

Η ομάδα Τβέντε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

79'

Ο Davy Propper από την ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

78'
Απόκρουση

Ο Robin Propper απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

78'
Σέντρα

Ο Jordan Teze από την ομάδα Αϊντχόφεν σπάει την μπάλα μέσα από την περιοχή.

77'
Απόκρουση

Ο Mees Hilgers απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

77'
Σέντρα

Ο Jordan Teze κάνει τη σέντρα

77'

77'

Ο Bruma από την ομάδα Αϊντχόφεν κάνει μία ωραία πάσα μέσα στην περιοχή αλλά οι συμπαίκτες του δεν μπορουν να την εκμεταλλευτούν.

77'

76'

75'

Η ομάδα Τβέντε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

75'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 49%, Τβέντε: 51%.

75'

Ο Carlos Vinicius δίνει τη θέση του στον Mauro Junior

75'

Ο Yorbe Vertessen δίνει τη θέση του στον Bruma

74'

Η ομάδα Αϊντχόφεν εκδηλώνει επίθεση

73'

Ένας παίκτης από την ομάδα Τβέντε στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

73'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ibrahim Sangare από την ομάδα Αϊντχόφεν ανατρέπει τον Jesse Bosch

72'

Ελεύθερο για την ομάδα Αϊντχόφεν

72'
Σέντρα

Ο Mees Hilgers από την ομάδα Τβέντε κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

71'

Η ομάδα Τβέντε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

71'

70'

69'

69'

68'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

68'

Ο Marco van Ginkel δίνει τη θέση του στον Davy Propper

68'

67'

Ο Michel Vlap δίνει τη θέση του στον Luka Ilic

67'

Ο Virgil Misidjan δίνει τη θέση του στον Dimitrios Limnios

67'

Ο Ricky van Wolfswinkel δίνει τη θέση του στον Manfred Ugalde

67'

Ο Ramiz Zerrouki δίνει τη θέση του στον Jesse Bosch

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ricky van Wolfswinkel από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Armando Obispo

66'

Η ομάδα Τβέντε εκδηλώνει επίθεση

65'

65'

64'

63'

Ο Eran Zahavi έδωσε την ασίστ για το γκολ.

63'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Carlos Vinicius σκοράρει με το αριστερό πόδι!

63'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Carlos Vinicius , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

63'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Eran Zahavi από την ομάδα Αϊντχόφεν «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

63'

62'

Ο Virgil Misidjan από την ομάδα Τβέντε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Olivier Boscagli

61'

61'
Σέντρα

Ο Mees Hilgers από την ομάδα Τβέντε προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

60'

59'

58'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Carlos Vinicius αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το αριστερό!

58'

Ο έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Eran Zahavi βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

58'
Σέντρα

Ο Yorbe Vertessen κάνει τη σέντρα

57'

57'

55'

55'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Αϊντχόφεν μετράει κανονικά.

55'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

54'

Ο Carlos Vinicius έδωσε την ασίστ για το γκολ.

54'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Yorbe Vertessen της ομάδας Αϊντχόφεν «τσιμπάει» την μπάλα με το αριστερό! Εύκολο τελείωμα για τον Yorbe Vertessen

54'

Ο Carlos Vinicius έχει μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθεια του απομακρύνεται από τον τερματοφύλακα!

54'

Ο Jordan Teze από την ομάδα Αϊντχόφεν στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

53'

Ο Eran Zahavi από την ομάδα Αϊντχόφεν είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

53'

Η ομάδα Αϊντχόφεν παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

53'

Ο Michel Vlap πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

53'

Ο Ricky van Wolfswinkel από την ομάδα Τβέντε πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

53'

53'

52'

52'

51'

51'

51'

51'

Ο Ricky van Wolfswinkel επιστρέφει στο γήπεδο.

51'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Ricky van Wolfswinkel να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

50'

50'

Ο Virgil Misidjan από την ομάδα Τβέντε κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

49'

Αυτή μοιάζει με καλή ευκαιρία. Ο Yorbe Vertessen από την ομάδα Αϊντχόφεν στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά στο τέλος δεν γίνεται τίποτα.

48'

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Olivier Boscagli από την ομάδα Αϊντχόφεν ανατρέπει τον Michel Vlap

47'

47'

47'
Γέμισμα

Ο Jordan Teze εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mees Hilgers από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Philipp Max

46'

45+3'

45+3'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 46%, Τβέντε: 54%.

45+2'

Ο Marco van Ginkel από την ομάδα Αϊντχόφεν προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

45+1'

Η ομάδα Αϊντχόφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

45+1'

45'

Καλή ενέργεια από τον Eran Zahavi ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

45'
Σέντρα

45'

44'

Ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Ramiz Zerrouki

44'

Ο Ricky van Wolfswinkel έδωσε την ασίστ για το γκολ.

44'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ramiz Zerrouki της ομάδας Τβέντε νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

44'

Ο Ramiz Zerrouki από την ομάδα Τβέντε προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

44'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον Daan Rots της ομάδας Τβέντε. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

43'

42'

Ο Michel Vlap έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

42'

Ο Michel Vlap από την ομάδα Τβέντε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Marco van Ginkel

42'

42'

Ο Gijs Smal από την ομάδα Τβέντε κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

41'

Η ομάδα Τβέντε παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

41'

Ο Jordan Teze από την ομάδα Αϊντχόφεν προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

40'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 41%, Τβέντε: 59%.

40'

40'

Ο Yorbe Vertessen από την ομάδα Αϊντχόφεν κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

40'

Ο Yorbe Vertessen από την ομάδα Αϊντχόφεν προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

39'

39'

38'

38'
Σέντρα

Ο Armando Obispo από την ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

38'

37'

Ο Julio Pleguezuelo επιστρέφει στο γήπεδο.

37'

37'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Julio Pleguezuelo να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

36'

Ο Julio Pleguezuelo είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

36'

36'

Ο Marco van Ginkel κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο μπλοκάρει εύκολα

36'

Ο Jordan Teze από την ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

35'

Ο Olivier Boscagli από την ομάδα Αϊντχόφεν είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

35'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 40%, Τβέντε: 60%.

35'

35'
Σέντρα

Ο Jordan Teze από την ομάδα Αϊντχόφεν προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

34'

Η ομάδα Τβέντε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

34'

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ibrahim Sangare από την ομάδα Αϊντχόφεν ανατρέπει τον Daan Rots

33'

Ο Marco van Ginkel επιστρέφει στο γήπεδο.

33'

33'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Marco van Ginkel να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

32'

Ο Marco van Ginkel είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

31'

31'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 42%, Τβέντε: 58%.

31'

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ibrahim Sangare από την ομάδα Αϊντχόφεν ανατρέπει τον Virgil Misidjan

30'

29'

29'

27'

Ο Jordan Teze έδωσε την ασίστ για το γκολ.

27'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Eran Zahavi σκοράρει με το δεξί πόδι!

27'

Ο Jordan Teze από την ομάδα Αϊντχόφεν πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ramiz Zerrouki από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Marco van Ginkel

27'

27'

26'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 39%, Τβέντε: 61%.

26'

Ο Virgil Misidjan σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο ελέγχει την φάση

26'

Η ομάδα Τβέντε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

26'

Ο Yorbe Vertessen επιστρέφει στο γήπεδο.

25'

25'

25'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Yorbe Vertessen να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

24'

Ο Yorbe Vertessen είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

23'

22'

Ο Marco van Ginkel τιμωρείται για σπρώξιμο στον Michal Sadilek

22'

21'

20'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ibrahim Sangare από την ομάδα Αϊντχόφεν ανατρέπει τον Julio Pleguezuelo

20'

20'

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marco van Ginkel από την ομάδα Αϊντχόφεν ανατρέπει τον Virgil Misidjan

19'

18'

17'

17'
Απόκρουση

Ο Joel Drommel απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

17'

Ο Virgil Misidjan από την ομάδα Τβέντε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

16'

16'

Ο Philipp Max από την ομάδα Αϊντχόφεν είναι σε θέση οφσάιντ

15'

Ο Ricky van Wolfswinkel τιμωρείται για σπρώξιμο στον Olivier Boscagli

14'

Ο Marco van Ginkel έδωσε την ασίστ για το γκολ.

14'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Yorbe Vertessen σκοράρει με το δεξί πόδι!

14'

Ένας παίκτης από την ομάδα Αϊντχόφεν πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

14'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Marco van Ginkel από την ομάδα Αϊντχόφεν «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

14'

13'

Ο Gijs Smal έδωσε την ασίστ για το γκολ.

13'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Michel Vlap σκοράρει με το δεξί πόδι!

13'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Michel Vlap βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

13'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Gijs Smal από την ομάδα Τβέντε «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

12'

12'

11'

11'
Απόκρουση

11'
Σέντρα

10'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 34%, Τβέντε: 66%.

10'
Σέντρα

Ο Philipp Max από την ομάδα Αϊντχόφεν προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

9'

9'

Πως το έχασε αυτό; Ο Yorbe Vertessen έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

9'

Ο Carlos Vinicius από την ομάδα Αϊντχόφεν στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

9'

Ο Carlos Vinicius από την ομάδα Αϊντχόφεν προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

9'

8'

8'
Κακό κοντρόλ

Ο Michal Sadilek από την ομάδα Τβέντε έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

7'

7'

6'

Ο Joel Drommel κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

6'
Σέντρα

Ο Virgil Misidjan κάνει τη σέντρα

6'

Ο Virgil Misidjan από την ομάδα Τβέντε προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

6'

5'

5'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 37%, Τβέντε: 63%.

5'

Ο Yorbe Vertessen έκανε ένα σουτ προς την εστία

5'

4'

Ο Virgil Misidjan έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά ο βγαίνει δυνατά και σώζει!

4'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Virgil Misidjan βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

4'

Το αμυντικό λάθος του Andre Ramalho Silva μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

4'

3'
Απόκρουση

Ο Jordan Teze απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

3'

2'

Σουτ του Ricky van Wolfswinkel βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

2'

2'

2'

Ο Daan Rots από την ομάδα Τβέντε είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Τβέντε είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Philips Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

• Στους τελευταίους 11 αγώνες της ομάδας Αϊντχόφεν, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.48 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τβέντε δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 2.82 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Αϊντχόφεν νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.32 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Αϊντχόφεν έχανε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.2 με απόδοση 6.25 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε