Λοριάν - Κλερμόν

3/10/2021 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 455
1 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 940 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Κλερμόν - Λοριάν στις 12/11/2023

• Θεατές: 12611
90+4'

90+3'

Κατοχή: Λοριάν: 46%, Κλερμόν: 54%.

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Κλερμόν

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Λοριάν

90+2'
Γέμισμα

Ο Vital N'Simba από την ομάδα Κλερμόν εκτελεί το φάουλ αλλά δεν βρίσκει τον στόχο.

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dango Ouattara από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Cedric Hountondji

90+1'

Η ομάδα Λοριάν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

Η ομάδα Κλερμόν έχει την κατοχή της μπάλας

90'

Κατοχή: Λοριάν: 48%, Κλερμόν: 52%.

90'

Η ομάδα Κλερμόν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

89'

Ο Jason Berthomier δίνει τη θέση του στον Jonathan Iglesias

89'
Απόκρουση

Ο Julien Laporte απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

89'
Σέντρα

Ο Elbasan Rashani κάνει τη σέντρα

88'

87'

86'

85'

Κατοχή: Λοριάν: 49%, Κλερμόν: 51%.

85'

Ο Thomas Monconduit δίνει τη θέση του στον Theo Le Bris

85'

Ο Armand Lauriente δίνει τη θέση του στον Quentin Boisgard

84'

Ο Thomas Monconduit από την ομάδα Λοριάν κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Jason Berthomier

83'

83'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Johan Gastien από την ομάδα Κλερμόν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

83'

Ο Jason Berthomier από την ομάδα Κλερμόν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

82'
Σέντρα

Ο Akim Zedadka από την ομάδα Κλερμόν προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Elbasan Rashani από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Vincent Le Goff

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Thomas Monconduit από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Salis Abdul Samed

80'

Η ομάδα Κλερμόν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

80'

79'

Κίτρινη κάρτα για τον Julien Laporte

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Julien Laporte από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Jason Berthomier

79'

79'

78'

78'
Απόκρουση

Ο Johan Gastien απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

78'
Γέμισμα

Ο Thomas Monconduit εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

78'

Ο Jodel Dossou δίνει τη θέση του στον Jordan Tell

77'

Ο Elbasan Rashani από την ομάδα Κλερμόν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Houboulang Mendes

76'

Καλή ενέργεια από τον Jodel Dossou ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

76'

Ωραία ποδόσφαιρο βλέπουμε, ο Jodel Dossou από την ομάδα Κλερμόν παίζει το 1-2 με τον Mohamed Bayo.

75'
Απόκρουση

Ο Cedric Hountondji απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

75'
Σέντρα

Ο Igor Carioca κάνει τη σέντρα

75'

Η ομάδα Κλερμόν παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

75'

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dango Ouattara από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Florent Ogier

73'

Η ομάδα Κλερμόν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

72'

72'

72'

71'

Η ομάδα Κλερμόν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

71'

Ο Terem Moffi είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Dango Ouattara

70'

Κατοχή: Λοριάν: 50%, Κλερμόν: 50%.

69'

69'

69'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Terem Moffi να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

69'

Ο Terem Moffi είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

67'

67'

Ο Houboulang Mendes από την ομάδα Λοριάν κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Akim Zedadka

66'

Ο Thomas Monconduit από την ομάδα Λοριάν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

66'

Ο Terem Moffi της ομάδας Λοριάν παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

66'
Απόκρουση

Ο Arthur Desmas απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

66'

Ο Thomas Monconduit από την ομάδα Λοριάν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

66'
Απόκρουση

Ο Cedric Hountondji απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

65'

65'

Ο Stephane Diarra από την ομάδα Λοριάν κάνει το σουτ έξω από την περιοχή το οποίο όμως μπλοκάρεται

65'

Ο Terem Moffi από την ομάδα Λοριάν στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

65'

65'

Ο Paul Nardi κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

64'

64'

Ο Jodel Dossou από την ομάδα Κλερμόν κάνει το σουτ έξω από την περιοχή το οποίο όμως μπλοκάρεται

64'

63'

63'
Απόκρουση

Ο Houboulang Mendes απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

63'
Σέντρα

Ο Akim Zedadka κάνει τη σέντρα

63'

62'

61'

61'

60'

Ο Elbasan Rashani τιμωρείται για σπρώξιμο στον Igor Carioca

60'

Κατοχή: Λοριάν: 52%, Κλερμόν: 48%.

60'

60'

59'

59'
Σέντρα

Ο Elbasan Rashani από την ομάδα Κλερμόν κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Julien Laporte από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Salis Abdul Samed

58'

58'

Η ομάδα Λοριάν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

57'
Απόκρουση

57'

56'

Το σουτ του Armand Lauriente μπλοκάρεται

56'

56'

56'
Απόκρουση

Ο Houboulang Mendes απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

55'
Γέμισμα

Ο Johan Gastien εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

55'

Κίτρινη κάρτα για τον Moritz Jenz

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moritz Jenz από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Johan Gastien

55'

Κατοχή: Λοριάν: 51%, Κλερμόν: 49%.

54'

Ο Thomas Monconduit έδωσε την ασίστ για το γκολ.

54'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Julien Laporte της ομάδας Λοριάν σκοράρει με κεφαλιά

54'

Ο Salis Abdul Samed από την ομάδα Κλερμόν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Stephane Diarra

53'

Ο Cedric Hountondji σουτάρει προς την εστία αλλά ο Paul Nardi μπλοκάρει

53'
Γέμισμα

Ο Jason Berthomier εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

52'

Ο Stephane Diarra από την ομάδα Λοριάν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Akim Zedadka

52'

Η ομάδα Λοριάν εκδηλώνει επίθεση

51'

50'

50'

50'

Ο Enzo Le Fee είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Stephane Diarra

50'

50'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Enzo Le Fee να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

49'

Ο Enzo Le Fee είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

49'

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Salis Abdul Samed από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Enzo Le Fee

48'

47'
Σέντρα

47'

Η ομάδα Λοριάν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

47'

46'

Ο Mohamed Bayo από την ομάδα Κλερμόν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

46'

Η ομάδα Λοριάν έχει την κατοχή της μπάλας

46'

45+3'

45+2'

45+2'

Καλή ενέργεια από τον Mohamed Bayo ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

45+2'

Ο Jodel Dossou από την ομάδα Κλερμόν πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

45+1'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mohamed Bayo από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Fabien Lemoine

45'

45'

44'

44'
Απόκρουση

44'
Γέμισμα

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Houboulang Mendes από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Salis Abdul Samed

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Terem Moffi από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Arthur Desmas

42'

Ο Armand Lauriente από την ομάδα Λοριάν προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και «καθαρίζει» την φάση.

42'
Σέντρα

Ο Vincent Le Goff κάνει τη σέντρα

42'

41'

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Elbasan Rashani από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Igor Carioca

40'

40'

Ο Jodel Dossou είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

40'

Κατοχή: Λοριάν: 45%, Κλερμόν: 55%.

39'

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moritz Jenz από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Jodel Dossou

39'

37'

37'
Σέντρα

Ο Igor Carioca από την ομάδα Λοριάν προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

37'

37'

Αυτή μοιάζει με καλή ευκαιρία. Ο Vincent Le Goff από την ομάδα Λοριάν στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά στο τέλος δεν γίνεται τίποτα.

36'

36'

Η ομάδα Λοριάν παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

35'

35'

35'

34'

Η ομάδα Λοριάν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

34'

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Armand Lauriente από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Johan Gastien

33'

Ο Vital N'Simba επιστρέφει στο γήπεδο.

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jodel Dossou από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Julien Laporte

32'

32'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Vital N'Simba να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

31'

Ο Vital N'Simba είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

31'

31'

Ο Arthur Desmas κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

30'
Σέντρα

30'

30'

30'

30'

Κατοχή: Λοριάν: 42%, Κλερμόν: 58%.

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Enzo Le Fee από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Johan Gastien

28'

Ο Jodel Dossou από την ομάδα Κλερμόν είναι σε θέση οφσάιντ

28'

Ο Vincent Le Goff τιμωρείται για σπρώξιμο στον Akim Zedadka

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Vincent Le Goff από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Akim Zedadka

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Thomas Monconduit από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Vital N'Simba

26'
Απόκρουση

26'
Σέντρα

25'

25'

Κατοχή: Λοριάν: 40%, Κλερμόν: 60%.

25'

24'

Κίτρινη κάρτα για τον Johan Gastien

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Johan Gastien από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Enzo Le Fee

24'
Απόκρουση

24'

Ο Jason Berthomier από την ομάδα Κλερμόν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

23'

Το σουτ του Elbasan Rashani μπλοκάρεται

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Florent Ogier από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Armand Lauriente

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Johan Gastien από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Julien Laporte

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Terem Moffi από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Cedric Hountondji

21'

20'

Κατοχή: Λοριάν: 36%, Κλερμόν: 64%.

19'

19'

19'

Ο Vincent Le Goff από την ομάδα Λοριάν δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

18'
Σέντρα

17'

16'

Ο Armand Lauriente τιμωρείται για σπρώξιμο στον Akim Zedadka

15'

Ο Vital N'Simba έδωσε την ασίστ για το γκολ.

15'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Mohamed Bayo σκοράρει με το δεξί πόδι!

15'

Κατοχή: Λοριάν: 33%, Κλερμόν: 67%.

14'

Ο Jason Berthomier από την ομάδα Κλερμόν κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

14'

Ο Mohamed Bayo από την ομάδα Κλερμόν πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

14'

13'

12'

11'

11'

10'

10'

9'

8'

8'

8'

Ο Houboulang Mendes από την ομάδα Λοριάν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

8'
Γέμισμα

Ο Enzo Le Fee εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Vital N'Simba από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Enzo Le Fee

7'

6'

6'

5'

Κατοχή: Λοριάν: 17%, Κλερμόν: 83%.

5'
Απόκρουση

4'
Σέντρα

Ο Jodel Dossou κάνει τη σέντρα

4'
Απόκρουση

4'
Σέντρα

3'

Ο Jason Berthomier από την ομάδα Κλερμόν κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

3'

2'

2'

2'

1'

1'

1'

Είναι μία όμορφη ζεστή μέρα για ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Κλερμόν είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stade du Moustoir, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Υπάρχει αξία στη νίκη των γηπεδούχων

Η Λοριάν θα κοντραριστεί με την Κλερμόν στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Λιγκ 1. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από ισοπαλία στο «σπίτι» της Λυών, ενώ οι φιλοξενούμενοι ηττήθηκαν εντός έδρας από τη Μονακό.

ΛΟΡΙΑΝ

Γνώριζε εκ των προτέρων ότι είχε πολύ δύσκολο έργο στο ταξίδι της περασμένης εβδομάδας στην πόλη Λυών ούτως ώστε να δοκιμαστεί στην έδρα της τοπικής Ολιμπίκ. Απέσπασε ισοπαλία 1-1 σ’ ένα αποτέλεσμα που χωρίς αμφιβολία ήταν θετικό. Σε μία αμφισβητούμενη φάση απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 14’ με τον Έμερσον να αντικρίζει την απευθείας κόκκινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Λε Φι. Πέντε λεπτά αργότερα ο Λοριεντέ με εκπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ την έβαλε σε θέση «οδηγού». Κινδύνευσε μία φορά σοβαρά μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ήταν φανερό ότι οι γηπεδούχοι ανέβασαν αισθητά την απόδοσή τους. Στο 50’ δέχτηκε την ισοφάριση από τον Τοκό Εκαμπί και τα πάντα ήταν «ανοιχτά» στη συνέχεια. Ήταν «φωτιά» στις αντεπιθέσεις κι έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες. Κινδύνευσε σε ισάριθμες περιπτώσεις, δίχως να αλλάξει κάτι μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Η Λοριάν παρέμεινε αήττητη για πέμπτο διαδοχικό αγώνα κι αποδεικνύει ότι μπορεί να πετύχει πολλά. Σε αυτό το χρονικό διάστημα έχει αναδειχθεί ισόπαλη σε τρεις περιπτώσεις και πανηγύρισε δύο νίκες. Έχει συγκεντρώσει 13 βαθμούς και βρίσκεται στην πρώτη εξάδα του βαθμολογικού πίνακα. Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου δεν θα έχει θέμα με τη σωτηρία. Προσπαθούν να είναι πιο «σφιχτοί» στα μετόπισθεν οι «μπακαλιάροι» και δεν είναι τυχαίο ότι τα τρία πιο πρόσφατα ματς τους ήταν Under.

Ο τεχνικός του συλλόγου Κριστόφ Πελισιέ υποστήριξε: «Ήταν ένα πολύ καλό αποτέλεσμα για εμάς η ισοπαλία με τη Λυών εκτός έδρας. Δεν πρέπει να ξεχνάμε ποιοι είμαστε και με ποιους παίζαμε. Υπήρξε απογοήτευση στα αποδυτήρια κι αυτό μαρτυρά πόσο φιλόδοξοι είναι οι παίκτες μας. Πρέπει να συνεχίσουμε έτσι σε κάθε παιχνίδι ξεκινώντας από αυτό που έχουμε τώρα μπροστά μας κόντρα στην Κλερμόν. Πρέπει να είμαστε σε θέση να δείχνουμε τις δυνατότητές μας κόντρα σε οποιονδήποτε αντίπαλο».

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και είναι ξανά διαθέσιμος ο αμυντικός Γενζ (3/0), όμως θα λείψει λόγω τιμωρίας ο μέσος Αμπερζέλ (8/0). Απόντες ο αμυντικός Μουγιοκολό (1/0), ο επίσης αμυντικός Μορέλ (2/0). και ο στράικερ Γκρμπιτς (4/0).

ΚΛΕΡΜΟΝ

Λίγα εικοσιτετράωρα μετά τον ιστορικό διασυρμό από τη Ρεν με 6-0, κλήθηκε να μετρήσει τις δυνάμεις της εντός έδρας με την ισχυρή Μονακό. Δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα (1-3). Ήταν εντυπωσιακή η ορμή της στο ξεκίνημα της αναμέτρησης και κατάφερε να προηγηθεί στο 7’ με τον Μπαγιό να πλασάρει σωστά. Έχασε ακόμα μία ευκαιρία και ήταν η απόλυτη κυρίαρχος του πρώτου εικοσαλέπτου. Σε μία αδράνεια της άμυνας της και κόντρα στη ροή του αγώνα ισοφαρίστηκε στο 25’ από τον Μπεν Γεντέρ. Το 1-1 ήταν και το αποτέλεσμα με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημίχρονου. Τρία λεπτά μετά τη σέντρα στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή με τέρμα του Φόλαντ. Πλέον είχε πολύ δύσκολο έργο. Δεν τα παράτησε κι έφτιαξε δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες με τον Ντοσού, δίχως να βρει το 2-2. Όσο κυλούσε ο χρόνος άφηνε όλο και περισσότερα κενά. Στις καθυστερήσεις ο Ντιόπ με τακουνάκι την έριξε οριστικά στο καναβάτσο διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Κλερμόν που αγνοεί τη νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια της. Η νεοφώτιστη και πρωτάρα ξεκίνησε εντυπωσιακά αλλά αντιμετωπίζει σοβαρές δυσκολίες εδώ κι αρκετό καιρό. Η συγκομιδή των 9 βαθμών τη φέρνει στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα, απέχοντας μόλις τρεις πόντους από την επικίνδυνη ζώνη. Όλα δείχνουν ότι θα δώσει «μάχη» για να αποφύγει τον υποβιβασμό. Διαθέτει τη χειρότερη άμυνα στην κατηγορία με παθητικό 19 τερμάτων. Τα πέντε από τα έξι πιο πρόσφατα ματς της ολοκληρώθηκαν Over.

«Είναι περίεργο να ακούω άλλους να διαμαρτύρονται για τη διαιτησία όταν θα μπορούσαμε να είχαμε τέσσερις βαθμούς περισσότερους αν δεν μας είχαν αδικήσει σε κάποια παιχνίδια. Για εμάς το video δεν λειτουργεί ποτέ και είναι κρίμα να συμβαίνει αυτό. Θα πρέπει να παίξουμε ξανά με τον τρόπο που το κάναμε κόντρα στη Μονακό. Μπορεί να χάσαμε αλλά δεν είχα παράπονο από τους παίκτες μου. Πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί και να αποφεύγουμε τα λάθη που κοστίζουν» ήταν τα λόγια του προπονητή της ομάδας, Πασκάλ Γκαστιέν.

Αγωνιστικά Νέα: Είναι δανεικός από τη Λοριάν ο επιθετικός Αμέλ (7/0) και δεν υπολογίζεται. Τραυματίας ο μεσοεπιθετικός Καουί (5/0) και ο στράικερ Αλεβινά (8/0).

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Από διαφορετική αφετηρία ξεκινούν σε αυτό το παιχνίδι οι δύο ομάδες. Η Λοριάν αποδεικνύει σε κάθε ευκαιρία ότι πραγματοποιεί μία σοβαρή προσπάθεια και θα παλέψει για το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα. Στον αντίποδα η πρωτάρα Κλερμόν είναι επηρεασμένη ψυχολογικά από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα και δεν θα είναι καθόλου εύκολο να αντιδράσει. Ποιοτικά υπερτερούν δεδομένα οι «μπακαλιάροι» και θα τους εμπιστευτούμε ποντάροντας στον «άσο» σε άκρως ελκυστική απόδοση.

• Η ομάδα Κλερμόν δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.37 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Κλερμόν, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λιγκ 1).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.71 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1