Λάτσιο - Φιορεντίνα

27/10/2021 21:45
Κωδ ΟΠΑΠ: 935
1 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 916 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Φιορεντίνα - Λάτσιο στις 26/2/2024

• Θεατές: 10000
90+5'

Η ομάδα Λάτσιο είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+5'

90+5'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

90+5'

10000 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Λάτσιο: 49%, Φιορεντίνα: 51%.

90+4'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+4'
Απόκρουση

Ο Felipe Anderson απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+4'
Σέντρα

Ο Pietro Terracciano κάνει τη σέντρα

90+3'

Η ομάδα Φιορεντίνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+3'
Απόκρουση

Ο Patric απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+3'

Ο Giacomo Bonaventura από την ομάδα Φιορεντίνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+3'
Σέντρα

Ο Alvaro Odriozola από την ομάδα Φιορεντίνα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

90+2'

Η ομάδα Φιορεντίνα έχει την κατοχή της μπάλας

90+1'

Η ομάδα Λάτσιο έχει την κατοχή της μπάλας

90+1'

Η ομάδα Λάτσιο ξεκινάει αντεπίθεση

90+1'

Η ομάδα Φιορεντίνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90'

90'

Ο Lucas Martinez Quarta τιμωρείται για σπρώξιμο στον Manuel Lazzari

89'

Η ομάδα Φιορεντίνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

88'

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο είναι σε θέση οφσάιντ

88'

87'

Ο Pepe Reina κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

87'
Σέντρα

Ο Aleksa Terzic κάνει τη σέντρα

87'
Σέντρα

Ο Riccardo Sottil από την ομάδα Φιορεντίνα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

86'
Απόκρουση

Ο Lucas Leiva απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

86'

Ο Aleksa Terzic από την ομάδα Φιορεντίνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

86'
Σέντρα

Ο Dusan Vlahovic από την ομάδα Φιορεντίνα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

85'

85'

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

85'

84'

Ο Marco Benassi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Toma Basic

84'

Ο Danilo Cataldi δίνει τη θέση του στον Lucas Leiva

84'

Ο Pedro Rodriguez δίνει τη θέση του στον Raul Moro

84'

Ο Alfred Duncan δίνει τη θέση του στον Marco Benassi

83'

Ο Cristiano Biraghi δίνει τη θέση του στον Aleksa Terzic

83'

Ο Nikola Milenkovic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ciro Immobile

82'

81'

Κίτρινη κάρτα για τον Ciro Immobile

81'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Ciro Immobile για την ομάδα Λάτσιο. Ο Nikola Milenkovic σταματάει την φάση.

81'

Ο Riccardo Saponara από την ομάδα Φιορεντίνα είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

80'

80'

79'

Ο Sergej Milinkovic-Savic δίνει τη θέση του στον Toma Basic

78'

Κίτρινη κάρτα για τον Luis Alberto

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Nikola Milenkovic

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Torreira από την ομάδα Φιορεντίνα ανατρέπει τον Danilo Cataldi

78'

77'

Η ομάδα Φιορεντίνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

77'

Ο Luiz Felipe δίνει τη θέση του στον Patric

77'

77'
Σέντρα

Ο Alvaro Odriozola κάνει τη σέντρα

76'

Η ομάδα Φιορεντίνα εκδηλώνει επίθεση

76'

Ο Riccardo Sottil από την ομάδα Φιορεντίνα είναι σε θέση οφσάιντ

75'

75'

Κατοχή: Λάτσιο: 48%, Φιορεντίνα: 52%.

75'

74'

73'

73'

72'

72'

71'

Ο Jose Maria Callejon δίνει τη θέση του στον Riccardo Saponara

71'

Ο Lorenzo Venuti δίνει τη θέση του στον Alvaro Odriozola

71'

Ο Luiz Felipe είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

71'

71'
Σέντρα

Ο Lorenzo Venuti από την ομάδα Φιορεντίνα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

70'

Κατοχή: Λάτσιο: 51%, Φιορεντίνα: 49%.

70'

69'

Ο Pietro Terracciano κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

69'
Γέμισμα

Ο Luis Alberto εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

68'

Κίτρινη κάρτα για τον Alfred Duncan

68'

Ο Alfred Duncan τιμωρείται για σπρώξιμο στον Pedro Rodriguez

68'

68'
Σέντρα

Ο Cristiano Biraghi κάνει τη σέντρα

67'

Ο Sergej Milinkovic-Savic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Giacomo Bonaventura

67'

66'

66'

Ο Pedro Rodriguez από την ομάδα Λάτσιο είναι σε θέση οφσάιντ

65'

Ο Ciro Immobile από την ομάδα Λάτσιο κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

65'

Ο Ciro Immobile από την ομάδα Λάτσιο προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

65'

Η ομάδα Λάτσιο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

65'

65'

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Lorenzo Venuti

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Giacomo Bonaventura

64'

63'

63'

Ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

63'

63'

62'

Η ομάδα Λάτσιο παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

62'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Lucas Martinez Quarta από την ομάδα Φιορεντίνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

62'
Γέμισμα

Ο Cristiano Biraghi εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Riccardo Sottil

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Giacomo Bonaventura

60'

Κατοχή: Λάτσιο: 53%, Φιορεντίνα: 47%.

60'

59'

59'

58'

58'
Απόκρουση

Ο Luiz Felipe απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

58'
Σέντρα

Ο Riccardo Sottil κάνει τη σέντρα

57'

Ο Gaetano Castrovilli δίνει τη θέση του στον Giacomo Bonaventura

56'

Κίτρινη κάρτα για τον Danilo Cataldi

56'

Ο Adam Marusic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alfred Duncan

56'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Nikola Milenkovic για την ομάδα Φιορεντίνα. Ο Ciro Immobile σταματάει την φάση.

55'

55'

55'

55'

54'

53'

Ένα γκολ από υπέροχη ομαδική προσπάθεια!

52'

Ο Sergej Milinkovic-Savic έδωσε την ασίστ για το γκολ.

52'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Pedro Rodriguez σκοράρει με το αριστερό πόδι!

52'

52'

Ωραία ποδόσφαιρο βλέπουμε, ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο παίζει το 1-2 με τον Ciro Immobile.

52'

Η ομάδα Λάτσιο εκδηλώνει επίθεση

52'

51'

50'

50'

Ο Lucas Torreira αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

50'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Gaetano Castrovilli από την ομάδα Φιορεντίνα αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

50'

Ο Dusan Vlahovic από την ομάδα Φιορεντίνα δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

50'
Σέντρα

Ο Jose Maria Callejon κάνει τη σέντρα

50'
Απόκρουση

Ο Nikola Milenkovic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

50'
Σέντρα

Ο Felipe Anderson κάνει τη σέντρα

49'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

49'

Ο Riccardo Sottil από την ομάδα Φιορεντίνα κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

49'

48'

Ο Sergej Milinkovic-Savic της ομάδας Λάτσιο παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

48'
Γέμισμα

47'

Κίτρινη κάρτα για τον Cristiano Biraghi

47'

Ο Cristiano Biraghi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Felipe Anderson

47'

46'

46'

46'

45+1'

Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές στο πρώτο ημίχρονο

45+1'

45+1'

45'

45'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

45'

45'

Ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

45'

Ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

45'

Ο Luiz Felipe από την ομάδα Λάτσιο δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

44'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

44'
Σέντρα

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

44'

44'

Η ομάδα Φιορεντίνα παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

43'
Απόκρουση

Ο Pietro Terracciano απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

43'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

43'

Το σουτ του Manuel Lazzari κατέληξε σε κόρνερ μετά από επέμβαση του γκολκίπερ

42'

42'

Ο Manuel Lazzari από την ομάδα Λάτσιο προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

42'

41'

40'

40'

Κατοχή: Λάτσιο: 50%, Φιορεντίνα: 50%.

40'

40'

39'

38'

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alfred Duncan από την ομάδα Φιορεντίνα ανατρέπει τον Pedro Rodriguez

38'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

38'
Σέντρα

37'

37'

Ο Ciro Immobile από την ομάδα Λάτσιο είναι σε θέση οφσάιντ

36'

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Gaetano Castrovilli

35'

34'

34'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Ciro Immobile από την ομάδα Λάτσιο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

34'
Σέντρα

Ο Manuel Lazzari κάνει τη σέντρα

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Nikola Milenkovic

33'

O Francesco Acerbi στέλνει τη μπάλα μακριά.

33'

32'

32'
Απόκρουση

32'

32'

Ο Pedro Rodriguez από την ομάδα Λάτσιο είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

32'

32'

32'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

31'

31'

Ο Manuel Lazzari από την ομάδα Λάτσιο είναι σε θέση οφσάιντ

31'

30'
Απόκρουση

Ο Manuel Lazzari απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

30'

Ο Pepe Reina βγαίνει από την εστία του αλλά δεν καταφέρνει να μπλοκάρει τη μπάλα

30'

Ο Jose Maria Callejon από την ομάδα Φιορεντίνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

30'

Κατοχή: Λάτσιο: 45%, Φιορεντίνα: 55%.

30'

Ο Alfred Duncan από την ομάδα Φιορεντίνα είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

30'

Ο Alfred Duncan από την ομάδα Φιορεντίνα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

29'

29'

Ο Riccardo Sottil κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Pepe Reina μπλοκάρει εύκολα

29'
Σέντρα

Ο Lorenzo Venuti κάνει τη σέντρα

28'

Ο Jose Maria Callejon από την ομάδα Φιορεντίνα εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

28'
Σέντρα

28'

27'

Ο Dusan Vlahovic από την ομάδα Φιορεντίνα κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

27'

Ο Cristiano Biraghi από την ομάδα Φιορεντίνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

27'
Απόκρουση

Ο Manuel Lazzari απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

26'
Σέντρα

26'

26'
Σέντρα

Ο Jose Maria Callejon από την ομάδα Φιορεντίνα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

25'

25'

25'

24'

Κίτρινη κάρτα για τον Gaetano Castrovilli

24'

Ο Gaetano Castrovilli υποπίπτει σε χέρι

24'
Σέντρα

24'

Ο Alfred Duncan από την ομάδα Φιορεντίνα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

24'

24'

Η ομάδα Φιορεντίνα ξεκινάει αντεπίθεση

24'
Απόκρουση

24'
Σέντρα

Ο Sergej Milinkovic-Savic κάνει τη σέντρα

23'

23'

23'
Σέντρα

Ο Alfred Duncan κάνει τη σέντρα

23'

Ο Gaetano Castrovilli από την ομάδα Φιορεντίνα εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

23'
Απόκρουση

Ο Luiz Felipe απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

23'
Σέντρα

Ο Lucas Torreira κάνει τη σέντρα

22'

Ο Sergej Milinkovic-Savic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Riccardo Sottil

22'

22'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Dusan Vlahovic από την ομάδα Φιορεντίνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

22'
Σέντρα

22'

Ο Jose Maria Callejon από την ομάδα Φιορεντίνα στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

21'
Σέντρα

Ο Dusan Vlahovic κάνει τη σέντρα

21'

20'

20'

Κατοχή: Λάτσιο: 57%, Φιορεντίνα: 43%.

19'

19'

Ο Francesco Acerbi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Dusan Vlahovic

18'

Ελεύθερο για την ομάδα Φιορεντίνα

18'

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

18'

18'

Ο Cristiano Biraghi από την ομάδα Φιορεντίνα φαίνεται να έκανε φάουλ στον Manuel Lazzari, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

17'

17'
Σέντρα

Ο Manuel Lazzari από την ομάδα Λάτσιο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

16'

16'
Σέντρα

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

16'
Σέντρα

16'

Ο Lucas Martinez Quarta τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sergej Milinkovic-Savic

15'

15'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danilo Cataldi από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Gaetano Castrovilli

15'

14'

14'
Σέντρα

13'

13'

12'

12'

12'

Ο Ciro Immobile από την ομάδα Λάτσιο στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

11'

11'

10'

10'

Κατοχή: Λάτσιο: 55%, Φιορεντίνα: 45%.

10'

9'

9'

8'

Ο Pedro Rodriguez από την ομάδα Λάτσιο φαίνεται να έκανε φάουλ στον Nikola Milenkovic, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

8'

Ο Cristiano Biraghi από την ομάδα Φιορεντίνα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

8'

7'

7'

6'

Ο Pedro Rodriguez από την ομάδα Λάτσιο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Lorenzo Venuti

5'

Κατοχή: Λάτσιο: 61%, Φιορεντίνα: 39%.

5'

4'

4'

3'
Σέντρα

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danilo Cataldi από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Lucas Torreira

2'

1'

1'

Ο Riccardo Sottil τιμωρείται για σπρώξιμο στον Manuel Lazzari

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Φιορεντίνα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Olimpico, Rome, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Της πάνε τα εκτός έδρας της Φιορεντίνα

Η Λάτσιο υποδέχεται την Φιορεντίνα για την 10η αγωνιστική της Σέριε Α’. Από βαριά ήττα προέρχονται οι γηπεδούχοι, επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα οι γηπεδούχοι.

ΛΑΤΣΙΟ

Παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Βερόνα και γνώρισε την ήττα με το βαρύ 4-1. Η άμυνα της δεν είχε καμία απάντηση στον Τζιοβάνι Σιμεόνε ο οποίος πέτυχε και τα τέσσερα γκολ και την έριξε στο καναβάτσο. Δεν μπήκε καλά από την αρχή στο παιχνίδι, πιέστηκε αρκετά και τελικά στο 30’ δέχτηκε το πρώτο γκολ.

Έξι λεπτά μετά είδε τον Σιμεόνε με τρομερό γκολ να κάνει το 2-0, αντέδρασε στο ξεκίνημα της επανάληψης με τον Ιμόμπιλε αλλά στο 62’ η Βερόνα έκανε το 3-1 και της «έκοψε» τα φτερά. Στις καθυστερήσεις μάλιστα του παιχνιδιού ο Αργεντινός φορ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα και την υποχρέωσε στην πιο βαριά φετινή της ήττα.

Πραγματοποίησε εμφάνιση παρόμοια με αυτήν στην έδρα της Μπολόνια και έδειξε πως θα χρειαστεί σαφώς περισσότερη δουλειά φέτος. Δεν είναι εικόνα αυτή στα εκτός έδρας παιχνίδια της για να διεκδικήσει μία θέση στην τετράδα, ακολουθεί μάλιστα το Σάββατο η αναμέτρηση με την Αταλάντα και έπειτα ο αγώνας με τη Μαρσέιγ για το Γιουρόπα Λιγκ. Μπορεί να είναι ακόμα σχετικά νωρίς αλλά έχουμε τονίσει πως με το υπάρχον ρόστερ δεν μπορεί να τα βγάλει πέρα σε δύο απαιτητικές διοργανώσεις.

«Για εμάς είναι μία στιγμή που πρέπει να βγάλουμε αντίδραση. Πρέπει να δίνουμε τον καλύτερο μας εαυτό και τότε θα δούμε που μπορούμε να φτάσουμε. Στο γήπεδο το κίνητρο είναι διαφορετικό. Η Φιορεντίνα είναι μία δυνατή ομάδα και αυτή τη χρονιά έχει ένα διαφορετικό στυλ παιχνιδιού. Έχει περισσότερες εκτός έδρας νίκες παρά εντός και αυτό περιπλέκει τα πράγματα», τόνισε ο κόουτς Σάρι.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισαν και επιστρέφουν οι στόπερ Ατσέρμπι (7/0) και Λουίζ Φελίπε (7/0), σταθερά εκτός ο στόπερ Αντεκάνιε αλλά και ο μεσοεπιθετικός Τζακάνι (3/0).

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ

Επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις εμφανίσεις απέναντι στην Κάλιαρι και πήρε τη νίκη με 3-0. Μία εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπιράγκι την έβαλε μπροστά στο σκορ στο 21’, είχε δοκάρι με τον Σαπονάρα στο 38’ και τελικά το πέτυχε τρία λεπτά μετά με τον Νίκο Γκονζάλεζ ο οποίος απλά χρειάστηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα σε κενή εστία. Δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα και στο 48’ ένα υπέροχο φάουλ του Βλάχοβιτς της έδωσε προβάδισμα τριών τερμάτων και κάπου εκεί «τελείωσε» το παιχνίδι.

Είχε ανάγκη ένα θετικό αποτέλεσμα προκειμένου να επαναφέρει την ηρεμία στην ομάδα και το βρήκε συνδυάζοντας το με καλή εμφάνιση. Δέχτηκε τις προηγούμενες αγωνιστικές λίγο άδικη κριτική, είναι εμφανώς βελτιωμένη φέτος και βρίσκεται στην 7η θέση όντας σοβαρή διεκδικήτρια ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου. Είναι λογικό να έχει κάποια σκαμπανεβάσματα αλλά ως τώρα το πρόσημο είναι άκρως θετικό.

«Την πρώτη αγωνιστική στο «Ολίμπικο» απέναντι στη Ρόμα ήμασταν πρωταγωνιστές και τώρα επιστρέφουμε στο ίδιο γήπεδο. Θέλουμε βέβαια αυτή τη φορά να πάρουμε βαθμούς και να βελτιώσουμε ό,τι έχουμε κάνει ως τώρα. Πρέπει να έχουμε αυτοπεποίθηση και επίγνωση ότι τα πηγαίνουμε καλά», τόνισε ο κόουτς Ιταλιάνο.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει φορ Σοτίλ (6/1). Παραμένουν εκτός ο τερματοφύλακας Ντραγκόφσκι (7/0), ο φορ Κοκόριν (3/0)και ο μέσος Πούλγκαρ (5/0). Βρέθηκε θετικός στον κορωνοϊό ο μεσοεπιθετικός Γκονζάλεζ (8/2).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Λάτσιο δεν βρίσκεται στην καλύτερη της κατάσταση, παρουσιάζεται ως φαβορί σήμερα αλλά σε τιμές κάτω του 2.00 δεν υπάρχει κανένας λόγος να ασχοληθούμε με το συγκεκριμένο σημείο. Από την άλλη η Φιορεντίνα έχει ψυχολογία και μπορεί να κάνει τη ζημιά στη Ρώμη. Το «διπλό» μάλιστα έπεσε αρκετά καθώς άνοιξε στο 4.50, θα προτιμήσουμε να πάμε με το αμφίσκορο όμως καθώς αμφότερες θα επιτεθούν.

• Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Λάτσιο, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.58 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A