21+

Κρίσταλ Πάλας - Άστον Βίλα

20/8/2022 17:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 216
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 629 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Άστον Βίλα - Κρίσταλ Πάλας στις 16/9/2023

• Θεατές: 22012
90+5'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Κρίσταλ Πάλας μετά από μία καλή εμφάνιση

90+5'

90+5'

22012 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 51%, Άστον Βίλα: 49%.

90+5'

Ο Philippe Coutinho σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Vicente Guaita ελέγχει την φάση

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joachim Andersen από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Danny Ings

90+4'

Η ομάδα Άστον Βίλα εκδηλώνει επίθεση

90+4'

Καλή ενέργεια από τον Will Hughes ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+4'

Ο Tyrick Mitchell τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Κρίσταλ Πάλας

90+3'

Ο Ollie Watkins χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

90+3'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Ollie Watkins από την ομάδα Άστον Βίλα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+2'

Η σέντρα από τον Lucas Digne από την ομάδα Άστον Βίλα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+2'

Η ομάδα Άστον Βίλα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90+1'

Ο Eberechi Eze δίνει τη θέση του στον Chris Richards

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luka Milivojevic από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Philippe Coutinho

90+1'

Ο Marc Guehi τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+1'

Ο Emiliano Martinez κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

90+1'

Ο Will Hughes χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

90'

90'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

89'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας έχει την κατοχή της μπάλας

88'

88'

Ο Matty Cash αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cheick Oumar Doucoure από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Tyrone Mings

87'

Η ομάδα Άστον Βίλα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

87'

Ο Luka Milivojevic από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

86'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

86'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 53%, Άστον Βίλα: 47%.

85'

Καλή ενέργεια από τον Philippe Coutinho ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

85'

Ο Philippe Coutinho τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

85'

Η σέντρα από τον Matty Cash από την ομάδα Άστον Βίλα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

85'

84'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Michael Olise από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Jacob Ramsey

84'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

83'

82'

Ο Jeffrey Schlupp δίνει τη θέση του στον Will Hughes

82'

Ο Wilfried Zaha δίνει τη θέση του στον Luka Milivojevic

81'

Ο Joachim Andersen από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

81'

81'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 55%, Άστον Βίλα: 45%.

80'

80'

80'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Ezri Konsa από την ομάδα Άστον Βίλα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

79'

79'

79'

Ο Philippe Coutinho από την ομάδα Άστον Βίλα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

79'

Ο Tyrick Mitchell απομακρύνει τη μπάλα

79'

78'

Ο Jean-Philippe Mateta τιμωρείται για σπρώξιμο στον Douglas Luiz

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Philippe Coutinho από την ομάδα Άστον Βίλα ανατρέπει τον Jeffrey Schlupp

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Boubacar Kamara από την ομάδα Άστον Βίλα ανατρέπει τον Eberechi Eze

77'

76'

Ο Danny Ings κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Vicente Guaita μπλοκάρει εύκολα

76'

75'

Κίτρινη κάρτα για τον Jeffrey Schlupp

75'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Jeffrey Schlupp υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Boubacar Kamara

75'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 56%, Άστον Βίλα: 44%.

74'

Ελεύθερο για την ομάδα Άστον Βίλα

74'

Ο Jean-Philippe Mateta χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

74'

Ο Jean-Philippe Mateta από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας είχε προσπάθεια εκτός στόχου

74'

74'

74'

Ο Eberechi Eze από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας είχε προσπάθεια εκτός στόχου

74'

Ο Wilfried Zaha τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

73'

Ο Emiliano Buendia δίνει τη θέση του στον Philippe Coutinho

73'

Ο John McGinn δίνει τη θέση του στον Douglas Luiz

73'

Τι «χρυσή» αλλαγή από τον προπονητή. Ο Jean-Philippe Mateta μόλις μπήκε στο γήπεδο και ήδη έβαλε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

72'

72'

Ο Wilfried Zaha έδωσε την ασίστ για το γκολ!

71'

Ο Tyrick Mitchell έδωσε την ασίστ για το γκολ.

71'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jean-Philippe Mateta σκοράρει με το δεξί πόδι!

71'

Η σέντρα από τον Tyrick Mitchell από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

71'

Ο Joel Ward υποπίπτει σε χέρι

70'

Ο Jordan Ayew δίνει τη θέση του στον Michael Olise

70'

Ο Odsonne Edouard δίνει τη θέση του στον Jean-Philippe Mateta

70'

69'

Ο Lucas Digne σταματά επιτυχώς το σουτ

69'

Το σουτ του Eberechi Eze μπλοκάρεται

68'

Ο Lucas Digne κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

67'

67'

66'

Ο Leon Bailey δίνει τη θέση του στον Danny Ings

65'

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο John McGinn από την ομάδα Άστον Βίλα ανατρέπει τον Wilfried Zaha

64'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

63'

Ο Vicente Guaita κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

63'

Ο Joel Ward σταματά επιτυχώς το σουτ

63'

Το σουτ του Lucas Digne μπλοκάρεται

63'

Ο Joel Ward από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cheick Oumar Doucoure από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Emiliano Buendia

61'

61'

61'

60'

60'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 57%, Άστον Βίλα: 43%.

59'

Ο Leon Bailey τιμωρείται για σπρώξιμο στον Eberechi Eze

58'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Wilfried Zaha αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το δεξί!!

58'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

ΤΟ ΕΧΑΣΕ! - Ο Wilfried Zaha εκτελεί το πέναλτι αλλά ο Emiliano Martinez μπλοκάρει!

57'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Lucas Digne κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Lucas Digne αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

57'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Κρίσταλ Πάλας!

56'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

55'

55'

Ο Marc Guehi κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Emiliano Martinez μπλοκάρει εύκολα

55'

Ο Eberechi Eze από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

54'

Ο Ezri Konsa από την ομάδα Άστον Βίλα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

53'

53'

Ο Odsonne Edouard από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας είχε προσπάθεια εκτός στόχου

53'

Ο Jordan Ayew τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

53'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκδηλώνει επίθεση

52'

Ο Ollie Watkins από την ομάδα Άστον Βίλα είναι σε θέση οφσάιντ

52'

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Odsonne Edouard από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Ezri Konsa

51'

51'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας ξεκινάει αντεπίθεση

51'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Το σουτ από τον Leon Bailey τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!

51'

Ο Jacob Ramsey τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

50'

Η ομάδα Άστον Βίλα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

49'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

49'

48'

48'

Καλή ενέργεια από τον Jordan Ayew ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

48'

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Odsonne Edouard από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Jacob Ramsey

47'

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Digne από την ομάδα Άστον Βίλα ανατρέπει τον Jordan Ayew

46'

46'

45+3'

Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές στο πρώτο ημίχρονο

45+3'

45+3'

45+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Emiliano Buendia από την ομάδα Άστον Βίλα ανατρέπει τον Jeffrey Schlupp

45+2'

45+1'

45+1'

Ο Joachim Andersen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ollie Watkins.

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

Η ομάδα Άστον Βίλα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

45'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 58%, Άστον Βίλα: 42%.

44'

44'

Καλή ενέργεια από τον Emiliano Buendia ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

43'

43'

43'

43'

Ο Cheick Oumar Doucoure αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

43'

Ο Ezri Konsa απομακρύνει τη μπάλα

42'

Η σέντρα από τον Joel Ward από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

42'

42'

42'

Ο Jordan Ayew χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

42'

42'

41'

Ο Tyrone Mings από την ομάδα Άστον Βίλα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

41'

39'

Κίτρινη κάρτα για τον Wilfried Zaha

39'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Wilfried Zaha ανέτρεψε τον John McGinn από πίσω και δόθηκε φάουλ

37'

37'

Ο Eberechi Eze εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

36'

Ο John McGinn έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο John McGinn από την ομάδα Άστον Βίλα ανατρέπει τον Odsonne Edouard

36'

36'

Ο Tyrick Mitchell από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

36'

35'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 60%, Άστον Βίλα: 40%.

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordan Ayew από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Ezri Konsa

34'

34'

33'

Ο Joel Ward τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

33'

Ο Emiliano Buendia απομακρύνει τη μπάλα

32'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Jordan Ayew για την ομάδα Κρίσταλ Πάλας. Ο Tyrone Mings σταματάει την φάση.

31'

Ο John McGinn τιμωρείται για σπρώξιμο στον Eberechi Eze

31'

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joel Ward από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Boubacar Kamara

30'

30'

Ο Eberechi Eze από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

29'

Ο Boubacar Kamara απομακρύνει τη μπάλα

29'

29'

29'

28'

Ο Marc Guehi από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

28'

27'

Ο Odsonne Edouard από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας είναι σε θέση οφσάιντ

27'
Γκολ

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής γνωστοποίησε ότι το γκολ για την ομάδα Κρίσταλ Πάλας δεν μετράει λόγω οφσάιντ.

27'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

26'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ο Jeffrey Schlupp βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

25'

24'

24'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Matty Cash ανέτρεψε τον Wilfried Zaha από πίσω και δόθηκε φάουλ

23'

22'

21'

20'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 54%, Άστον Βίλα: 46%.

20'

20'

19'

Ο Ollie Watkins από την ομάδα Άστον Βίλα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Marc Guehi

18'

17'

Η ομάδα Άστον Βίλα ξεκινάει αντεπίθεση

17'

16'

16'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 48%, Άστον Βίλα: 52%.

16'

16'

Ο Jacob Ramsey από την ομάδα Άστον Βίλα εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

15'

15'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joel Ward από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Jacob Ramsey

14'

14'

13'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Jeffrey Schlupp από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

13'

Ο Eberechi Eze από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

13'

Ο Jacob Ramsey απομακρύνει τη μπάλα

13'

12'

Ο Leon Bailey τιμωρείται για σπρώξιμο στον Cheick Oumar Doucoure

12'

12'

11'

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matty Cash από την ομάδα Άστον Βίλα ανατρέπει τον Wilfried Zaha

11'

11'

11'

10'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 38%, Άστον Βίλα: 62%.

10'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

10'

10'

Ένας παίκτης από την ομάδα Άστον Βίλα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

9'

Ο Joachim Andersen απομακρύνει τη μπάλα

9'

Τι παιχνίδι βλέπουμε. Υπάρχει ένταση και καλή κυκλοφορία της μπάλας και από τις δύο ομάδες.

9'

8'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Κρίσταλ Πάλας ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

7'

Ο Odsonne Edouard έδωσε την ασίστ για το γκολ.

7'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Wilfried Zaha σκοράρει με το αριστερό πόδι!

7'

Ο Odsonne Edouard τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

7'

7'

7'

7'

Ένα γκολ από υπέροχη ομαδική προσπάθεια!

6'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 37%, Άστον Βίλα: 63%.

6'

Ο Tyrone Mings έδωσε την ασίστ για το γκολ!

5'

Ο Leon Bailey έδωσε την ασίστ για το γκολ.

5'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ollie Watkins σκοράρει με το δεξί πόδι!

5'

Ο Leon Bailey τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

5'

Η ομάδα Άστον Βίλα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

5'

5'

4'

3'

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

1'

Η ομάδα Άστον Βίλα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Selhurst Park, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Δείχνουν σε καλή κατάσταση

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Κρίσταλ Πάλας κατάφερε να πάρει την ισοπαλία απέναντι στη Λίβερπουλ και παράλληλα τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα. Έχει παρουσιάσει καλό πρόσωπο στο ξεκίνημα της απέναντι σε δυνατούς αντιπάλους και τώρα ψάχνει την πρώτη της νίκη. Η Άστον Βίλα την πέτυχε την προηγούμενη αγωνιστική κερδίζοντας με 2-1 την Έβερτον και έρχεται επίσης με καλή ψυχολογία. Καθαρό φαβορί δεν υπάρχει, το over όμως είναι ελκυστικό καθώς αμφότερες θα δημιουργήσουν ευκαιρίες.

• Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.35 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Άστον Βίλα δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.50 στον ΟΠΑΠ

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ