6/3/2022 18:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 1126
0 - 1
Τελείωσε
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 783 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Χοφενχάιμ - Κολωνία στις 11/2/2024

• Θεατές: 37500
90+6'

90+6'

Κατοχή: Κολωνία: 54%, Χοφενχάιμ: 46%.

90+6'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

90+6'

37500 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κίτρινη κάρτα για τον Munas Dabbur

90+5'

Κίτρινη κάρτα για τον Florian Grillitsch

90+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Florian Grillitsch από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Tim Lemperle

90+5'

Η ομάδα Χοφενχάιμ ξεκινάει αντεπίθεση

90+4'
Απόκρουση

Ο Munas Dabbur απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+4'

Ένας παίκτης από την ομάδα Κολωνία στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

90+4'
Σέντρα

Ο Jan Thielmann από την ομάδα Κολωνία προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

90+4'

Η ομάδα Κολωνία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+3'

90+3'

Το παιχνίδι σταμάτησε

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Χοφενχάιμ

90+2'

Κίτρινη κάρτα για τον Oliver Baumann

90+2'

Ο Diadie Samassekou δίνει τη θέση του στον Kasim Adams

90+2'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90+1'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Tim Lemperle από την ομάδα Κολωνία αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+1'
Σέντρα

Ο Salih Oezcan κάνει τη σέντρα

90+1'

Κατοχή: Κολωνία: 58%, Χοφενχάιμ: 42%.

90'

90'

Ο Sebastian Andersson κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Oliver Baumann μπλοκάρει εύκολα

89'
Σέντρα

Ο Ondrej Duda κάνει τη σέντρα

89'
Απόκρουση

89'

Ο Ondrej Duda από την ομάδα Κολωνία εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

89'

Ο Julian Chabot δίνει τη θέση του στον Ondrej Duda

89'

Ο Mark Uth δίνει τη θέση του στον Tim Lemperle

89'
Απόκρουση

Ο Florian Grillitsch απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

88'
Σέντρα

Ο Jan Thielmann κάνει τη σέντρα

88'
Σέντρα

Ο Ellyes Skhiri από την ομάδα Κολωνία προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

87'

Η ομάδα Χοφενχάιμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

86'

Η ομάδα Χοφενχάιμ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

85'

Κίτρινη κάρτα για τον Christoph Baumgartner

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christoph Baumgartner από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Julian Chabot

85'

Κατοχή: Κολωνία: 57%, Χοφενχάιμ: 43%.

85'

Ο Anthony Modeste κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Oliver Baumann μπλοκάρει εύκολα

84'
Σέντρα

Ο Benno Schmitz κάνει τη σέντρα

83'

Ο Georginio Rutter από την ομάδα Χοφενχάιμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

83'

82'

Η ομάδα Κολωνία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

82'

81'
Σέντρα

Ο Kingsley Schindler κάνει τη σέντρα

80'

Ο Jannes-Kilian Horn δίνει τη θέση του στον Kingsley Schindler

80'

Η ομάδα Χοφενχάιμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

79'

Η ομάδα Κολωνία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

78'

78'

Ο Kevin Akpoguma δίνει τη θέση του στον Kevin Vogt

78'

Ο Andrej Kramaric δίνει τη θέση του στον Munas Dabbur

78'

Τι ευκαιρία! Ο Anthony Modeste έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του περνάει δίπλα από την εστία!

77'

Ο Mark Uth από την ομάδα Κολωνία εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

77'
Σέντρα

77'

Η ομάδα Κολωνία παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

77'

76'

75'

75'

Ο Sebastian Andersson από την ομάδα Κολωνία είναι σε θέση οφσάιντ

74'

Ο Salih Oezcan από την ομάδα Κολωνία προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και «καθαρίζει» την φάση.

74'

74'
Σέντρα

73'

73'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Sebastian Andersson από την ομάδα Κολωνία αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

73'

72'

Ο Florian Kainz δίνει τη θέση του στον Sebastian Andersson

72'

Ο Dejan Ljubicic δίνει τη θέση του στον Jan Thielmann

72'

Το σουτ του Mark Uth μπλοκάρεται

71'

71'
Απόκρουση

Ο Oliver Baumann απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

71'
Σέντρα

Ο Dejan Ljubicic κάνει τη σέντρα

70'

70'

68'

Ο Oliver Baumann κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

68'
Σέντρα

67'

Ο Georginio Rutter από την ομάδα Χοφενχάιμ είναι σε θέση οφσάιντ

67'

67'

Ο Anthony Modeste από την ομάδα Κολωνία κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

66'

66'

Ο Andrej Kramaric από την ομάδα Χοφενχάιμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

66'

Ο Marvin Schwaebe έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Andrej Kramaric βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Marvin Schwaebe του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

66'

Καλή στιγμή καθώς ο Angelo Stiller από την ομάδα Χοφενχάιμ βρήκε ωραία τον συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή...

65'
Απόκρουση

Ο Stefan Posch απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

65'

Ένας παίκτης από την ομάδα Κολωνία στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

65'

Ο Florian Kainz από την ομάδα Κολωνία στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

65'

Ο Benno Schmitz από την ομάδα Κολωνία στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

63'

63'

63'
Σέντρα

Ο Florian Kainz κάνει τη σέντρα

61'

Ο David Raum έδωσε την ασίστ για το γκολ.

61'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Stefan Posch της ομάδας Χοφενχάιμ σκοράρει με κεφαλιά

61'
Σέντρα

Ο David Raum κάνει τη σέντρα

61'

Κίτρινη κάρτα για τον Dejan Ljubicic

61'

Ο Dejan Ljubicic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Kevin Akpoguma

60'

60'

59'

Ο Anthony Modeste από την ομάδα Κολωνία είναι σε θέση οφσάιντ

59'
Γέμισμα

Ο Mark Uth εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Georginio Rutter από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Florian Kainz

57'

57'

56'

Ο Ihlas Bebou δίνει τη θέση του στον Georginio Rutter

56'

Η ομάδα Κολωνία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

55'
Απόκρουση

55'
Σέντρα

Ο Jannes-Kilian Horn κάνει τη σέντρα

55'

55'

Η ομάδα Κολωνία εκδηλώνει επίθεση

54'

53'

52'

Ο Florian Kainz από την ομάδα Κολωνία εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

52'

Ο Ellyes Skhiri από την ομάδα Κολωνία κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

51'

Κατοχή: Κολωνία: 52%, Χοφενχάιμ: 48%.

51'

Ο Christoph Baumgartner από την ομάδα Χοφενχάιμ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

51'

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pavel Kaderabek από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Florian Kainz

49'

48'

Ο Jannes-Kilian Horn σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Oliver Baumann ελέγχει την φάση

47'

Η ομάδα Κολωνία ξεκινάει αντεπίθεση

47'

46'

46'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά από τον Ihlas Bebou χτύπησε το δοκάρι!

46'
Σέντρα

Ο David Raum από την Χοφενχάιμ κάνει ωραία σέντρα

46'

45+1'

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dejan Ljubicic από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον David Raum

45'

Κατοχή: Κολωνία: 51%, Χοφενχάιμ: 49%.

45'

45'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον David Raum της ομάδας Χοφενχάιμ. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

44'

44'

43'

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ihlas Bebou από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Salih Oezcan

41'

Πως το έχασε αυτό; Ο Anthony Modeste έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

41'
Σέντρα

Ο Dejan Ljubicic από την Κολωνία κάνει ωραία σέντρα

40'

40'

40'

Ο Dejan Ljubicic από την ομάδα Κολωνία στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

40'

38'

38'

Ο Ihlas Bebou έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά ο Marvin Schwaebe βγαίνει δυνατά και σώζει!

37'

Ο Christoph Baumgartner από την ομάδα Χοφενχάιμ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Florian Kainz από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Stefan Posch

36'

36'

36'

Ο Mark Uth από την ομάδα Κολωνία δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

35'

Η ομάδα Χοφενχάιμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

34'

33'

Καλή ενέργεια από τον Anthony Modeste ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

33'
Απόκρουση

33'
Σέντρα

32'

Το σουτ του Christoph Baumgartner μπλοκάρεται

32'
Απόκρουση

Ο Luca Kilian απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

32'

Ο Andrej Kramaric από την ομάδα Χοφενχάιμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

31'
Απόκρουση

Ο Julian Chabot απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

31'
Σέντρα

31'

31'

30'

29'

Ο Ihlas Bebou τιμωρείται για σπρώξιμο στον Julian Chabot

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Diadie Samassekou από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Mark Uth

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Florian Kainz από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Ihlas Bebou

27'

26'

25'

Ο Ihlas Bebou υποπίπτει σε χέρι

25'
Κακό κοντρόλ

Ο Ihlas Bebou από την ομάδα Χοφενχάιμ έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

25'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Ihlas Bebou βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mark Uth από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Christoph Baumgartner

24'

24'

Το σουτ του Angelo Stiller μπλοκάρεται

24'

Ο Pavel Kaderabek από την ομάδα Χοφενχάιμ προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

24'
Γέμισμα

Ο David Raum εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Benno Schmitz από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Andrej Kramaric

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Salih Oezcan από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Christoph Baumgartner

22'

22'
Απόκρουση

22'
Σέντρα

22'

21'

Κατοχή: Κολωνία: 55%, Χοφενχάιμ: 45%.

20'

20'

Τι ευκαιρία! Ο Ihlas Bebou έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του περνάει δίπλα από την εστία!

20'
Σέντρα

19'

19'

18'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pavel Kaderabek από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Julian Chabot

17'

Ο Benno Schmitz από την ομάδα Κολωνία το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Andrej Kramaric

17'

16'

Κατοχή: Κολωνία: 49%, Χοφενχάιμ: 51%.

15'

14'

Ο Ihlas Bebou από την ομάδα Χοφενχάιμ είναι σε θέση οφσάιντ

14'

13'

Η ομάδα Χοφενχάιμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

12'
Σέντρα

Ο Kevin Akpoguma από την ομάδα Χοφενχάιμ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

12'

Η ομάδα Κολωνία έχει την κατοχή της μπάλας

10'

10'

Κατοχή: Κολωνία: 45%, Χοφενχάιμ: 55%.

9'
Απόκρουση

9'
Σέντρα

9'

Φράγμα από τον Ihlas Bebou, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Julian Chabot. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

8'
Σέντρα

Ο Mark Uth κάνει τη σέντρα

8'
Απόκρουση

7'
Σέντρα

7'
Απόκρουση

7'
Σέντρα

7'

Ο Andrej Kramaric αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

6'

6'

Ο Florian Grillitsch από την ομάδα Χοφενχάιμ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Julian Chabot από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Christoph Baumgartner

5'

Κατοχή: Κολωνία: 43%, Χοφενχάιμ: 57%.

4'

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Angelo Stiller από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Ellyes Skhiri

4'
Απόκρουση

Διάβασε την φάση ο Florian Grillitsch από την ομάδα Χοφενχάιμ και έκοψε μία υποσχόμενη επίθεση του αντιπάλου.

4'
Σέντρα

3'

2'

2'

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Χοφενχάιμ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το RheinEnergieSTADION, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Δυνατή εντός η Κολωνία, με ψυχολογία η Χόφενχαϊμ

Η Κολωνία υποδέχεται τη Χόφενχαϊμ για την 25η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Δυσκολεύτηκαν απέναντι στην Γκρόιτερ Φιρτ οι γηπεδούχοι και ήρθαν ισόπαλοι, χτίζουν νικηφόρο σερί οι φιλοξενούμενοι.

ΚΟΛΩΝΙΑ

Δεν εκμεταλλεύτηκε τις φάσεις και τις ευκαιρίες που είχε στο πρώτο μέρος απέναντι στην Γκρόιτερ Φιρτ και παρά το γεγονός πως βρέθηκε μπροστά στο σκορ, περιορίστηκε εν τέλει στον βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι αλλά μία φορά το δοκάρι και δις τον αντίπαλο τερματοφύλακα με δύο εξαιρετικές αποκρούσεις να της στερούν το γκολ. Πήρε δίκαια το προβάδισμα με μία σέντρα-σουτ του Κάιντζ στο 53’ όμως στο 69’ από μία στημένη φάση δέχθηκε την ισοφάριση. Ανέβασε και πάλι την απόδοση της αλλά δεν κατάφερε να βρεθεί και πάλι μπροστά και έτσι έμεινε στο 1-1.

Αν ήταν λίγο πιο προσεκτική θα μπορούσε να πάρει τη νίκη όμως δεν απογοητεύεται. Βρίσκεται στην 8η θέση, έχει φανεί από νωρίς πως δεν θα μπλέξει σε περιπέτειες με την παραμονή της και η πορεία της είναι μόνο ανοδική. Με νίκη μάλιστα θα πιάσει την τωρινή αντίπαλο της στην 6η θέση και θα μπορεί να κάνει όνειρα ακόμα και για Ευρώπη. Κατά τη γνώμη μας το μεγαλύτερο μερίδιο επιτυχίας μπορεί να πιστωθεί στον κόουτς Μπάουμγκαρτ, άλλαξε όλη τη φιλοσοφία της ομάδας και δεν θα αργήσει να βρεθεί σε ακόμα μεγαλύτερο πάγκο.

«Θέλουμε να συνεχίσουμε να παίζουμε το ποδόσφαιρο μας και να είμαστε επιτυχημένοι εντός έδρας. Το πλάνο είναι ξεκάθαρο. Επίθεση και δημιουργία ευκαιριών. Θα συναντήσουμε έναν καλό αντίπαλο. Η Χόφενχαϊμ έχει τρεις επιτυχίες στη σειρά και μάλιστα με ανατροπές στα δύο τελευταία», τόνισε ο κόουτς Μπάουγκαρτ.

Αγωνιστικά Νέα: Επιστρέφει ο μπακ Χορν (5/0) αλλά θα απουσιάσει ο στόπερ Χίμπερς (12/1).

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ

Έδειξε χαρακτήρα στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Στουτγκάρδη, έκανε την ανατροπή στα τελευταία πέντε λεπτά και πήρε μία σημαντική νίκη με 2-1. Σε ένα πρώτο ημίχρονο με καλό ρυθμό, σώθηκε από το δοκάρι στο 19’ και στην επόμενη φάση έχασε τρομερή διπλή ευκαιρία για να πάρει το προβάδισμα. Δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί έπειτα τις αντεπιθέσεις της και από μία στημένη φάση στο 58’ έμεινε πίσω στο σκορ. Μέσα σε πέντε λεπτά όμως (85’-90’) ο Μπαόυμγκαρντεν με δύο εξαιρετικά τελειώματα έκανε το 2-1 και της «χάρισε» μία πολύτιμη νίκη.

Πέτυχε το τρίτο σερί «τρίποντο» στο πρωτάθλημα και συνεχίζει την εντυπωσιακή φετινή της πορεία. Αν καταφέρει μάλιστα να επικρατήσει και της Κολωνίας θα βρεθεί μόνη της στην 4η θέση της βαθμολογίας αφήνοντας πίσω της τις Λειψία και Φράιμπουργκ που για την ώρα είναι ένα βαθμό πάνω της. Δείχνει πάντως αποφασιστικότητα, έχει ψυχολογία και καθαρό πλάνο στο παιχνίδι της το οποίο το υπηρετεί ανεξάρτητα του ποιος είναι ο αντίπαλος της.

«Αν φύγουμε από το γήπεδο ως νικητές όλα θα είναι καλά. Βασικά θα ήθελα να πάρουμε το προβάδισμα. Ζούμε με την πεποίθηση πως μπορούμε να κερδίζουμε τα παιχνίδια στο τέλος. ΑΝ αυτό απαιτείται να κάνουμε και τώρα, θα το προσπαθήσουμε», σχολίασε ο κόουτς Χένες.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός οι στόπερ Μπίτσακτσιτς και Ρίτσαρντς (17/1), οι μέσο Νόρντβαϊτ (7/0), Ρούντι (16/2) και οι φορ Σκοβ (6/0), Ασλάνι (2/0). Νέα απώλεια ο στόπερ Χίμπνερ (5/1). Αμφίβολλη η συμμετοχή του στόπερ Βογκτ (21/0) και του μέσου Γκάιγκερ (17/2).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Κολωνία προέρχεται από μία ισοπαλία στην έδρα της Φιρτ που της «έκοψε» λίγο τα φτερά όμως η εικόνα της και η ψυχολογία της είναι καλή. Στην έδρα παρουσιάζεται πιο δυναμική αντιμετωπίζει όμως έναν αντίπαλο που προέρχεται από τρεις σερί νίκες και έχει ευκαιρία να βρεθεί στην 4η θέση χωρίς συγκάτοικους. Η λογική λέει πως θα δούμε μία αναμέτρηση με ρυθμό και καμία από τις δύο δεν θα κλειστεί. Δύσκολη πρόβλεψη για κάποιο σημείο, χαμηλά βέβαια τόσο το over όσο και το αμφίσκορο. Θα πάμε με τα 2-3 Goals.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα