Κλερμόν - Νις

21/8/2022 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 1084
1 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 619 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Νις - Κλερμόν στις 25/2/2024

• Θεατές: 11500
90+5'

90+5'

11500 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Κλερμόν: 51%, Νις: 49%.

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Νις

90+4'

Ο Johan Gastien αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+4'

Ο Alexis Claude απομακρύνει τη μπάλα

90+4'

Η ομάδα Κλερμόν έχει την κατοχή της μπάλας

90+3'

Ο Dante από την ομάδα Νις απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Ο Yohann Magnin από την ομάδα Κλερμόν εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+3'

Ο Melvin Bard απομακρύνει τη μπάλα

90+2'

90+2'

Ο Flavius Daniliuc από την ομάδα Νις το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jim Allevinah

90+2'

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alexis Claude από την ομάδα Νις ανατρέπει τον Jim Allevinah

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Κατοχή: Κλερμόν: 49%, Νις: 51%.

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Youcef Atal από την ομάδα Νις ανατρέπει τον Jim Allevinah

89'

Η ομάδα Νις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

89'

Η ομάδα Νις έχει την κατοχή της μπάλας

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dante από την ομάδα Νις ανατρέπει τον Jeremie Bela

88'

88'

88'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Jim Allevinah από την ομάδα Κλερμόν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

87'

Η σέντρα από τον Alidu Seidu από την ομάδα Κλερμόν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

86'

85'

Ο Youcef Atal από την ομάδα Νις το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jim Allevinah

85'

Κατοχή: Κλερμόν: 47%, Νις: 53%.

84'

84'

Ο Komnen Andric δίνει τη θέση του στον Grejohn Kyei

83'

Ο Saif-Eddine Khaoui δίνει τη θέση του στον Jeremie Bela

82'
Κόκκινη κάρτα

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! Ο Jean-Clair Todibo βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα για αντιαθλητική ενέργεια και αποβάλλεται!

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Aaron Ramsey από την ομάδα Νις ανατρέπει τον Neto Borges

82'

80'

Κατοχή: Κλερμόν: 45%, Νις: 55%.

80'

ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ! Ο Mario Lemina βλέπει κόκκινη κάρτα! Έντονες διαμαρτυρίες από τους συμπαίκτες του!

80'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Mario Lemina υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Komnen Andric

79'

Ο Florent Ogier σταματά επιτυχώς το σουτ

79'

Το σουτ του Alexis Claude μπλοκάρεται

79'

Ο Florent Ogier από την ομάδα Κλερμόν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

79'

Ο Aaron Ramsey από την ομάδα Νις εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

79'

Καλή ενέργεια από τον Aaron Ramsey ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

78'

78'

Η σέντρα από τον Youcef Atal από την ομάδα Νις βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

78'

Ο Jim Allevinah απομακρύνει τη μπάλα

77'

77'

Ο Mateusz Wieteska από την ομάδα Κλερμόν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Youcef Atal από την ομάδα Νις ανατρέπει τον Neto Borges

76'

76'

76'

Η ομάδα Κλερμόν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

76'

76'

Ο Aaron Ramsey από την ομάδα Νις εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

75'

Καλή ενέργεια από τον Andy Delort ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

75'

75'

75'

75'

74'

73'

72'

Ο Khephren Thuram-Ulien δίνει τη θέση του στον Alexis Claude

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dante από την ομάδα Νις ανατρέπει τον Saif-Eddine Khaoui

72'

Ο Saif-Eddine Khaoui από την ομάδα Κλερμόν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

71'

71'

71'

Ο Florent Ogier απομακρύνει τη μπάλα

71'

Κατοχή: Κλερμόν: 46%, Νις: 54%.

70'

Ο Maxime Gonalons δίνει τη θέση του στον Yohann Magnin

70'

Ο Muhammed-Cham Saracevic δίνει τη θέση του στον Jason Berthomier

69'

Ο Jean-Clair Todibo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

69'

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dante από την ομάδα Νις ανατρέπει τον Muhammed-Cham Saracevic

68'

68'

Η ομάδα Κλερμόν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

67'

67'

Ο Jim Allevinah υποπίπτει σε χέρι

66'

Ο Andy Delort κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Florent Ogier.

66'

65'

Ο Pablo Rosario δίνει τη θέση του στον Aaron Ramsey

65'

64'

64'

Ο Neto Borges από την ομάδα Κλερμόν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

64'

Ο Amine Gouiri από την ομάδα Νις εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

64'

Ο Alidu Seidu από την ομάδα Κλερμόν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

Ο Mario Lemina κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

63'

Ελεύθερο για την ομάδα Κλερμόν

62'

62'

61'

61'

Κίτρινη κάρτα για τον Jean-Clair Todibo

60'

Κίτρινη κάρτα για τον Maxime Gonalons

60'

Ο Jean-Clair Todibo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Komnen Andric

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alidu Seidu από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Amine Gouiri

60'

Κατοχή: Κλερμόν: 44%, Νις: 56%.

60'

60'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Andy Delort από την ομάδα Νις αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

59'

59'

Ο Youcef Atal από την ομάδα Νις εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

59'

Ο Alidu Seidu κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Andy Delort.

59'

58'

Ο Khephren Thuram-Ulien κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

58'

Ο Jordan Lotomba δίνει τη θέση του στον Melvin Bard

58'

Ο Billal Brahimi δίνει τη θέση του στον Andy Delort

57'

Ο Calvin Stengs δίνει τη θέση του στον Youcef Atal

57'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Khephren Thuram-Ulien υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Saif-Eddine Khaoui

57'

Ο Alidu Seidu σταματά επιτυχώς το σουτ

57'

Το σουτ του Khephren Thuram-Ulien μπλοκάρεται

57'

56'

Το σουτ του Amine Gouiri μπλοκάρεται

56'

Η σέντρα από τον Flavius Daniliuc από την ομάδα Νις βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

56'

55'

Καλή ενέργεια από τον Jim Allevinah ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

55'

55'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Flavius Daniliuc για την ομάδα Νις. Ο Neto Borges σταματάει την φάση.

54'

54'

Η ομάδα Κλερμόν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

53'

52'

Ο Jean-Clair Todibo από την ομάδα Νις το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Komnen Andric

52'

51'

Η ομάδα Νις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

51'

Ο Saif-Eddine Khaoui από την ομάδα Κλερμόν είναι σε θέση οφσάιντ

50'

Ο Billal Brahimi από την ομάδα Νις είναι σε θέση οφσάιντ

50'

Κατοχή: Κλερμόν: 42%, Νις: 58%.

50'

49'

49'

Ο Jordan Lotomba απομακρύνει τη μπάλα

49'

48'

48'

48'

Η ομάδα Νις εκδηλώνει επίθεση

47'

47'

46'

46'

46'

46'

45+1'

45'

45'

Ο Neto Borges κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45'

Κατοχή: Κλερμόν: 43%, Νις: 57%.

45'

45'

44'

44'

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pablo Rosario από την ομάδα Νις ανατρέπει τον Neto Borges

42'

41'

Ο Jordan Lotomba κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

41'

Ο Neto Borges από την ομάδα Κλερμόν είναι σε θέση οφσάιντ

40'

Η ομάδα Κλερμόν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

40'

39'

39'

Ο Jim Allevinah κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

39'

38'

Ο Mario Lemina κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Johan Gastien.

38'

37'

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Neto Borges από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Calvin Stengs

36'

36'

Ο Amine Gouiri από την ομάδα Νις απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

36'

Η ομάδα Κλερμόν εκδηλώνει επίθεση

35'

35'

34'

33'

33'

32'

32'

Ο Dante αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

31'

Ο Alidu Seidu κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

31'

31'

Η ομάδα Νις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

30'

Το παιχνίδι έχει χαμηλό ρυθμό καμία από τις δύο πλευρές δεν έχει πάρει την πρωτοβουλία

30'

30'

29'

28'

Ο Dante από την ομάδα Νις το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Komnen Andric

28'

28'

Ο Maxime Gonalons κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

28'

Ο Flavius Daniliuc κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

27'

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mario Lemina από την ομάδα Νις ανατρέπει τον Maxime Gonalons

26'

Ο Komnen Andric κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

26'

Καλή ενέργεια από τον Jordan Lotomba ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

26'

Ο Billal Brahimi τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

25'

25'

25'

24'

24'

23'

Η ομάδα Νις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

23'

22'

22'

20'

Κατοχή: Κλερμόν: 53%, Νις: 47%.

20'

20'

Ο Muhammed-Cham Saracevic από την ομάδα Κλερμόν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

20'

19'

Ο Mory Diaw κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

19'

18'

18'

18'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Florent Ogier από την ομάδα Κλερμόν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

18'

Ο Florent Ogier κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Khephren Thuram-Ulien.

18'

Η σέντρα από τον Neto Borges από την ομάδα Κλερμόν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

18'

Ο Johan Gastien από την ομάδα Κλερμόν εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

17'

Ο Jean-Clair Todibo απομακρύνει τη μπάλα

16'

16'

16'

15'

15'

Ο Muhammed-Cham Saracevic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

15'

Κατοχή: Κλερμόν: 57%, Νις: 43%.

15'

Ο Kasper Schmeichel από την ομάδα Νις απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

14'

Ο Billal Brahimi από την ομάδα Νις απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

14'

Ο Muhammed-Cham Saracevic από την ομάδα Κλερμόν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

13'

Ο Jordan Lotomba από την ομάδα Νις απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

13'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Calvin Stengs από την ομάδα Νις ανατρέπει τον Neto Borges

12'

11'

10'

9'

Ο Alidu Seidu από την ομάδα Κλερμόν είναι σε θέση οφσάιντ

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Calvin Stengs από την ομάδα Νις ανατρέπει τον Saif-Eddine Khaoui

7'

7'

Λόγω τεχνικών προβλημάτων, δεν μπορούμε να ενημερώσουμε για τις εξελίξεις του παιχνιδιού αυτή τη στιγμή

7'

Η ομάδα Κλερμόν κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

6'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Saif-Eddine Khaoui στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

6'

6'

6'

6'

5'

5'

Κατοχή: Κλερμόν: 69%, Νις: 31%.

5'

4'

Φράγμα από τον Mario Lemina, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Muhammed-Cham Saracevic. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

4'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Amine Gouiri αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

3'

3'

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jim Allevinah από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Jordan Lotomba

2'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

1'

Η ομάδα Κλερμόν είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stade Gabriel Montpied, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με το μυαλό και στη Μακάμπι η Νις

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

H Κλερμόν μετά τη βαριά ήττα απέναντι στην Παρί Σεν Ζερμέν έβγαλε αντίδραση στην έδρα της Ρεμς και πήρε μία εντυπωσιακή νίκη με 4-2 και μάλιστα με ανατροπή! Έτσι με ανεβασμένη ψυχολογία και αυτοπεποίθηση θα υποδεχτεί τη Νις που ψάχνει ακόμα το πρώτο της θετικό αποτέλεσμα. Για την ώρα μετράει δύο ισοπαλίες με το ίδιο σκορ (1-1), απέναντι σε Τουλούζ και Στρασβούργο ενώ την Πέμπτη ηττήθηκε στο Ισραήλ από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ με 1-0. Έχει το μυαλό της και στον επαναληπτικό καθώς οι όμιλοι του Κόνφερενς Λιγκ είναι ένας βασικός στόχος. Δεν έχει εύκολη αποστολή απέναντι στην Κλερμόν που εντυπωσίασε την προηγούμενη αγωνιστική και γι’ αυτό το λόγο δεν θα πάμε με το διπλό. Θα προτιμήσουμε το αμφίσκορο.

• Στους τελευταίους 6 αγώνες της ομάδας Νις, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.82 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Κλερμόν νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 3.20 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1