21+

Άαλμποργκ - Σίλκεμποργκ

24/4/2022 15:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 955
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 746 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Άαλμποργκ - Σίλκεμποργκ στις 3/6/2023

• Θεατές: 8756
90+6'

90+6'

8756 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Άαλμποργκ: 53%, Σίλκεμποργκ: 47%.

90+6'
Σέντρα

Ο Gudmundur Thorarinsson κάνει τη σέντρα

90+6'

Η ομάδα Άαλμποργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+5'

Ο Kristoffer Pallesen από την ομάδα Άαλμποργκ επιχείρησε γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά ο τερματοφύλακας βγήκε και μάζεψε την μπάλα.

90+5'

Ένας παίκτης από την ομάδα Άαλμποργκ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

90+5'

Ο Louka Prip από την ομάδα Άαλμποργκ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+5'
Απόκρουση

Ο Joel Felix απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+4'
Σέντρα

Ο Kristoffer Pallesen κάνει τη σέντρα

90+4'
Σέντρα

Ο Iver Fossum κάνει τη σέντρα

90+4'

Η ομάδα Άαλμποργκ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

90+4'

Ο Nicolai Vallys δίνει τη θέση του στον Pelle Mattsson

90+3'

Ο Nicolai Larsen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+3'
Σέντρα

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Σίλκεμποργκ

90+2'
Σέντρα

Ο Daniel Granli κάνει τη σέντρα

90+1'

Η ομάδα Άαλμποργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

90+1'

Ο Anders Klynge δίνει τη θέση του στον Soeren Tengstedt

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'
Σέντρα

Ο Kristoffer Pallesen από την ομάδα Άαλμποργκ κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

90'
Απόκρουση

Ο Oliver Sonne απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90'
Σέντρα

90'
Απόκρουση

Ο Anders Klynge απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90'
Σέντρα

89'
Απόκρουση

Ο Tobias Salquist απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

89'

89'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Ο Oliver Ross πραγματοποίησε ωραίο σουτ από απόσταση, αλλά σημάδεψε το ορζόντιο δοκάρι!

89'
Απόκρουση

89'

Ο Louka Prip από την ομάδα Άαλμποργκ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

88'

Το σουτ του Kristoffer Pallesen μπλοκάρεται

88'
Σέντρα

88'
Απόκρουση

Ο Nicolai Larsen αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

88'

88'

Το σουτ του Kasper Waarts Hoegh μπλοκάρεται

87'
Απόκρουση

87'
Σέντρα

87'

87'

Ο Louka Prip από την ομάδα Άαλμποργκ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

86'
Σέντρα

86'

Η ομάδα Άαλμποργκ έχει την κατοχή της μπάλας

85'

84'

84'

Η ομάδα Σίλκεμποργκ έχει την κατοχή της μπάλας

83'
Απόκρουση

Ο Nicolai Larsen απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

83'

Ο Rasmus Thelander από την ομάδα Άαλμποργκ δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

83'

Ένας παίκτης από την ομάδα Άαλμποργκ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

83'

Ο Lucas Andersen δίνει τη θέση του στον Anosike Ementa

82'

Κατοχή: Άαλμποργκ: 51%, Σίλκεμποργκ: 49%.

81'

Η ομάδα Σίλκεμποργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

81'

80'

Ο Sebastian Joergensen δίνει τη θέση του στον Stefan Thordarson

80'

Ο Malthe Hoejholt από την ομάδα Άαλμποργκ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Nicolai Vallys

79'
Απόκρουση

Ο Rasmus Thelander απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

79'
Σέντρα

Ο Lukas Engel κάνει τη σέντρα

79'

79'

Η ομάδα Σίλκεμποργκ εκδηλώνει επίθεση

78'

Ο Lucas Andersen από την ομάδα Άαλμποργκ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

77'

Ο Jakob Ahlmann δίνει τη θέση του στον Oliver Ross

77'

Ο Kasper Waarts Hoegh αναγκάζει τον Nicolai Larsen σε μία καλή απόκρουση και η μπάλα φεύγει κόρνερ!

76'

76'
Σέντρα

Ο Oliver Sonne από την ομάδα Σίλκεμποργκ κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

75'

Η ομάδα Σίλκεμποργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

75'

Το σουτ του Mark Brink μπλοκάρεται

75'

Ο Lukas Engel από την ομάδα Σίλκεμποργκ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

75'
Απόκρουση

Ο Malthe Hoejholt απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

74'

Ο Lukas Engel από την ομάδα Σίλκεμποργκ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

74'

Σουτ του Robert Gojani βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

74'
Σέντρα

Ο Oliver Sonne κάνει τη σέντρα

73'

Το σουτ του Nicolai Vallys μπλοκάρεται

73'
Σέντρα

Ο Sebastian Joergensen κάνει τη σέντρα

72'

Ο Kasper Waarts Hoegh τιμωρείται για σπρώξιμο στον Robert Gojani

71'
Απόκρουση

71'
Σέντρα

71'

Η ομάδα Σίλκεμποργκ ξεκινάει αντεπίθεση

70'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jakob Ahlmann από την ομάδα Άαλμποργκ ανατρέπει τον Sebastian Joergensen

70'

Η ομάδα Σίλκεμποργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

69'

Ο Tobias Salquist από την ομάδα Σίλκεμποργκ δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

69'
Γέμισμα

Ο Sebastian Joergensen εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

68'

Κίτρινη κάρτα για τον Jakob Ahlmann

68'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jakob Ahlmann από την ομάδα Άαλμποργκ ανατρέπει τον Nicolai Vallys

68'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jakob Ahlmann από την ομάδα Άαλμποργκ ανατρέπει τον Oliver Sonne

68'

Η ομάδα Σίλκεμποργκ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

68'
Απόκρουση

Ο Nicklas Helenius απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

67'

67'

Ο Rasmus Thelander της ομάδας Άαλμποργκ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

67'

66'

Ο Kasper Kusk δίνει τη θέση του στον Malthe Hoejholt

66'

Ο Anders Hagelskjaer δίνει τη θέση του στον Gudmundur Thorarinsson

66'

Ο Milan Makaric δίνει τη θέση του στον Kasper Waarts Hoegh

65'
Σέντρα

64'

63'

Η ομάδα Σίλκεμποργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

63'

63'

62'

Ο Nicklas Helenius επιστρέφει στο γήπεδο.

62'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

62'

62'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Nicklas Helenius να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

61'

Ο Nicklas Helenius είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

60'

60'

60'

Ο Lukas Engel από την ομάδα Σίλκεμποργκ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

59'

59'

59'

58'

58'
Σέντρα

Ο Jakob Ahlmann κάνει τη σέντρα

57'
Σέντρα

56'

Η ομάδα Άαλμποργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

56'

56'

56'

55'
Σέντρα

Ο Louka Prip από την ομάδα Άαλμποργκ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anders Klynge από την ομάδα Σίλκεμποργκ ανατρέπει τον Louka Prip

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Andersen από την ομάδα Άαλμποργκ ανατρέπει τον Robert Gojani

54'

Ο Kasper Kusk από την ομάδα Άαλμποργκ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

54'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

54'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

54'

Το σουτ του Iver Fossum μπλοκάρεται

54'

53'

Ο Milan Makaric από την ομάδα Άαλμποργκ δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

53'
Σέντρα

53'

53'

52'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

51'

Ο Nicolai Vallys έδωσε την ασίστ για το γκολ.

51'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Anders Klynge σκοράρει με το δεξί πόδι!

51'

Ο Nicolai Vallys από την ομάδα Σίλκεμποργκ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

51'

51'

50'

Κατοχή: Άαλμποργκ: 52%, Σίλκεμποργκ: 48%.

50'

50'

50'

49'

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rasmus Thelander από την ομάδα Άαλμποργκ ανατρέπει τον Nicolai Vallys

49'

49'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Jakob Ahlmann από την ομάδα Άαλμποργκ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

48'
Σέντρα

47'

Ο Jacob Rinne κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

47'
Σέντρα

47'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Nicolai Vallys από την ομάδα Σίλκεμποργκ «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

47'

46'

45+1'

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Andersen από την ομάδα Άαλμποργκ ανατρέπει τον Anders Klynge

45'

45'

44'
Σέντρα

Ο Mark Brink από την ομάδα Σίλκεμποργκ κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

44'

44'
Σέντρα

43'

Ο Mark Brink από την ομάδα Σίλκεμποργκ κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

42'
Απόκρουση

42'
Σέντρα

Ο Mark Brink κάνει τη σέντρα

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tobias Salquist από την ομάδα Σίλκεμποργκ ανατρέπει τον Milan Makaric

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nicolai Vallys από την ομάδα Σίλκεμποργκ ανατρέπει τον Kristoffer Pallesen

41'

40'

Κίτρινη κάρτα για τον Anders Hagelskjaer

40'

Ο Anders Hagelskjaer από την ομάδα Άαλμποργκ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Sebastian Joergensen

40'

Το αμυντικό λάθος του Anders Hagelskjaer μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

39'

Ο Joel Felix από την ομάδα Σίλκεμποργκ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Louka Prip

38'

38'

Η ομάδα Άαλμποργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

38'

37'

36'

36'

35'

35'
Απόκρουση

35'

34'

33'
Απόκρουση

33'

33'
Απόκρουση

Ο Lukas Engel απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

33'

Το σουτ του Milan Makaric μπλοκάρεται

33'

Η ομάδα Άαλμποργκ ξεκινάει αντεπίθεση

32'

Ο Nicklas Helenius από την ομάδα Σίλκεμποργκ δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

32'

O Nicolai Larsen στέλνει τη μπάλα μακριά.

31'

31'

31'

31'
Απόκρουση

31'

30'

Ο Kasper Kusk από την ομάδα Άαλμποργκ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

30'

Ο Jakob Ahlmann από την ομάδα Άαλμποργκ βλέπει μία κάθετη πάσα, αλλά ένας αντίπαλος τη σταμάτησε.

29'

29'

28'

28'
Γέμισμα

Ο Kasper Kusk εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nicolai Vallys από την ομάδα Σίλκεμποργκ ανατρέπει τον Lucas Andersen

27'
Απόκρουση

27'

26'

26'

Ο Milan Makaric από την ομάδα Άαλμποργκ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Tobias Salquist

25'

25'

25'
Σέντρα

24'

24'

24'

23'

Ο Robert Gojani από την ομάδα Σίλκεμποργκ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

22'

22'

Ο Milan Makaric σουτάρει προς την εστία αλλά ο Nicolai Larsen μπλοκάρει

21'

21'
Απόκρουση

Ο Lukas Engel απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

20'

19'

19'
Απόκρουση

Ο Mark Brink απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

19'

18'

Κατοχή: Άαλμποργκ: 54%, Σίλκεμποργκ: 46%.

18'

17'

17'

Ο Rasmus Thelander από την ομάδα Άαλμποργκ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Nicklas Helenius

15'

Ο Milan Makaric από την ομάδα Άαλμποργκ είναι σε θέση οφσάιντ

15'

Η ομάδα Άαλμποργκ εκδηλώνει επίθεση

15'

14'
Σέντρα

Ο Kasper Kusk από την ομάδα Άαλμποργκ εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

14'

13'
Σέντρα

13'
Απόκρουση

13'

12'

12'

12'

12'

11'
Σέντρα

Ο Kristoffer Pallesen από την ομάδα Άαλμποργκ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

11'

10'

10'

9'

9'

8'

Ο Lucas Andersen έδωσε την ασίστ για το γκολ.

8'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Rasmus Thelander της ομάδας Άαλμποργκ «τσιμπάει» την μπάλα με το δεξί! Εύκολο τελείωμα για τον Rasmus Thelander

8'

7'
Σέντρα

Ο Milan Makaric από την ομάδα Άαλμποργκ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

7'

7'

6'

5'

Ο Oliver Sonne έδωσε την ασίστ για το γκολ.

5'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Sebastian Joergensen σκοράρει με το αριστερό πόδι!

5'

Ο Oliver Sonne από την ομάδα Σίλκεμποργκ στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

5'

4'

Ο Louka Prip από την ομάδα Άαλμποργκ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mark Brink

4'

4'

4'

Πως το έχασε αυτό; Ο Kasper Kusk έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

3'
Απόκρουση

3'

3'

O Tobias Salquist στέλνει τη μπάλα μακριά.

2'

Ο Nicklas Helenius από την ομάδα Σίλκεμποργκ είναι σε θέση οφσάιντ

2'

2'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Άαλμποργκ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Aalborg Portland Park, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

• Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Σίλκεμποργκ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σούπερ Λίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.67 στον ΟΠΑΠ

ΔΑΝΙΑ: Σούπερ Λίγκα