9/4/2022 19:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 1005
2 - 0
Τελείωσε
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 748 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ίντερ - Βερόνα στις 6/1/2024

• Θεατές: 60000
90+4'

90+4'

60000 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Ίντερ: 48%, Βερόνα: 52%.

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matteo Cancellieri από την ομάδα Βερόνα ανατρέπει τον Ivan Perisic

90+2'

Ο Lorenzo Montipo κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+2'
Σέντρα

Ο Robin Gosens κάνει τη σέντρα

90+2'

Η ομάδα Ίντερ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Marcelo Brozovic

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marcelo Brozovic από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Giovanni Simeone

90+1'

Ο Edin Dzeko από την ομάδα Ίντερ κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

90+1'
Απόκρουση

Ο Ivan Ilic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90'

Ένας παίκτης από την ομάδα Ίντερ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

90'

90'

Ο Roberto Gagliardini από την ομάδα Ίντερ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

90'

Η ομάδα Ίντερ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

89'

Ο Ivan Perisic από την ομάδα Ίντερ είναι σε θέση οφσάιντ

89'

Η ομάδα Ίντερ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fabio Depaoli από την ομάδα Βερόνα ανατρέπει τον Arturo Vidal

87'

Η ομάδα Βερόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

87'

Η ομάδα Ίντερ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

86'

Η ομάδα Ίντερ έχει την κατοχή της μπάλας

85'

85'
Απόκρουση

Ο Robin Gosens απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

85'
Γέμισμα

Ο Ivan Ilic εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

84'

Κίτρινη κάρτα για τον Denzel Dumfries

84'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Denzel Dumfries υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Gianluca Caprari

84'
Απόκρουση

Ο Alessandro Bastoni απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

84'

Ο Gianluca Caprari από την ομάδα Βερόνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

83'

Ο Hakan Calhanoglu δίνει τη θέση του στον Roberto Gagliardini

83'

Το σουτ του Ivan Ilic μπλοκάρεται

82'

Ελεύθερο για την ομάδα Βερόνα

82'

Ο Federico Ceccherini δίνει τη θέση του στον Bosko Sutalo

82'

Ο Darko Lazovic δίνει τη θέση του στον Matteo Cancellieri

82'

Ο Ivan Perisic από την ομάδα Ίντερ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

81'
Σέντρα

Ο Hakan Calhanoglu κάνει τη σέντρα

81'

Ο Kevin Lasagna κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Samir Handanovic μπλοκάρει εύκολα

81'
Σέντρα

Ο Giovanni Simeone κάνει τη σέντρα

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Perisic από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Nicolo Casale

80'

80'
Απόκρουση

Ο Denzel Dumfries απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

80'
Σέντρα

Ο Fabio Depaoli κάνει τη σέντρα

79'

Η ομάδα Βερόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

79'

79'

Η ομάδα Βερόνα παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

78'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Edin Dzeko από την ομάδα Ίντερ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

78'
Σέντρα

Ο Ivan Perisic κάνει τη σέντρα

77'

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Ilic από την ομάδα Βερόνα ανατρέπει τον Marcelo Brozovic

76'

Η ομάδα Βερόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

75'

Η ομάδα Ίντερ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

75'

Το σουτ του Fabio Depaoli μπλοκάρεται

75'

Ο Darko Lazovic από την ομάδα Βερόνα κάνει επιτυχημένη εναέρια πάσα σε συμπαίκτη του.

75'

Κατοχή: Ίντερ: 49%, Βερόνα: 51%.

75'

74'

Ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

73'

Ο Danilo D'Ambrosio από την ομάδα Ίντερ βλέπει την προσπάθεια του να χτυπάει στο δοκάρι μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα.

73'

Κίνδυνος! Ο Arturo Vidal από την ομάδα Ίντερ δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

73'

Η ομάδα Βερόνα εκδηλώνει επίθεση

72'

71'
Σέντρα

Ο Denzel Dumfries κάνει τη σέντρα

71'

71'
Απόκρουση

71'
Σέντρα

70'
Σέντρα

Ο Darko Lazovic κάνει τη σέντρα

70'

70'
Απόκρουση

Ο Ivan Perisic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

70'
Σέντρα

69'

68'

68'

Ο Hakan Calhanoglu αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

68'
Απόκρουση

Ο Federico Ceccherini αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

68'

68'
Απόκρουση

Ο Lorenzo Montipo απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

68'

67'

Ο Ivan Perisic από την ομάδα Ίντερ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

67'

Κίνδυνος! Ο Robin Gosens από την ομάδα Ίντερ δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

67'

67'

65'

Ο Federico Dimarco δίνει τη θέση του στον Alessandro Bastoni

65'

Ο Nicolo Barella δίνει τη θέση του στον Arturo Vidal

65'

65'

64'

64'
Σέντρα

63'

63'

62'

Ο Kevin Lasagna αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

62'

62'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

61'

Ο Marco Davide Faraoni δίνει τη θέση του στον Fabio Depaoli

61'

Ο Daniel Bessa δίνει τη θέση του στον Kevin Lasagna

61'

Ο Giovanni Simeone σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Samir Handanovic ελέγχει την φάση

60'

Κατοχή: Ίντερ: 53%, Βερόνα: 47%.

60'

Ο Ivan Perisic από την ομάδα Ίντερ προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και «καθαρίζει» την φάση.

60'

59'

Ο Joaquin Correa δίνει τη θέση του στον Robin Gosens

59'

Ο Denzel Dumfries από την ομάδα Ίντερ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

58'

Η ομάδα Βερόνα έχει την κατοχή της μπάλας

57'

57'

57'

56'
Σέντρα

Ο Gianluca Caprari από την ομάδα Βερόνα κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nicolo Barella από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Nicolo Casale

55'

Κατοχή: Ίντερ: 54%, Βερόνα: 46%.

55'

54'

54'

Πως το έχασε αυτό; Ο Federico Ceccherini έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

54'
Απόκρουση

Ο Denzel Dumfries αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

54'
Σέντρα

Ο Daniel Bessa κάνει τη σέντρα

53'

53'

52'

Ο Samir Handanovic κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

52'
Σέντρα

51'

51'

Η ομάδα Βερόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

51'

Κατοχή: Ίντερ: 56%, Βερόνα: 44%.

50'

49'

Ο Denzel Dumfries από την ομάδα Ίντερ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

49'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Denzel Dumfries , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

49'

49'
Σέντρα

Ο Marco Davide Faraoni κάνει τη σέντρα

49'

48'

47'

Ο Ivan Ilic από την ομάδα Βερόνα κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

46'

46'

46'

Ο Stefan de Vrij είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Danilo D'Ambrosio

46'

45+2'

45+2'

Κατοχή: Ίντερ: 57%, Βερόνα: 43%.

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'

45+1'

Ο Giovanni Simeone από την ομάδα Βερόνα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

45'

45'

44'
Σέντρα

Ο Marco Davide Faraoni από την ομάδα Βερόνα κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

44'
Απόκρουση

Ο Federico Dimarco απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

44'
Σέντρα

44'

43'

43'

43'

Ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

43'
Απόκρουση

Ο Darko Lazovic απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

42'

42'

Ο Edin Dzeko από την ομάδα Ίντερ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

42'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Edin Dzeko , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

41'
Σέντρα

Ο Federico Dimarco κάνει τη σέντρα

41'
Απόκρουση

Ο Nicolo Casale απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

41'
Σέντρα

41'

Το σουτ του Joaquin Correa μπλοκάρεται

41'

Η ομάδα Ίντερ εκδηλώνει επίθεση

40'

40'

Κατοχή: Ίντερ: 55%, Βερόνα: 45%.

39'

39'

39'

Ο Ivan Perisic από την ομάδα Ίντερ προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

39'
Απόκρουση

39'

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

39'
Απόκρουση

Ο Federico Ceccherini απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

38'
Σέντρα

38'
Απόκρουση

Ο Giovanni Simeone απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

38'

38'

Ο Ivan Perisic από την ομάδα Ίντερ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

38'
Απόκρουση

Ο Federico Ceccherini απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

37'

Ένας παίκτης από την ομάδα Ίντερ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

37'

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giovanni Simeone από την ομάδα Βερόνα ανατρέπει τον Federico Dimarco

36'

36'

36'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Marco Davide Faraoni από την ομάδα Βερόνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

35'

Ο Ivan Ilic από την ομάδα Βερόνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

35'

Θα έπρεπε να ήταν γκολ! Ο Giovanni Simeone έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του πέρασε πίσω από τον Samir Handanovic

35'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Giovanni Simeone , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

35'

Ο Giovanni Simeone από την ομάδα Βερόνα παίζει το 1-2 με τον Gianluca Caprari.

34'

34'

34'
Σέντρα

33'

Το σουτ του Edin Dzeko μπλοκάρεται

33'

Ο Edin Dzeko από την ομάδα Ίντερ παίζει το 1-2 με τον Hakan Calhanoglu.

33'

33'

32'

Ο Daniel Bessa από την ομάδα Βερόνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ivan Perisic

30'

30'

Ο Ivan Perisic έδωσε την ασίστ για το γκολ.

30'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Edin Dzeko σκοράρει με το δεξί πόδι!

30'

Ο Ivan Perisic από την ομάδα Ίντερ βρίσκει με κεφαλιά έναν συμπαίκτη του.

30'

30'
Απόκρουση

Ο Nicolo Casale απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

30'
Σέντρα

29'

Ο Ivan Perisic από την ομάδα Ίντερ κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

29'

Ο Nicolo Barella από την ομάδα Ίντερ κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

29'

Ο Edin Dzeko κάνει το σουτ, ο Lorenzo Montipo αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

29'
Ντρίμπλα

28'

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Koray Guenter από την ομάδα Βερόνα ανατρέπει τον Edin Dzeko

27'

27'

Ο Federico Dimarco τιμωρείται για σπρώξιμο στον Daniel Bessa

26'

26'

26'

Ο Lorenzo Montipo έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Joaquin Correa βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Lorenzo Montipo του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

26'

Κίνδυνος! Ο Nicolo Barella από την ομάδα Ίντερ δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

25'

Η ομάδα Ίντερ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

25'

Ο Edin Dzeko από την ομάδα Ίντερ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Federico Ceccherini

24'
Σέντρα

24'
Απόκρουση

24'
Σέντρα

24'

22'

22'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Nicolo Barella σκοράρει με το δεξί πόδι!

22'

Ο Ivan Perisic από την ομάδα Ίντερ κάνει επιτυχημένη εναέρια πάσα σε συμπαίκτη του.

22'

Ο Ivan Perisic από την ομάδα Ίντερ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

22'

Το αμυντικό λάθος του Ivan Ilic μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Gianluca Caprari

21'

21'

20'

Κατοχή: Ίντερ: 59%, Βερόνα: 41%.

19'

19'

19'

Ο Denzel Dumfries από την ομάδα Ίντερ είναι σε θέση οφσάιντ

18'

Ο Ivan Perisic κάνει το σουτ, ο Lorenzo Montipo αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

18'
Σέντρα

17'

Ο Giovanni Simeone από την ομάδα Βερόνα είναι σε θέση οφσάιντ

17'

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nicolo Barella από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Gianluca Caprari

16'

Ο Joaquin Correa τιμωρείται για σπρώξιμο στον Federico Ceccherini

16'

15'

Κατοχή: Ίντερ: 61%, Βερόνα: 39%.

15'

Ο Giovanni Simeone είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

15'

Ο Stefan de Vrij είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

14'

14'

14'

Ο Ivan Perisic από την ομάδα Ίντερ κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

13'

13'

Ο Joaquin Correa από την ομάδα Ίντερ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

13'

12'

Ο Nicolo Barella από την ομάδα Ίντερ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

12'
Απόκρουση

12'

12'

11'

10'

10'

Κατοχή: Ίντερ: 78%, Βερόνα: 22%.

9'

9'
Σέντρα

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

9'

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

8'

Ο Denzel Dumfries από την ομάδα Ίντερ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

8'
Σέντρα

Ο Joaquin Correa από την ομάδα Ίντερ σπάει την μπάλα μέσα από την περιοχή.

8'

Η ομάδα Ίντερ ξεκινάει αντεπίθεση

8'

Η ομάδα Βερόνα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

7'

Ο Hakan Calhanoglu εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Federico Ceccherini από την ομάδα Βερόνα ανατρέπει τον Joaquin Correa

5'

Κατοχή: Ίντερ: 50%, Βερόνα: 50%.

5'

5'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Stefan de Vrij από την ομάδα Ίντερ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

4'
Σέντρα

4'

Ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

4'

Το σουτ του Federico Dimarco μπλοκάρεται

4'

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

4'

4'
Απόκρουση

Ο Koray Guenter απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

3'
Σέντρα

Ο Nicolo Barella κάνει τη σέντρα

3'

2'

2'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Βερόνα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Giuseppe Meazza, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Ζωντανή για τον τίτλο

Η Ίντερ υποδέχεται τη Βερόνα για την 32η αγωνιστική της Σέριε Α’. Με ψυχολογία μετά τη νίκη στο ντέρμπι οι "νερατζούρι", επέστρεψαν στις νίκες την προηγούμενη αγωνιστική οι φιλοξενούμενοι.

ΙΝΤΕΡ

Απέδρασε με ένα μεγάλο διπλό από το Τορίνο την προηγούμενη αγωνιστική, κερδίζοντας με 1-0 την Γιουβέντους σε ένα ντέρμπι βέβαια που είχε για καλύτερη ομάδα τους «μπιανκονέρι». Από την αρχή του παιχνιδιού δέχθηκε πίεση, σώθηκε από το δοκάρι στο 9’ και απείλησε ελάχιστα αλλά χάρη στη βοήθεια του VAR κατάφερε να προηγηθεί. Αρχικά μέσω του βίντεο καταλογίστηκε πέναλτι υπέρ της στο 45’, ο Τσαλχάνογλου νικήθηκε από τον Σέζνι όμως ο διαιτητής μέσω VAR διέταξε επανάληψη και ο Τούρκος ευστόχησε. Στη συνέχεια αμύνθηκε και πάλι, είδε την αντίπαλο της να έχει και δεύτερο δοκάρι αλλά τελικά ο Χαντάβοβιτς κράτησε ανέπαφη την εστία του ως το τέλος.

Μπορεί να μην εντυπωσιάσε με την απόδοση της αλλά τέτοια παιχνίδια παίζεις για να τα κερδίζεις και αυτό έκανε. Έδωσε μία πειστική απάντηση πως μπορεί ακόμα να διεκδικήσει με αξιώσεις το πρωτάθλημα, μείωσε την διαφορά από τη Μίλαν στους τέσσερις βαθμούς και έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο. Αν κοιτάξει κανείς το πρόγραμμα της η πιο δύσκολη αναμέτρηση είναι αυτή με τη Ρόμα στο «Σαν Σίρο» στο τέλος του μήνα, διαφορετικά αντιμετωπίζει θεωρητικά υποδεέστερους αντιπάλους. Έχει βέβαια και τον ημιτελικό του Κυπέλλου με τη Μίλαν, πλέον η ψυχολογία της είναι καλύτερη αλλά οι εμφανίσεις της όχι πειστικές.

«Η νίκη μας στο Τορίνο ήταν σημαντική από κάθε άποψη. Τα καταφέραμε απέναντι σε μία δυνατή ομάδα και μείναμε κοντά στην κορυφή. Μας περιμένει ένα δύσκολο παιχνίδι και τώρα. Θα βρούμε έναν αντίπαλο με που έχει ένταση και ποιοτικούς παίκτες. Πρέπει να κάνουμε ένα σπουδαίο παιχνίδι, σαν μία αληθινή Ίντερ», σχολίασε ο κόουτς Ιντζάγκι.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος ο φορ Λαουτάρο Μαρτίνεζ (28/14) που στην ουσία είναι και η μοναδική της απουσία.

ΒΕΡΟΝΑ

Παρουσίασε σοβαρό πρόσωπο στην εντός έδρας αναμέτρηση απέναντι στη Τζένοα και πήρε τη νίκη με 1-0 την προηγούμενη αγωνιστική. Ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι και προηγήθηκε με ένα σουτ του Σιμεόνε μέσα από την περιοχή στο 5’, θα μπορούσε να βρει κάλλιστα και ένα δεύτερο γκολ στο πρώτο ημίχρονο όμως το δοκάρι και η αστοχία του Καπράρι δεν της το επέτρεψαν. Στην επανάληψη προσπάθησε περισσότερο να διαχειριστεί το υπέρ της σκορ παρά να επιτεθεί, δεν απειλήθηκε βέβαια ιδιαίτερα και κράτησε τους τρεις βαθμούς.

Έτσι μετά από τρεις αγωνιστικές επέστρεψε και πάλι στις νίκες, δεν χαρίστηκε σε έναν αντίπαλο που είχε ανάγκη τους βαθμούς και ανέβηκε στην 9η θέση της βαθμολογίας με 45 βαθμούς. Αυτό μοιάζει να είναι και το ταβάνι της, στόχος βέβαια είναι να φτάσει τους 50 βαθμούς και να πετύχει την καλύτερη επίδοση των τελευταίων ετών της στη Σέριε Α’. Μεγάλο ρόλο σε αυτό έπαιξε ο Τούντορ ο οποίος ανέλαβε την ομάδα στην 5η αγωνιστική μετά το κάκιστο ξεκίνημα με τον Ντι Φραντσέσκο και την έφερε σε ένα πολύ καλό σημείο βαθμολογικά αλλά και αγωνιστικά.

«Είναι ένα από τα πιο συναρπαστικά παιχνίδια της σεζόν. Έχουν περάσει πέντε μέρες μετά το παιχνίδι μας στη Τζένοα αλλά ήταν αρκετές για να ανακτήσουμε τις δυνάμεις μας. Έχουμε υψηλό κίνητρο και θέλουμε να κάνουμε ένα καλό παιχνίδι στο Μιλάνο. Θα είναι σίγουρα πολύ δύσκολα απέναντι σε μία ομάδα που μάχεται για το Σκουντέτο και είναι γεμάτη πρωταθλητές αλλά παράλληλα θα είναι ένα όμορφο και εντυπωσιακό παιχνίδι», τόνισε ο κόουτς Τούντορ.

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός λόγω τραυματισμού ο στόπερ Νταβίντοβιτζ (15/0) και ο κίπερ Πάντουρ (3/0). Επιστρέφει ο φορ Λαζάνια (21/1), δύσκολα ο μέσος Βελόσο (20/0) ενώ τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή του μέσου Μπαράκ (25/10).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Ίντερ μετά τη νίκη της στο ντέρμπι πήρε ψυχολογία αλλά για να έχουν μεγαλύτερη αξία οι τρεις βαθμοί χρειάζεται να δώσει και συνέχεια. Δεν εντυπωσιάζει με την εικόνα της και η Βερόνα μόνο αμελητέος αντίπαλος δεν είναι. Το σύνολο του Τούντορ παλεύει κάθε παιχνίδι, δεν θα παραδοθεί εύκολα και ούτε θα αφήσει αρκετούς χώρους στην άμυνα του. Προφανώς και οι «νερατζούρι» είναι το φαβορί αλλά σε τέτοιες τιμές δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθούμε μαζί τους. Η αλήθεια είναι πως θα περιμέναμε πιο χαμηλά το under, τώρα θα ρισκάρουμε με αυτό.

• Στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες της ομάδας Ίντερ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.22 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A