21+

Θέλτα - Ράγιο Βαγιεκάνο

5/2/2022 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 319
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 812 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Θέλτα - Ράγιο Βαγιεκάνο στις 31/3/2024

• Θεατές: 12546
90+5'

90+4'

Κατοχή: Θέλτα: 53%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 47%.

90+4'

Ο Ivan Balliu από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

90+3'

Ο Stole Dimitrievski κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+3'
Σέντρα

Ο Brais Mendez κάνει τη σέντρα

90+3'

Ο Thiago Galhardo από την ομάδα Θέλτα στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

90+3'

Κίνδυνος! Ο Nolito από την ομάδα Θέλτα δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

90+3'

Η ομάδα Θέλτα ξεκινάει αντεπίθεση

90+2'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+2'

Ο Denis Suarez δίνει τη θέση του στον Nestor Araujo

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+1'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+1'
Απόκρουση

Ο Hugo Mallo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+1'
Σέντρα

Ο Ivan Balliu κάνει τη σέντρα

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brais Mendez από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Santi Comesana

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Augusto Solari από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Alvaro Garcia

90'

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Denis Suarez από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Oscar Trejo

89'

Η ομάδα Θέλτα έχει την κατοχή της μπάλας

88'

Ο Franco Cervi δίνει τη θέση του στον Augusto Solari

88'

Ο Iago Aspas δίνει τη θέση του στον Nolito

88'

Ο Fran Beltran δίνει τη θέση του στον Thiago Galhardo

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Santi Comesana

87'

Ελεύθερο για την ομάδα Θέλτα

86'

Ο Isi Palazon εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

86'

Κατοχή: Θέλτα: 55%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 45%.

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Renato Tapia από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Isi Palazon

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Isi Palazon

85'

Το σουτ του Kevin Rodrigues μπλοκάρεται

84'

Χρυσή ευκαιρία! 0 Sergi Guardiola χάνει μια τεράστια ευκαιρία, καθώς καταφέρνει με κεφαλιά να χτυπήσει το οριζόντιο δοκάρι!

84'

Ο Radamel Falcao από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο κάνει επιτυχημένη εναέρια πάσα σε συμπαίκτη του.

84'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

83'

Ο Joseph Aidoo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Radamel Falcao

83'

82'

Ο Santi Mina δίνει τη θέση του στον Renato Tapia

82'

Ο Esteban Ariel Saveljich δίνει τη θέση του στον Sergi Guardiola

80'

Ο Denis Suarez έδωσε την ασίστ για το γκολ.

80'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ένα φανταστικό γκολ με τακουνάκι από τον Brais Mendez της ομάδας Θέλτα με το αριστερό!

80'

Ο Denis Suarez από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

80'

Το σουτ του Denis Suarez μπλοκάρεται

80'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Denis Suarez , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

80'

Η ομάδα Θέλτα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Santi Comesana από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Santi Mina

79'
Απόκρουση

Ο Fran Beltran απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

79'

Ο Oscar Trejo από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

78'

Το σουτ του Radamel Falcao μπλοκάρεται

78'

Ένας παίκτης από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

78'

Ο Alvaro Garcia από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

78'

Κίνδυνος! Ο Kevin Rodrigues από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

78'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

77'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

76'

Ο Matias Dituro κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

76'

Ένας παίκτης από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

76'

76'

Ο Santi Comesana από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

76'

Ο Santi Comesana από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο παίζει το 1-2 με τον Isi Palazon.

76'

Κατοχή: Θέλτα: 57%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 43%.

75'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Kevin Rodrigues

75'

74'

74'

Ο Alvaro Garcia από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

74'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο έχει την κατοχή της μπάλας

73'

Η ομάδα Θέλτα εκδηλώνει επίθεση

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fran Beltran από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Oscar Trejo

72'

72'
Γέμισμα

Ο Iago Aspas εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Santi Comesana από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Iago Aspas

71'

Κατοχή: Θέλτα: 59%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 41%.

70'

70'

69'

68'

Ο Ivan Balliu από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Javi Galan

68'

68'

68'

Κίνδυνος! Ο Isi Palazon από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

67'
Σέντρα

Ο Kevin Rodrigues από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

66'

Κατοχή: Θέλτα: 60%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 40%.

66'

66'

66'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

66'

Ο Pathe Ciss δίνει τη θέση του στον Oscar Valentin

65'

Ο Randy Nteka δίνει τη θέση του στον Radamel Falcao

65'

Ο Mamadou Sylla δίνει τη θέση του στον Isi Palazon

65'

Ο Santi Mina αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

65'

Ο Santi Mina από την ομάδα Θέλτα παίζει το 1-2 με τον Hugo Mallo.

65'

64'

64'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Carlos Dominguez από την ομάδα Θέλτα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

64'

Ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

63'

Ο Santi Mina αναγκάζει τον Stole Dimitrievski σε μία καλή απόκρουση και η μπάλα φεύγει κόρνερ!

63'

Ο Santi Mina από την ομάδα Θέλτα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

63'

Ένας παίκτης από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

63'

62'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

61'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

61'
Απόκρουση

Ο Stole Dimitrievski απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

61'

61'
Σέντρα

Ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

60'

60'

59'

Ο Santi Mina από την ομάδα Θέλτα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Santi Comesana

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brais Mendez από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Alvaro Garcia

58'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

58'

58'

Ο Alvaro Garcia αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

57'

Ο Joseph Aidoo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Santi Comesana

57'

56'

Ο Mamadou Sylla από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

56'

55'

55'
Σέντρα

Ο Fran Beltran από την ομάδα Θέλτα κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

55'

55'
Απόκρουση

Ο Esteban Ariel Saveljich απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

55'

54'
Απόκρουση

Ο Mamadou Sylla απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

54'

54'
Σέντρα

Ο Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

53'

Ο Mamadou Sylla τιμωρείται για σπρώξιμο στον Javi Galan

53'

Ο Ivan Balliu επιστρέφει στο γήπεδο.

53'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

52'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Ivan Balliu να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

52'

Ο Ivan Balliu είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

52'

52'

Το σουτ του Santi Mina μπλοκάρεται

52'
Σέντρα

51'

12546 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

51'

50'
Απόκρουση

Ο Alejandro Catena απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

50'
Σέντρα

Ο Javi Galan κάνει τη σέντρα

50'

50'

49'

49'

48'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο εκδηλώνει επίθεση

47'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Esteban Ariel Saveljich από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

47'
Σέντρα

Ο Randy Nteka κάνει τη σέντρα

46'

46'

46'

45+3'

45+3'

45+3'

45+2'

Ο Kevin Rodrigues αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

45+2'

45+1'

Ο Carlos Dominguez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Oscar Trejo

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

44'
Σέντρα

Ο Ivan Balliu από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

44'
Σέντρα

Ο Alvaro Garcia κάνει τη σέντρα

44'
Απόκρουση

Ο Santi Comesana απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

43'

43'

43'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

42'

42'
Απόκρουση

Ο Mamadou Sylla απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

41'
Γέμισμα

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oscar Trejo από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Franco Cervi

41'
Απόκρουση

Ο Ivan Balliu απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

40'
Σέντρα

Ο Franco Cervi κάνει τη σέντρα

40'

Ο Hugo Mallo εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

40'

Ο Ivan Balliu υποπίπτει σε χέρι

40'
Σέντρα

Ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

39'

39'
Απόκρουση

Ο Pathe Ciss απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

39'
Σέντρα

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Santi Mina από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Santi Comesana

38'

Κίτρινη κάρτα για τον Pathe Ciss

38'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Pathe Ciss υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Denis Suarez

37'

37'
Απόκρουση

Ο Joseph Aidoo από την ομάδα Θέλτα είναι σε εγρήγορση και γυρνάει με κεφαλιά στον τερματοφύλακα.

37'

36'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Mamadou Sylla από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

36'
Σέντρα

36'

35'

35'

35'
Σέντρα

34'

Κίτρινη κάρτα για τον Oscar Trejo

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oscar Trejo από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Fran Beltran

34'

33'

32'

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Santi Comesana από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Fran Beltran

31'

31'

30'

30'

Ο Mamadou Sylla τιμωρείται για σπρώξιμο στον Joseph Aidoo

30'

29'

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brais Mendez από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Oscar Trejo

27'

Ο Randy Nteka τιμωρείται για σπρώξιμο στον Javi Galan

27'

27'

Ο Santi Mina επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

26'

Κατοχή: Θέλτα: 56%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 44%.

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alejandro Catena από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Franco Cervi

25'

25'

Ελεύθερο για την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο

24'

Ο Denis Suarez αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

24'

24'
Απόκρουση

24'
Σέντρα

23'

Η ομάδα Θέλτα παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

23'

Πως το έχασε αυτό; Ο Alvaro Garcia έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

23'

Το αμυντικό λάθος του Matias Dituro μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

22'

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Randy Nteka από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Javi Galan

21'

21'

20'

Το σουτ του Franco Cervi μπλοκάρεται

20'
Απόκρουση

20'

20'

Ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

19'

19'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

18'

18'

17'

17'

17'
Σέντρα

16'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Balliu από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Franco Cervi

16'

Ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

16'

15'
Γέμισμα

Ο Oscar Trejo εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

15'

14'

Φράγμα από τον Brais Mendez, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Kevin Rodrigues. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

13'

Ο Unai Lopez είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Oscar Trejo

12'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Brais Mendez με αριστερό βολέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

12'
Απόκρουση

Ο Stole Dimitrievski αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

12'
Σέντρα

12'

11'

11'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Unai Lopez να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

11'

Ο Unai Lopez είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

10'

10'

Κατοχή: Θέλτα: 25%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 75%.

9'

8'

Ο Santi Comesana από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Fran Beltran

7'

Φράγμα από τον Unai Lopez, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Santi Mina. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

6'

6'
Σέντρα

6'

Κατοχή: Θέλτα: 65%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 35%.

5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Alvaro Garcia

5'

Το σουτ του Fran Beltran μπλοκάρεται

4'
Απόκρουση

4'
Σέντρα

Ο Hugo Mallo κάνει τη σέντρα

4'
Απόκρουση

4'
Σέντρα

4'

3'

3'

2'
Σέντρα

2'

1'

1'

1'

Είναι μία όμορφη ζεστή μέρα για ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Abanca Balaidos, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Πιο κουρασμένη η Ράγιο Βαγιεκάνο

H Θέλτα που παίζει καλύτερα μακριά από το Βίγκο, υποδέχεται την Βαγιεκάνο που είναι δυνατή μπροστά στο κοινό της.

ΘΕΛΤΑ

Απέδειξε για άλλη μια φορά πως εκτός έδρας παίζει καλύτερα, αφού έκανε μεγάλο ματς στην Ανδαλουσία απέναντι στη Σεβίλλη και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 2-2. Αιφνιδίασε τους γηπεδούχους σκοράροντας δύο γκολ σε τρία λεπτά με τον Ιάγο Άσπας να ανοίγει το σκορ στο 37' και ο Σέρβι στο 40' να γράφει το 2-0. Στην επανάληψη, όμως, η Σεβίλλη ανέβασε την πίεση της και βρήκε δίχτυα και αυτή δυο φορές μέσα σε ένα τρίλεπτο. Ο Πάπου Γκόμες στο 71’ και ο Όλιβερ Τόρες στο 74’ ισοφάρισαν με τον τελευταίο να έχει και δοκάρι στο 81’ για την ανατροπή.

«Νομίζω ότι η εικόνα της ομάδας ήταν πολύ καλή. Δουλέψαμε μέχρι την τελευταία στιγμή απέναντι σε μια μεγάλη ομάδα. Εμείς σκόραρε στο γήπεδο ενός εκ των υποψηφίων για τον τίτλο. Συνεχίζουμε να αγωνιζόμαστε επί ίσοις όροις με όλους. Ήταν ένα υπέροχο παιχνίδι για όσους το παρακολούθησαν απ' έξω, όπως κάθε φορά που βρισκόμαστε αντιμέτωποι. Ένα σημαντικό σημείο, με μεγάλη προσπάθεια από τους παίκτες» ανέφερε χαρακτηριστικά ο κόουτς Κουντέτ.

Αγωνιστικά Νέα: Αμφίβολος δίνεται ο στόπερ Αραούχο (19/0) και ο χαφ Τάπια (17/0).

ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ

Την Τετάρτη για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας υποδέχθηκε στο Βαγιέκας την Μαγιόρκα και μίλησε η δύναμη της έδρας, επικρατώντας με 1-0. Το μοναδικό γκολ της συνάντησης σημείωσε ο Τρέχο στο 44' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και έστειλε τη Ράγιο Βαγιεκάνο στα ημιτελικά του Copa del Rey, για πρώτη φορά έπειτα από 40 χρόνια.

Τα ωραία κάποτε τελειώνουν και η Ράγιο Βαγιεκάνο έχασε για το πρώταθλημα στο Βαγιέκας από την Αθλέτικ Μπιλμπάο με 1-0 και σταμάτησε στα 28 παιχνίδια το αήττητο εντός έδρας σερί της. Δεν ήταν χειρότερη από την αντίπαλο της, αλλά δέχθηκε το μοναδικό γκολ της συνάντησης στο 30΄ με τον Σεράνο. Στη συνέχεια κυριάρχησε στο ματς, αλλά δεν μπόρεσε να παραβιάσει την αντίπαλη εστία, μιας και η άμυνα των Βάσκων καλοστημένη.

«Είμαι χαρούμενος γιατί δεν έχουμε αλλάξει στυλ. Προφανώς σε κανέναν δεν αρέσει να χάνει και θέλαμε να συνεχίσουμε αυτό το σερί στο σπίτι μας. Είμαι ευχαριστημένος με πολλά πράγματα γιατί δεν έχουμε αλλάξει τον τρόπο παιχνιδιού μας, συνεχίσαμε να είμαστε πιστοί, έχοντας την προσωπικότητά μας απέναντι σε ένα πολύ δύσκολο αντίπαλο και έχουν περισσότερες επιτυχίες από εμάς» είπε χαρακτηριστικά ο τεχνικός, Άντονι Ιραόλα.

Αγωνιστικά Νέα: Δεν είναι διαθέσιμος ο μπακ Φραν Γκαρθία (21/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Θέλτα αποδεικνύει πως εκτός έδρας παίζει καλύτερα και χωρίς άγχος με αποτέλεσμα να μαζεύει περισσότερους βαθμούς από ότι στο Βίγκο. Αντίπαλος της θα είναη Ράγιο Βαγιεκάνο που έπαιξε μεσοβδόμαδα προημιτελικό για το Κύπελλο Ισπανίας και είναι σαφώς πιο κουρασμένη. Οι δύο ομάδες διακρίνονται για την μεσοεπιθετική τους ποιότητα και θα ποντάρουμε στο Over.

• Στους τελευταίους 7 αγώνες της ομάδας Ράγιο Βαγιεκάνο, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.67 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα