21+

Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα - Μίντιλαντ

23/7/2024 21:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 317
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 51 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μίντιλαντ - Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα στις 31/7/2024

• Θεατές: 664
90+4'

90+4'

664 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα: 44%, Μίντιλαντ: 56%.

90+3'

Ο Adrian Gomes απομακρύνει τη μπάλα

90+2'

Η ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+1'

Ελεύθερο για την ομάδα Μίντιλαντ

90+1'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Chete από την ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+1'

Η σέντρα από τον Joaquinete από την ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

Ο Mads Bech από την ομάδα Μίντιλαντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Franco de Jesus

90'

90'

89'

Η ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

89'

Ο Alex Martinez από την ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα είναι σε θέση οφσάιντ

88'

87'

Ο Kristoffer Askildsen από την ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

87'

Ο Mads Bech κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Juanpe Navarro μπλοκάρει εύκολα

87'

Ο Christian Garcia από την ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

85'

Η ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

85'

Κατοχή: Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα: 45%, Μίντιλαντ: 55%.

85'

Ο Alhaji Kamara τιμωρείται για σπρώξιμο στον Adrian Gomes

84'

Παίκτης της ομάδας Μίντιλαντ επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

83'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

83'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Denil Castillo να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

83'

Ο Denil Castillo είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

82'

82'

Καλή ενέργεια από τον Franco de Jesus ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adam Gabriel από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Alex Martinez

81'

Ελεύθερο για την ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα

80'

Ο Andres Mohedano δίνει τη θέση του στον Victor Tellado

80'

Ο Miguel Lopez δίνει τη θέση του στον Alex Martinez

80'

Ο Kristoffer Askildsen αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

80'

79'

79'

Η ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα έχει την κατοχή της μπάλας

78'

Η ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

77'

77'

77'

Ο Elias Olafsson από την ομάδα Μίντιλαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Denil Castillo για την ομάδα Μίντιλαντ. Ο Adrian Gomes σταματάει την φάση.

76'

75'

75'

Κατοχή: Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα: 50%, Μίντιλαντ: 50%.

75'

74'

Ο Oliver Soerensen δίνει τη θέση του στον Emiliano Martinez

73'

Ο Christian Garcia κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

73'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Christian Garcia υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Edward Chilufya

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andres Mohedano από την ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα ανατρέπει τον Denil Castillo

71'

70'

Ο Aral Simsir δίνει τη θέση του στον Kristoffer Askildsen

70'

Ο Bilal El Bakkali Salah δίνει τη θέση του στον Franco de Jesus

70'

Ο Marcos Blasco δίνει τη θέση του στον Adrian Gomes

70'

Κίτρινη κάρτα για τον Andres Mohedano

70'

Ο Oliver Soerensen σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Juanpe Navarro ελέγχει την φάση

70'

69'

68'

67'

67'

66'

Ο Mads Bech απομακρύνει τη μπάλα

66'

Ο Adrian Gomes από την ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

66'

65'

65'

Ο Andres Mohedano από την ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

65'

Κατοχή: Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα: 49%, Μίντιλαντ: 51%.

64'

Ο Franculino δίνει τη θέση του στον Alhaji Kamara

63'

Ο Edward Chilufya έδωσε την ασίστ για το γκολ.

63'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Aral Simsir σκοράρει με το δεξί πόδι!

63'

Ο Edward Chilufya τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

63'

Η ομάδα Μίντιλαντ ξεκινάει αντεπίθεση

63'

Καλή ενέργεια από τον Bilal El Bakkali Salah ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

62'

Ο Ousmane Diao από την ομάδα Μίντιλαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

62'

Ο Juanpe Navarro κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

62'

Το σουτ του Denil Castillo μπλοκάρεται

62'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Το σουτ από τον Aral Simsir τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!

61'

61'

60'

60'

Κατοχή: Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα: 48%, Μίντιλαντ: 52%.

60'

60'

Ο Mads Bech από την ομάδα Μίντιλαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

59'

Ο Andres Mohedano από την ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

59'

Ο Jorge Bolivar δίνει τη θέση του στον David Virgili

59'

Ο Victor Bak από την ομάδα Μίντιλαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Edward Chilufya από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Bilal El Bakkali Salah

57'

Η ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα εκδηλώνει επίθεση

57'

56'

56'

Ο Edward Chilufya από την ομάδα Μίντιλαντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

56'

Η ομάδα Μίντιλαντ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

55'

55'

Η ομάδα Μίντιλαντ εκδηλώνει επίθεση

55'

Κατοχή: Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα: 47%, Μίντιλαντ: 53%.

54'

54'

Ο Aral Simsir αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

53'

52'

Ο Edward Chilufya τιμωρείται για σπρώξιμο στον Juanpe Navarro

52'

Ο Bilal El Bakkali Salah από την ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mads Bech

51'

51'

50'

50'

49'

49'

49'

Ο Edward Chilufya σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Juanpe Navarro ελέγχει την φάση

48'

48'

Ο Andres Mohedano κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

47'

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Chete από την ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα ανατρέπει τον Edward Chilufya

46'

Ο Adam Buksa δίνει τη θέση του στον Edward Chilufya

46'

Ο Dario Osorio δίνει τη θέση του στον Andre Roemer

46'

45+3'

45+3'

Κατοχή: Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα: 46%, Μίντιλαντ: 54%.

45+2'

Ο Adam Buksa τιμωρείται για σπρώξιμο στον Chete

45+1'

45+1'

Ο Oliver Soerensen από την ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

44'

44'

43'

42'

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jorge Bolivar από την ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα ανατρέπει τον Oliver Soerensen

40'

Ο Adam Buksa από την ομάδα Μίντιλαντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Joaquinete

40'

39'

Ο Adam Buksa από την ομάδα Μίντιλαντ είναι σε θέση οφσάιντ

38'

38'

Ο Jorge Bolivar αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

37'

37'

36'

36'

Ο Pablo Molina σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Elias Olafsson ελέγχει την φάση

36'

Η ομάδα Μίντιλαντ έχει την κατοχή της μπάλας

35'

Κατοχή: Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα: 42%, Μίντιλαντ: 58%.

35'

34'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Jorge Bolivar για την ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα. Ο Dario Osorio σταματάει την φάση.

33'

32'

31'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oliver Soerensen από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Bilal El Bakkali Salah

31'

30'

30'

Κατοχή: Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα: 38%, Μίντιλαντ: 62%.

30'

29'

28'

Ο Victor Bak έδωσε την ασίστ για το γκολ.

28'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ousmane Diao της ομάδας Μίντιλαντ «τσιμπάει» την μπάλα με το δεξί! Εύκολο τελείωμα για τον Ousmane Diao

28'

27'

Ο Oliver Soerensen από την ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

27'

26'

Ο Pablo Molina της ομάδας Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

26'

Ο Miguel Lopez από την ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

26'

Ο Andres Mohedano εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

25'

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dario Osorio από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Bilal El Bakkali Salah

24'

Η ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

24'

23'

22'

21'

20'

Κατοχή: Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα: 34%, Μίντιλαντ: 66%.

19'

18'

Ο Jorge Bolivar από την ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Oliver Soerensen

18'

Ο Oliver Soerensen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Denil Castillo από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Youssef El Ghazoui

17'

17'

15'

Κατοχή: Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα: 35%, Μίντιλαντ: 65%.

15'

Ο Dario Osorio τιμωρείται για σπρώξιμο στον Marcos Blasco

14'

13'

Ο Joaquinete αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

12'

ΓΚΟΛ! Εύκολο τελείωμα από τον Franculino της ομάδας Μίντιλαντ ο οποίος «τσίμπησε» την μπάλα στην κενή εστία με το αριστερό πόδι!

11'

Το σουτ του Adam Gabriel μπλοκάρεται

11'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Το σουτ από τον Adam Buksa τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!

11'

11'

Καλή ενέργεια από τον Franculino ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

11'

Ο Aral Simsir από την ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

11'

10'

10'

9'

Ο Chete από την ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

9'

9'

Ο Marcos Blasco απομακρύνει τη μπάλα

9'

8'

7'

6'

6'

5'

5'

5'

Ο Marcos Blasco αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

5'

5'

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Youssef El Ghazoui από την ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα ανατρέπει τον Denil Castillo

3'

3'

2'

Ο Joaquinete από την ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

2'

2'

Καλή ενέργεια από τον Denil Castillo ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

2'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Μίντιλαντ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadi Nacional d'Andorra, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Δεν θέλουν να την… πατήσουν οι Δανοί

Βασίλης Γούσιος Αθλητικογράφος

Η Σάντα Κολόμα από την Ανδόρα σόκαρε στον πρώτο γύρο τη Μπάλκανι αποκλείοντάς τη στα πέναλτι στη ρεβάνς του Κοσόβου αν και είχε ηττηθεί στο πρώτο ματς, σε μια από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις που είδαμε συνολικά στον πρώτο προκριματικό γύρο των ευρωπαϊκών Κυπέλλων. Από την άλλη πλευρά το αδιαφιλονίκητο φαβορί σε αυτή τη σειρά είναι η Μίντιλαντ, με τη διαφορά δυναμικότητας να είναι φυσικά κάτι παραπάνω από αισθητή, όμως οι Δανοί θα πρέπει να είναι προσεκτικοί εάν δεν θέλουν να βρεθούν προ εκπλήξεως, ενώ την περασμένη Παρασκευή δεν έκαναν ιδανικό «σεφτέ» στο πρωτάθλημα, αφού αναδείχθηκαν ισόπαλοι (1-1) απέναντι στην Άαρχους. Εκτιμούμε πάντως ότι δεν θα αντιμετωπίσουν πρόβλημα μιας και θα είναι πιο υποψιασμένοι και θα πάμε με το «διπλό» από ημίχρονο.

• Στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες της ομάδας Μίντιλαντ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.41 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μίντιλαντ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.00 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες της ομάδας Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.70 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Εσπορτίβο Σάντα Κολόμα ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 3.10 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μίντιλαντ έχανε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 10.50 στον ΟΠΑΠ