Έμεν - Ουτρέχτη

20/8/2022 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 1021
3 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 608 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ουτρέχτη - Έμεν στις 28/5/2023

• Θεατές: 8024
90+4'

Η ομάδα Έμεν είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+4'

90+4'

8024 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Έμεν: 56%, Ουτρέχτη: 44%.

90+4'

Η ομάδα Ουτρέχτη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nick Viergever από την ομάδα Ουτρέχτη ανατρέπει τον Jasin Assehnoun

90+3'

Ο Bas Dost σουτάρει προς την εστία αλλά ο Eric Oelschlaegel μπλοκάρει

90+2'

Η σέντρα από τον Othman Boussaid από την ομάδα Ουτρέχτη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+2'

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+1'

Η ομάδα Ουτρέχτη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90'

90'

Ο Lucas Bernadou από την ομάδα Έμεν κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Moussa Sylla

90'

Ο Nick Viergever απομακρύνει τη μπάλα

89'

Η ομάδα Έμεν εκδηλώνει επίθεση

89'

89'

Ο Jari Vlak από την ομάδα Έμεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Ο Ole Romeny δίνει τη θέση του στον Fernando Pacheco

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rui Mendes από την ομάδα Έμεν ανατρέπει τον Othman Boussaid

86'

Κατοχή: Έμεν: 60%, Ουτρέχτη: 40%.

86'

Ο Miguel Araujo από την ομάδα Έμεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

83'

Το σουτ του Moussa Sylla μπλοκάρεται

83'

Το σουτ του Bas Dost μπλοκάρεται

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Michael Heylen από την ομάδα Έμεν ανατρέπει τον Bas Dost

82'

Ο Daishawn Redan δίνει τη θέση του στον Mimoun Mahi

82'

Ο Luuk Brouwers δίνει τη θέση του στον Rocco Robert Shein

81'

Η ομάδα Έμεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

81'

Το σουτ του Jasin Assehnoun μπλοκάρεται

80'

Κατοχή: Έμεν: 61%, Ουτρέχτη: 39%.

79'

Ο Rui Mendes έδωσε την ασίστ για το γκολ.

79'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jari Vlak της ομάδας Έμεν νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

79'

79'

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rui Mendes από την ομάδα Έμεν ανατρέπει τον Daishawn Redan

78'

Ελεύθερο για την ομάδα Ουτρέχτη

78'

Ο Azzeddine Toufiqui από την ομάδα Έμεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

78'

Η σέντρα από τον Rui Mendes από την ομάδα Έμεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luuk Brouwers από την ομάδα Ουτρέχτη ανατρέπει τον Jasin Assehnoun

77'

76'

75'

Ο Mark Diemers δίνει τη θέση του στον Michael Heylen

75'

Ο Richairo Zivkovic δίνει τη θέση του στον Azzeddine Toufiqui

75'

Ο Jeroen Veldmate δίνει τη θέση του στον Jasin Assehnoun

74'

Το σουτ του Ole Romeny μπλοκάρεται

73'

Ο Nick Viergever κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Richairo Zivkovic.

72'

Ο Vasilios Barkas κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

72'

Ο Keziah Veendorp τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

71'

70'

Η ομάδα Έμεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

70'

Ο Djevencio van der Kust απομακρύνει τη μπάλα

69'

68'

Ο Can Bozdogan δίνει τη θέση του στον Taylor Booth

68'

68'

Ο Lucas Bernadou από την ομάδα Έμεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

67'

Ο Anastasios Douvikas δίνει τη θέση του στον Moussa Sylla

67'

66'

Κατοχή: Έμεν: 58%, Ουτρέχτη: 42%.

66'

Ελεύθερο για την ομάδα Έμεν

64'

Το σουτ του Daishawn Redan μπλοκάρεται

64'

63'

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Keziah Veendorp από την ομάδα Έμεν ανατρέπει τον Bas Dost

62'

61'

Ο Jeroen Veldmate από την ομάδα Έμεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hidde ter Avest από την ομάδα Ουτρέχτη ανατρέπει τον Jeff Hardeveld

61'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Έμεν ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

59'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Rui Mendes στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

59'

Καλή ενέργεια από τον Jeff Hardeveld ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

57'

57'

Ο Daishawn Redan από την ομάδα Ουτρέχτη δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

57'

Η σέντρα από τον Djevencio van der Kust από την ομάδα Ουτρέχτη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

56'

Η ομάδα Έμεν έχει την κατοχή της μπάλας

56'

Ο Hidde ter Avest από την ομάδα Ουτρέχτη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

55'

54'

53'

53'

52'

Ο Hidde ter Avest κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

51'

50'

Ο Jari Vlak από την ομάδα Έμεν είναι σε θέση οφσάιντ

49'

48'

48'

Ο Othman Boussaid τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

46'

Ο Modibo Sagnan δίνει τη θέση του στον Djevencio van der Kust

46'

45+1'

45+1'

Κατοχή: Έμεν: 59%, Ουτρέχτη: 41%.

43'

Ο Bas Dost από την ομάδα Ουτρέχτη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

42'

Ο Mark Diemers από την ομάδα Έμεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

42'

Καλή ενέργεια από τον Rui Mendes ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

42'

Το αμυντικό λάθος του Ruben Kluivert μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Richairo Zivkovic από την ομάδα Έμεν ανατρέπει τον Hidde ter Avest

41'

40'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Daishawn Redan για την ομάδα Ουτρέχτη. Ο Rui Mendes σταματάει την φάση.

40'

Ο Can Bozdogan από την ομάδα Ουτρέχτη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

40'

Ο Lucas Bernadou απομακρύνει τη μπάλα

38'

38'

Ο Mark Diemers από την ομάδα Έμεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

38'

38'

Ο Jeroen Veldmate κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Bas Dost.

37'

37'

Ο Can Bozdogan αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

36'

Ο Modibo Sagnan από την ομάδα Ουτρέχτη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

36'

Ο Rui Mendes από την ομάδα Έμεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

36'

35'

Κατοχή: Έμεν: 57%, Ουτρέχτη: 43%.

34'

Ο Can Bozdogan έδωσε την ασίστ για το γκολ.

34'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Bas Dost της ομάδας Ουτρέχτη σκοράρει με κεφαλιά

34'

33'

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jeff Hardeveld από την ομάδα Έμεν ανατρέπει τον Anastasios Douvikas

31'

31'

30'

Ο Lucas Bernadou αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

30'

30'

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Can Bozdogan από την ομάδα Ουτρέχτη ανατρέπει τον Mark Diemers

28'

27'

Ο Mark Diemers έδωσε την ασίστ για το γκολ.

27'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ole Romeny σκοράρει με το δεξί πόδι!

27'

Ο Mark Diemers από την ομάδα Έμεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

27'

Ο Modibo Sagnan απομακρύνει τη μπάλα

25'

Ο Daishawn Redan από την ομάδα Ουτρέχτη είναι σε θέση οφσάιντ

25'

24'

24'

Ο Modibo Sagnan σταματά επιτυχώς το σουτ

24'

Καλή ενέργεια από τον Jari Vlak ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

24'

Καλή ενέργεια από τον Ole Romeny ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

24'

Ο Ole Romeny τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

24'

23'

23'

Ο Jeroen Veldmate απομακρύνει τη μπάλα

23'

Καλή ενέργεια από τον Daishawn Redan ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

22'

22'

21'

Η ομάδα Έμεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

21'

Η ομάδα Ουτρέχτη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

20'

Κατοχή: Έμεν: 51%, Ουτρέχτη: 49%.

19'

19'

19'

18'

18'

Ο Rui Mendes από την ομάδα Έμεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

18'

Ο Nick Viergever από την ομάδα Ουτρέχτη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

17'

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Kluivert από την ομάδα Ουτρέχτη ανατρέπει τον Mark Diemers

15'

15'

15'

Κατοχή: Έμεν: 46%, Ουτρέχτη: 54%.

15'

Ο Can Bozdogan από την ομάδα Ουτρέχτη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

15'

Ο Eric Oelschlaegel από την ομάδα Έμεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

14'

Η ομάδα Ουτρέχτη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

14'

Η ομάδα Έμεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

13'

13'

12'

Κατοχή: Έμεν: 52%, Ουτρέχτη: 48%.

12'

12'

11'

11'

Ο Ole Romeny από την ομάδα Έμεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

11'

Ο Rui Mendes τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

10'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Anastasios Douvikas από την ομάδα Ουτρέχτη έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα!

10'

9'

Ο Jeff Hardeveld από την ομάδα Έμεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

9'

Ο Can Bozdogan από την ομάδα Ουτρέχτη εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

9'

8'

Ο Anastasios Douvikas από την ομάδα Ουτρέχτη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

8'

8'

7'

7'

7'

Ο Mark Diemers από την ομάδα Έμεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

6'

Ο Ruben Kluivert απομακρύνει τη μπάλα

6'

6'

6'

5'

5'

Η ομάδα Ουτρέχτη εκδηλώνει επίθεση

5'

Ο Miguel Araujo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

5'

Κατοχή: Έμεν: 50%, Ουτρέχτη: 50%.

4'

4'

4'

4'

Ο Jeff Hardeveld από την ομάδα Έμεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

2'

2'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

1'

1'

Η ομάδα Ουτρέχτη είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το De Oude Meerdijk, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Ζητούμενο η πρώτη νίκη

Η Έμεν υποδέχεται την Ουτρέχτη για την 3η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε. Από εντός έδρας ισοπαλία με την Βάαλβαϊκ έρχονται οι γηπεδούχοι, όπως και οι φιλοξενούμενοι κόντρα στην στην Καμπούρ.

Σε ένα απόλυτα ισορροπημένο ματς αναδείχθηκε ισόπαλη με την Βάαλβαϊκ 1-1, αλλά μπορεί να αισθάνεται αδικημένη. Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος με ελάχιστε καλές στιγμές, η Έμεν ούσα ελαφρώς καλύτερη βρήκε το γκολ στο 58' με «κεραυνό» του Μπερνάντου μέσα από την περιοχή και κρατούσε την παρθενική της νίκη στην Ερεντιβίζιε μέχρι το 89' όταν σε μία από τις ελάχιστες στιγμές που απειλήθηκε δέχθηκε την ισοφάριση από κοντά.

Οι γηπεδούχοι «πλήρωσαν» έτσι ακριβά ένα από τα ελάχιστα λάθη τους στο ματς και έτσι έμειναν μακριά από τις νίκες, παρά την καλή - ομολογουμένως- εικόνα που έχουν παρουσιάσει στο ξεκίνημα της σεζόν.

«Είναι κρίμα που χάσαμε την νίκη στο τελευταίο λεπτό κόντρα στην Βάαλβαϊκ. Ήμαστε καλύτεροι και αξίζαμε το τρίποντο και τώρα αντιμετωπίζουμε μία ομάδα που όπως κι εμείς πιστεύω πως θα μπορούσε να έχει παραπάνω βαθμούς», δήλωσε ο κόουτς Λουκίν στην συνεντευξη Τύπου.

Αγωνιστικά Νέα: Επιστρέφει ο βασικός αριστερός μπακ Μπούρνετ, αλλά πατραμένει εκτός ο αναπληρωματικός Μπέιλεφελντ. Αμφίβολοι οι μέσοι Κίφτενμπελντ και Γκουκλού, αλλά και ο επιθετικός Λάιντνερ. «Κόλλησε» στο 0-0 με την Καμπούρ εντός έδρας, αφού δεν κατάφερε να βρει τρόπο να παραβιάσει την εστία του Βιργκίνια, με τον Ρεντάν να χάνει δύο μεγάλες ευκαιρίες σε τετ-α-τετ στο ξεκίνημα της αναμέτρησης και σουτ μέσα από την περιοχή στο 90'. Η ουτρέχτη πάντως έδειξε να μην έχει έμπνευση επιθετικά και μάλιστα στο 60' παραλίγο να δεχτεί και γκολ σε γρήγορη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, αλλά ο Μπάρκας αποσόβησε τα χειρότερα.

Δεν έπεισε ξανά η εικόνα της, αφού έδειξε ασύνδετη και έτσι έχει μείνει με 2 βαθμούς μετά από ισάριθμες αγωνιστικές.

«Χρειαζόμαστε βελτίωση, αλλά έχω πίστη στην ομάδα μου και το κλίμα παραμένει εξαιρετικό στα αποδυτήρια» δήλωσε ο κόουτς Φρέιζερ ενόψει της αναμέτρησης.

Αγωνιστικά Νέα: Νοκ άουτ ο βασικός στόπερ Φαν Ντερ Χορν (1/0), ο στόπερ Στ.Γιάγκο και ο μπακ Βάρμενταμ. Εκτός παραμένουν ακόμα ο μέσος Ράμσελααρ και ο μεσοεπιθετικός Φαν Ντε Στρέικ.

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Η Έμεν έχει δείξει καλή εικόνα μέχρι τώρα και στην έδρα της σίγουρα θα παλέψει κόντρα στην πιο ποιοτική Ουτρέχτη, που ωστόσο δυσκολεύεται πολύ και σε πολλούς τομείς. Θεωρώ πάντως πως οι φιλοξενούμενοι έχουν τον πρώτο λόγο και βάση της εμπειρίας τους αξίζει το ρίσκο στο ότι θα πάρουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα κόντρα στους νεοφώτιστους.

• Η ομάδα Έμεν δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.45 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ουτρέχτη δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.51 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε