• Γήπεδο: Estadio Martinez Valero
  • Χωρητικότητα: 38750
  • Θεατές: 16585
90+6'

Υπήρχαν πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι αλλά καμία ομάδα δεν μπόρεσε να βρει το καθοριστικό γκολ.

90+6'

90+6'

Κατοχή: Έλτσε: 68%, Κάντιθ: 32%.

90+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pape Cheikh από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Ruben Sobrino

90+4'

Ο Pere Milla αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+3'

Η ομάδα Έλτσε εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+2'

Η ομάδα Κάντιθ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+1'

Ο Pape Cheikh κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90+1'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Pape Cheikh υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Ruben Sobrino

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Boye από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Roger

89'

Η ομάδα Κάντιθ έχει την κατοχή της μπάλας

88'

Η ομάδα Έλτσε έχει την κατοχή της μπάλας

87'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Fali, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

87'

Ο John Donald κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

87'

Ο John Donald από την ομάδα Έλτσε κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Roger

87'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

87'

Ο Lisandro Magallan δίνει τη θέση του στον Pape Cheikh

87'

Ελεύθερο για την ομάδα Κάντιθ

87'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Gonzalo Verdu από την ομάδα Έλτσε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

86'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

86'

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roger από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Lisandro Magallan

85'

Κατοχή: Έλτσε: 67%, Κάντιθ: 33%.

85'

Η ομάδα Έλτσε εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

85'

Ελεύθερο για την ομάδα Έλτσε

84'

Ο Fidel Chaves δίνει τη θέση του στον Ezequiel Ponce

84'

Ο Randy Nteka δίνει τη θέση του στον Pere Milla

83'

83'

Ο Ruben Sobrino είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

83'

82'

Ο Gerard Gumbau κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Ruben Sobrino

82'

81'

81'

Ο Gonzalo Escalante δίνει τη θέση του στον Mamadou Mbaye

81'

Ο Federico San Emeterio δίνει τη θέση του στον Jose Mari

80'

Ο Isaac Carcelen επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

80'

79'

Ο Lisandro Magallan από την ομάδα Έλτσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Roger

79'

Ο Lisandro Magallan κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Jeremias Ledesma μπλοκάρει εύκολα

78'

77'

Η ομάδα Έλτσε εκδηλώνει επίθεση

76'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

76'

75'

Κατοχή: Έλτσε: 65%, Κάντιθ: 35%.

75'

Ο Fali από την ομάδα Κάντιθ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

75'

Παίκτης της ομάδας Κάντιθ επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

74'

Ο Lautaro Blanco απομακρύνει τη μπάλα

74'

73'

73'

73'

71'

Ο Enzo Roco δίνει τη θέση του στον Gonzalo Verdu

71'

Ο Gerard Gumbau έδωσε την ασίστ για το γκολ.

71'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Lucas Boye της ομάδας Έλτσε σκοράρει με κεφαλιά

71'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

70'

70'

70'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Gonzalo Escalante

69'

69'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Roger από την ομάδα Κάντιθ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

68'

68'

Κίτρινη κάρτα για τον Isaac Carcelen

68'

67'

66'

Η ομάδα Κάντιθ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

65'

Κατοχή: Έλτσε: 66%, Κάντιθ: 34%.

64'

Ο Tete Morente από την ομάδα Έλτσε είναι σε θέση οφσάιντ

63'

62'

62'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Enzo Roco για την ομάδα Έλτσε. Ο Roger σταματάει την φάση.

61'

61'

60'

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anthony Lozano από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Randy Nteka

59'

Ο Anthony Lozano δίνει τη θέση του στον Ivan Alejo

59'

Ο Theo Bongonda δίνει τη θέση του στον Fali

58'

58'

57'

56'

Η ομάδα Έλτσε ξεκινάει αντεπίθεση

56'

Η ομάδα Κάντιθ εκδηλώνει επίθεση

56'

55'

55'

Κατοχή: Έλτσε: 64%, Κάντιθ: 36%.

55'

54'

Ο Roger αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

53'

53'

Ο Sergi Guardiola είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Roger

52'

52'

51'

51'

Ο Gerard Gumbau αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

50'

Κατοχή: Έλτσε: 62%, Κάντιθ: 38%.

49'

48'

48'

16585 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

47'

Ο Tete Morente χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

47'

Ο Tete Morente από την ομάδα Έλτσε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

47'

Η ομάδα Έλτσε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

46'

46'

46'

45+6'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Κάντιθ της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+6'

45+6'

45+5'

45+5'

45+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alfonso Espino από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Fidel Chaves

45+4'

45+4'

45+3'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45+3'

Ο Jeremias Ledesma κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

45+2'

Ο Tete Morente κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Jeremias Ledesma μπλοκάρει εύκολα

45+2'

45+2'

45+2'

45+2'

Ο Fidel Chaves από την ομάδα Έλτσε δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

45+1'

45+1'

45+1'

45+1'

Ο Alfonso Espino αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

45'

Ο Isaac Carcelen από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45'

45'

Κατοχή: Έλτσε: 61%, Κάντιθ: 39%.

45'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

45'

Ο Isaac Carcelen από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

44'

Ο Randy Nteka από την ομάδα Έλτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

44'

44'

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Randy Nteka από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Alfonso Espino

41'

40'

40'

Κατοχή: Έλτσε: 60%, Κάντιθ: 40%.

39'
Γκολ

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής γνωστοποίησε ότι το γκολ για την ομάδα Έλτσε δεν μετράει λόγω οφσάιντ.

38'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

37'

37'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Η ομάδα Έλτσε έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ο Randy Nteka βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

37'

37'

37'

36'

Το σουτ του Randy Nteka μπλοκάρεται

36'

Ο Anthony Lozano από την ομάδα Κάντιθ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

36'

Ο Theo Bongonda τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

36'

Η ομάδα Κάντιθ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

36'

36'

35'

Κατοχή: Έλτσε: 57%, Κάντιθ: 43%.

35'

Ο Tete Morente τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ruben Sobrino

35'

34'

Καλή ενέργεια από τον Lucas Boye ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

34'

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fidel Chaves από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Gonzalo Escalante

32'

32'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Ruben Sobrino για την ομάδα Κάντιθ. Ο Josan σταματάει την φάση.

31'

30'

30'

Κατοχή: Έλτσε: 58%, Κάντιθ: 42%.

29'
Γκολ

28'

27'

26'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Η ομάδα Έλτσε σκοράρει! Ο Tete Morente βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

26'

Η σέντρα από τον Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

26'

25'

Το σουτ του Lucas Boye μπλοκάρεται

25'

Κατοχή: Έλτσε: 56%, Κάντιθ: 44%.

25'

24'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Anthony Lozano για την ομάδα Κάντιθ. Ο Lisandro Magallan σταματάει την φάση.

23'

23'

Καλή ενέργεια από τον Sergi Guardiola ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

23'

Καλή ενέργεια από τον Anthony Lozano ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

23'

Ο Jorge Mere της ομάδας Κάντιθ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

23'

Το σουτ του Ruben Sobrino μπλοκάρεται

23'

Ο Theo Bongonda από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

22'

Το σουτ του Theo Bongonda μπλοκάρεται

22'

Η ομάδα Κάντιθ ξεκινάει αντεπίθεση

22'

22'

21'

Ο Randy Nteka τιμωρείται για σπρώξιμο στον Isaac Carcelen

20'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο John Donald από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Sergi Guardiola

20'

20'

Κατοχή: Έλτσε: 52%, Κάντιθ: 48%.

20'

19'

Ο Randy Nteka είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

19'

18'

Ο Federico San Emeterio κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

18'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Federico San Emeterio από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Randy Nteka

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Federico San Emeterio από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Josan

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anthony Lozano από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον John Donald

17'

17'

16'

16'

16'

15'

15'

Κατοχή: Έλτσε: 53%, Κάντιθ: 47%.

15'

14'

13'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Boye από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Luis Hernandez

13'

12'

10'

Ο Federico San Emeterio έδωσε την ασίστ για το γκολ.

10'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ένα φανταστικό γκολ με τακουνάκι από τον Gonzalo Escalante της ομάδας Κάντιθ με το δεξί!

10'

Το σουτ του Federico San Emeterio μπλοκάρεται

10'

Κατοχή: Έλτσε: 49%, Κάντιθ: 51%.

9'

Ο Tete Morente κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tete Morente από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Alfonso Espino

8'

8'

Ο Randy Nteka σουτάρει προς την εστία αλλά ο Jeremias Ledesma μπλοκάρει

8'

7'

7'

7'

6'

Ο Tete Morente από την ομάδα Έλτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lautaro Blanco από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Theo Bongonda

5'

Κατοχή: Έλτσε: 83%, Κάντιθ: 17%.

5'

4'

4'

3'

3'

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Randy Nteka από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Anthony Lozano

2'

2'

Ο Jeremias Ledesma από την ομάδα Κάντιθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

2'

1'

Ο Alfonso Espino απομακρύνει τη μπάλα

1'

1'

Είναι μία όμορφη ζεστή μέρα για ποδόσφαιρο.

1'

1'

Η ομάδα Έλτσε είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Martinez Valero, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Τέσσερα ματς αήττητη η υποβιβασμένη Έλτσε

Η Έλτσε παίζει χωρίς άγχος και παίρνει θετικά αποτελέσματα και τώρα υποδέχεται την Κάντιθ που έχει το κίνητρο της παραμονής την τελευταία αγωνιστική της LaLiga.

Παρέμεινε για τέταρτο συνεχόμενο ματς αήττητη (2-2-0), παίρνοντας τεράστιο διπλό στο Σαν Μαμές επικρατώντας με 1-0 επί της Αθλέτικ Μπιλμπάο που καιγόταν για βαθμούς και την 7η θέση. Από τότε που της έφυγε το άγχος με τον υποβιβασμό παίζει πολύ καλύτερα.

Οι Βάσκοι είχαν την κατοχή και την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και μάλιστα δημιούργησαν 27 ευκαιρίες για γκολ, αλλά αυτή που το πέτυχε ήταν η Έλτσε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Λούκας Μπογιέ. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι στο 20' για να ανοίξουν το σκορ κόντρα στη ροή του αγώνα.

Η Έλτσε παίζει μόνο για την πάρτη της και το αποδεικνύει τον τελευταίο μήνα που έχει κάνει αρκετές ζημιές σε ομάδες με κίνητρο. Αυτό που της έμεινε είναι να τελειώσει τη σεζόν με θετικό αποτέλεσμα.

«Είναι επίτευγμα να τελειώνεις έτσι, να τελειώνεις με αξιοπρέπεια και τιμή στις αντιξοότητες. Υποφέραμε, αλλά ξέραμε να υποφέρουμε. Για αυτό που κάναμε στο πρώτο ημίχρονο και που ξέραμε πώς να υποφέρουμε, ανταμειφθήκαμε στο τέλος.», είπε ο προπονητής Σεμπάστιαν Μπετσασέσε.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος είναι ο μπακ Κλερκ (32/0). Εκτός ξανά ο μπακ Παλάσιος (24/0), ο χαφ Μασκαρέλ (28/0) και ο αμυντικός Καρμόνα (9/1). Αμφίβολοι δίνονται οι στόπερ Ντιέγκο Γκονθάλεθ (16/0) και Μπίγας (28/0).Όλα δείχνουν πως θα βρίσκεται και την επόμενη χρονιά στη μεγάλη κατηγορία του ισπανικού πρωταθλήματος, αφού την προηγούμενη αγωνιστική νίκησε τον εντός έδρας... τελικό με την Θέλτα επικρατώντας με 1-0 και είναι στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη. Η Κάντιθ εξαρτάται από τον εαυτό της για να επιτύχει τη σωτηρία σε μια τελευταία αγωνιστική που θα είναι συγκλονιστική. Η Κάντιθ παραμένει στην κατηγορία με θετικό αποτέλεσμα και αν χάσει, δεν θέλει να κερδίσουν οι Βαγιαδολίδ, Θέλτα και Αλμερία.

Η ομάδα του Βίγκο ξεκίνησε καλύτερα το ματς και ήταν αυτή που δημιουργούσε στο πρώτο μισάωρο, αλλά η Κάντιθ τελικά βρήκε δίχτυα στο πρώτο μέρος, αλλά ακυρώθηκε το γκολ ως οφσάιντ. Στην επανάληψη, το μοναδικό γκολ της συνάντησης σημείωσε ο Σομπρίνο στο 53', ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σέρτζι Γκουαρντιόλα είχε κεφαλιά στο δοκάρι.

«Πρέπει να έχεις συναισθηματική δύναμη για να φτάσεις τους 42 βαθμούς. Είμαι πολύ χαρούμενος με το τεράστιο παιχνίδι της ομάδας, ένα από τα πιο ολοκληρωμένα παιχνίδια της σεζόν, με ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, κατανοώντας καλά το αγωνιστικό πλάνο. Στο δεύτερο ήταν επίσης καλό, αν και με περισσότερη αίσθηση κινδύνου, αλλά αξίζαμε να κερδίσουμε και μάλιστα με περισσότερα γκολ. Η ομάδα είναι πολύ υπεύθυνη, έχει πολύ ψυχή, πολύ χαρακτήρα.», είπε ο προπονητής Σέρχιο Γκονζάλεθ.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο φορ Λοσάνο (26/1). Λείπoυν ξανά ο εξτρέμ Οκάμπο (18/1), ο επιθετικός Ράμος (15/1), ο μέσος Άλεξ Φερνάντεθ (28/3) και ο αμυντικός Τσουστ (14/1).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Έλτσε παρέμεινε για τέταρτο συνεχόμενο ματς αήττητη (2-2-0), παρότι είναι βαθμολογικά αδιάφορη και υποδέχεται την Κάντιθ, η οποία εξαρτάται από τον εαυτό της για να επιτύχει τη σωτηρία. Οι φιλοξενούμενοι μπορούν ακόμα και με ισοπαλία ή με προϋποθέσεις και με ήττα να αγωνίζονται του χρόνου στη LaLiga. Θα ρισκάρουμε στην ισοπαλία.

• Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Έλτσε, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.90 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Κάντιθ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα