Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 43%, Φόλενταμ: 57%.

9376 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+12'

Ελεύθερο για την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς

90+11'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Quincy Hoeve από την ομάδα Φόλενταμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+11'

Ο Daryl van Mieghem από την ομάδα Φόλενταμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+11'

Ο Joris Kramer από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+10'

Ο Bas Kuipers από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+10'

90+10'

90+9'

Ο Ibrahim El Kadiri αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+9'

Η ομάδα Φόλενταμ εκδηλώνει επίθεση

90+9'

Ο Derry Murkin απομακρύνει τη μπάλα

90+9'

Καλή ενέργεια από τον Philippe Rommens ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+9'

Ο Sylla Sow τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+9'

Ο Damon Mirani τιμωρείται για σπρώξιμο στον Philippe Rommens

90+8'

Ο Gerrit Nauber από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+8'

Ο Philippe Rommens απομακρύνει τη μπάλα

90+8'

Ο Jamal Amofa από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+7'

Η ομάδα Φόλενταμ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+7'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς εκδηλώνει επίθεση

90+6'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

90+6'

Ο Xavier Mbuyamba είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Benaissa Benamar

90+6'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Xavier Mbuyamba να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

90+5'

90+4'

Ο Xavier Mbuyamba είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

90+3'

90+3'

90+2'

90+1'

Ο Willum Willumsson δίνει τη θέση του στον Jakob Breum

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 11'

90+1'

Ο Jeffrey De Lange είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

90'

Ο Quincy Hoeve κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90'

90'

89'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Quincy Hoeve υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Jeffrey De Lange

89'

Ο Jeffrey De Lange απομακρύνει τη μπάλα

89'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

88'

Ο Jeffrey De Lange από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Η ομάδα Φόλενταμ έχει την κατοχή της μπάλας

87'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς μετράει κανονικά.

87'
Σε εξέλιξη

VAR - ΓΚΟΛ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό γκολ για την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς

86'

Ο Enric Llansana έδωσε την ασίστ για το γκολ.

86'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Philippe Rommens της ομάδας Γκόου Αχέντ Ιγκλς σκοράρει με κεφαλιά

86'

Το σουτ του Enric Llansana μπλοκάρεται

86'

86'

85'

Ο Bilal Ould-Chikh είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

84'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Joris Kramer δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

84'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Deron Payne δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

84'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

84'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Deron Payne υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Bas Kuipers

83'

83'

82'

Ο Jeffrey De Lange κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

82'

Ο Quincy Hoeve χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

82'

Καλή ενέργεια από τον Quincy Hoeve ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

82'

Ο Xavier Mbuyamba σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jeffrey De Lange ελέγχει την φάση

81'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

80'

80'

Ο Daryl van Mieghem από την ομάδα Φόλενταμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

80'

Ο Willum Willumsson από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

Ο Daryl van Mieghem από την ομάδα Φόλενταμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

80'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 44%, Φόλενταμ: 56%.

80'

79'

79'

Ο Bas Kuipers κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

78'

Η ομάδα Φόλενταμ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

78'

Ο Lequincio Zeefuik δίνει τη θέση του στον Quincy Hoeve

78'

78'

77'

77'

76'

76'

Ο Calvin Twigt από την ομάδα Φόλενταμ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

76'

76'

Ο Calvin Twigt από την ομάδα Φόλενταμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

76'

Ο Gerrit Nauber σταματά επιτυχώς το σουτ

76'

Το σουτ του Derry Murkin μπλοκάρεται

76'

Ο Jamal Amofa σταματά επιτυχώς το σουτ

76'

Το σουτ του Daryl van Mieghem μπλοκάρεται

75'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 45%, Φόλενταμ: 55%.

75'

74'

Ο Lequincio Zeefuik αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

74'

74'

73'

Ο Calvin Twigt από την ομάδα Φόλενταμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

73'

72'

72'

Ο Deron Payne απομακρύνει τη μπάλα

72'

Ο Bilal Ould-Chikh απομακρύνει τη μπάλα

72'

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ibrahim El Kadiri από την ομάδα Φόλενταμ ανατρέπει τον Philippe Rommens

70'

Ο Lequincio Zeefuik από την ομάδα Φόλενταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

70'

Ο Philippe Rommens από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

70'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 46%, Φόλενταμ: 54%.

70'

69'

69'

68'

Ο Enric Llansana από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

68'

67'

67'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Lequincio Zeefuik από την ομάδα Φόλενταμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

67'

Ο Calvin Twigt από την ομάδα Φόλενταμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

66'

66'

65'

Ο Oliver Edvardsen δίνει τη θέση του στον Enric Llansana

65'

Ο Evert Linthorst δίνει τη θέση του στον Sylla Sow

65'

Ο Victor Edvardsen δίνει τη θέση του στον Gerrit Nauber

65'

Ο Calvin Twigt αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

64'

63'

Ο Brian Plat από την ομάδα Φόλενταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

63'

Ο Xavier Mbuyamba απομακρύνει τη μπάλα

63'

61'

Ο Bilal Ould-Chikh έδωσε την ασίστ για το γκολ.

61'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Daryl van Mieghem με αριστερό βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

61'

Ο Bilal Ould-Chikh τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

61'

60'

60'

60'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 48%, Φόλενταμ: 52%.

60'

59'

Ο Darius Johnson δίνει τη θέση του στον Ibrahim El Kadiri

59'

58'

58'

57'

Ο Derry Murkin κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Willum Willumsson.

57'

56'

Ο Lequincio Zeefuik κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

56'

56'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Lequincio Zeefuik υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Mats Deijl

56'

55'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 49%, Φόλενταμ: 51%.

55'

55'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Xavier Mbuyamba από την ομάδα Φόλενταμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

55'

Ο Bilal Ould-Chikh από την ομάδα Φόλενταμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

55'

Ο Evert Linthorst απομακρύνει τη μπάλα

54'

Ο Evert Linthorst από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

53'

Ο Brian Plat κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Victor Edvardsen.

53'

52'

52'

Ο Brian Plat κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

52'

51'

51'

Ο Deron Payne τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

50'

Ο Daryl van Mieghem κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

50'

50'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 52%, Φόλενταμ: 48%.

50'

50'

49'

49'

49'

49'

Ο Deron Payne από την ομάδα Φόλενταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

48'

48'

48'

Ο Joris Kramer σταματά επιτυχώς το σουτ

48'

Το σουτ του Damon Mirani μπλοκάρεται

48'

47'

Ο Xavier Mbuyamba κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Victor Edvardsen.

47'

47'

47'

46'

46'

45+3'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+3'

45+3'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 56%, Φόλενταμ: 44%.

45+3'

45+2'

45+2'

45+2'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

45+1'

Ο Xavier Mbuyamba κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Jeffrey De Lange μπλοκάρει εύκολα

45+1'

Η σέντρα από τον Daryl van Mieghem από την ομάδα Φόλενταμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+1'

45'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο παίκτης Bobby Adekanye αποβάλλεται μετά από σκληρό φάουλ

45'
VAR

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφάσισε να μετατρέψει την κίτρινη κάρτα που έδωσε στον Bobby Adekanye της ομάδας Γκόου Αχέντ Ιγκλς σε κόκκινη κάρτα.

45'

45'
Σε εξέλιξη

VAR - ΚΑΡΤΑ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανή κάρτα για τον παίκτη της ομάδας Γκόου Αχέντ Ιγκλς.

44'

Ο Calvin Twigt είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

44'

44'

Η κάρτα στον Bobby Adekanye της ομάδας Γκόου Αχέντ Ιγκλς δεν ισχύει μετά από παρέμβαση του VAR.

44'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Bobby Adekanye υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Calvin Twigt

43'

Ο Derry Murkin κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Victor Edvardsen.

43'

43'

Η σέντρα από τον Philippe Rommens από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Deron Payne από την ομάδα Φόλενταμ ανατρέπει τον Oliver Edvardsen

42'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς έχει την κατοχή της μπάλας

40'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Willum Willumsson στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

40'

Η σέντρα από τον Evert Linthorst από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

40'

40'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 55%, Φόλενταμ: 45%.

40'

Ο Calvin Twigt από την ομάδα Φόλενταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

38'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Mats Deijl ανέτρεψε τον Darius Johnson από πίσω και δόθηκε φάουλ

38'

Ο Damon Mirani από την ομάδα Φόλενταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

38'

37'

36'

Ο Willum Willumsson έδωσε την ασίστ για το γκολ!

36'

Ο Mats Deijl έδωσε την ασίστ για το γκολ.

36'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Oliver Edvardsen σκοράρει με το αριστερό πόδι!

36'

Ο Mats Deijl τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

36'

Η σέντρα από τον Willum Willumsson από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

36'

Ο Oliver Edvardsen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

35'

35'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 57%, Φόλενταμ: 43%.

35'

Ο Damon Mirani απομακρύνει τη μπάλα

35'

Ο Joris Kramer τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

35'

Ο Philippe Rommens από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

34'

Ο Deron Payne σταματά επιτυχώς το σουτ

34'

Το σουτ του Philippe Rommens μπλοκάρεται

34'

34'

Ο Victor Edvardsen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

34'

33'

32'

32'

Ο Victor Edvardsen απομακρύνει τη μπάλα

32'

Ελεύθερο για την ομάδα Φόλενταμ

31'

Ο Mio Backhaus κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

31'

30'

30'

30'

30'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 59%, Φόλενταμ: 41%.

30'

28'

28'

28'

Ο Xavier Mbuyamba σταματά επιτυχώς το σουτ

28'

28'

27'

27'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Calvin Twigt από την ομάδα Φόλενταμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

27'

Η σέντρα από τον Deron Payne από την ομάδα Φόλενταμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Calvin Twigt από την ομάδα Φόλενταμ ανατρέπει τον Evert Linthorst

26'

25'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 63%, Φόλενταμ: 37%.

25'

25'

24'

23'

22'

22'

21'

21'

21'

20'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 64%, Φόλενταμ: 36%.

20'

20'

19'

Ο Mats Deijl από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

19'

19'

Το σουτ του Darius Johnson μπλοκάρεται

19'

19'

18'

18'

18'

Καλή ενέργεια από τον Oliver Edvardsen ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

18'

Ο Bobby Adekanye τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

17'

Ο Damon Mirani κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Philippe Rommens.

17'

16'

16'

15'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 78%, Φόλενταμ: 22%.

15'

14'

14'

Ο Derry Murkin σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jeffrey De Lange ελέγχει την φάση

14'

Ο Brian Plat τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

13'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Bas Kuipers αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το αριστερό!

13'

Ο Mio Backhaus από την ομάδα Φόλενταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

13'

12'

11'

11'

11'

10'

Ο Oliver Edvardsen τιμωρείται για σπρώξιμο στον Deron Payne

10'

10'

9'

9'

Ο Derry Murkin κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

8'

8'

Ο Willum Willumsson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

8'

8'

7'

Ο Darius Johnson κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Philippe Rommens.

7'

7'

Ο Philippe Rommens από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

6'

6'

Ο Willum Willumsson τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

6'

5'

5'

5'

5'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 76%, Φόλενταμ: 24%.

5'

Ο Bobby Adekanye κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Brian Plat.

4'

3'

Ο Xavier Mbuyamba από την ομάδα Φόλενταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

3'

3'

Ο Daryl van Mieghem από την ομάδα Φόλενταμ είναι σε θέση οφσάιντ

2'

Ο Lequincio Zeefuik από την ομάδα Φόλενταμ είναι σε θέση οφσάιντ

1'

Ο Derry Murkin από την ομάδα Φόλενταμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mats Deijl

1'

Ο Mats Deijl κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Φόλενταμ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

1'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το De Adelaarshorst, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Ίσως και να αδικείται η Φόλενταμ

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Γκόου Αχέντ Ιγκλς γνώρισε βαριά ήττα στην πρεμιέρα στην έδρα της Άλκμααρ (5-1) και τώρα απέναντι στη Φόλενταμ θέλει να διασκεδάσει τις εντυπώσεις. Είναι το φαβορί της αναμέτρησης και καλείται να βγάλει αντίδραση. Οι φιλοξενούμενοι απογοήτευσαν με την εικόνα τους στην πρεμιέρα και ηττήθηκαν με 2-1 εντός από τη Φίτεσε. Ίσως και να αδικείται λίγο από τις αποδόσεις βέβαια δεν έχει τόσο μεγάλη διαφορά από την αντίπαλο της. Θα πάω με το αμφίσκορο.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε