Γκλάντμπαχ - Κολωνία

9/10/2022 16:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 526
5 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 575 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Γκλάντμπαχ - Κολωνία στις 9/3/2024

• Θεατές: 54042
90+4'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Γκλάντμπαχ μετά από μία καλή εμφάνιση

90+4'

90+4'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 61%, Κολωνία: 39%.

90+4'

Ο Alassane Plea από την ομάδα Γκλάντμπαχ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+4'

Ο Marvin Schwaebe κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+4'

Ο Marcus Thuram της ομάδας Γκλάντμπαχ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

90+3'

Η σέντρα από τον Yvandro Borges Sanches από την ομάδα Γκλάντμπαχ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ellyes Skhiri από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Marcus Thuram

90+2'

Ο Kouadio Kone έδωσε την ασίστ για το γκολ!

90+1'

Ο Alassane Plea έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+1'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Marcus Thuram σκοράρει με το δεξί πόδι!

90+1'

Η σέντρα από τον Alassane Plea από την ομάδα Γκλάντμπαχ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+1'

90+1'

Η ομάδα Κολωνία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90'

Ο Ellyes Skhiri κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ ξεκινάει αντεπίθεση

89'

Ελεύθερο για την ομάδα Γκλάντμπαχ

89'

Ο Marcus Thuram από την ομάδα Γκλάντμπαχ είναι σε θέση οφσάιντ

89'

Καλή ενέργεια από τον Mark Uth ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

88'

87'

Ο Nico Elvedi από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Ένας παίκτης από την ομάδα Κολωνία στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

87'

Ο Yvandro Borges Sanches σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Marvin Schwaebe ελέγχει την φάση

86'

85'

Η ομάδα Κολωνία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

85'

Ο Luca Kilian από την ομάδα Κολωνία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 63%, Κολωνία: 37%.

83'

ΓΚΟΛ! Εύκολο τελείωμα από τον Denis Huseinbasic της ομάδας Κολωνία ο οποίος «τσίμπησε» την μπάλα στην κενή εστία με το δεξί πόδι!

83'

Ο Nico Elvedi έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

83'

83'

83'

Ο Ramy Bensebaini δίνει τη θέση του στον Luca Netz

83'

Ο Jonas Hofmann δίνει τη θέση του στον Patrick Herrmann

83'

Ο Joseph Scally είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Stefan Lainer

82'

Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yvandro Borges Sanches από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Jonas Hector

82'

Η ομάδα Κολωνία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

81'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Joseph Scally να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

81'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

81'

80'

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Timo Huebers από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Marcus Thuram

79'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

79'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 62%, Κολωνία: 38%.

78'

Ο Christoph Kramer δίνει τη θέση του στον Yvandro Borges Sanches

78'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Jonas Hector ανέτρεψε τον Kouadio Kone από πίσω και δόθηκε φάουλ

77'

Ο Alassane Plea έδωσε την ασίστ για το γκολ!

76'

Ο Jonas Hofmann έδωσε την ασίστ για το γκολ.

76'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ramy Bensebaini της ομάδας Γκλάντμπαχ «τσιμπάει» την μπάλα με το αριστερό! Εύκολο τελείωμα για τον Ramy Bensebaini

76'

Ο Jonas Hofmann τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

75'

Ο Linton Maina δίνει τη θέση του στον Mark Uth

75'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Kingsley Schindler για την ομάδα Κολωνία. Ο Kouadio Kone σταματάει την φάση.

75'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

75'

74'

Ο Nico Elvedi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

74'

Ελεύθερο για την ομάδα Κολωνία

74'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Nico Elvedi από την ομάδα Γκλάντμπαχ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

74'

Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

73'

Ο Sargis Adamyan από την ομάδα Κολωνία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

73'

Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

72'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

71'

71'

Ο Julian Weigl κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

70'

70'

69'

69'

Η σέντρα από τον Kingsley Schindler από την ομάδα Κολωνία βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

68'

Ο Jonas Hector κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

68'

Ο Kingsley Schindler κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Linton Maina από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Joseph Scally

67'

Ο Timo Huebers απομακρύνει τη μπάλα

67'

Ο Kouadio Kone τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

67'

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sargis Adamyan από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Ramy Bensebaini

66'

65'

65'

65'

63'

Κίτρινη κάρτα για τον Ellyes Skhiri

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ellyes Skhiri από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Kouadio Kone

63'

Ο Marvin Friedrich κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

63'

54042 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

62'

Ο Christoph Kramer από την ομάδα Γκλάντμπαχ είναι σε θέση οφσάιντ

62'

62'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 60%, Κολωνία: 40%.

62'

Ο Nico Elvedi απομακρύνει τη μπάλα

62'

62'

Ο Marvin Friedrich απομακρύνει τη μπάλα

61'

Ο Jonas Hector τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

61'

61'

Ο Yann Sommer από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

Ο Benno Schmitz δίνει τη θέση του στον Denis Huseinbasic

60'

Ο Ondrej Duda δίνει τη θέση του στον Sargis Adamyan

60'

Ο Steffen Tigges δίνει τη θέση του στον Florian Dietz

60'

60'

59'

59'

Ο Christoph Kramer τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

59'

58'

Ο Kouadio Kone κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

58'

Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

58'

Ο Jonas Hector απομακρύνει τη μπάλα

58'

57'

Ο Luca Kilian σταματά επιτυχώς το σουτ

57'

Το σουτ του Marcus Thuram μπλοκάρεται

57'

57'

Η γηπεδούχος ομάδα αυξάνει την πίεση στην αντίπαλο της.

56'

Ο Benno Schmitz απομακρύνει τη μπάλα

56'

Ο Timo Huebers σταματά επιτυχώς το σουτ

56'

Το σουτ του Alassane Plea μπλοκάρεται

56'

Ο Marvin Schwaebe απομακρύνει τη μπάλα

55'

55'

Ο Julian Weigl τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jonas Hector από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Jonas Hofmann

54'

54'

54'

Ο Marcus Thuram πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

53'

Η σέντρα από τον Joseph Scally από την ομάδα Γκλάντμπαχ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

53'

53'

Ο Marvin Friedrich κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Steffen Tigges.

52'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

52'

Ο Lars Stindl δίνει τη θέση του στον Alassane Plea

51'

Ο Linton Maina από την ομάδα Κολωνία είναι σε θέση οφσάιντ

51'

51'

Ο Benno Schmitz κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

50'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 57%, Κολωνία: 43%.

50'

49'

49'

48'

47'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Lars Stindl της ομάδας Γκλάντμπαχ σκοράρει έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

47'

47'

Το αμυντικό λάθος του Jonas Hector μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

46'

46'

45+5'

45+5'

45+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Julian Weigl από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Ondrej Duda

45+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ramy Bensebaini από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Jonas Hector

45+4'

Ο Jonas Hofmann επιστρέφει στο γήπεδο.

45+2'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ramy Bensebaini της ομάδας Γκλάντμπαχ μετουσιώνει σε γκολ το πέναλτι με το αριστερό πόδι! Ο Marvin Schwaebe επέλεξε τη λάθος γωνία.

45+2'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

45+2'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Jonas Hofmann να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

45+2'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Γκλάντμπαχ!

45+1'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! Ο Florian Kainz βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται!

45+1'

45+1'

45'

Ο Jonas Hofmann είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

45'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

45'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Florian Kainz από την ομάδα Κολωνία υποπίπτει σε πέναλτι για επικίνδυνο παιχνίδι στον Jonas Hofmann.

45'

Ο Luca Kilian απομακρύνει τη μπάλα

44'

Ο Kouadio Kone κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ondrej Duda.

44'

Ο Timo Huebers από την ομάδα Κολωνία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

44'

Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

44'

Ο Kouadio Kone από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

42'

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ellyes Skhiri από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Lars Stindl

42'

41'

41'

40'

Ο Dejan Ljubicic είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Kingsley Schindler

40'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Lars Stindl για την ομάδα Γκλάντμπαχ. Ο Benno Schmitz σταματάει την φάση.

39'

Ο Ramy Bensebaini επιστρέφει στο γήπεδο.

39'

39'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 56%, Κολωνία: 44%.

39'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Dejan Ljubicic να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

38'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Ramy Bensebaini να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

38'

Κίτρινη κάρτα για τον Ramy Bensebaini

37'

Ο Dejan Ljubicic είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

37'

Ο Ramy Bensebaini είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

37'

37'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Ramy Bensebaini για την ομάδα Γκλάντμπαχ. Ο Dejan Ljubicic σταματάει την φάση.

37'

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Steffen Tigges από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Joseph Scally

36'

35'

35'

Ο Marcus Thuram αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

35'

34'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 54%, Κολωνία: 46%.

34'

34'

33'

33'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dejan Ljubicic από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Ramy Bensebaini

31'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Florian Kainz της ομάδας Κολωνία ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Yann Sommer επέλεξε τη λάθος γωνία.

31'

31'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Florian Kainz.

30'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Κολωνία!

30'

29'

Ο Jonas Hofmann κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

29'

Η σέντρα από τον Dejan Ljubicic από την ομάδα Κολωνία βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

29'

28'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 51%, Κολωνία: 49%.

28'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

27'

27'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Marvin Friedrich της ομάδας Γκλάντμπαχ σκοράρει με κεφαλιά

27'

27'

26'

26'

Ο Ramy Bensebaini από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

26'

Ο Florian Kainz από την ομάδα Κολωνία εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

25'

Το σουτ του Dejan Ljubicic μπλοκάρεται

25'

Ο Florian Kainz από την ομάδα Κολωνία εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

25'

Ο Lars Stindl απομακρύνει τη μπάλα

24'

24'

24'

23'

23'

22'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 53%, Κολωνία: 47%.

22'

22'

21'

21'

21'

20'

20'

19'

Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ είναι σε θέση οφσάιντ

19'

18'

18'

18'

Ο Yann Sommer κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

18'

17'

17'

17'

17'

Ο Florian Kainz από την ομάδα Κολωνία εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

16'

15'

15'

Ο Luca Kilian κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Marcus Thuram.

15'

14'

14'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 52%, Κολωνία: 48%.

13'

12'

12'

Ο Ramy Bensebaini εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

11'

Κίτρινη κάρτα για τον Florian Kainz

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Florian Kainz από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Joseph Scally

10'

Καλή ενέργεια από τον Marcus Thuram ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

10'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 39%, Κολωνία: 61%.

10'

10'

Ο Steffen Tigges τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

9'

9'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Steffen Tigges από την ομάδα Κολωνία αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

9'

Η σέντρα από τον Jonas Hector από την ομάδα Κολωνία βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

9'

7'

Κίτρινη κάρτα για τον Lars Stindl

7'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Lars Stindl υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Benno Schmitz

7'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 49%, Κολωνία: 51%.

7'

6'

6'

6'

Ο Dejan Ljubicic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

5'

5'

5'

5'

4'

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ramy Bensebaini από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Dejan Ljubicic

3'

Ο Steffen Tigges από την ομάδα Κολωνία το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Joseph Scally

2'

2'

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Κολωνία είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Borussia-Park, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Το ντέρμπι δεν έχει φαβορί

Η Γκλάντμπαχ υποδέχεται την Κολωνία στο ντέρμπι της 9ης αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Προσπαθούν να συνέλθουν από την ήττα στη Βρέμη οι γηπεδούχοι

* Γειτονικό ντέρμπι με μεγάλη αντιπαλότητα

Ταξίδεψε στη Βρέμη την προηγουμένη αγωνιστική έχοντας καλή ψυχολογία αλλά και εικόνα στα τελευταία παιχνίδια όμως γνώρισε μια βαριά ήττα με 5-1. Μπήκε σαν υπνωτισμένη στο γήπεδο και ήδη μέχρι το 13’ είχε δεχτεί ήδη τρία γκολ με την άμυνα της να κάνει το ένα λάθος πίσω από το άλλο. Προσπάθησε να ισορροπήσει στην αναμέτρηση, έφτιαξε ευκαιρίες και άξιζε ένα γκολ όμως στο 37’ δέχτηκε και τέταρτο τέρμα. Μείωσε με μία ωραία ενέργεια του Τουράμ στο 63’ όμως δέκα λεπτά μετά είδε τον Βάιζερ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα και να την υποχρεώνει σε μία μεγάλης έκτασης ήττα.

Δεν υπάρχουν ιδιαίτερες δικαιολογίες. Βρέθηκε σε αρκετά κακή μέρα, υπέπεσε σε πολλά λάθη και το «πλήρωσε». Το θέμα για την ίδια είναι αυτές οι εμφανίσεις να είναι η εξαίρεση και όχι ο κανόνας μέσα στη χρονιά. Το ντέρμπι με την Κολωνία έρχεται σε ένα καλό σημείο καθώς ενδεχόμενη νίκη θα αλλάξει προς το καλύτερο το κλίμα. Σε γενικές γραμμές η εντύπωση που μας είχε δημιουργήσει ως την αναμέτρηση της Βρέμης ήταν θετική, με τη Βέρντερ όμως έβγαλε μαζεμένα όλα τα προβλήματα της.

«Ξέρω ότι είναι ένα από τα σημαντικότερα παιχνίδια για τους φιλάθλους και το σύλλογο. Δεν θέλω να κοιτάξω πίσω στους αγώνες που δεν ήμουν μέρος τους. Αυτές είναι οι αναμετρήσεις που σου θυμίζουν για ποιο λόγο άρχισες το ποδόσφαιρο εξαρχής. Η βαθμολογία δεν παίζει ρόλο και πρέπει να δώσουμε τα πάντα για να κερδίσουμε», επισήμανε ο κόουτς Φάρκε.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο μέσος Νόιχαουζ (6/0), ο στόπερ Ιτακούρα (5/0) και ο μεσοεπιθετικός Βολφ (4/0).

Αγωνίστηκε με αρκετές αλλαγές στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Παρτιζάν για το Κόνφερενς Λιγκ και γνώρισε την ήττα με 1-0. Μόλις στο 9’ έμεινε πίσω στο σκορ από μία στημένη φάση, είχε την κατοχή και κάποιες ευκαιρίες όμως η αντίπαλος της ήταν αυτή που έδειχνε πιο κοντά σε ένα δεύτερο γκολ. Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε, στις καθυστερήσεις «άγγιξε» την ισοφάριση όμως τελικά έφυγε απογοητευμένη από το γήπεδο.

Ηττήθηκε για πρώτη φορά στο Κόνφερενς Λιγκ, έπεσε στην 3η θέση και η αναμέτρηση της Πέμπτης στη Σερβία θα είναι καθοριστική για τη συνέχεια. Το ενδιαφέρον της βέβαια στρέφεται στο πρωτάθλημα εκεί όπου την προηγούμενη αγωνιστική πέτυχε μία πολύ μεγάλη νίκη απέναντι στην Ντόρτμουντ με 3-2.

Παραμένει έτσι κοντά στην πρώτη εξάδα που φαίνεται πως είναι και ο στόχος της. Έχουμε τονίσει πως δεν είναι ομάδα που μπορεί να διαχειριστεί καλά τα συνεχόμενα παιχνίδια, ο κόουτς Μπάουμγκαρτ προσπαθεί να μοιράσει ρόλους και χρόνο προκειμένου να έχει όσο πιο «φρέσκια» γίνεται την ομάδα του αλλά το βάθος στο ρόστερ δεν είναι τόσο μεγάλο.

Αγωνιστικά Νέα: Μένουν εκτός ο στόπερ Σαμπό (2/0), ο τερματοφύλακας Χορν ο μέσος Όλεσεν, ο εξτρέμ Λημνιός και οι φορ Λέμπερλε (3/0) και Άντερσον.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Γκλάντμπαχ θέλει να ξεχάσει τη συντριβή στη Βρέμη και να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα και τις εμφανίσεις. Εντός έδρας δείχνει καλύτερο πρόσωπο μετρώντας τρεις νίκες και μία ήττα σε τέσσερα παιχνίδια. Η Κολωνία από την άλλη έχει μεγαλύτερη κούραση αλλά ο κόουτς Μπάουμγκαρτ ξεκούρασε κάποιους παίκτες την Πέμπτη. Όπως και να έχει η αναμέτρηση είναι αμφίρροπη αλλά πιστεύω πως τα «πουλάρια» θα βγάλουν αντίδραση σε ένα ντέρμπι στην έδρα τους.

• Η ομάδα Γκλάντμπαχ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.34 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Κολωνία έχανε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 2.57 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα